FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2901 razy ¬
 
ROZRYWKA | Militaria
Scenariusz ataku na Wrocław 
[powiadom znajomego]    
Autor "Scenariusz ataku na Wrocław"   
 
mikka
 Wysłana - 28 lipiec 2006 22:56        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Artykuł pochodzi z czasopisma "Komandos".Jest to scenariusz ataku terrorystycznego na Wrocław.Autor opisuje tu dosłownie wszystko-od znalezienia zamachowca-samobojcy,sprowadzenia broni niezbednej do zamachu na Wrocław do wydatków na "akcje" i jej konsenkwencji.Artykuł jest bardzo ciekawy - daje duzo do myslenia.Choc jest długi to warto go przeczytac...

Wstep


Z samochodu dostawczego powoli wygramolił się łysy 50-latek i dość niezgrabnie wydobył z części ładunkowej długi i chyba ciężki pakunek. Nie spiesząc się zamknął bagażnik samochodu, wyciągnął z szoferki podręczną torbe i dość niezgrabnymi ruchami przerzucił sobie pakunek i torbę przez ramie. Starannie zamknał samochód i wszedł do środka śmierdzącego moczem i kałem budynku stacyjnego. Wokoło walały się różne odpadki. Przeszadł przejściem podziemnym na drugi peron, tam skręcił w prawo i poszedł do stojącej na końcu stacji połamanej ławeczki. Usiadł i bardzo powoli rozpakował pakunek. Nikt na niego nie patrzył, gdy wyciągnął z niego długą rure pospolitego granatnika przeciwpancernego. Z torby podręcznej wyciągnoł granat i kilkoma wprawnymi ruchami nasadził go na końcu rury.
Najblizszy pociąg pasażerski miał się zatrzymać na stacji za 15 minut. Zwykle jeżdziło nim sporo paseżerów, w końcu linia kolejowa prowadziła w kierunku Warszawy i Legnicy. Wielu ludzi dojeżdżało też z podwrocławskich miejscowości do pracy w mieście. O tej porze do domów wracała równiez młodzież ucząca się i studiująca w licznych szkołach stolicy Dolnego Śląska. Stojący na peronie mężczyzna z uzbrojonym granatnikiem w ręce nie czekał jednak na pociąg pasażerski.
Sąsiednim torem ze standartową prędkością 40km/h przejeżdżał właśnie pociąg towarowy złożony z elektrowozu i dziewięciu cystern. Mężczyzna spokojnie czekał aż skład przejedzie, podniósł granatnik na ramię, wymierzył w obły tył ostatniej i wystrzelił. Z rury wydobył się długi płomień, w następnej chwili granat przeciwpanerny uderzył w tył ostatniego wagonu. Cysterna momentalnie eksplodowała,. Jej odłamki przebiły następna cysterne która równiez wybuchła. W ciągu 15 sekund skład ociągu przestał istnieć. W tym momencie sprawca katastrofy już nie żył.
W cystrnach przewożono chlor i chlorowodór niezbedny do produkcji w zakładach chemicznych w Brzgu Dolnym. Chmura ciężkiego, zjadliwie zielonego gazu powoli rozpełzała się nad centrum miasta.

Chlor był pierwszym gazem bojowym, którego uzyto na froncie zachodnim w czasie I wojny światowj. Korzystając ze sprzyjającego wiatru Niemcy otworzyli kilkaset butli z tym gazem. Chmura trująych oparów skierowała się na pozycje francuskie. W ciągu kilkanastu minut zgineło 5 tys. żołnierzy francuskich, a trzykrotnie więcej odniosło ciężkie poparzenia. W ich wyniku przez najblizsze parę miesięcy zmarło jesze 7,5 tys żołnierzy, którzy przechodzili okropn męczarnie wypluwając krwawe strzępy płuc. Niemcy nie byli w stanie wykorzystać tego sukcesu, wiatr zmienił nagle kierunek i chmura gazów podążyła do ich okopów. Żołnierze niemieccy włozyli maski, a i tak kilkuset uległo poważnemu zatruciu. Wększość zmarła w ciągu kilku tygodni. Maski przeciwgazowe wprawdzie chroniły płuca przed natychmiastowym poparzeniem ale chlor parzył również skórę i wnikał do wnętrza organizmu przez pory potowe. Całościowych ubrań ochronnych armia niemiecka jeszcze w tej fazie wojny nie miała, zresztą były one zbyt drogie, by wyposażyć w nie kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy przygotowujących się do ataku.
To było dawno temu. Od słynnego ataku mineło 90 lat, ale jego skutki okazały się niezmirnie trwałe. Gaz bojowy jest tani i śmiertelnie niebezpieczny dla atakowanego, ale także dla atakującego. Może dlatego większośc regularynych armi zadeklarowała że nie uzyje go wobec przeciwnika w toczących się konfliktach zbrojnych. Mimo tego, że arenały wszystkich państw świata posiadaja miliony pocisków wypełnionych najprzeróżniejszymi typami gazów bojowych, nie stosowano ich jednak oficjalnie w żadnej z wojen po 1918 r.. Gazów uzywano jednak przeciwko ruchom partyzanckim, w wojnach wewnętrznych i wrzędzie tam, gdzie nie docierali dzinnikarze reprezentujących ogólnoświatwe środki przekazu.
Znaczenie tej broni szybko odkryły ruchy terrorystyczne. Jest tania, a można porazić naprawde olbrzymią ilość ludzi, zwłaszcza cywilnej, która nie ma żadnych środków ochrony przez trującymi oparami. Pozostaje jednak olbrzmi problem logistyczny. Gaz nawet w postaci skroplonej, zajmuje duzo miejsca. Trudno go niespostrzeżenie dostarczyć w dostatatecznej ilości na miejsce ataku. Rozwiazanie tego problemu jest w zasadzie jedno; atakowany musi sam dostarczyć gaz na miejsce, gdzie zostanie on użyty.
Al-Kaida jest pierwszą na świcie międzynarodówką terrorystyczną, której działania wstrząsneły rządami wiekszości państw demokratycznych. W swych akcjach wykorzystuje się broń dostarczoną jej przez atakowanych, czyli wolność osobistą. Postawimy sprawe jasno: czy możliwy byłby atak na World Trade Center gdyby USA nie były państwem wolności słowa, myśli i przekonań? To pytanie czysto retorycznie. Wyobrażmy sobie, że tak nie jest. Każdy korzystający z publiczynych środków transportu(przede wszystkim samolotów) musiałby obligatoryjnie przed wejściem na pokład rozebrac się, spakować wszystkie swoje rzeczy do osobnego woreczka, włozyć ubranie dostarczone przez firme przewozową i w dodatku kilkukrotnie poddać gruntowej ewizji osobistej. Jak taka rewizja wygląda, wiem z własnego doświadcznia. W latach istnienia ZSRR zostałem jej poddany na przejściu klejowym w Mościskach. Trwała prawie sześć godzin!
Al-Kaida korzysta jednak ze wszystkich zdobyczy demokracji, obracając je na własną korzyść- medialną i polityczną.


Przygotowanie Ataku


1 Wybór celu
Polska jest obecnie jednym z najgłośniejszych sprzymierzeńców USA . Nie jest to kraj silny militarnie, od 60 lat nie brał udziału w żadnym konflikcie zbrojnym. Społeczeństwo jest w zasadzie nieprzygotowane na jakikolwiek atak militarny. Służby wywiadcze najczęściej zajete są wewnętrzymi rozgrywkami politycznymi i nie maja prawie zadnego rozeznania w swicie fundamentów islamskich. Jednocześnie jest to kraj znany wielu Arabom, którzy tu sie uczyli, studiowali, a w latach socjalizmu czesto szkolil w polskich ośrodkach wojskowych w zakresie działań specjalnych. W kraju tym wypoczywali spragnieni spokoju torroryści, póki szaleńczy atak agentów Mossadu na lotnisku w Warszawie na czołowego działacza palatyńskiego Abu Nidala, nie doprowadził do dekonspiracji całego procederu. Wtedy Polskę traktowano prawie jak baze i miejsce, gdzie w razie potrzeby można odpoczywać, wyleczyć rany gdzie dzinnikarze i słuzby państw zachodnich raczej małą trudność w swobodnym poruszaniu się i zbieraniu chociazby strzępów użytecznych informacji. Teraz kraj stał się największym sojusznikiem USA które według międzynarodówki terrorystycznej jest winne wszelkiemu złu na świecie.

2. Wrocław
Miasto w centrum europy. Podstawowe informacje o niem uzyskano dzięki promocji jaką władze miejskie przeprowadziły z okazi wyborów miejsca na Wystawe Światową w 2012r Lepiej nadaje się do ataku terrorystycznego od stotecznej Warszawy . Nie ma tu urzędów centralnych, więc służby ochrony są raczek znikome.Znane jest wielu arabom,którzy sie tu uczyli.Byli to wtedy młodzi chłpcy,ale w ciagu pieciu lat pobytupoznali wielu ludzi.Teraz maja około 45 lat,a ich polscy przyjaciele robia kariere w urzedach,maja własne firmy,pracuja w róznych instytucjach.Kilku z nich przyjechało odwiedzic starych znajomych.,nawiazac kontakty biznesowe.Rozmowy były owocne.Człowiek z Algieri dowiedział sie ze Zakłady Chemiczne w Brzegu chetnie nawiazuja wspólprce dotyczacą produkcji środków piorących z firma w jego kraju.Do produkcji tych środków uzywany jest chglor sprowadzany z Górnego Śląska transportem koolejowym.Cysterny z chlorem przejezdzaja przez Wrocław kilka razy w tygodniu.W cysternie jest 18 lub 36 ton chloru.Takie dane moga przyprawic o bol głowy.

3.Wykonawca
Jeden z prowadzących rozpoznanie przypadkiem spotkał na ulicy człowieka ,z którym 25 lat wczesniej podrywał dziewczyny.Jednak Jędrzej K. był wrakiem tamtego wesołego chłopaka.Mohamed zobaczył na ulicy brudnego faceta ciagnacego wyładowany złomem i makulaturą.Poznał go,zatrzymał swojego mercedesa na berlinskiej rejestracji i zaczła rozmowe.Jędrzej po szkole poszedł do wojska i został zawodowym podoficerem.Słuzył dokładnie 14 lat i 11 miesiecy.Był nawet instruktorem w szkole podoficerskiejw Brzegu.Szkolił spaerów.Ożenił sie ,ma dwoje dzieci.W1992 roku wpkował sie w paskudną historie - był odpowiedzialny zabrakowanie sprzetu wojskowego ,zgodie z układem miedzynarodowym,który polska zawarła w koncu lat 80.Jego zadaniem było nieszczenie i oddneie do huty na racunek jednostki wojskowej.Kilkanascie ciezarówek zostało sprzedanych na jego konto.Oczywiscie m nie mogł tego zrobic sam.Młody oficer z którym współprcował ,zagarnał wieksza czesc pieniedzy,ale gdy sprawa sie wydała winnym okazał sie tylko Jedrzej.Tamten został przeniesiony na inne stanowisko ,szybko awansował i obecnie jest pułkownikiem.Jędrzej na piec lat trafił do wiezienia i od 1997 roku jest bezrobotny.Nigdy juz nie bedzie pracował na żadnym etacie.Nie ma wojskowej emerytury,na rente jest za zdrowy.
Teraz dotkenało go kolejne niszczescie.Jego piecioletnai wnuczka ma złosliwy nowotwór.Jest pewna szansa na uratowanie dziecka ,ale potrzeba pieniędzy, by operacje przeprowadzic w klinice w Niemczech.Polscy lekarze bezradnie rozkladaja rece skazujac dziecko na smierc w cierpieniach.On od wielu lat zytje ze zbiorki złomu i makulatury.Na chleb ma ,ale skąd ma wziasc te 50 tys.euro na operacje.Żona go nie opuscił ,gdy siedział,pracuje w szpitalu jako kucharka,raz przyniesie jakies 600 zł, innym razem czeka na wypłate kilka miesiecy.Córka wyszła za maz,ale ojciec dziecka stracił prace (był magazynierem w wojskowym składzie,jednostke rozwiazano) i jest na zasiłku dla bezrobotnych.Zasiłek ma sie skonczyc za miesiąc,a nowej roboty jak nie ma tak nie ma.Syn żonaty ,dzieicaty, pracuje na budowie w Niemczech.Ma trójke dzieci,żona mu sie łajdaczy i wszystko co on zarobi przepuszcza bokiem,o czym ten nie wie.W sumie Mohamed usłuszał to o czym mowi 90% Polaków.Umowił sie z Jedrusiemtak go nazywali w szkole)na wódke.Jako prawowiernyt muzłumanin nie powinien jej pić ,ale piec lat pobytu w Polsce przekonał go o cudownych włsciwosciach tego płynu.Pozwala nawiazac rozmowe,zawrzec kontrakt,scal dusze rozmawiajacych.Oczywiscie gdy ktos obok niego powiedział że pije alkohol ,natychmiast odstawiał kieliszek.Muzłumanin moze wypic przeciez kazdy płyn ,poki nie zostanie on nazwany po imieniu.

4.Kontrakt
Mohamed spedził w towarzystwie Jędrzeja K. kilka dni.Wyjezdzając zostawił mu bilet,pieniadze na droge oraz wize do Arabii Saudyjskiej.Celem wyjzdu miało byc omowienie operacji jego wnuczki w specjalistycznym szpitalu w Rijadzie.Decyzje Jedrzej musiał podjac w ciagu kilku dni.Stan wnuczki był bardzozły.Oczywiscie decyzja zapadła juz w dzien wyjazdu Mahomeda.W Rijadzie Jedrzej zjawił sie dziesiec dni pozniej.Na dworcu lotniczym czekał na niego Mohamed, a w dobrym hotelu zarezerwowany pokoj.Po przyjezdzie prawie natychmiast zgłosił sie do niego lekarz.Znakomicie mowił po polsku.Kilkanascie lat wczesniej ,w 1988 r. ukonczył Wojskowa Akademie Medyczna w Łodzi.Córka z wnuczka przyjechały tydzien pozniej.Kilkunastogodzinna operacja udała sie ,ale wnuczke czekało jeszcze wielomiesieczne leczenie pooperacyjne.Na czas leczenia córka Jedrzeja otrzymała wize pobytowa w Arabii Saudyjskiej.Wkrótce z Polski przyleciała jej tesciowa.Jedrzej tymczaem zniknał na kilkanascie tygodni.Po powrocie stał sie człowiekiem bardzo milczacym i nigdy nie powiedział nikomu gdzie przebywał.W pokoju hotelowym na stoliku cały czas lezał otwarty Koran wydany w Libii w latach 70. w jezyku oplskim.Wnuczka Jedrzeja szybko wracała do zdrowia.30 kwietnia 2005 roku Jedrzej z samego rna poszedł do pokoju zony.
-Za wszystko trzeba płacic w zyciu-powiedział cicho - wiec i ja niedługo zapłace za zycie naszej wnusi.Jutro lece do Polski i chyba juz sie nie zobaczymy.Tu jest karta kredytowa - wyciagnał złoty kartonik - wazna na całym swiecie.Jest na niej 25 tys.dolarów i co miesiac przez 10 lt bedzie ty wływała pensja w wysokosci amerykanskiego pułkownika.Racunek w szpitalu za leczenie naszej wnusi juz zapłacono.Wize pobytową mozecie przedłuzac do czasu wyleczenia dziecka.Tu jest paszport kanadyjski dla Ciebie ,a te dwa dla naszych pociech... to wszystko co mogłem dla was zrobic...
Po twarzy Jędrzeja pociekły dwie łzy.Nigdy dotd nie płakał.
- aha ,ten, prze którego wyleciałem z roboty juz nie żyje....- odwrocił sie i spokojnie wyszedł.
Na okeciu wyladował wieczorem 3 maja 2005 roku.Bez problemów przeszedł kontrole celno-paszportową.Taksówka pojechał na poczte Alejach Jerozolimskich.Tu poprosił o przesyłke ,która na niego czekła na "poste restante".W grubej kopercie był kluczyk i napisana po polsku inbstrukcja.

5.Logistyka
Kupno w Polsce typowego grnatnika przeciwpancernego wraz z amunicja wbrew pozorom nie jest sprawa az tak trudna.Musi byc firma ,która ma aktualnie zezwolenie na handel towarami podwojnego zastosowania.Jest ich kilkadziesiat.Dokonac zakupu moze dowolna firma z zewnątrz kraju posiadajaca odpowiedni certyfikat bezpiecznstwa.Oczywiscie towar musi trfi do kraju nie objetego embargiem miedzynarodowym.owiedzmy sobie szczerze ,przepisy sa po to zeby je omijac,a w pionie logistycznym zleceniodawcy siedza naprawde niegłupi ludzie.Partie granatów zakupiła firma z siedziba w Turcji z przeznaczeniem dla armii tureckiej.W drodze granatniki przejechały Turcje i ostatecznie trafiły do Iraku.Stamtad kilka sztuk bez problemu przemycono do Jordanii.Tu jeden z nich trafił do poczty dyplomatycznej radcy handlowego jedynego z państw arabskich majacych ambasade w Warszawie.Droga wydaje sie dosc zawiła ale, ale w sumie -od chwili zapakowania granatników do kontenera w Mielcu do jego powrotu do Warszawy minał tydzien.Poczta kuriersk dosarczyła walizkę wraz z zawartoscia na adres domowy Jedrzeja K...5 maja 2005 r o godzinie 11;30 mezczyzna -kluczykiem z listu odebranym w Warszawie - otworzył skomplikowany zamek metalowej walizki.W środku był granatnik i dw pociski.Poobijany busik czekał na niego w opisywanym w instrukcji szrocie na Kowalach.Wystarczyło podac nazwisko i pokazac dowód osobisty.Busika od własciciela szrotu trzy dni wczesniej wypozyczył jakis Cygan( tak przynajmniej on to okreslił) i zapłacił z góry.

6.Wydatki
Zlecajacy akt teroru sa ludzmi zamoznymi.Wielkosc majatku bin Ladena okresla sie na jakies 300-500 mln dolarów.Sa włascicielami wielu firm ,które przynosza realne dochody rzedu kilkudziesieciu milonów dolarów miesiecznie.Potrafią jednak skrzetnie liczyc wydatki,które maja przyniesc okreslony skutek polityczny i medialny.W przypadku World Trade Center wtniosły około 450 tys.dolarów.Atak na Wrocław kosztował 20% tej sumy.Oczywiscie Jedrzej K. nie mogł wiedziec ze władze saudyjskie aresztują jego żone i córke.Po krótkim tajnym procesie skazano je na publiczne ukamieniowanie za terroryzm,który to wyrok na drodze łaski,zmieniono na potajemne powieszenie.Nigdy nie skorzystały we z pieniedzy ze złotej karty,która znikneła w tajemniczych okolicznosciach.Znalezione przy nich paszporty okazały sie fałszywe.Wnuczke po wyleczeniu wydano władza polskim,ale cóz mogło powiedziec 5-letnie dziecko,które przez 9m-c przebywało w saudyjskim szpitalu odizolowane od swiata.Lekarz mowiacy po polsku ,z którym miał kontakt Jedrzej K , zniknął i nikt z Saudyjczyków nie potrafił powiedziec, gdzie sie podział.Podobno był libijczykiem.Oczywiscie biznesmen Mohamed nigdy w Arabii Saudjskiej nie miał swojej firmy,on sam dla władz tego kraju był osoba zupełnie nieznana.Nigdy tez nie znaleziono osoby o wygladzie Cygana, który wybnajał 20-letniego busika na Kowalach za 1,2 tys. zł .Firma,która kupiła granatniki okazała sie firma-krzakiem.Pod jej adresem w Stambule miescił sie zakład produkujący ognie sztuczne do pewnego Greka,który pojechał na wakacje na Cypr i tam podobno utonał.


Skutki Ataku


Strzał z granatnika przeciwpancernego w ciagu 15 sekund doprowadził do eksplozji dziewiciu cystern z chlorem i chlorowodorem.Pociag jechał wtedy nasypem kolejowym połozonym dziewiec metrów nad powierzchnia ulicy.180 ton smiertelnie trujacych oparów spłyneło w dół.Jest to bardzo ciezki gaz,wiec rozprzestrzenia sie stosunkowo wolno,zalegajjac we wszystkie zagłebienia terenu.Jedrzej K odpalił pocisk w dosc chłodny ,lecz słoneczny dzien.Wzdłuz osi ul.Legnickiej,nad która przebiega feralna linia kolejowa,prawie zawsze wieje wiatr z zachodu na wschód ,czyli w kierunku Rynku Starego miasta.Tak to sobie wymyslili sredniowieczni budowniczowie Wrocławia,którzy w ten sposób zapewnili naturalna wentylacje centrum grodu.Piec minut po strzale chmura osiagneła pl.1 maja.Zagarniając po drodze ludzi z kilku gesto zmieszkałych osiedli mieszkaniowych.Zginęli wszyscy,znajdujący sie ponizej drugiego pietra bloków mieszkaniowych.Ci, którzy byli wyzej umierali w ciagu kilku tygodni.Szanse ocalenia mieli jedynie mieszkancy powyzej 8 pietra , ale i oni ulegali ciezkiemu zatruciu.Przy ul. Długiej znajduje sie supermarket.o tej porze robiło tam zakupy około 900 osób.Nikt nie przezył.W ciągu kwadransa od momentu odpalenia p[cisku zgin.ęło 10 tys. osób. porazonych atakiem było ponad 25 tys.Połowa zmarła w przeciągu kilku miesiecy.
Chmura gazowa została nastepnie wtłoczona przez wiatr w waskie uliczki Starego Miastaw kierunku Rynku.Niosła za sob smiertelne zniwo.Ci, którzy byli w stanie ratowali sie ucieczka,ale szanse przezycia miały jedynie osoby które uciekały na południe .To tereny najwyzej połozone we wrocławiu i tam opary nie dotarły...
Gaz zabijał wszystko co żyło.Drzewa ,Krzewy po prezjsciu oprów wygldały jak spalone,zgineły całe populacje psów i kotów,ptaków,myszy i kanałwych szczurów.W kanałach chlor przetrwał kilkanascie dni.W ciągu kolejnych kilku godzin zgineło prawie 30 tys. osób.
Miasto uległo całkowitej dezorganizacji.Usuwanie bezposrednich skutków katastrofy trwało kilka dni(nie było duzych szkod materialnych),ale skutki psychiczne ataku były przerazajace.W ciągu kilkunastu tygodni ludnosc zmniejszyła sie o kilkadzisat tysiecy.Ci którzy zgineli od razu naprawde mieli wiecej szczescia od tych,którzy umierali powoli w straszliwych meczarniach.
Z chwila gdy na stronach internetowych fundamentalistów islamskich ukazały sie oswiadczenia przyznajace sie do ataku na Wrocław ,rozpoczeły sie rozruchy.Ludniosc masowo domagała sie wycofania wojska polskiego z Iraku i Afganistanu.We Wrocławiu spłonał meczet, aprobujących bronic ich muzłumanów zlinczowano,wieszajac na żelaznym płocie pobliskiego koscioła katolickiego.


----------------------------------Koniec----------------------------------

Pozostaje pytanie - Czy moze sie to zdarzyc?Tutaj nie pomoga nawet najlepiej wyszkolone słuzby ratownicze.Sytuacja byłaby skrajna i bez wyjscia-WTC to przy tym pestka...


ps.
W zyciu sie tyle nie napisałem...


Zmieniony przez - mikka w dniu 2006-07-28 23:01:46

Zmieniony przez - mikka w dniu 2006-07-29 00:13:39
______________________________
 
"Bądź bez lęku wobec nieprzyjaciela
Bądz dzielny i prawy aby przypodobac sie bogu
Mów prawde choc byś musiał za nia zginać
Chroń bezbronnych-To Twoja przysiega"

 
Skorupa77
 Wysłana - 29 lipiec 2006 09:52      [zgłoszenie naruszenia]

Dam Ci soga bo sie napracowałeś
A artykuł bardzo fajny, przyjemnie sie czyta
_______________________________
 
A po chu* mi podpis?

 
korian
 Wysłana - 29 lipiec 2006 11:31      [zgłoszenie naruszenia]

Autor tekstu? Numer komandosa?

Specjalista -
 
mikka
 Wysłana - 29 lipiec 2006 13:29      [zgłoszenie naruszenia]

Waldemar Forgacz -"Komandos nr.7-8,2005"
_______________________________
 
"Bądź bez lęku wobec nieprzyjaciela
Bądz dzielny i prawy aby przypodobac sie bogu
Mów prawde choc byś musiał za nia zginać
Chroń bezbronnych-To Twoja przysiega"

 
Protec
 Wysłana - 29 lipiec 2006 17:43       [zgłoszenie naruszenia]

Aaa pamiętam ten artykuł Czytałem go będąc w wannieSOG

Zmieniony przez - Protec w dniu 2006-07-29 17:43:42
_______________________________
 
De Oppresso Liber

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.] 
Przegląd tygodnia

Scenariusz ataku na Wrocław