FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2603 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Sens życia 
[powiadom znajomego]    
Autor "Sens życia"   

rausim84
 Wysłana - 1 luty 2010 22:42        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Krótki sens życia człowieka, tak na szybko.

Człowiek się rodzi ponieważ podświadomie myśli o tym, aby się prokreować. Tak jak każdy inny gatunek na tej planecie. Ale co z człowiekiem urodzonym?

Kiedy taka osoba zaczyna już myśleć inteligentnie, samodzielnie, dowiaduje się co to świat, zaczyna być wkurzany i powoli niszczony psychicznie przez innych, lepiej urządzonych ludzi (mających nie wiele więcej pieniędzy lub dużo więcej, inteligentnych, bardziej wysportowanych). Wtedy taki człowiek stara się stać jak inni - Ci "lepsi". Chce pieniędzy, zaczyna tworzyć interes. Buduje fabrykę, zakład, zaczyna tworzyć. Wtedy zaczyna się pierwszy krok życia - zniszczyć planetę.

Wszystko co robi człowiek (nawet teraz pisząc tą wiadomość) polega na zniszczeniu całkowitym tej planety. W dosłownym i metaforycznym znaczeniu. Po prostu zostaliśmy nauczeni, aby zawsze być lepszym i najlepszym. I w mniejszym lub większym stopniu niszczymy ten świat.

Pesymistyczna (zły humor mam) wersja mojego sensu życia: zniszczyć swój skrawek ziemi do zera i pójść spać. Jutro niszczyć dalej.

Niestety to nam nie starcza. Wyniszczanie samej planety jest niewystarczające. Ci "lepsi" ludzie wiedzą, że mają lepiej mimo tego czasami mogą nie doceniać tego. Wtedy zaczyna się ich atak - prócz niszczenia ziemi zaczynają niszczyć "gorszych". Czasami ironicznie, czasami serio. I tak o to Ci "słabsi" giną w świecie ze słabą siłą przebicia.

Natura ludzka? Iść do góry spychany przez gówna z wyżej samemu niszcząc dół a wszystko kosztem Ziemi. Taki jest sens naszego istnienia. Ponure życie pracując i być kopanym kopiąc innych.

[pisane z powodu kiepskiego, bardzo humoru i nie każdy szczegół przemyślany, nie bić mocno]

OGIEŃŃŃŃŃNN~~!!!!!!!!!

szowar
 Wysłana - 1 luty 2010 22:49      [zgłoszenie naruszenia]

Było już o tym wiele razy szukanie nie boli ale trzeba paluszkami ruszać

Nic nowego nie wniosłeś swoim postem. Na kolana tu nikogo nie powalisz.

Może powiedz co cię trapi dziewczyna cię rzuciła nie masz znajomych... ?

Wolę umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach

rausim84
 Wysłana - 1 luty 2010 22:56      [zgłoszenie naruszenia]

Nie zgadłeś.
Właśnie o to chodzi. 0 powodów. Taka nagła rozkmina. To boli najbardziej.

OGIEŃŃŃŃŃNN~~!!!!!!!!!

INSOMNIA
 Wysłana - 1 luty 2010 23:03      [zgłoszenie naruszenia]

Jakiś powód musi być.

Pisząc to miałeś coś na celu.

Zawsze jest jakiś powód - choćby coś co ukierunkowało Cie na takie rozkminy.

rausim84
 Wysłana - 1 luty 2010 23:13      [zgłoszenie naruszenia]

Wyszedłem z domu zastanawiając się nad trzema sprawami: sens życia, sens śmierci, czy człowiek utopi się w kanale. Skończyłem na pierwszym i wymyśliłem to wyżej.

OGIEŃŃŃŃŃNN~~!!!!!!!!!

INSOMNIA
 Wysłana - 1 luty 2010 23:24      [zgłoszenie naruszenia]

No ale coś Cię na pewno skłoniło do takich przemyśleń - podejrzewam, że nie było to wyjście z domu.

szowar
 Wysłana - 1 luty 2010 23:27      [zgłoszenie naruszenia]

Wyszedłem z domu zastanawiając się nad trzema sprawami: sens życia, sens śmierci, czy człowiek utopi się w kanale. Skończyłem na pierwszym i wymyśliłem to wyżej.

Czyli po prostu nudziłeś się

Wolę umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach

rausim84
 Wysłana - 1 luty 2010 23:28      [zgłoszenie naruszenia]

Często człowiek wychodzi samotnie na spacer, przemyśleć to i owo. Dziś jak wychodziłem akurat zacząłem myśleć nad tym. Jak w trafiłem na taki tok rozumowania - nie wiem, ale dla mnie jest dość dziwny. Normalnie jestem skrajnym optymistą. A tu nagle zły humor i tworze teorie z psychiatryka rodem.

OGIEŃŃŃŃŃNN~~!!!!!!!!!

INSOMNIA
 Wysłana - 1 luty 2010 23:31      [zgłoszenie naruszenia]

Może tak naprawę oczekujesz, że ktoś Cie odwiedzie od takich przemyśleń udowadniając Ci, że jednak nie masz racji i ludzka natura nie jest taka zła.

Jeśli liczyłeś na coś takiego - to ja Ci nie pomogę

rausim84
 Wysłana - 1 luty 2010 23:35      [zgłoszenie naruszenia]

Oczekuje na pytanie, czy mam rację, czy jestem idealnym przyszłym klientem zakładu psychiatrycznego dla ludzi z depresją?

OGIEŃŃŃŃŃNN~~!!!!!!!!!

INSOMNIA
 Wysłana - 1 luty 2010 23:38      [zgłoszenie naruszenia]

Ja bym powiedział, że jesteś przewrażliwiony tylko ale nie jestem zobligowany do wystawiania jakiejś profesjonalnej diagnozy

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Sens życia

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: pomoc przy napisaniu pracy ze współczesnej filozofii | Historia Filozofii | Bóg- stwórca doskonałości, niewymagającej ingerencji. | Dobże,poprosze- czyli branie na serio żartu. | Egzystencja "po drugiej stronie" | Sakramenty kościele - Magia? | zycie bez przyjemnosci | Choroby psychiczne ebooki | ewolucja vs. kreacjonizm - ciekawe dane | Gwałt i jego piętno na psychice? | Katolicy, nawroccie mnie! | Nowy biskup Sztokholmu | Joga, medytacja? | Nauka | Islam zalewa Świat. | Benedykt XVI | jebewdenko | gdynia | CHŁOPAK ROBI LODA | presecutr | biseksualizm | trampekfromnightmare | trampek | fromnightmare | tarcza przesuwna | magnez | gladiator | jak wstawiac gify p10;8 | nie podoba | książka | książki | netbook | twoja stara | katana | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.