FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 975 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Siła wyższa 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Siła wyższa"   

nexu
 Wysłana - 26 listopad 2007 23:34        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Czy nie czujecie czasem jakby jakaś siłą wyższa wami kierowała? Albo wystawiła na próbę?

You are in my control now

dragon7
 Wysłana - 26 listopad 2007 23:41      [zgłoszenie naruszenia]

a co rozumiesz przez silę wyższa? Bóg? , przeznaczenie?, kod genetyczny?

Znawca -

nexu
 Wysłana - 27 listopad 2007 01:21      [zgłoszenie naruszenia]

Bogiem bym tego nie nazwał. Raczej coś co i tak nakieruje Cię na tą drogę na która chce o.O Przeznaczenie.

You are in my control now

ples
 Wysłana - 27 listopad 2007 01:21      [zgłoszenie naruszenia]

tak, czuję, na przykład Pan Kierowca w autobusie.

"god, please give us back Tupac and we will trade you Justin Beiber"

"nieistnienie jest atrybutem zaszczytnym, przysługującym także Bogu i sprawiedliwości”

Znawca -

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 27 listopad 2007 12:41      [zgłoszenie naruszenia]

Tak - człowiekiem kierują siły niezależne od jego świadomego 'ja'

Namaste!

Ekspert -

gienek78
 Wysłana - 27 listopad 2007 12:42      [zgłoszenie naruszenia]

Bogiem bym tego nie nazwał. Raczej coś co i tak nakieruje Cię na tą drogę na która chce o.O Przeznaczenie. - to według mnie jest działanie podświadomości, jeżeli podświadomie coś uważasz za dobre dla ciebie to w końcu dostaniesz to (będziesz do tego nieświadomie dążył). I według mnie tą siłą wyższą jest sam człowiek tylko sam zainteresowany nie wie o tym.

Praca to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu

Kobieta, która jęczy w nocy nie warczy w dzień

emceha
 Wysłana - 27 listopad 2007 17:22      [zgłoszenie naruszenia]

Wszystko co się dzieje to wynik tego co robisz ty i inni ludzie.
Żadnego promieniowania kosmicznego/siły wyższej/ufoli z wielkimi głowami sterującymi ludzkością, nie zaobserwowano

Egoista to ktoś, kto myśli tylko o sobie, a nie o mnie.

dragon7
 Wysłana - 27 listopad 2007 21:54      [zgłoszenie naruszenia]

sila wyższa albo nawet niższa, bo ta niższa czyli nieswiadoma ma dosc wazny wplyw. To pytanie zmierza w kierunku tego czy mamy wolna wolę, czy w jakis sposob kieruja nami instynkty - i jak dalece to ma wplyw na cale zycie (swoisty program podswiadomych kodów) Jakkolwiek by nie stwierdzila nauka, ja uwazam ze czlowiek jest wolny zawsze, pod warunkiem ze sam sobie tą swoją wolnosc uzna- jako taką.

A co do paranormalnych wpływów duchow demonów etc.. jesli ktoś odczuwa ze obca niewidzialna sila zaczyna narzucać mu swoją wole nalezy bezwłocznie odwiedzić psychiatre lub egzorcystę (w tej kolejnosci)

Znawca -

kermit
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 28 listopad 2007 07:17      [zgłoszenie naruszenia]

Jakkolwiek by nie stwierdzila nauka, ja uwazam ze czlowiek jest wolny zawsze

ale zawsze wolny nie jest przecież. Przynajmniej ja tak na to patrze- człowiek, który jest w nałogu jakimś, nie jest wolny, tylko zniewolony przez ów nałóg.

A co do tej siły wyższej i wolnej woli, ta siła wyższa (nadświadomość, podświadomość, śródświadomość;)) to też może być cząstka nas, tylko taka której jeszcze nie poznaliśmy wystarczająco.

dragon7
 Wysłana - 28 listopad 2007 14:02      [zgłoszenie naruszenia]

Dlatego napisałem wolny - pod warunkiem ze swoja wolność uzna.

1>Jesli nałóg danego człowieka jest dla niego formą zniewolenia - to oczywiscie albo sprobuje z nim walczyc aby osiągnac wolnosc - na chwile (bo przeciez oceniając obiektywnie trzeba przyznać ze jestesmy uzaleznieni od calej masy rzeczy nie tylko typowych używek) albo ulega nałogowi, czy tez innym czynnikom ktore mają na nas wplyw - i co wiecej nie akceptując tego - bedzie świadomie zniewolony.

2> Człowiek ktory jest zniewolony, ale nie przyznaje sie do tego ze względu na krytyczną ocene innych tez nie moze byc wolny - skoro wie ze klamie. Nie akceptuje siebie i swojej slabosci bo wie ze nie moze z tym wygrać

3> człowiek ktory ma nałogi i akceptuje je jako swoistą częsc swojej osobowosci - bez względu na to jak bardzo są szkodliwe , czy spolecznie negowane jako ZŁE - paradoksalnie bedzie bardziej wolny niz pkt . 1 i 2 - bo nie MUSI z tym walczyć

Są wiec dwie drogi do wolnosci - przez walkę albo przez świadomosc i akceptacje siebie i swojej formy (swoich wyborów, decyzji, sposobu zycia) Tą druga metode oceniam jako lepszą i prawdziwszą bo jesli zaczniesz walczyc z wszystkimi wlasnymi ograniczeniami to rownie dobrze mozesz sprobować przestać oddychac (to tez uzaleznienie i to szkodliwe)

edit: uścisliłem dopisując "wszystkimi ograniczeniami" - zeby nie wyszlo ze walka z jednym jakims powaznym ograniczeniem - np nałóg - jest bezcelowa.

Zmieniony przez - dragon7 w dniu 2007-11-28 16:50:05

Znawca -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 29 listopad 2007 12:19      [zgłoszenie naruszenia]

Człowiek zawsze jest wolny i zawsze ma jakiś wybór.

Oraz jeśli można nazwać samego siebie siłą wyższą, to tak...

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Siła wyższa

Strony: 1 2

Warto przeczytać: wyklęci z piekieł | Czy On by sie ujawnil ? | Wy, państwo i filozofia ;) | nasi przodkowie? | Piekło, Niebo, Czyściec.... | filozofia walki ? | Kodeks Galaktyczny | Filozofowie | Kim jest Mefistofeles?. | CZEMU ??? | OPIEKA NAD FILOZOFIĄ - nowy mod | Za odpust - studniówka %-) | Propozycja nie do odrzucenia :D | (?) Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal (?) | Asatru czyli Neopogaństwo Nordyckie | Dragi | martusia_23 | holograficzny wszechświat | czekając na sobotę | Twój ideał sylwetki | rimming siostra | zaba93 | za krotkie wiedzidelko | za krotkie wiezidelko | alfa romeo 156 | WSOSP | wosp | mango fusion | raid | Stażyści | od czego jest skrzywiony penis | crack do dsj3 | opa opa | novoslim | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.