FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1835 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Zakup kontrolowany
Samochód z automatyczną skrzynią biegów 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Samochód z automatyczną skrzynią biegów"   

Mopss
 Wysłana - 7 sierpień 2015 08:31        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witajcie,
jestem na kupnie nowego, starego samochodu. I zamarzył mi się taki z automatem.
Do tej pory miałem do czynienia jedynie z wajchą, toteż jestem całkiem zielony ... już siedziałem (ale krótko) w Skodzie Fabii 1.4 16V z 2001r za 3 500 euro ...
Jak takie cudo sprawdzić przed zakupem, oprócz stanu oleju?
Czy to normalne, że po wrzuceniu "D" lub "R" i zwolnieniu hamulca auto zaczyna się juz toczyć, bez muśnięcia nawet pedału gazu?
Po co jest "N", skoro nie można tego prawie używać (sprzedawca stwierdził, że przełożenie identyczne jak "P" ).
Czy każdy automat ma kickdown (w skodzie akurat był i fajne)?
Jeśli już olej ze skrzyni jest chłodzony- odbywa się to przez płyn chłodniczy i kanały wodne w skrzyni czy chłodnica jest dwusekcyjna?

I na koniec- miał ktoś styczność ze skrzyniami AF13 i AF20 (montowane w oplach)? Ceolowałbym w jakąś astrę g, bo dość poczciwe auto, a własnie te skrzynie były w nich montowane.
Za pomoc- dzięki!

Zmieniony przez - Mopss w dniu 2015-08-07 08:32:00

worldwar
 Wysłana - 7 sierpień 2015 08:45      [zgłoszenie naruszenia]

Czy to normalne, że po wrzuceniu "D" lub "R" i zwolnieniu hamulca auto zaczyna się juz toczyć, bez muśnięcia nawet pedału gazu?

tak, to m.in. jedna z oznak dobrze działającej skrzyni, powinien się toczyć na R i D

N to luz, auto na N nie ma zablokowanych kół, na P jest blokada - ja np. zostawiam na P, nie używając ręcznego.

I <3 D&B & green tea.
--------------------

Znawca -

gastxxx
ole !
 Wysłana - 7 sierpień 2015 16:06      [zgłoszenie naruszenia]

Podstawa to faktury za serwis skrzyni - plus oględziny w warsztacie + spuszczenie oleju i jego ocena.

"No i chuj, ważne że poruchał he he kurwa razdwatrzy"

gastxxx
ole !
 Wysłana - 7 sierpień 2015 16:09      [zgłoszenie naruszenia]

Jak olej będzie smolistą mazią lub będą w nim opiłki/ zanieczyszczenia to już wiesz ze właściciel o skrzynie nie dbał. Poza tym, podstawowa diagnostyka komputerowa plus organoleptyczne testy w stylu oceny sprawności zmiany przełożeń (bez haczenia i dziwnych odgłosów)

"No i chuj, ważne że poruchał he he kurwa razdwatrzy"

Loya
 Wysłana - 7 sierpień 2015 17:31      [zgłoszenie naruszenia]

jak można dać tyle pieniędzy za Fabię 14 letnią

Znawca -

q2w
 Wysłana - 7 sierpień 2015 23:56      [zgłoszenie naruszenia]

1.4 automat?

Z małej iskry wybuchnie wielki pożar,
odwieczny głos, który nigdy nie zginie.

Wolność lub śmierć!

Mopss
 Wysłana - 8 sierpień 2015 11:54      [zgłoszenie naruszenia]

ale sie uczepiliscie tej skody
pojechalem do komisu ogladac calkiem inny samochod, ale ze ciekla skrzynia- nawet nie wsiadalem, o jezdzie probnej nawet nie wspominajac.
A ze juz bylem na miejscu postanowilem sie rozejrzec i akurat taka skodzina sie trafila, ktora jeszcze jakos wygladala

1.4 w zupelnosci wystarczy na dojazd do i z pracy, 10km po miescie. Na wakacje i tak sie lata samolotem

wracajac do tematu, widzac ze to nie jest takie proste- bede chyba liczyl na łut szczescia.

Zmieniony przez - Mopss w dniu 2015-08-08 11:55:34

saikolank
 Wysłana - 8 sierpień 2015 12:54      [zgłoszenie naruszenia]

Tradycja mówi, że automaty są dla leszczy. W dodatku w małym silniczku to bicz plz. Spalanie większe o litr, czasem dwa względem manulala. Automoaty w Oplu chodzą w miarę. Ale jak zacznie coś się yebać to masz posprzątane w portfelu. Na ten przykład ziomek wariat ma astre w ropie i w automacie- wziął tylko ze względu na cene- bo nikt takich aut nie chcę kupować. I tak padł mu czujnik wstecznego, który kosztuje jakoś 400złotych, i trzeba wyjąć całą skrzynię z auta, aby go wymienić. Także bardzo spoko. I tak jak piałem pali mu to równo dwa litry więcej aniżeli tenb sam silnik w manualu. Sam mam auto w automacie, ale to nie jest kaliber samochodu dla pisdy, a amerykańska locha z ponad 350KM na pokładzie i koło 500Nm momentu. I tutaj jest ona słuszna, gdyż manuala, który by wytrzymał pod tym raczej trzeba szukać ze świczką. Czy tak samo nowa e klasa w automacie, w wersji 3,5 ropa jest słusznym rozwiązaniem. Zaś kupowanie piździka, który nie jedzie w automacie oznacza albo, że jesteś pisdą palącą sprzęgło, albo po prostu nie umiesz jeździć.

bronstein
 Wysłana - 8 sierpień 2015 13:55      [zgłoszenie naruszenia]

kolega powyzej madrze pisze. Automat to super wygodna sprawa ale przy duzym silniku (fabia 1.4 takowym nie jest)

Tomafos
 Wysłana - 8 sierpień 2015 15:11      [zgłoszenie naruszenia]

racja.Automat to tak do auta z silnikiem około 3l i mocy plus 200km.Miałem tak w oplu signumie,do tej pory miło wspominam,i trochę żałuję że teraz w e60 mam manuala....

Więc z punktu,mając na uwadze,
że ewentualna krytyka może być...tak musimy zrobić,żeby tej krytyki nie było..
tylko aplauz i zaakceptowanie....(..)

Mopss
 Wysłana - 8 sierpień 2015 16:47      [zgłoszenie naruszenia]

ale sie uczepiliscie tej fabii- taka stała na placu, chcąc spróbować jak się takim cudem jeździ (nie skodą a automatem) dokonałem jazdy próbnej
Ale w moim przypadku większego motoru nie ma co szukać- obecnie jeżdzę prawie w całości po mieście, do lotniska dzieli mnie może 20 km więc taka kosiarka sprawdzi się w zupełności.
A pisanie o przyjemności z jazdy samochodem po mieście to Nie wiem gdzie mieszkacie, ale u mnie skrzyżowania dzieli może 50-100m, a o zielonej fali to tutaj nie słyszeli.
I ten argument o wyższym spalaniu: spali więcej to spali, 6-7 litrów przy piździku to i tak mniej aniżeli 10l przy 3litrowym smoku

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Samochód z automatyczną skrzynią biegów

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Mercedes C250TD 1997 rok | Audi A3 1.8 Turbo | Lancia Lybra | BMW 740 e-38 | auto dla gówniarza | Need auto | Ford Probe II | bmw 323 ,325 czy moze 328 ?? | fiat bravo | skoda felicja | bmka ? avka? | sportowy samochod na poczatek!! | jaguar s-type | Golf 3 tdi vs Clio 2 | Ford Probe I | Vw BORA czy Bmw 320 e46? | ufg | fundusz gwarancyjny | rzym dla | wysięgnik | ile wytrysków | morze | 530d | bejbi blues | salvador | polska pruszkowska | strony podobne roksy | Midi | oskary | nls | doping mózgu | w co ona gra | oscar | ekstrema | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2017 SFD S.A.