FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2553 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Rozwalona szczęka itd-co za to grozi?? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Rozwalona szczęka itd-co za to grozi??"   

darco
 Wysłana - 13 luty 2006 21:43        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

witam!!!
Jest impra , alkohol itd... ktoś trenuje kickboxing....
Koleś się ciska,oblewa mnie piwem,ja wytaczam mu 3 strzały
EFEKT: połamana szczęka,koleś leży w szpitalu,policja itd...
Sprawa z urzędu , oskarżenie,kolo ma świadków którzy potwierdza fakt,ze sprzedałem mu te ciosy,ja nie mam nic na swoją obronę.
Chciałem się z nim dogadać ale nic z tego nie wydało,chce się sądzić.
Ja się uczę , jestem bezrobotny,nigdy nie karany.

PYTANIE: ile mi za to grozi??sprawa kodeksy karnego a pozniej on wystapi o odszkodowanie tak?? pewnie przysługuje możliwosc poddania sie karze tzn paragragraf 3.411 czy jakos tak ze sprawa bez mojego udzialu itd...
powiedzcie coś na temat tej sprawy !!!

Casusbelli
 Wysłana - 13 luty 2006 22:38      [zgłoszenie naruszenia]

skoro sprawa z urzedu to jak sie z nim chciales dogadac pomysl

Donio
 Wysłana - 14 luty 2006 06:53       [zgłoszenie naruszenia]

Istnieje nawet w takim przypadku mozliwość "dogadania się"

Rozumiem przez to
-instytucję dobrowolnego poddania sie karze -> art. 335 kpk szeroko stosowany w trakcie postepowania karnego
-uregulowanie roszczeń majatkowych składanych przez pokrzywdzonego (art. 62kpk i dalsze)

Art. 335. (212) § 1. Prokurator może umieścić w akcie oskarżenia wniosek o wydanie wyroku skazującego i orzeczenie uzgodnionych z oskarżonym kary lub środka karnego za występek zagrożony karą nieprzekraczającą 10 lat pozbawienia wolności bez przeprowadzenia rozprawy, jeżeli okoliczności popełnienia przestępstwa nie budzą wątpliwości, a postawa oskarżonego wskazuje, że cele postępowania zostaną osiągnięte.
§ 2. Jeżeli zachodzą warunki do wystąpienia z wnioskiem, o którym mowa w § 1, a w świetle zebranych dowodów wyjaśnienia podejrzanego nie budzą wątpliwości, dalszych czynności dowodowych w postępowaniu przygotowawczym można nie przeprowadzać; przeprowadza się jednak czynności, co do których zachodzi niebezpieczeństwo, że nie będzie można ich przeprowadzić na rozprawie.
§ 3. Uzasadnienie aktu oskarżenia można ograniczyć do wskazania okoliczności, o których mowa w § 1.

lub 387 kpk stosowany w trakcie postepowania śadowego

Art. 387. § 1. (243) Do chwili zakończenia pierwszego przesłuchania wszystkich oskarżonych na rozprawie głównej oskarżony, któremu zarzucono występek, może złożyć wniosek o wydanie wyroku skazującego i wymierzenie mu określonej kary lub środka karnego bez przeprowadzania postępowania dowodowego; jeżeli oskarżony nie ma obrońcy z wyboru, sąd może, na jego wniosek, wyznaczyć mu obrońcę z urzędu.
§ 2. (244) Sąd może uwzględnić wniosek oskarżonego o wydanie wyroku skazującego, gdy okoliczności popełnienia przestępstwa nie budzą wątpliwości i cele postępowania zostaną osiągnięte mimo nieprzeprowadzenia rozprawy w całości; uwzględnienie takiego wniosku jest możliwe jedynie wówczas, gdy nie sprzeciwią się temu prokurator, a także pokrzywdzony należycie powiadomiony o terminie rozprawy oraz pouczony o możliwości zgłoszenia przez oskarżonego tego wniosku.
§ 3. Sąd może uzależnić uwzględnienie wniosku oskarżonego od dokonania w nim wskazanej przez siebie zmiany. Przepis art. 341 § 3 stosuje się odpowiednio.
§ 4. Przychylając się do wniosku sąd może uznać za ujawnione dowody wymienione w akcie oskarżenia lub dokumenty przedłożone przez stronę.
§ 5. Jeżeli wniosek złożono przed rozpoczęciem rozprawy, sąd rozpoznaje go na rozprawie.

Darco, zarzucono Ci art. 157 par. 1 kk -->
Art. 157. § 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wyrok skazujący zapewne zapadnie, jednak mozliwość "dogadania się" istnieje. Sąd pozytywnie ocenia takie inicjatywy oskarzonych.

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Rozwalona szczęka itd-co za to grozi??

Warto przeczytać: Jak daleko przystanek od wyjazdu z posesji | Skan jakiegoś rachunku | Ostróda Reggae Festiwal ... | podatek z akcji | sady 24 godzinne | provident | jak zaczac z gielda? | Praca na miesiąc co z PITEM? | Jak liczyc doochód ??? | Tymczasowy dowód osobisty | Aukcje, a podatki i firma | Mieszkanie | tekst pełnomocnictwa | Inwestycje a ryzyko | Gdzie najlepiej oszczedzac od podstaw. | Fakury VAT | o mieszane | słoneczko | śmieszne nk | zakazane imperium | creepypasty | kucharz | runescape | ubuntu | 6154645 | Luucjan | frito lat | frito lay | sanok | alarm | diablo 3 | feter | włodarczyk | najlepszy temat na inso | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.