FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 907 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Sędzia Luigi Tosti - petycja 
[powiadom znajomego]    
Autor "Sędzia Luigi Tosti - petycja"   

isteata
 Wysłana - 5 marzec 2006 23:09        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Osoby chcące coś zrobić w sprawie umocnienia struktur państwa świeckiego, mogą podpisać petycję o uniewinnienie sędziego Luigi Tostiego.

Petycję podpisujemy wysyłając list elektroniczny (email) na adres: brightsfrance@free.fr. Umieszczamy w nim: Imię, Nazwisko, Zawód, Miejsce zamieszkania (wystarczy nazwa państwa, czyli np. Polska).

Lista osób, które już podpisały petycję znajduje się tutaj: [brightsfrance.free.fr/tostiliste.htm]. Jak widać, na liście, wiele osób pomija zawód, podając tylko imię, nazwisko i państwo. Zauważyłem, iż większość podpisów pochodzi z Francji. Przyczyną tego może być fakt, iż witryna WWW, na której zbierane są podpisy jest w języku francuskim. Wiele osób może mieć problem w zorientowaniu się jak złożyć swój podpis.

Strona główna akcji zbierania podpisów znajduje się pod adresem: [brightsfrance.free.fr/tosti.htm].

Poniżej znajduje się moje tłumaczenie fragmentu tekstu, którego oryginał znajduje się tutaj: [brightsfrance.free.fr/tostienglish.htm].

18 listopada 2005 r. sędzia Luigi Tosti, lat 57, został skazany przez sąd w miejscowości Aquila, znajdującej się około 100 km od Rzymu, na 7 miesięcy więzienia i 1 rok zawieszenia w wykonywaniu zawodu. Jakie popełnił przestępstwo?

Odmówił prowadzenia spraw sądowych w salach sądowych, w których znajdują się symbole religijne.

11 lutego 1929 r. został podpisany konkordat pomiędzy Watykanem, a Włochami. Włochy reprezentowane były przez, ówczesnego szefa rządu, faszystę, Benito Mussoliniego. W 1984 r., już lewicowy, szef rządu Włoch, Bettino Craxi, odnowił umowę konkordatową z Watykanem: religia katolicka nie jest już Religią Państwową. Jednak prawo faszystowskie nie zostało unieważnione w tym względzie.

Zapożyczając fragment wystąpienia kardynała Taurana wygłoszonego do francuskich biskupów w 2003 r. można stwierdzić, że Włochy znają "współpracujący" rozdział Państwo-Kościół, a nie "zwykły i prosty rozdział", w którym "poglądy religijne są sprawą prywatną (USA, Francja)".

Siedem miesięcy więzienia dla sędziego... Oto znak rozpoznawczy tego, co Kościół Rzymsko-Katolicki nazywa "zdrową i prawidłową świeckością państwa" (cytat z wypowiedzi Piusa XII).

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Sędzia Luigi Tosti - petycja

Warto przeczytać: Kupno samochodu, brak prawa jazdy. | Problem z wyrokiem zaocznym | Intercyza przedmałżeńska | Biznesplan - prośba o pomoc. | grozby karalne i przywłaszczenie | czs na odbiór prawka ????????????? | zgubiony dowód osobisty | siedziba firmy | Prezentacja maturalna - problem | Wybite szyby w samochodzie!!! | Nieruchomość. | mandat za fotoradar + zajęcie konta przez komornika | Fanfara samochodowe. | mandat | Allegro - gwarancja, czy mam wysłać kopię faktury? | potrąciłem pieszego, jakie konsekwencje? | oglozenia | michnik | michnik89 | qbek | qbek89 | diamond foxxx | tanie alko | wioluś | po jakim czasie mozna przepisac mieszkanie | mati919191 | truchła | Koaela | Klaeeo | kobiece stopki | stopki | zainteresowania | ogolone | genitalia | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.