FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 14571 razy ¬

ROZRYWKA | Seks
Seks tantryczny 
[powiadom znajomego]    
Autor "Seks tantryczny"   

fokuze
 Wysłana - 1 kwiecień 2006 17:14        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam!
Szukałem, szukałem na forum i nie zauważyłem, żeby takowy temat się przewinął.
Chciałbym zgłębić tajniki tejże tajemniczej formy uprawiania seksu:).
I mam tutaj prośby do Użytkowników. Jeżeli ktokolwiek mógłby sie podzielić swoimi doświadczeniami na ten tamat, bądź udostępnić jakieś ebooki, to byłbym naprawdę wdzięczny.
Pozdrawiam!

P.S. Nagradzam SOG`ami:).

slonce_m
ŻABCIA
 Wysłana - 1 kwiecień 2006 17:20      [zgłoszenie naruszenia]

byłoban

nie wiem jak ty szukałeś => [http://www.insomnia.pl/temat167817/]

poza tym google się kłania - ciekawy art [cudownyportal.pl/article.php?article_id=53]

oraz

"Słowo tantra oznacza bezustanny strumień ciągłości. Ten bezustanny strumień na poziomie podstawy, jest naszym umysłem - dokładniej mówiąc, jego najsubtelniejszy poziom znany jako pierwotne, przejrzyste światło - umożliwiającym ciągłość przez wszystkie nasze wcielenia. Jak czysty laserowy promień przejrzystości i świadomości, niesplamiony przez mało subtelne oscylacje konceptualnych myśli albo przeszkadzających emocji, stanowi podstawę każdej chwili doświadczenia, niezależnie od tego czy jesteśmy na jawie czy śnimy. Jeśli umysł jest jak radio, które gra przez cały czas, jego najsubtelniejszy poziom jest jak samo działanie radia. Działa ono kiedy zmienia się stację, pomiędzy zakresami, a także kiedy dostraja się do nowej częstotliwości. Podobnie, nasz najsubtelniejszy umysł nigdy się nie wyłącza i dlatego stanowi podłoże doświadczenia śmierci, bardo (okresu między wcieleniami) oraz rozpoczęcia nowego życia. Żadna stacja, głośność, chwilowe zakłócenia nie wpływają na to, że radio przez cały czas działa. Podobnie, ani rodzaj odrodzenia, intensywność doświadczenia, ani nawet "przemijające skazy" przechodzących myśli czy nastrojów nie mają wpływu na umysł przejrzystego światła. Ten najsubtelniejszy umysł przechodzi nawet do stanu buddy i stanowi podstawę osiągnięcia oświecenia. Teksty omawiające te tematy, również nazywają się tantrami.
Celem najwyższej (anuttarajogi) tantry jest dostęp i opanowanie umysłu przejrzystego światła ażeby zrozumieć pustkę i tak szybko jak tylko się da pokonać błędne postrzeganie i wypływające z niego instynkty - główne czynniki nie dopuszczające do wyzwolenia i przynoszenia pełnego pożytku innym. Ekstatyczny stan świadomości jest niezwykle przydatny dla osiągnięcia umysłu przejrzystego światła ponieważ doprowadza nas do głębszych, bardziej intensywnych i oczyszczonych poziomów świadomości i energii. Co więcej, kiedy ekstatyczna świadomość osiąga poziom czystego światła i skupia się z pełnym zrozumieniem na pustce staje się najpotężniejszym narzędziem oczyszczenia instynktów i błędnego postrzegania.
W anuttarajoga tantrze, mężczyźni zwiększają ekstazę skoncentrowanej świadomości pustki dzięki pomocy kobiet. Praktyka polega albo na wykorzystaniu prawdziwej kobiety wizualizowanej w formie żeńskiego buddy, ażeby uniknąć błędnego postrzegania albo w przypadku bardziej rozwiniętych, na samym wizualizowaniu. Kobiety zwiększają ekstazę dzięki mężczyznom w podobny sposób wykorzystując fakt bycia kobietą.
Niezależnie od tego czy jest się mężczyzną czy kobietą, kiedykolwiek doświadczamy uwolnienia energii towarzyszącego seksualnemu orgazmowi - bez względu na to czy z emisją płynów - tracimy subtelne kreatywne krople, zwane "bodhiczittą" albo "jaśminowymi kroplami". Tworzą one podstawę dla osiągnięcia niezmiennej ekstatycznej świadomości. Ponieważ takie uwolnienie doprowadza do pozbycia się najskuteczniejszych metod osiągnięcia oświecenia, nazywa się "porzuceniem bodhiczitty".
Uwolnienie orgazmicznej energii czy płynów podczas zwykłego aktu seksualnego nie doprowadza do złamania tantrycznego ślubowania tak długo, jak długo nie uważa się go za coś duchowego - szczególnie za środek uzyskania wyzwolenia czy oświecenia. Jednakże każde orgazmiczne uwolnienie, niezależnie od tego jak się je traktuje, osłabia formę jaką staramy się nadać naszemu życiu poprzez tantryczną praktykę.
Złożenie takiego tantrycznego ślubowanie nie oznacza nie posiadania dzieci, ani nie zmusza nas do zaprzestania cieszenia się zwyczajnym seksem albo do wytworzenia poczucia winy z tego powodu. Oznacza jednak widzenie ekstazy orgazmicznego uwolnienia z perspektywy niezmiennej ekstatycznej świadomości i do rewizji własnych wartości. W skrócie, kiedy nie mamy kontroli nad energią orgazmu, nigdy nie traktujemy ekstazy orgazmicznego uwolnienia podczas zwykłego aktu seksualnego jako duchowego doświadczenia, jako metody na rozwiązanie problemów czy jako ścieżki do oświecenia." Jest to fragment książki: Alexander Berzin, "Inicjacja Kalaczakry" (która wkrótce ukaże się w naszym Wydawnictwie).
Dokładne wskazówki dotyczące tantrycznej praktyki seksualnej są zwykle udzielane bezpośrednio przez nauczyciela, po otrzymaniu przez ucznia odpowiednich inicjacji.
Oprócz buddyjskiej tantry istnieje też tantra hinduistyczna albo joga kundalini, w której również wykorzystuje się praktyki seksualne. Więcej na temat możesz dowiedzieć się z książki: Sunyata Saraswati, Bodhi Avinasha, "Jak wyzwolić energię życia - seksualna droga do wyższej świadomości czyli Tantra Kriya Yoga" (tytuł oryginalny, "Jewel in the Lotus").
Także w tradycji taoistycznej wykorzystuje się seks na ścieżce duchowej - zobacz książki: Mantak Chia, "Miłosny potencjał mężczyzny", "Miłosny potencjał kobiety".

Zmieniony przez - slonce_m w dniu 2006-04-01 17:27:35

..:Była Moderator Działu SEKS:..

..:Żonka i Mama:..

Ekspert -

fokuze
 Wysłana - 1 kwiecień 2006 17:29      [zgłoszenie naruszenia]

W takim razie najmocniej przepraszam. Naprawdę szukałem tego chyba z godzinę, wpisując różne odmiany... . Nie wiem, może mam lewą klawiaturę. W każdym bądź razie dziękuje za rzetelne info.
BTW: Po co mam szukać w google, skoro wiem że zawsze tutaj można liczyć na opinie i informację:).
Pozdrawiam!

slonce_m
ŻABCIA
 Wysłana - 1 kwiecień 2006 17:31      [zgłoszenie naruszenia]

ale spróbować zawsze możesz i od razu znaleźć jakieś ciekawe artykuły na ten temat

soga dawaj

Ekspert -

fokuze
 Wysłana - 1 kwiecień 2006 17:36      [zgłoszenie naruszenia]

Już dałem

fokuze
 Wysłana - 1 kwiecień 2006 17:37     
 Usunięta przez slonce_m za naruszenie Pkt4 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

Tedzik86__
 Wysłana - 1 kwiecień 2006 18:24      [zgłoszenie naruszenia]

bo bez kitu ta Wasza wyszukiwarka nie działa !!! wpisuje seks tantryczny i ni h.u.j.a !!! zero wyswietlen !!!!

Andromedaa
 Wysłana - 1 kwiecień 2006 18:52      [zgłoszenie naruszenia]

Tedzik86__ nie wiem jak Ty wpisujesz, bo mnie coś znalazło:

[http://www.insomnia.pl/Search.asp?wczym=tytul&search=seks+tantryczny]

Ekspert -

slonce_m
ŻABCIA
 Wysłana - 1 kwiecień 2006 18:53       [zgłoszenie naruszenia]

tedzik - tam musisz po prostu odznaczyć, że w temacie szukasz, wtedy po tytułach leci i znajduje, trzeba próbować do skutku

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Seks tantryczny