FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 13774 razy ¬

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
SNY 
[powiadom znajomego]    
Autor "SNY"   

pablodx
 Wysłana - 28 czerwiec 2005 22:30      [zgłoszenie naruszenia]

ja zauważyłem że najczęściej sni się coś właśnie przed przebudzeniem /ale nie zawsze miłe sny /

Życie to DAR nie rezygnuj z niego.
Żyj tak by każdy następny dzień był lepszy od poprzedniego.
Samotnie przemierzam mrok poszukując mojej drugiej połowy.
[http://www.sfd.pl/temat193417/] trial by pablodx

CTA
bluesuit
 Wysłana - 28 czerwiec 2005 23:30      [zgłoszenie naruszenia]

Pablodx wydaje Ci sie że śni sie coś przed przebudzeniem bo tylko to pamiętasz, to że śnimy 30-60 min też jest nieprawdą. Zauważcie że gdy przyśniecie nawet na 5 minut to często już pamiętacie co sie wam śniło. Albo jak przyśniecie i jeszcze ciało do końca nie jest uśpione to was rzuci na łózko bo np. sie podknęliście we śnie. Praktycznie od początku do końca spania coś sie nam śni.
Olokk to tylko uproszczenie że przez sny układa nam sie wszystko w mózgu co doświadczyliśmy za dnia po gdy np. masz codziennie świadomy sen i wtedy sam sobie tworzysz rzeczywistość nic ci sie nie układa sam tworzysz sobie sny.
IMO sny to drugie życie które równierz warto poznać na tyle by mieć nad nimi kontrolę a z LD już blisko do OBE bo w końcu życie to nie tylko ciało ale także umysł, który również żyje i nie jest przywiązany do ciała które musi żyć na ziemi. Także radze poczytać conieco o tym bo naprawde warto a tym co już praktykują życze powodzenia Sam troche nad tym kminie i bardzo ciekawią mnie sny itp rzeczy. Dla przykładu gdy byłem mały miałem pewne zdarzenia w życiu mianowicie czułem jakbym był spuchnięty i wogóle jakbym był w innym stanie świadomości. Niedawo przeczytałem że to uczucie spuchnięcia to jest unoszenie się ciała astralnego nad ciałem zwykłym. Osiąga się to przez odpowiednią koncentrację. Mnie gdy to spotykało strasznie panikowałem bo nie wiedziałem co sie dzieje a mama nigdy mnie nie rozumiała o co mi chodzi

INSOMNIA
 Wysłana - 29 czerwiec 2005 10:27      [zgłoszenie naruszenia]

"Praktycznie od początku do końca spania coś sie nam śni."
a kupa
musze teraz spadac ale jak przyjde to mysle sie rozpisze na ten temat, ogolnie mamy przeplatanke faz głębokiego snu i faz REM, w badaniach osoby wybudzone podczas fazy REM pamietaly dokladnie co im sie snilo, 5 minut po zakonczeniu tej fazy pamietaly sny "przez palce", zas 10 minut po fazie REM nie pamietaly zadnego snu, nad ranem gdy organizm sie wybudza przechodzimy przez wydłużoną faze REM i dlatego bardzo czesto pamietamy sny. Widac wiec jednoznacznie ze sny nie snia nam sie cala noc a jedynie w bardzo krótkiej fazie.Poniwaz z reguly taka przeplatanka faz ma miejsce mniej wiecej 4-6 razy w ciagu nocy wiec sadze ze chyba tyle snow mamy kazdej nocy.
pozdarawiam

CTA
bluesuit
 Wysłana - 29 czerwiec 2005 10:46      [zgłoszenie naruszenia]

W fazie głebokiego snu nasza świadomość jest taka daleko że nie pamiętamy nic a nic z tamtąd. Jedynie w tej płytszej fazie coś można zapamiętać ale to nie znaczy że tylko wtedy śnimy. Jest taka teoria że człowiek co noc gdy śpi wchodzi do świata astralnego, opuszcza swoje ciało ale powrót do niego jest takim wstrząsem że nic nie pamiętamy. Jedno jest pewne gdy śpimy na pewno coś się dzieje i nie dzieje się to tylko w naszych głowach

INSOMNIA
 Wysłana - 29 czerwiec 2005 11:23      [zgłoszenie naruszenia]

a gdzie niby?
w nibylandii?

Sanheryb
 Wysłana - 29 czerwiec 2005 14:16      [zgłoszenie naruszenia]

Ja tylko napisze ze najciekawsze jest to ze we snie NIC nas nie dziwi. Mozemy rozmawiac z psami, kosmitami i drzewami. Snią sie nam najwieksze absurdy a mimo tego nie mamy nad tym zadnej refleksji.Nie myslimy w sposob normalny choc bedziemy reagowac na podstawowe bodzce tak samo jak w zyciu. Jesli naprawde boimi sie karaluchow to we snie tez bedziemy od nich uciekac.
Czesto jest tez tak ze nasz organizm(lub jak ktos woli nizsze JA) determinuje obrazy senne by osiagnac okreslony efekt np wypoczecie organizmu. Mi zdarzylo sie wiele razy zaspac tylko dlatego ze snilo mi sie ze jest wczesniejsza godzina. Choc z drugiej strony jesli upre sie ze musze sie obudzic o konkretnej godzinie organizm zawsze mnie budzi dokladnie o tej godzinie. Ale to juz musi naprawde byc wyjatkowa i wazna sytuacja.
Generalnie bardzo ciekawy temat i mysle ze czesciowo indywidualny...mnie np bardzo czesto sie sni motyw unoszenia sie...nie tyle latania co jakby kontrolowanego duchem lotu...przepiekne uczucie...pozdrawiam

Ad deum qui nune opressus...

Revoltman
 Wysłana - 29 czerwiec 2005 15:39      [zgłoszenie naruszenia]

"Mi zdarzylo sie wiele razy zaspac tylko dlatego ze snilo mi sie ze jest wczesniejsza godzina.

Dokładnie znam to. Mi sie śniło nie raz, że coś zrobiłem a potem utożsamiłem to z rzeczywistością i były probelemy heh.

pablodx
 Wysłana - 29 czerwiec 2005 17:08      [zgłoszenie naruszenia]

czasem właśnie tak jest, że sen zlewa się z rzeczywisością i po przebudzeniu człowiek się zastanawia 'dlaczego ja to zrobiłem', a dopiero później uświadamia sobie, że to tylko sen

Życie to DAR nie rezygnuj z niego.
Żyj tak by każdy następny dzień był lepszy od poprzedniego.
Samotnie przemierzam mrok poszukując mojej drugiej połowy.
[http://www.sfd.pl/temat193417/] trial by pablodx

silent_
 Wysłana - 29 czerwiec 2005 23:28      [zgłoszenie naruszenia]

kazdy z nas mial sny gdzie latal, spadal itp, jednak nie jeden z was doswiadczyl pewnie we snie ze nie mozna biegac, machasz nogami z negatywnym skutkiem, ciekawi mnie to bardzo, pozdrawiam

Praca w biedronce od zaraz, min wymagania 120 kg na klatę.

CTA
bluesuit
 Wysłana - 29 czerwiec 2005 23:40      [zgłoszenie naruszenia]

Ja najczęściej zdaje sobie sprawę że śnie własnie gdy biegnę, bo we śnie strasznie ciężko się biega. Jest to spowodowane paraliżem przysennym który uniemożliwia nam się ruszać na łóżku gdy śpimy. Przez to też we śnie nogi są ciężkie i trudno nimi szybciej poruszać. Wogóle we śnie ciężko wykonuje się jakieś gwałtowne ruchy bo jednak nerwy cały czas funkcjionują i im dłuższy sygnał do mózgu tym ciężej we śnie tym ruszać. Dla przykładu gdybyśmy gałki oczne mieli na końcach palców u stów patrzenie we śnie przez nie również było by męczące i ciężko było by sie rozglądać. Jako że są blisko mózgu impuls nerwowy biegnie krótko w dodatku oczy są chyba jedynym wyjątkiem, bo gdy śpimy gałki oczne i tak często pracują.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 15 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

SNY

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15