FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 7109 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Zjawiska niewyjaśnione, nauka i historia
SUPER DZIECI Z CHIN 
[powiadom znajomego]    
Autor "SUPER DZIECI Z CHIN"   
 
xami
forumzn.katalogi.pl
 Wysłana - 21 wrzesień 2007 23:10        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

SUPER DZIECI Z CHIN

W marcu 1979 roku ujawniono w Chinach przypadek chłopca, który potrafił "widzieç" uszami. Gazeta "Si-chuan Daily" relacjonowała wówczas, że dwunastoletni Tang Yu widzi uszami, tak jak inni oczami, i to o wiele lepiej. Przypadkiem chłopca zajmował się Zhang Naiming, jeden z reporterów gazety, który postanowił spraw-dziç niewiarygodne zdolności chłopca. Niebieskim tuszem napisał na kartce papieru cztery litery. Następnie złożył ją sześciokrotnie i podał chłopcu. Tang Yu przez chwilę trzymał złożoną kartkę przy uchu, po czym pra-widłowo podał jej treść. Podczas kolejnych testów, jakim poddawano chłopca, na podobnie złożonych kart-kach papieru zapisywano całe wiersze, które ten równie bezbłędnie odczytywał.
To jednak dopiero początek historii. Artykuł przedstawiający chłopca wywołał poruszenie w całych Chi-nach, a do redakcji zaczęli zgłaszać się rodzice dzieci obdarzonych podobnymi umiejętnościami.
Jak donosiły władze, na terenie Chin żyły tysiące dzieci, które potrafiły czytaç nie tylko z zawiązanymi oczami, ale również językiem, nosem, pachą, dłońmi czy stopami.
Dwie siostry o podobnych umiejętnościach poddano badaniom nadzorowanym przez wielu ludzi ze świata mediów, nauki i medycyny. Dziewczynki powiedziały zgodnie, że w chwili przystawienia kartki papieru do ucha, nosa czy pachy w duszy oraz umyśle pojawiają się obrazy i słowa, jakie przedstawione są na papierze
- pojawiają się jedynie na krótki moment, po czym znikają. Dziewczynki nie były w stanie przewidzieç, kiedy
pojawią się wizje - czasami musiały czekaç kilka minut, czasami pół godziny, czasami wcale.
Artykuł nie zainteresował jednak wyłącznie rodziców dzieci obdarzonych zdolnościami paranormalnymi. Pośród osób, na których wywarł on ogromne wrażenie, znalazł się również człowiek, dla którego fenomen ten nie był niczym nowym. W czasie II wojny światowej odkryto, że osoby pracujące przy radiostacjach były w sta-nie "słyszeć" sygnały mikrofal. W 1964 roku odnaleziono chłopca, który posiadał zdolność widzenia przez ściany i inne obiekty.
W czasopiśmie "Licht Forum" o chińskich dzieciach posiadających zdolności paranormalne pisano co na-stępuje: Około 1984 roku rząd Chin natrafił po raz pierwszy na siad dziecka, chłopca obdarzonego zdolno-ściami paranormalnymi, które wykraczały poza ramy - wszystkiego, co do tej pory znano. Poddane testom rządowym zdolności chłopca potwierdziły się w stu procentach. Wkrótce po tym natrafiono na ślad kolejnego takiego dziecka, później następnych, aż odnaleziono ich setki, tysiące. Na prośbę rządu Chin fenomen zba-daç miał amerykański magazyn "Omni".

Współpracownicy magazynu podeszli do całej sprawy niezwykle sceptycznie, dopatrując się w niej oszu-stwa. Władze przedstawiły przeprowadzającym testy około stu dzieci, z którymi mieliby pracowaç. Przeprowa-dzany test polegał na tym, że z dowolnej książki wyrywano jedną ze stron, gnieciono, a następnie umieszcza-no w zagłębieniu łopatki dziecka, które poddawane było testowi. Każde z dzieci dokładnie odtwarzało słowa znajdujące się na papierze. Testy dowiodły niesamowitych zdolności dzieci, jednak nikt nie był w stanie podaç wyjaśnienia takiego fenomenu. Raport przedstawiony został w styczniowym wydaniu magazynu z 1985 roku. Od tego czasu wiele dzieci o podobnych umiejętnościach odnaleziono w Rosji, Japonii, Kanadzie, na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych.
Podobne publikacje dotyczące fenomenu chińskich dzieci pojawiły się również w piśmie naukowym "Natu-re", przekonanym o autentyczności wyników badań.

W niezwykle interesującej książce autorstwa Paula Donga i Thomasa Raffilla Indigo-Schulen - Chinas Tra-iningsmethodenfilr medial begabte Kinder (Szkoły indygo - chińskie metody szkolenia dzieci o zdolnościach paranormalnych), z której zaczerpnąłem liczne informacje, przedstawione zostały imiona i nazwiska dzieci (niektóre ze zdjęciami), które podczas prowadzonych badań wykazywały następujące umiejętności:
. czytanie i rozpoznawanie kolorów za pomocą uszu, dłoni, pach, czoła, stóp, nosa;
. przesuwanie obiektów i łamanie gałęzi siłą umysłu;
. możliwość widzenia przez ludzkie ciało, kartony, ściany;
. pamięciowe dokonywanie obliczeń szybciej niż za pomocą kalkulatora;
. powiększanie obiektów wzrokiem i przenoszenie ich siłą umysłu;
. otwieranie zamków siłą umysłu;
. odczytywanie słów i rozpoznawanie obrazów znajdujących się na zgniecionym lub pociętym papierze

Jan van Helsine "RĘCE PRECZ OD TEJ KSIĄŻKI"
fragment książki
______________________________
 
Yonaguni [http://www.insomnia.pl/Yonaguni-t192003.html]
Ładne dziewczyny z orkiestr dętych robią dobrze partiom politycznym.
Mój ojciec jeździł na wielbłądzie. Ja jeżdżę samochodem.
Mój syn lata samolotem. A jego syn będzie jeździł na wielbłądzie.

Specjalista -
 
ButcherFly
 Wysłana - 21 wrzesień 2007 23:35      [zgłoszenie naruszenia]

"pamięciowe dokonywanie obliczeń szybciej niż za pomocą kalkulatora; "
to zdarza się nierzadko wśród dzieci autystycznych...
_______________________________
 
Bez patetycznych cytatów

 
ewka777
 Wysłana - 23 wrzesień 2007 01:29      [zgłoszenie naruszenia]

widział uchem

 
vtserafin
 Wysłana - 6 październik 2007 17:34      [zgłoszenie naruszenia]

Niezła ściema.

 
OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 9 październik 2007 13:31      [zgłoszenie naruszenia]

Słyszałem o myśleniu ****em, ale widzieć uchem...
_______________________________
 
Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

 
greku_806
moto.ifd
 Wysłana - 10 październik 2007 16:11      [zgłoszenie naruszenia]

bo sa rzeczy na swiecie ktore sie nawet fizjologom nie snily
_______________________________
 
Live to Ride
Ride to Live ©®

[moto.ifd.pl/] zapraszam!

 
_zwierzu_
 Wysłana - 6 listopad 2007 20:09      [zgłoszenie naruszenia]

od zawsze bylo wiadomo ze chinczyki sa po******lone, ale to juz przesada.

Swoja droga możliwość widzenia przez ludzkie ciało , kurde fajna by byla mozliwosc widzenia tego co pod ubraniem taki dar moglbym miec
_______________________________
 
:-> :-D

 
Imperiall
 Wysłana - 6 listopad 2007 23:40      [zgłoszenie naruszenia]

ok, to dlaczego nigdy o tym nie slyszalem?
_______________________________
 

 
Misamee
 Wysłana - 7 listopad 2007 00:07      [zgłoszenie naruszenia]

Swoja droga możliwość widzenia przez ludzkie ciało , kurde fajna by byla mozliwosc widzenia tego co pod ubraniem taki dar moglbym miec

True albo przez ściane

 
Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 7 listopad 2007 07:21      [zgłoszenie naruszenia]

1. Czy ta możliwość tego nietypowego widzenia to nie jest czasem rodzaj synestezji ?

2. Jeśli tak, to chyba to nic aż tak bardzo dziwnego.

3. A jak ktoś o tym pierwszy raz słyszy, lub dziwi się czemu otym wcześniej nie słyszał - jego problem, nie nasz!

4. Form synestezji jest wiele: z popularniejszych: słyszenie kolorów, widzenie dźwięków. Ze skrajnie żadkich: widzenie palcem :)))

5. "Jaki kolor ma kwadrat? Jak smakuje zieleń? Jak pachnie dźwięk skrzypiec? (...) Zdarzają się czasami takie sny, które dobrze pamiętamy, ale... zupełnie nie umiemy ich opowiedzieć, nie wiadomo czemu. Żadne słowo nie może się z nas wydobyć, za to ręką miesimy powietrze, jakbyśmy macali jakiś niewidoczny kształt. Albo przełykamy mgliste wspomnienie po jakimś smaku. Albo uszy nam szumią, jakbyśmy dopiero co wyjęli głowę z kąpieli w dźwiękach. Wtedy bądźcie pewni: mieliście synestetyczny sen. Może przyśnił wam się kształt zapachu z dzieciństwa... "

6. "Pisarz rosyjski Władimir Nabokow widział kolory liter. "F" jawiła mu się w zieleni olchy, "P" - niedojrzałego jabłka, "H" zawsze przypominało brązowe sznurowadło, "G" zaś było miękkie i bogate w kauczukowe tony"

7. A tu mój art z FZN gdzie pisałem o kobiecie która "widziała stopą". Wraz z podanym źródłem pochodzenia tej informacji, nazwiskiem tej osoby, a także naziwskami lekarzy i szpitalem w którym ja badano.

[http://www.****************/Widzenie_stop%C4%85_-t6814.html]

Mały fragment: "Wkrótce wyjaśniło się że posiada ona niezwykły system nerwowy i czuciowy, ponieważ oprócz absolutnie normalnego widzenia oczami, mpgła również "widzieć" koniuszkami palców i każdym włóknem swojej skóry"

"Taką opinię wydali lekarze z Instytutu Neurologii w Moskwie, którzy zbadali dziewczynę w 1963 roku przy okazji jej pobytu w szpitalu z powodu ataków epilepsji. Doktor Izaak Goldberg zdumiał się, kiedy odkrył, że środkowym palcem prawej ręki potrafi ona odczytać nie tylko pismo Braille'a ale również słowa napisane atramentem lub wydrukowane w książce czy gazecie."

" (...) Roza Kuleszowa nie jest wyjątkiem. Podobne zjawiska odnotowywano we wszystkich wiekach. W Bangkoku (Tajlandia) w jednym ze szpitali uczy się pod hipnozą młodych niewidomych rozróżniania kontórów poszczególnych przedmiotów dzięki bezpośredniemu odbiorowi obrazów świetlnych, jakie te przedmioty rzucają na skórę policzka."

" Niektórzy biolodzy są bliscy uwierzenia że każda komórka ludzkiego ciała jest swoistym mikrokosmosem z potencjalną możliwością rozwinięcia jakiejkolwiek wyspecjalizowanej funkcji." (źródło: książka Roberta Charroux "One Hundred Thousand Years of Man's Unkown History" str 163)

Zmieniony przez - Grundman w dniu 2007-11-07 07:25:44
_______________________________
 
Namaste!

 
osso
 Wysłana - 7 listopad 2007 08:04      [zgłoszenie naruszenia]

Grundman napisał:

W Bangkoku (Tajlandia) w jednym ze szpitali uczy się pod hipnozą młodych niewidomych rozróżniania kontórów poszczególnych przedmiotów dzięki bezpośredniemu odbiorowi obrazów świetlnych, jakie te przedmioty rzucają na skórę policzka


Grundman, wiesz ze Cie strasznie lubie
_______________________________
 
[img][img223.imageshack.us/img223/4989/9adc2b66942ff0dfbd1.gif[/img]]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

SUPER DZIECI Z CHIN

Strony: 1 2
 
Warto przeczytać: Siedem razy dostał piorunem | niewiem jak temat nazwac %-) wazne | Inka w Norwegii - archeologiczna zagadka sprzed 1000 lat | Incydent w Roswell - nowe fakty | Dwumetrowy potwór terroryzuje wrocławian | Jak to sie nazywa? | Kot, który zwiastuje rychłą śmierć | Prekognicja a tachiony | Automatyczne pisanie | >>>>>> INFO. Test Działu <<<<<< | Telepatia -- pawdziwe zdarzenie... | Wasze niezwykłe zdarzenia, doświadczenia, umiejętności itp. | Centralia opuszczone miasto | "A imię jego czterdzieści i cztery" | Szpital w Oleśnie | Droga Mleczna nie jest naszym domem | AIR MAX | przerywany dni płodne | rulettka | licealistki | lordov | canadian | magdalena mielcarz | malaaa | test sześciany | test multiselect | kobiece stopy | policz sześciany | Eurowizja | zespół otella | p_q | hyc | ziuek43 | funky | Biznes

 
Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi


Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.
 
Powered by Pazdan ForKat 4.0