FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4347 razy ¬

ROZRYWKA | Seks
Samotna rozkosz - art. z ELLE 
[powiadom znajomego]    
Autor "Samotna rozkosz - art. z ELLE"   

prezes85
 Wysłana - 27 grudzień 2005 22:16        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Samotna rozkosz
Woody Allen na komplement, że jest świetnym kochankiem, odpowiadał: "Długo trenowałem w samotności". Masturbacja to niezwykle przyjemne zajęcie, ale seksuolodzy przypominają: jeśli jesteś w związku, skup się na wspólnym przeżywaniu przyjemności.

"Kocham się z narzeczonym mniej więcej raz w tygodniu. Czasem rzadziej. On wolałby częściej. Ja, szczerze mówiąc, nie" - mówi Joanna. Ma 28 lat, od trzech jest w związku z trzydziestolatkiem, Pawłem. - Co parę dni, kiedy jego nie ma w domu, wchodzę do wanny i pieszczę się strumieniem wody z prysznica".

Masturbujemy się niemal wszyscy. Z badań wynika, że robi to 90 proc. mężczyzn i 84 proc. kobiet. Co najmniej dwie na dziesięć Polek regularnie serwuje sobie seanse autorozkoszy. Najczęściej zaczynamy w wieku dojrzewania (chłopcy o pół roku wcześniej). Potem robimy sobie przerwę - dorastamy, zakochujemy się, eksperymentujemy we dwoje. Część z nas powraca do autoerotycznych przyzwyczajeń, kiedy ukochany jest daleko, a także - jeśli seks w związku nam nie odpowiada. A to według seksuologów nie najlepszy sygnał.

Pod płaszczykiem masturbacji

Z masturbacją jest jak z jedzeniem czekolady - przyjemne, nawet trochę zdrowe i jedna-dwie kostki raz na jakiś czas nikomu nie zaszkodzą. Ale kiedy trzy razy w tygodniu zjadasz tabliczkę, to albo masz monstrualną chandrę, albo jesteś uzależniona od cukru. Mały seans pieszczot, gdy twój mężczyzna wyjechał, jest w porządku. Gorzej, gdy na stałe wchodzi do twojego erotycznego menu. "Problem tkwi w pytaniu, dlaczego to robisz? - mówi seksuolog Wiesław Sokoluk. - Sama masturbacja może być miłym dodatkiem do życia seksualnego pary kochanków. Zagraża związkowi, jeśli coś kryje się pod jej płaszczykiem.

"Bardzo kocham Pawła i jest mi z nim naprawdę dobrze - wszędzie, poza łóżkiem - mówi Joanna. - Na początku potrafił pieścić mnie godzinami, zachwycał się łukiem bioder albo przez kwadrans podziwiał moją stopę. Teraz gra wstępna skrócona do minimum, miejsce i czas akcji zawsze to samo - kąpiel i hop do łóżka. Czas - maksymalnie kwadrans. Próbowałam parę razy powiedzieć mu, że potrzebuję więcej pieszczot. Potakiwał, mówił, że się postara, i starał się przez tydzień, dwa. Więc wchodzę do wanny, wyobrażając sobie, że strumień wody z prysznica to usta czułego kochanka".

Joanna to jedna z 19,2 proc. Polek (co piąta!), które - według Raportu Dureksu 2003 - widzą w masturbacji możliwość zaspokojenia swoich potrzeb seksualnych, których nie zaspokajają życiowi partnerzy.

Wiesław Sokoluk: "Być może jest samolubem dbającym głównie o własną rozkosz, może jest kochankiem niedoedukowanym, który nie wie nic o potrzebach kobiety. Ale to nie do końca musi być jego wina - kobiety często nie mówią, czego pragną, lub mówią - ale bardzo ogólnie, w nadziei że resztę dośpiewa sobie sam".

Jeśli to jest twój problem:
. Porozmawiaj. Nie oskarżaj go, że jest złym kochankiem. Nie pytaj: "Dlaczego ty nigdy...?". Powiedz, co było przyjemne w waszym seksie dawniej. Mów: "Lubię to, chciałabym dłużej, więcej".
. Gdy się kochacie, zacznij naprowadzać go gestami na pieszczoty, za którymi tęsknisz. "Jedyną naprawdę trudną do przeskoczenia przeszkodą może być różnica temperamentów - mówi Wiesław Sokoluk. - Są jak kolor oczu, nie do zmiany - jeden chce się kochać dwa razy dziennie, innemu wystarcza raz na miesiąc. Rozmowa pomaga prawie zawsze, o ile partnerzy się kochają. O ile w ich związku nie ma poważniejszych problemów, które odbijają się na seksie"...

Manewry nie całkiem miłosne

Julia ma 30 lat, męża-kopię Bruce'a Willisa i schowany w szufladzie z bielizną wibrator, którego używa w samotności parę razy na tydzień. "Rok temu o mało się nie rozeszliśmy, bo ja chciałam zajść w ciążę, a Michał był przeciwny. Potwornie się wtedy kłóciliśmy i mam wrażenie, że od tamtej pory wszystko między nami zaczęło się psuć. Także seks - mówi Julia. - Michał nagle zaczął używać prezerwatywy, choć wiedział, że biorę tabletki antykoncepcyjne. Nie lubię kochać się w gumce, poza tym wkurza mnie jego brak zaufania - czy naprawdę myśli, że odstawię pigułki, nie mówiąc mu o tym? No i kochamy się raz, dwa razy na miesiąc, przeważnie po jakiejś zakrapianej winem imprezie. Pół roku temu kupiłam sobie wibrator". Wibrujące dildo się nie kłóci, nie marudzi, jest zawsze pod ręką i można go wyłączyć, kiedy się chce.

"Kiedy coś zaczyna psuć się pomiędzy partnerami, najpierw widać to w łóżku - kochają się rzadziej albo któreś odmawia w ogóle - mówi Sokoluk. - Strach, brak zaufania mogą zniechęcać. Szczególnie kobiety lubią uprawiać seks, gdy są spokojne, zrelaksowane i czują się bezpiecznie. Ale to nie znaczy, że mężczyzna chce zawsze. Jeśli czuje się pod presją, podświadomie będzie się wycofywać".

Jeśli to jest twój problem: (czyli jeżeli uciekasz w masturbację, bo konflikty z partnerem sprawiają, że nie masz ochoty na seks z nim)
. Najpierw rozwiąż konflikt. Relacji nie da się naprawić seksem. Trzeba powiedzieć szczerze, co czujesz, gdy on..., wytłumaczyć motywy swojego postępowania. W tej rozmowie seks powinien zajmować jak najmniej miejsca - chodzi o prawdziwy problem. W przypadku Julii i Michała - inne wyobrażenia o przyszłości związku (z dzieckiem czy bez).
. Czasem chodzi o coś banalnego, o czym nie potrafimy rozmawiać. Zapach papierosów, nieobcięte paznokcie. "Znam kobiety, które takie 'drobiazgi' odstręczały od seksu - mówi Sokoluk. - Trzeba o tym mówić wprost - nie brutalnie, ale dobitnie. Np. ten zapach mnie odstręcza. Mam okropne skojarzenia na widok długich paznokci u mężczyzny"...

Wolę autoseks

W 1953 roku Alfred Kinsey, słynny amerykański badacz seksualności, ogłosił, że masturbacja u kobiet gra ogromną rolę w "nauczeniu się" przeżywania orgazmu. 84 proc. badanych przez Kinseya kobiet osiągało orgazm przy masturbacji poprzez stymulację łechtaczki. Do tego przy masturbacji kobieta osiąga orgazm łatwiej i szybciej niż podczas stosunku (Obliczono, że zaledwie 25 proc. kobiet zdarzyło się szczytować podczas klasycznego stosunku - dane z amerykańskich badań Tracey Cox).

"Ja po prostu tak wolę - mówi Karolina (od trzech lat w wolnym związku). - Lubię pieszczoty Tomka, ale stosunek sprawia mi niewielką przyjemność. Za to sama potrafię doprowadzić się do cudownego orgazmu. On robi to znacznie gorzej".

Jeśli to jest twój problem:
. Seksuolog Wiesław Sokoluk jest bezlitosny: "To jest uwarunkowanie na jeden bodziec albo technikę. Kłopot o tyle, że może już zawsze będzie wolała sama niż z nim. Czy będzie potrafiła wejść w dorosłą, pełną zaufania relację z partnerem? Powiedzieć mu o tym, jak lubi masturbację? Pokazać, jak mógłby sprawiać jej przyjemność, by przeżywali orgazmy we dwoje?". Te pytania trzeba sobie zadać, jeśli czujemy że wolimy... autoseks.
. Zdarza się, że... to nie ten partner. Czasem boimy się samotności i choć nie kochamy, nie pragniemy - nie przyznajemy się do tego nawet przed sobą. Przyzwyczajamy się wtedy do masturbacji i udajemy, że nie jest źle. Nie będziemy cię namawiać do rozstania - warto jednak pamiętać, że w ten sposób ani ty, ani on nie jesteście szczęśliwi.

Do seksuologa?

Odwiedź go, jeśli wybierasz masturbację:
. bo boisz się ciąży (czasem mimo antykoncepcji!),
. z powodu lęku przed infekcjami,
. nie chcesz się kochać tak, jak chce partner.

Nina Krzyżanowska

ELLE 07/2005

I just don't know what to do with myself.
Money for nothing and chicks for free.

Weź nie pierdol bejbe.

Specjalista -

VLAD.IV
 Wysłana - 27 grudzień 2005 23:17      [zgłoszenie naruszenia]

Art prawdziwy, tylko jak zwykle tendencyjny - przedstawia faceta jako tego zlego...
A ile kobiet kladzie sie sztywno, rozklada nogi i w trakcie stosunku pyta faceta czy dlugo jeszcze?

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

Ekspert -

elchuka
 Wysłana - 27 grudzień 2005 23:32      [zgłoszenie naruszenia]

pozniej przeczytam bo juz pozno i mi sie nie chce :P

Znawca -

prezes85
 Wysłana - 27 grudzień 2005 23:53      [zgłoszenie naruszenia]

Vlad - Tak przedstawia bo pytano tylko kobiety. Prasa kobieca więc wiadomo. Na swoje czytelniczki nie bedą przecież nadawać.

Weź nie pierdol bejbe.

Specjalista -

VLAD.IV
 Wysłana - 27 grudzień 2005 23:56      [zgłoszenie naruszenia]

prezes85 broń je broń

Zmieniony przez - VLAD.IV w dniu 2005-12-27 23:57:01

Open Valhalla's Door
Hail Gods Of War

Ekspert -

Kvan
 Wysłana - 28 grudzień 2005 00:11      [zgłoszenie naruszenia]

Vlad powiedziałes "borń je broń". albo czegos nie zrozumiałem, albo wydaje mi sie ze prezes nikogo tutaj nie broni i wsumie podzielam jego zdanie.

Vorsprung durch Technik

VLAD.IV
 Wysłana - 28 grudzień 2005 00:12      [zgłoszenie naruszenia]

bo tez je bronisz

Open Valhalla's Door
Hail Gods Of War

Ekspert -

prezes85
 Wysłana - 28 grudzień 2005 00:14      [zgłoszenie naruszenia]

nie bronie
kvan dzieki za wsparcie
a vlad mnie poprostu nie lubi

Weź nie pierdol bejbe.

Specjalista -

VLAD.IV
 Wysłana - 28 grudzień 2005 00:16      [zgłoszenie naruszenia]

to Kvana tez nie lubie

Open Valhalla's Door
Hail Gods Of War

Ekspert -

prezes85
 Wysłana - 28 grudzień 2005 00:28      [zgłoszenie naruszenia]

Lubisz, lubisz tylko udajesz.

A co do artykulu to pierwszy raz widze iż przyznalo się 84 procent kobiet. Zawsze to byla 1/3 a reszta kłamała.

Weź nie pierdol bejbe.

Specjalista -

VLAD.IV
 Wysłana - 28 grudzień 2005 00:30      [zgłoszenie naruszenia]

tym razem sklamalo tylko 16%

Open Valhalla's Door
Hail Gods Of War

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]