FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 49536 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Seks
Seks i ból głowy 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Seks i ból głowy"   

slonce_m
ŻABCIA
 Wysłana - 4 maj 2005 09:20        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Czy to tylko wymówka? Nic podobnego! Istnieje kilka rodzajów bólu głowy, który nie tylko nasila się pod wpływem seksu, ale też może być seksem wywołany!

W jaki sposób kobiety najczęściej wykręcają się od wpółżycia? "Mówią, że boli je głowa", odpowiedzieliby zapewne zgodnym chórem mężczyźni. Na ten temat powstało zresztą morze (z reguły kiepskich) dowcipów. Tymczasem neurolodzy potwierdzają, że ból głowy prowokowany aktem seksualnym (z ang. sexual headache) jest objawem wymagającym konsultacji z lekarzem. Ok. 10% bólów głowy związanych z aktem seksualnym ma poważną przyczynę medyczną! Miałaś zły dzień, jesteś zmęczona, źle się czujesz, boli cię głowa, a twój partner wciąga cię do łóżka mówiąc: "znam świetne lekarstwo na ból głowy"? Rozpalony kochanek może się srodze zawieść! Jeśli dokucza ci "zwykły" tzw. napięciowy ból głowy (związany z silnymi emocjami, zarówno negatywnymi, jak i pozytywnymi), to delikatne pieszczoty i czuły seks pomogą ci się rozluźnić, zrelaksować. Wtedy ból rzeczywiście minie. W niektórych wypadkach uciążliwy ból głowy może się jeszcze nasilić.

Jak na ironię, bóle głowy prowokowane aktem seksualnym częściej dotykają mężczyzn: wśród osób z tą przypadłością, na czterech panów przypada jedna kobieta. Tak więc, gdy twój partner tuż po orgazmie trzyma się za skronie i mówi, że szumi mu w głowie, to nie zawsze oznacza, że jest właśnie w siódmym niebie. Gdyby sporządzić portret statystycznego mężczyzny cierpiącego na "seksualne migreny", byłby to pan w średnim wieku, w dobrej kondycji psychicznej i z lekką skłonnością do nadciśnienia.

Mężczyźni zgłaszający się do lekarzy z tego rodzaju bólem głowy tak opisują swoje odczucia: czuję, że za chwilę będę miał wytrysk, ale zamiast przyjemności odczuwam paniczny lęk; boję się, że za chwilę znów złapie mnie ten okropny, przeszywający ból z tyłu głowy; gdy się pojawi, nie mogę już nic zrobić, zwijam się z bólu i nie jestem w stanie nawet przytulić partnerki. Ból głowy występujący w trakcie stosunku przypomina typowy ból napięciowy. Pojawia się nagle, przed orgazmem lub wytryskiem, w jego trakcie albo tuż po, i może obejmować tylko część głowy (np. samo czoło, jedną skroń lub potylicę). Najnowsze publikacje medyczne potwierdzają, że tego rodzaju ból może wystąpić także w trakcie masturbacji (tak jest u 1/3 badanych osób, które zgłaszały ból głowy związany z orgazmem). Amerykańscy specjaliści wyróżnili trzy rodzaje bólu prowokowanego przez akt selsualny: z nagłym początkiem 70% wypadków; pojawia się znienacka w trakcie stosunku, zwykle tuż przed orgazmem lub w trakcie szczytowania; przeszywający, kłujący, i bardzo silny; trwa od kilku minut do godziny podostry narastający 25% wypadków; objawia się jako ucisk lub pulsowanie, najczęściej z tyłu głowy; ma początek jeszcze przed orgazmem i narasta aż do eksplozji bólu w trakcie szytowania; jest tak silny, że mogą mu towarzyszyć mdłości, a nawet wymiotyz tyłu głowy dotyczy zaledwie 5% "seksualnych migrenowców", ale jest wyjątkowo nieprzyjemny; zwykle pojawia się niespodziewanie podczas uprawiania seksu w pozycji stojącej; silny i nagły ból z tyłu głowy przypomina uderzenie czymś ostrym i wręcz zwala z nóg; wielu mężczyzn (ale także kobiety) ma po nim lub w trakcie wymioty.

Współczesna medycyna zaoferowała mężczyznom dodatkową pomoc w postaci tabletek wspomagających erekcję. Każda z nich może powodować bóle głowy! Skarży się na nie 10 do 16% przyjmujących te specyfiki mężczyzn. Dlaczego tak się dzieje? Wszystkie leki na zaburzenia erekcji powodują odwracalne zahamowanie aktywności enzymu PDE-5, który uniemożliwia zapoczątkowanie erekcji. Niepożądanym skutkiem mogą być jednak zaburzenia krążenia. Stosując te leki, mężczyzna pozbywa się wprawdzie problemów z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji, ale musi ścierpieć zaczerwienienie twarzy, tzw. uderzenia gorąca i ból głowy. Czasem wystarczy zmienić preparat i objawy uboczne znikają.

Nagłe ataki bólu głowy podczas uprawiania seksu dopadają i tych, którzy dla dodania sobie animuszu używają tzw. dopalaczy: wąchają azotan amylu, palą marihuanę lub łykają amfetaminę. Wymienione substancje są przyswajane w organizmie przez ten sam układ enzymatyczny. Przy "podwójnej robocie" (tabletka na zaburzenia erekcji + inny lek lub narkotyki) układ enzymatyczny jest przeciążony, a objawia się to silnym bólem głowy.

Podobnie reaguje organizm, gdy równocześnie przyjmuje się określone leki, m.in. antybiotyki, preparaty przeciwgrzybicze oraz stosowane w chorobie wrzodowej, leki na nadciśnienie z grupy beta blokerów albo moczopędne czy antydepresanty. W tym wypadku silny ból głowy jest objawem ubocznym w przebiegu leczenia innej dolegliwości i mija po zakończeniu kuracji.

Z seksem związany jest jeszcze jeden rodzaj bólu głowy, który zdarza się wprawdzie bardzo rzadko, ale jest wyjątkowo niebezpieczny. Powoduje go obecność tętniaka w mózgu. I znów, problem ten najczęściej dotyczy mężczyzn. Gdyby twój partner w trakcie współżycia nagle poczuł ostry, bardzo szybko narastający ból głowy, natychmiast wezwij pogotowie! Zrób to bez wahania, gdy bólowi towarzyszą zaburzenia świadomości! Silne emocje i wysiłek w trakcie współżycia powodują wzrost ciśnienia i uderzenie krwi do mózgu, co może wywołać krwotok podpajęczynówkowy. Jeśli w tętniczkach mózgowych wytworzył się tętniak, dojść może do jego pęknięcia. Mechanizm i skutki tego urazu są takie same jak przy udarze mózgu. Trudno przewidzieć opisany wyżej bieg wydarzeń, bo tętniak jest wadą naczyniową, o istnieniu której się nie wie. Ten czarny scenariusz częściej realizuje się u osób mających za wysoki poziom cholesterolu we krwi, nadciśnienie, miażdżycę tętnic oraz u nałogowych palaczy. Podobny krwotok podpajęczynówkowy mógłby się zdarzyć bez szczególnych przyczyn zewnętrznych, np. podczas posiłku lub oglądania telewizji, jednak często ma on związek z aktywnością fizyczną (np. seksem) i wzrostem ciśnienia tętniczego krwi.

Czy istnieją jakieś inne, niemedyczne, przyczyny bólów głowy i unikania przez kobiety współżycia? Owszem. Przede wszystkim to urazy psychiczne i niedogadane sprawy między partnerami. Większość kobiet do osiągnięcia satysfakcji w łóżku potrzebuje nie tylko darzonego uczuciem wprawnego kochanka, ale przede wszystkim komfortu psychicznego. Jeśli sama myśl o współżyciu wywołuje u ciebie niechęć i stres (bo np. nie czujesz się kochana albo pieszczoty partnera sprawiają ci ból), to reakcją twojego organizmu może być nagła migrena. I dopóki nie wyjaśnicie sobie wszystkiego, ta reakcja będzie się coraz bardziej utrwalać. W końcu zaczniesz unikać seksu, bo ból głowy będzie u ciebie wywoływać sama propozycja pójścia do łóżka.

Taki właśnie problem trapi wiele świeżo upieczonych matek. Na internetowym forum, gdzie ze sobą rozmawiają, można znaleźć liczne wpisy kobiet, które reagowały nagłym bólem głowy na choćby wstępne pieszczoty partnera. Powód? Nie były jeszcze gotowe na seks po porodzie,a jednocześnie nie chciały stracić partnera. Podejmowały współżycie wbrew sobie, zamiast powiedzieć otwarcie, co czują... nie tylko koleżankom w internecie.

tekst pochodzi z magazynu "Samo zdrowie"

..:Była Moderator Działu SEKS:..

..:Żonka i Mama:..

Ekspert -

matyldaprj
 Wysłana - 4 maj 2005 11:16      [zgłoszenie naruszenia]

slonce_m - dobry artykuł,bardzo ciekawy.Mnie też czasami boli głowa i to zawsze traktowane jest jak wymówka,a tu proszę naukowe uzasadnienie...Sog

hic et nunc
semper et ubique

Specjalista -

RA1NM4N
 Wysłana - 4 maj 2005 11:58      [zgłoszenie naruszenia]

uff... no to teraz nie mam wątpliwośći, za każdym razem gdy kobiety mówią że boli je głowa to jest tak naprawde i jeszcze jest to naukowo udowodnione, one nigdy przenigdy nie używają tego tekstu jako wymówki...

[Death is the only way out...]

Znawca -

Gosia_p
 Wysłana - 4 maj 2005 12:02      [zgłoszenie naruszenia]

dla mnie to i tak nei wymowka
w trakcie sexu wytwarzaja sie substancje ktore dzialaja przeciwbolowo
wiec sex moze byc lekarstwem na ta dolegliwosc

Ekspert -

Helevorn
 Wysłana - 4 maj 2005 21:11      [zgłoszenie naruszenia]

Gosia_p oczywiscie endonorfiny udzielaja sie w czasie seksu, tylko ze krotkotrwale... Po seksie bol glowy mozesz wrocic...

Co do artykulu - pisza prawde. Czasem seks faktycznie potrafi uleczyc bol glowy, innym razem (np. zdarza sie u mnie) seks moze tylko spotegowac bol...

Były moderator Polityki i Seksu

Ekspert -

-Gagarin-
 Wysłana - 27 sierpień 2006 21:53      [zgłoszenie naruszenia]

Heh sory że odświeżę stary post, ale nie mogę się powstrzymać by nie przytoczyć pewnego dowcipu z nim związanego:

Chłopak i dziewczyna wkrótce zamierzają się pobrać, jednak do tej pory jeszcze ze sobą nie współżyli a dziewczynie zależy na zachowaniu dziewictwa do ślubu. Chłopak nalega by ich pierwszy wspólny raz zrobić jeszcze przed ślubem, na to dziewczyna:
-Mówiłam ci już tyle razy że pragnę być czysta jak lilia do ślubu a poza tym to po du.pczeniu mnie strasznie głowa boli

===Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją===

prezes2005
 Wysłana - 27 sierpień 2006 22:12      [zgłoszenie naruszenia]

brać saridon albo apap i po sprawie

LECH!!LECH!!KOLEJORZ!!! AVE POZNAŃ AND LECH!!

Wiesz co się liczy?? szacunek ludzi ulicy!!!!

bambochaaa
 Wysłana - 27 sierpień 2006 22:16      [zgłoszenie naruszenia]

Zmieniony przez - bambochaaa w dniu 2006-08-27 22:18:10

"Mężczyźni są dla kobiet wesołym miasteczkiem z ubezpieczeniem na życie"

Specjalista -

lightxx
 Wysłana - 2 lipiec 2007 18:26      [zgłoszenie naruszenia]

Proszę Was o pomoc, mój bardzo młody facet, zaraz po wytrysku od pewnego czasu, dostaje paraliżujących bólów głowy, tak jak opisane te wyżej. Nie wiem co mam zrobić, czy nie ma na to jakiegoś sposobu, bo lekarz, 'wróg' odpada. Nie mam jak go przekonać, bo co ma powiedzieć: "dzien dobry, mam tyle i tyle lat, boli mnie głowa po seksie?'. Nie jest Panem w średnim wieku, ale bóle dokladnie te same, w potylicy. Co zrobić..? Proszę o odpowiedź...

Andromedaa
 Wysłana - 2 lipiec 2007 18:37      [zgłoszenie naruszenia]

Dlaczego lekarz to wróg ??
Myśle, że od niego powinniście zacząć
Może kurde Chłopak za bardzo się spina i chce żeby wyszło dobrze i jak napięcie z niego "uchodzi" wraz z wytryskiem to go głowa boli Dziwne to.
A może ma to jakieś podłoże migrenowe ??

Tylko lekarz Wam pomoże

Ekspert -

kemesO
Analityk
 Wysłana - 2 lipiec 2007 18:42      [zgłoszenie naruszenia]

takie bóle związane są z podwyższonym ciśnieniem
proponuję wizytę u lekarza albo leki, tudzież produkty zmniejszające ciśnienie krwi
miałem kiedyś takie bóle i wiem jak beznadziejne to uczucie, zaraz podam też odpowiedni link

Zmieniony przez - kemesO w dniu 2007-07-02 18:43:25

zielony

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Seks i ból głowy

Strony: 1 2 3 4 5

Warto przeczytać: ała!!! moje jadra!! | SEKTA +SEX - mit czy prawda ?? | maly szaleje! | Sukces za wszelka cena...i sie doigralem... | Charakter dziewczyn - rozważania | zapłodni się ??? %-) | Poznajcie moją historię:) | warto poczytać... (blog) | Seks i ból głowy | tabletki i inne | wpadka | orgazm?? | coś dla znudzonych robótkami ręcznymi | Ale jaja | dni nieplodne | Czuła i namiętna | bestia w | 18 lat i żadnej nadziei | patrycja mikula | ariel sharon | gopro | najlepsza piosenka | AGA PSZCZYNA OZGUR | dojrzewanie | ćwiczenia korekcyjne | seks przyjaciel | quart | dlaczego u mnie | centurion | e60 | m jak miłość odcinek 1331 | teen mom | latarka paralizator | bożenka | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.