FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1586 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Słowa najbliższych 
[powiadom znajomego]    
Autor "Słowa najbliższych"   

Pauleq
 Wysłana - 10 lipiec 2005 16:47        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Czemu słowa najblizszych osob najbardziej bola ? Czy dlatego ze najbardziej sie z nimi liczymy ?

Czekam na odp. - za madre sogi

Real

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 10 lipiec 2005 16:51      [zgłoszenie naruszenia]

A może byś rozwinął temat

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

_niuton_
 Wysłana - 10 lipiec 2005 16:56      [zgłoszenie naruszenia]

pauleq: sam sobie odpowiedziales na pytanie

soon.. ;-)

Pauleq
 Wysłana - 10 lipiec 2005 17:13      [zgłoszenie naruszenia]

ok rozwine

Jak Wy reagujecie na słowa przyjaciol (złe slowa skierowane w Wasz strone) ?

Czy Wy tez tak macie ze przyjacile zamiast pomagac dobija ?

Niuton wiem ze sobie odpowiedzialem ale tylko pio czesci

Real

LukRecJa
 Wysłana - 10 lipiec 2005 17:46      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli ktoś z bliskich mi osób ma rację w tym co mówi, pomimo, że nie jest to zbyt miłe dla mnie, to jestem mu wdzięczna za szczerość. Ranią mnie słowa, które nie mają żadnego odniesienia do rzeczywistości, są niesprawiedliwe, a już chyba najgorzej gdy zdaję sobie sprawę, że ktoś je wypowiedział specjalnie po to, żeby mnie dotknąć... Wtedy płaczę z bezsilności.
To chyba dlatego, że wiem, że są to osoby, które bardzo dobrze mnie znają i powinny wiedzieć, że np taka nie jestem lub, że nie byłabym zdolna do zrobienia czegoś o co mnie posądzają... /no jak nie oni to kto?/
A z drugiej strony czasami potrafię sobie wszystko tak wytłumaczyć, że pozostaję obojętna na takie ataki. Ale to niezbyt często

Zdanie obcych, mało ważnych dla mnie osób, mnie nie obchodzi i raczej nie robi na mnie wrażenia to, że coś tam sobie gadają.

[http://www.youtube.com/watch?v=ksiXn6h-gwo]

Specjalista -

Pauleq
 Wysłana - 10 lipiec 2005 19:03      [zgłoszenie naruszenia]

Podoba mi sie jak inteligentna osoba wypowiada sie a w dodatku mysli tak jak (chodzi o ludzi obcych, ktorych zdanie nie ma dla mnie znaczenia)

Wielki sog Lukrecja

Real

Daer
 Wysłana - 10 lipiec 2005 19:23      [zgłoszenie naruszenia]

Ale jeżeli Ci obcy mają rację, coś słusznie zarzucają..? Nie warto sobie czasem przemyśleć, hm?

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -

LukRecJa
 Wysłana - 10 lipiec 2005 20:15      [zgłoszenie naruszenia]

Żeby wiedzieć czy ma rację musimy najpierw to przeanalizować. Odrzucić wszystkie za i przeciw, zastanowić się jakie brał okoliczności pod uwagę itd.
Prawdopodobieństwo tego, że obce osoby mają rację jest nikłe...
Jak myślisz, osoba, która Cię zupełnie nie zna, nie wie jak reagujesz na pewne sytuacje, nie wykazuje woli postawienia się w twojej sytuacji ma być kimś, kto daje Ci rady, ocenia i poucza?
Szkoda czasu... Lepiej zapytać mamy lub innej osoby dobrze Ci życzącej lub pomyśleć trochę nad swoim postępowaniem i samemu dojść do jakichś konkretnych wniosków.
Owszem często pytam się postronnych osób o ich zdanie, ale to właśnie w sytuacjach gdzie mało ważne jest to czy mnie dobrze znają. Najczęściej nie dotyczy to mojej osoby a jedynie oceny jakiejś sytuacji, w której zależy nam na obiektywizmie.
Jeśli idzie o moją osobę to włąśnie najmniej jest on ważny.
Liczę się ze zdaniem tylko tych, którzy znają pewne okoliczności i próbują postawić się w mojej sytuacji, bo w jakimś stopniu im zależy na tym żeby mi się udało. Reszta może sobie gadać.

Specjalista -

Daer
 Wysłana - 10 lipiec 2005 21:30      [zgłoszenie naruszenia]

No cóż, ja uważam, że kontruktywna krytyka tudzież konkretne pochwały mają swoją wagę niezależnie od osoby, która je wygłasza.
Poza tym to się zgadzam, że "reszta sobie może gadać", że najważniejsze jest zdanie bliskich - tyle że nie należy się zbyt ograniczać i zaślepiać na zdanie "obcych", bo czasem najbliższy nie dostrzeże/nie będzie chciał dostrzec/nie będzie chciał powiedzieć jakiejś prawdy.

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -

Helevorn
 Wysłana - 10 lipiec 2005 21:52      [zgłoszenie naruszenia]

Lukrecja - w swojej analizie nie uwzglednilas jednego ale to bardzo waznego czynnika. Otoz obce osoby postrzegajac nasze zachowanie nie sa skazone jakims wyobrazeniem czy mitem na nasz temat. Dlatego moze patrza na to w mniej szerokiej perspektywie, jednak zdecydowanie bardziej obiektywnie... Osoby, z ktorymi lacza nas jakiekolwiek wiezi beda traktowac taka ocene bardziej emocjonalnie, ergo bedzie ona mniej wspolnego z realna rzeczywistoscia. W pewnych sprawach lepiej nawet posluchac opinii osoby, ktora jest nastawiona mniej zyczliwie do nas, niz tej ktora ma przekoloryzowane i bledne mniemanie o nas. A nasi rodzcie chyba zawsze maja ciut wypaczone opinie o nas...

Ja osobiscie na pewno latwiej potrafie sie zdystansowac od krytyki obcych osob, jednakze nie wiem czy ona mniej boli...

Były moderator Polityki i Seksu

LukRecJa
 Wysłana - 10 lipiec 2005 22:02      [zgłoszenie naruszenia]

"nie sa skazone jakims wyobrazeniem czy mitem na nasz temat."

Zależy jak na to patrzysz... bo ja uważam, że właśnie są bardziej skażone wyobrażeniem, mitem, tym jakie sprawiamy wrażenie, lub tym co inni o nas mówią bo osobiście nas za dobrze nie znają.
Jak widać różnie można postrzegać argument, który podałeś...

W każdym razie uwzględniłam obiektywiz w swoich analizach - napisałam również w jakich sytuacjach jest mi on potrzebny.

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Słowa najbliższych

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Kłamstwo i fałsz.... | ... Tylko Jedno Słowo... | roznica miedzy najwartosciowszym a najlepszym | to co było... | Filozofia jako nauka | twarz a charakter?? | Poczucie własnej wartości | Przemyślenia | kosciol a ubranie dziewczyny | Tak sie zastanawiam.. Jak to.. | % wykorzystania mózgu | Matura | ... | czy pomagać?? | sztuczna inteligencja | Skromność | tapety na pulpit stoprocent | stestifler | grażyna wolszczak | pantoflarz | PMS | wspinaczka | PHILIPS PT720 | ebcl | licence | business | lcci | jaki pajak dla poczatkujacego | chamsie | dziadków | Wybrałem temat Walka dobra ze złem,na podstawie wybranych przykł przedstaw literackie | Walka dobra ze złem,na podstawie wybranych przykł przedstaw literackie | desTinka | gillette | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.