FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 8160 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Ryczałt na paliwo 
[powiadom znajomego]    
Autor "Ryczałt na paliwo"   

Kicius
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 3 październik 2003 23:07        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie.

Czy pracodawca może przyznać mi ryczałt na przejazdy lokalne w wysokości niższej niż ustawowa stawka za 1km. Np 50% z 0,7692 PLN.

Oraz co robić gdy rzeczywista ilość kilometrów pokonywanych w celach słuzbowych jest dużo większa niż przyznane np. 700 km miesięcznie.

Z góry dziękuję

SFD FIGHT CLUB

Doradca w Rukopasznyj Boj/Samozaszczita

Tommygun
 Wysłana - 6 październik 2003 15:15      [zgłoszenie naruszenia]

hmmm jeżeli coś jest zapisane w ustawie to po to aby tego przestrzegać - nie jest to moja ustawa, ale z tego co wiem to nie może ta stawka być niższa, jeżeli przekroczysz limit kilometrów - twój pracodawca nie będzie mógł tego rozliczyć, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby dalej refundował używanie prywatnego samochodu w celach służbowych. Dla pewności posiedź trochę w necie, bo temat samochodu w firmie jest wałkowany dość często.

a tak w ogóle to potrzebny jest tu specjalista a nie jakiś tam inżynier

Specjalista -

INSOMNIA
 Wysłana - 9 październik 2003 15:42      [zgłoszenie naruszenia]

w przypadku pracownika ryczalt jest to okreslona kwota zalezna od samochodu x ilosc przyznanych kilometrow. Aby zmniejszyc kwote do wyplaty wystarczy ze pracodawca zmniejszy limit kilometrow. Ryczalt moze byc wyplacony w kwocie wyzszej od limitu ale.. to co jest ponad to jest opodatkowane a nawet i ZUS moze drapnac cos z tego dla siebie.
Przyznanie ryczaltu nie jest elementem umowy o prace a wiec niektorzy niezbyt uczciwi pracodawcy moga obiecywac wynagrodzenei 1000 zl i maksymalny limit ryczaltu a potem bezkarnie cofnac lub uciac ten limit. W rzeczywistosci rzadko ktory samochod ponosi rzeczywiscie koszty rowne ryczaltowi, na przyklad bezawaryjna corolla 1,8d palca 4,5 ropy na 100km. Sa jednak auta o duzo wiekszej pojemnosci silnika i w tych przypadkach pracownik moze byc troche poszkodowany albo ... powinien zmienic auto na tansze w eksploatacji.

wietom

Kicius
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 9 październik 2003 22:21       [zgłoszenie naruszenia]

No tak, ale jak ludzie mają 50% stawki czyli 0,3846 PLN i limit 500 km. = ok 192 PLN i tłuką po 50-80 km. dziennie (po W-wie) to są strasznie w plecy. Bo oprócz kosztów paliwa dolicz sobie jeszcze wzrost kosztów eksploatacji.Z dojazdem do i z roboty to wychodzi 100 km. dziennie.
To nawet na gazie nie zarobisz na koszty.

Dzięki za odpowiedzi.

SFD FIGHT CLUB

Doradca w Rukopasznyj Boj/Samozaszczita

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Ryczałt na paliwo