FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 17540 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Sadzenie lasów - opłacalne? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Sadzenie lasów - opłacalne?"   

ZIELIN5
 Wysłana - 11 wrzesień 2008 20:56        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Cześć!
Piszę z takim pytaniem:
Dostałem w spadku "trochę" ziemi, łąki nieużywane od lat. Myślałem co by z tym zrobić, sprzedać się nie opłaca bo w okolicach ziemie są warte grosze, wpadłem na pomysł zeby zasadzić tam lasy. Jak to wygląda? słyszałem, że są spore dofinansowania z unii, jak się za to zabrać, gdzie się wszystkiego dowiedziec i czy to w ogole opłacalny "biznes"?

fitnessstore.pl

PanMarcin
 Wysłana - 12 wrzesień 2008 00:23      [zgłoszenie naruszenia]

Specjalista -

StoPRO
 Wysłana - 12 wrzesień 2008 01:38      [zgłoszenie naruszenia]

"O dopłaty na zalesianie może starać się tylko rolnik." z GP

Pseudnim
Kozak z pomorza
 Wysłana - 12 wrzesień 2008 13:21      [zgłoszenie naruszenia]

rozmawialem o tym w wakacje z wujkiem i to jest raczej biznes dla potomstwa
sadzisz las, co rok-2 podcinasz galezie, dostajesz za to marne grosze, ale np po 100 latach jak juz drzewa beda gotowe do sciecia to mozna zebrac calkiem spory kawalek gotowki

ale jak juz pisalem ty sie raczej tego nie doczekasz wiec mozesz zasadzic dla potomstwa

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą."

thrall1
PATRIOTA
 Wysłana - 12 wrzesień 2008 13:44      [zgłoszenie naruszenia]

ale jemu nie o to chodzi
co roku panstwo czy tam UE doplacaja jakas tam kase jak masz las

sprzedawac nie chce bo nie oplaca mu sie
kwestia co sie bardziej oplaca (bo on sam nie bedzie z tego korzuystal) - dierzawic czy sadzic las

las mniejsza kasa (al i tak jakas - tak jak mowie - panstwop albo UE doplacaja) ale profit dla przyszlych pokolen...

swoja droga tez jestem ciekawy odpowiedzi bo moja matka ma troche ziemi na zadupiu

[http://www.youtube.com/watch?v=VdCJ0_ToLR8]
---- GORNY SLONSK ----
---- RUCH CHORZÓW ----

tabcin
 Wysłana - 12 wrzesień 2008 14:24       [zgłoszenie naruszenia]

Wysokość pomocy na zalesianie gruntów rolnych (Schemat I)1. wsparcie na zalesienie - jednorazowy ryczałt za poniesione koszty zalesienia i ewentualnie ogrodzenia uprawy leśnej, wypłacany w pierwszym roku po wykonaniu zalesienia.

Elementy wpływające na wysokość wsparcia:
proporcji gatunków iglastych i liściastych w strukturze uprawy;
zabezpieczenia przed zwierzyną (grodzenie 2-metrową siatką metalową);
konfiguracji terenu;
zastosowania sadzonek zwykłych lub sadzonek mikoryzowanych z zakrytym systemem korzeniowym.

Kwota pomocy przyznawanej w ramach wsparcia na zalesianie wynosi od 4160 do 6260 zł/ha.
Dodatkowo można również uzyskać płatność za wykonanie zaleconego przez nadleśniczego, ogrodzenia młodej uprawy leśnej 2-metrową siatką metalową, w kwocie 2590 zł/ha lub 6,50 zł za metr bieżący wykonanego ogrodzenia.

2. premię pielęgnacyjną - zryczałtowaną płatność do hektara zalesionych gruntów, wypłacaną, co roku przez 5 lat.
Kwota pomocy przyznawanej w ramach premii pielęgnacyjnej wynosi 970 lub 1360 zł/ha.
Dodatkowo można również uzyskać płatność za zastosowanie zaleconych przez nadleśniczego, indywidualnych środków ochrony uprawy leśnej przed zwierzyną, w wysokości od 190 do 700 zł/ha.

3. premię zalesieniową - zryczałtowaną płatność do hektara zalesionych gruntów, wynikającą z utraconych dochodów z tytułu przekształcenia gruntów rolnych na grunty leśne, wypłacana co roku, przez 15 lat od założenia uprawy leśnej. Otrzymają ją tylko ci rolnicy, którzy udokumentowali uzyskanie w roku poprzedzającym złożenie wniosku, co najmniej 25% dochodów z rolnictwa.
Kwota pomocy przyznawanej w ramach premii zalesieniowej wynosi 1580 zł/ha.

Pomoc na zalesianie gruntów innych niż rolne (Schemat II)

1. wsparcie na zalesienie - jednorazowy ryczałt za poniesione koszty zalesienia i ewentualnego ogrodzenia uprawy leśnej, wypłacany w pierwszym roku po wykonaniu zalesienia.

Wysokość wsparcia zależy od:
proporcji gatunków iglastych i liściastych w strukturze uprawy;
zabezpieczenia przed zwierzyną (grodzenie 2-metrową siatką metalową);
konfiguracji terenu;
zastosowania sadzonek zwykłych lub sadzonek mikoryzowanych z zakrytym systemem korzeniowym;
zalesienia w warunkach niekorzystnych (grunty wodochronne i glebochronne);
zalesienia z wykorzystaniem sukcesji naturalnej.

Kwota pomocy przyznawanej w ramach wsparcia na zalesianie wynosi od 1700 (w przypadku zalesienia z wykorzystaniem sukcesji naturalnej) do 6260 zł/ha.

Dodatkowo można również uzyskać płatność za wykonanie zaleconego przez nadleśniczego, ogrodzenia młodej uprawy leśnej 2-metrową siatką metalową, w kwocie 2590 zł/ha lub 6,50 zł za metr bieżący wykonanego ogrodzenia.

2. premię pielęgnacyjną - zryczałtowaną płatność do hektara zalesionych gruntów, wypłacaną, co roku przez 5 lat. Wysokość wypłat uzależniona jest od wykonywania prac pielęgnacyjnych oraz od:
konfiguracji terenu;
zalesienia w warunkach niekorzystnych (grunty wodochronne i glebochronne);
zastosowania sukcesji naturalnej.

Kwota pomocy przyznawanej w ramach premii pielęgnacyjnej wynosi od 970 do 2050 zł/ha.
Dodatkowo można również uzyskać płatność za zastosowanie zaleconych przez nadleśniczego, indywidualnych środków ochrony uprawy leśnej przed zwierzyną, w wysokości od 190 do 700 zł/ha.

edit:

Jeśli nie uzyskujesz 25% dochodów z rolnictwa możesz liczyć TYLKO na 'wsparcie na zalesienie' (jednorazowe) oraz 'premię pielęgnacyjną' (corocznie przez 5 lat licząc od wykonania zalesienia).

edit2:
Byłem w Agencji i zapytałem jak to jest.
Nie będąc rolnikiem mogę ubiegać się o:
1. Zwrot kosztów zalesienia od 4700zł za iglaste do 5200zł za liściaste za 1ha.
2. Zwrot kosztów ogrodzenia ok. 2800 za 1ha
3. Premię zalesieniową ok 1000zł za 1ha przez 5 lat.

Do 30.09.2008r. można składać wnioski na ten rok.
Potrzeba do tego kilka papierków z Gminy i Geodezji i najważniejsze- plan zalesienia sporządzony przez leśniczego (bezpłatnie). Do nadleśnictwa zamierzam się wybrać ale w Agencji powiedziano mi, że to leśniczy wskazuje gdzie i jakie sadzonki mam kupić.

Zmieniony przez - tabcin w dniu 2008-09-12 14:38:12

Zmieniony przez - tabcin w dniu 2008-09-12 14:40:52

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Sadzenie lasów - opłacalne?

Warto przeczytać: Opłaty drogowe (winetki) | Wymigać sie od wojska ;) | Rachunkowość Bilans | Odwołanie od mandatu. | Miejsce Publiczne :? | Ile kosztuje zaświadczenie o niekaralności i gdzie sie po niego zgłaszać? | poczta tyle ze angielska | Jak to jest ??? | ZNAK byl nie tylko u nas :-D | MTS-HELP | Dane osobowe- czy cenne ? | Czy socjalista może być chrześcijaninem?? | Czy polska gospodarka dogoni świat? | Handel Zagraniczny | Kradzież samochodu | Wyciąganie kasy z konta gdy jest sie za granica. bez opłat??? | zły-dotyk | sex w liczbach | izabela łukomska pyżalska | octavia | lis3k | ever | podatek od spadku | monter izolacji | niewolnica | Presecutor | kleo | zly dotyk | Zły Dotyk | nawigacja | gps | global trade | hardcore | Vesoly | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.