FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 11233 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Sfałszowane potwierdzenie przelewu 
[powiadom znajomego]    
Autor "Sfałszowane potwierdzenie przelewu"   

worldwar
 Wysłana - 29 kwiecień 2010 17:33        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Hipotetycznie:

Pewna osoba przesłała mailem innej osobie potwierdzenie przelewu na kwotę ~1000zł. Pieniądze nigdy na konto nie dotarły, a więc potwierdzenie zostało sfałszowane.

Co można zrobić w tego typu sprawie ?

I <3 D&B & green tea.
--------------------

baruch
 Wysłana - 29 kwiecień 2010 19:55      [zgłoszenie naruszenia]

Specjalista -

worldwar
 Wysłana - 30 kwiecień 2010 18:40      [zgłoszenie naruszenia]

Przestępstwo zgłoszone. Zobaczymy co dalej.

I <3 D&B & green tea.
--------------------

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 30 kwiecień 2010 18:44      [zgłoszenie naruszenia]

Najpierw to bym jakos to probowal udowodnic np. poprzez zadzwonienie do tej instytucji, co posredniczy w przelewach bankowych, nazwy zapomnialem, ale pamietam ze dzwonilem i dostalem info czy przelew poszedl.

Nie piszczie do mnie nic na PW bo nie sprawdzam tego maila.

worldwar
 Wysłana - 30 kwiecień 2010 18:46      [zgłoszenie naruszenia]

Przelew wg. tego dokumentu był puszczony z agencji PKO, niestety "skan" skutecznie zamazał pieczątkę z nr. placówki. To miało miejsce już dłuższy czas temu.

I <3 D&B & green tea.
--------------------

worldwar
 Wysłana - 27 lipiec 2010 14:57      [zgłoszenie naruszenia]

No dobra się wkurvilem fest. To są chyba jakieś żarty.

Sprawa była zgłoszona na policję, w między czasie zarówno ja jak i typ co mnie oszukał był na kilku przesłuchaniach. Z należnych mi 5500zł oddał 1500zł w dwóch ratach, po czym kontakt się urwał. Faktem jest, że sfałszował pierwszy dowód wpłaty, faktem też jest, że oszukał mnie - doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Dziś otrzymałem pismo z prokuratury, że:

...

postanowił

umorzyć dochodzenie w sprawie:

doprowadzenia w okresie x do x do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wsysokości x, poprzez niezapłacenie za wykonaną usługę na szkodę x

tj. o czyn z art 286 $ 1kpk wobec tego iż czyn ten nie zawiera znamion czynu zabronionego.

Uzasadnienie:

Na zasadzie art 325e $ 1kpk odtąpiono od sporządzenia uzasadnienia.
---------------

O co chodzi ? Byłem z kolesiami u niego w biurze, powiedział nam, że "on sie o policję nie martwi, może ich sobie poustawiać". Więc co ? Zrobił to ? Obicie mu papy odpada, zaraz by poleciał z tym na policje i pewnie ja bym wtedy dostal zawiasy czy coś.

Koleś jawnie mnie oszukał, sfałszował DW, nie zapłacił za uslugę (mam fakture, umowe, protokoły) a prokurator twierdzi, że sprawa nie zawiera znamion czynu zabronionego. Czy to są jakieś żarty ?

Mam 7 dni na odwołanie. Jak to zrobić ?

Zmieniony przez - worldwar w dniu 2010-07-27 14:58:31

I <3 D&B & green tea.
--------------------

mlkv
 Wysłana - 27 lipiec 2010 19:42       [zgłoszenie naruszenia]

Kiedy pisałeś o tym że masz zamiar skierować sprawę do "skutecznych i poleconych przez sąsiada" panów od egzekwowania długów ( poprzedni temat który w pewnym momencie zamknąłem ) napomknąłeś również o tym, że typ być może sfałszował coś tam.

Napisałem Ci wtedy, o ile dobrze pamiętam, żebyś nie tracił czasu na zgłaszanie tego, tylko spokojnie pojechał typa pozwem, dostał wyrok/nakaz zapłaty i puścił temat do komornika.

A napisałem tak dlatego, bo Prokuratura, jak może sam zauważyłeś, potrafi mieć w dupie tzw. małe sprawy i twierdzić, że nawet przypadki dość ewidentnie kryminalne, ale dotyczące działalności gospodarczej, "należy rozstrzygać na drodze cywilnej". Krótko mówiąc, witam w Polsce.

Sam robię obecnie podobną sprawę, o dużo większe pieniądze.

Żal sobie decyzję do Sądu, ale i on również może podzielać opisany powyżej tok myślenia.

Edit: "Jak to zrobić?": W sposób zgodny z pouczeniem które Prokurator załączył do umorzenia.

Nie oczekujesz chyba że napiszemy Ci tutaj stosowne pismo procesowe?

Zmieniony przez - mlkv w dniu 2010-07-27 19:45:43

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Sfałszowane potwierdzenie przelewu

Warto przeczytać: Koalicja PO Pis???? | Odpowiedzialnośc za umowę | Płaca minimalna a walka z bezrobociem | Komisja PZU i niewinny Mietek W | Nieudany start w wyborach | Antyaborcyjna wystawa | porownanie minimalnych plac w europie | Serwis Ofert Pracy ''forum'' | REZYGNUJE Z BYCIA MODERATOREM | PSL | PSL | pomysł na prace dyplomową [marketing] | lokata - gdzie? | Quiz z histori XX wieku i WOSu | MetaStock - instrukcja obsługi!!! | Działalność gospodarcza, a wynajęte mieszkanie | z koniem | małolata | show up olsztyn | show up tv | Giorgi Tevzadze | bmw m5 | rocznica | -Karyuu | grafika in ynierska | problem z dziewczyna z klasy | zablokowany ekran telefon samsung galaxy ace | Generalnie dobrze, to po hiszpańsku 7, ale troszeczkę inaczej | gambia | Karyuu | piosenka | mlekov | hip hop kemp | marta wiśniewska | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.