FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 7230 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Sąsiad chce zrobić staw. 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Sąsiad chce zrobić staw."   

darknes000
 Wysłana - 24 kwiecień 2010 12:27        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Ile prawnie metrów od mojej granicy działki może zbudować staw?
na granicy mam ogrodzenie i nie chcę, aby osiadło itp.

Siwek_wp2
 Wysłana - 24 kwiecień 2010 12:37      [zgłoszenie naruszenia]

tak daleko zeby nie osiadlo .. i tyle ..

...widze niebo, nie mysle...

darknes000
 Wysłana - 24 kwiecień 2010 17:37      [zgłoszenie naruszenia]

Z sąsiadem nie idzie się dogadać. Pytanie, czy jest jakis przepis, który nakazuje jakąś odległość wybudowania stawu od granicy?

Zmieniony przez - darknes000 w dniu 2010-04-24 17:50:56

Gromit77
 Wysłana - 24 kwiecień 2010 18:57      [zgłoszenie naruszenia]

Stawek ogrodowy o ile jest dobrze zrobiony to nie powinien przeciekać - nieważne, czy to folia czy gotowa forma z plastiku.

Jeżeli ci strasznie zależy to możesz go podkablować, bo pewnie nie ma pozwolenia na budowę.

Kr4x
 Wysłana - 24 kwiecień 2010 18:59      [zgłoszenie naruszenia]

Zależy jaka wielkość tego stawu, bo do danej wielkości nawet zgłaszać nie trzeba.
ppzdr

God does not like you. He never wanted you. In all probability, he hates you.

Siwek_wp2
 Wysłana - 24 kwiecień 2010 19:17      [zgłoszenie naruszenia]

z kazdym sie da dogadac .. tylko trzeba odpowiednie argumenty wysunąć

jak masz chajs wezwij specjaliste co okresli co i jak

...widze niebo, nie mysle...

kuba.s
 Wysłana - 24 kwiecień 2010 21:19      [zgłoszenie naruszenia]

Jeżeli ma pozwolenie na takowy staw to jest tam określona odległość od posesji sąsiada, a jeżeli nie potrzebuje to jego działania nie mogą w żadnym stopniu przyczynić się do obniżenia wartości rzeczy znajdujących się na twojej posesji.

Nie jestem typem, który mówi do świni kotku. Kopne Cie tak mocno w pi%de, że but zostanie w śro

adinos
 Wysłana - 25 kwiecień 2010 17:09      [zgłoszenie naruszenia]

mam u siebie oczko wodne około 3m od płotu. plot stoi do dzis i ma sie dobrze

[http://www.typujemy.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=31085]

Desertdog
 Wysłana - 25 kwiecień 2010 18:29      [zgłoszenie naruszenia]

to zależy jak duży to ma być staw. Ale myślę, że nie ma sensu panikować. Nic nie powinno się z płotem stać. Nic nie osiądzie itd. Kilkanaście metrów od domu mam staw, jest tam od kilkunastu lat, i nigdy nic się z nim nie działo. Jak sąsiad zadba o odpowiedni dopływ świeżej wody i odpływ, to wszystko będzie ok

Socjopata

Heinek
 Wysłana - 25 kwiecień 2010 20:30      [zgłoszenie naruszenia]

"przydomowe baseny i oczka wodne o powierzchni do 30 metrów kwadratowych są zwolnione z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę"

więc w tym wypadku nie masz wiele do gadania

ale jeśli sąsiad zamierza robić staw (czyli nie betonową dziurę w ziemi, tylko np. 0,5 ha, w niektórych miejscach są takie możliwości), będą specjalni ludzie wyznaczeni, (projekt etc.) którzy sprawdzą czy może to zrobić.
Nie ma się czym martwić na zapas, przy oczku wodnym mogą Ci przeszkadzać co najwyżej komary, żaby i węże które tam będą przychodzić (zależy od rejonu kraju) i nic więcej.

Co do odległości, drzew wynosi 3 metry, być może oczko bez zgody sąsiada też podobnie.

Zmieniony przez - Heinek w dniu 2010-04-25 20:40:45

Eska
 Wysłana - 26 kwiecień 2010 16:43      [zgłoszenie naruszenia]

Drzewo musi byc posiane 3 m od plotu sasiada?

Do co autora: on chce staw taki staw dla ryb do hodowli wielki czy male oczko wodne? Bo jesli oczko to daj spokoj i nie blokuj sasiada ze sobie oczka nie moze zbudowac na swojej dzialce. Nic sie z twoja nie stanie jesli to bedzie zwykle oczko wodne male gdzie plywaja ryby ale jak juz to ozdobne i jest ich nie duzo.

Do czego to dochodzi w tym kraju zeby sasiad sie bulwesrowal nawet z takimi *******ami. Chce budowac oczko wodne to jego wola i niech buduje, nic Tobie do tego.

Chyba ze faktycznie chce zbudowac duzy staw ale to by musial wystapic o pozwolenie wiec bys o tym wiedzial jako sasiad bo bys dostal pisma z urzedu.

!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Sąsiad chce zrobić staw.

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Picie alkoholu w samochodzi a policja | Mandat za picie w miejscu publicznym | Praca na czarno, gastronomia, awantura przy rozliczeniu. | Głuche telefony - sprawdzenie połączeń nieodebranych | 2.5 tony z angli do PL | zmiana własciciela pojazdu | Prokuratura i prawo, lex | Anglia do PL | Punkty karne | Ubezpieczenie i odszkodowanie. | Telefon-Prawo dżungli;d | Ac lusterko | Reklamacja butów | nie wyrejestrowanie kasy fiskalnej | Sprzedaż auta kupionego za dotacje | Odszkodowanie powypadkowe pzu - odwołanie | szoowar | wiagra | wesolych swiat | wesołych świąt | opowiadania z moralem | barberry kalosze | folia głowica | reallifecam | żylaki | korki sąsiad | sex opowiadania od dużym penisie | disciples crack | ojciec chrzestny | maniekma1 | maszynka | samoobrona | malycyc | zatek | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.