FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 5264 razy ¬

ROZRYWKA | Zakup kontrolowany
Samochód dla kobiety 10-12 kzł 
[powiadom znajomego]    
Autor "Samochód dla kobiety 10-12 kzł"   

Loya
 Wysłana - 15 luty 2017 19:33        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Panowie i Panie proszę o pomoc i sugestię.

Rozglądam się za samochodem dla żony, budżet ok 10-12 kzł jeśli będzie warto dołożyć - 1-2 kzł więcej max.

Teraz jeździ Stilo i jest b.zadowolona, niestety brak klimy i dość stary rocznik.

Najważniejsze kryteria:

- segment B lub C
- benzyna
- sensowny bagażnik, który pomieści wózek
- klima, poduchy, ABS - w miarę bezpieczny
- żeby nie zamulał, ale też powinien być oszczędny
- rozsądne koszty utrzymania
- rocznik - 2005 w góre

Moje typy póki co: Clio, Grande Punto, Stilo 3d. 1.4 lub 1.6, Ibiza 1.4., Megane HB 1.6.

Proszę o opinie i ew. inne typy

Znawca -

Loya
 Wysłana - 1 marzec 2017 00:29      [zgłoszenie naruszenia]

co sie kur...a dzieje z tym forum? Zero odpowiedzi... Temat do zamknięcia, padło na Grande Punto 1.3 M-jet.

Znawca -

saikolank
 Wysłana - 1 marzec 2017 11:02      [zgłoszenie naruszenia]

Tego M-jeta bym omijał szerokim łukiem. Spalanie bez rewelacji, jak cos się sypnie dokładasz jak do diesla. Z Fiata bym brał 1.4 90KM. W miarę sprawdzona jednostka, żre olej ciut mnie od mjeta i przy awarii nie masz kosztów naprawy wynoszącej 1/3 wartości samochodu.

Chłopaczki z Polkowic już Pojechali

Loya
 Wysłana - 1 marzec 2017 12:17      [zgłoszenie naruszenia]

Samochód już kupiony, masz jakieś konkretne źródło info o silniku? Bo z tego co na szybko sie zorientowałem to brak DPF, rozrząd na łańcuchu, brak dwumasy, spalanie wręcz śmieszne, no a turbo czy wtryski ma każdy praktycznie t.diesel nowszy. Silnik montowany w Punto, Corsie, Astrze, Swifcie - nie doszukałem sie złych opinii.

Szukałem benzyny, ale jak to z używkami - bierzesz to co znajdziesz w dobrym stanie. Trudno o 1.4 90KM, większość 1.4 77, prawie same sprowadzane, jak salon PL to często bez klimy, do tego na rynku używek szaleństwo na auta salon PL i prywatne, co najmniej 3 mi sprzątnęli sprzed nosa moment po pojawieniu sie ogłoszenia.

Zmieniony przez - Loya w dniu 2017-03-01 12:21:06

Znawca -

saikolank
 Wysłana - 1 marzec 2017 12:37      [zgłoszenie naruszenia]

Generalnie w Oplu występuje to jako 1.3cdti. Słabszy starszy 1.7DTL z Corsy C jest znacznie bardziej ceniony i chyba coś w tym jest, skoro 1.3 cdti chodzą taniej od tego starego ropniaka 1,7 i to znacznie. Po 200k km, kiedy to 1,7 dopiero się dociera, w 1,3 cdti zaczynają się naprawy główne. Rozrząd na łańcuchu to jest śmiech na sali- w tym modelu normalnie wymienia się cały średnio co 120k km- i nie są to tanie rzeczy. Do 200k km pojeździć i uciekać.

Loya
 Wysłana - 1 marzec 2017 14:14      [zgłoszenie naruszenia]

kupiłem z przelotem 88kkm, przy przebiegach mojej żony sprzedam niewiele ponad 100kkm

Znawca -

saikolank
 Wysłana - 1 marzec 2017 14:18       [zgłoszenie naruszenia]

No to nie ma co się spinać. Jak nie skatowany, turbina studzona należycie, powinien jeździć. I lepiej lać ropę na dobrych stacjach z pewnym paliwem.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Samochód dla kobiety 10-12 kzł