FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 45056 razy ¬

ROZRYWKA | Moda i Uroda
Soczewki kontaktowe 
[powiadom znajomego]    
Autor "Soczewki kontaktowe"   

KokoWKS
 Wysłana - 16 luty 2008 15:50      [zgłoszenie naruszenia]

tak .

obecnie koszt soczewek w skali miesiaca jest dosyc smieszny i oscyluje w granicach 3 piw w pubie.

i rzeczywiscie soczewki miesieczne to najlepszy wybor. raz ze koszta sa niskie. dwa ze komfort noszenia miesiecznych do kwartalnych chyba ejdnak wyzszy. i trzy ze jak ci sie rozyebie taka kwartalna to jest juz lekka lipa bo troche hajcu idzie w bloto. jak ci sie rozyebie miesieczna to w zasadzie tlyko kilka zlotych.

KOSOWO JEST SERBSKIE !!!!!!

gaea
 Wysłana - 16 luty 2008 17:21      [zgłoszenie naruszenia]

kupie na probe na pierwszy raz miesieczne b&l purevision
(...)
musze tylko sie udac do okulisty, bo tego promienia krzywizny chyba nie moge sobie byle jakiego wybrac, co nie

To nie zupełnie tak Zauważ, że ten rodzaj soczewek (pureVision) ma tylko jeden promień krzywizny - BC 8,6mm, więc nie ma w czym wybierać

J&J produkują też 8,3mm, ale 8,6 jest standardowe, poza tym i tak najpierw musisz ponosić soczewki by stwierdzić czy Ci odpowiadają

Co do średnicy soczewki i promienia krzywizny: Najpierw miałam 13,8mm(średnica) teraz mam 14,2mm i szczerze to na oku nie czuję różnicy BC standardowe 8,6, poza tym soczewki hydrożelowe są tak elastyczne, że w miarę potrzeb dopasują sie do oka.

obecnie koszt soczewek w skali miesiaca jest dosyc smieszny i oscyluje w granicach 3 piw w pubie
No właśnie Zrezygnowałam z okularów, bo po 1sze źle się w nich czułam(a nosiłam 6 lat, nadal noszę ale tylko gdy jestem w domu, żeby oko odpoczęło od soczewki ), a po 2gie, ponieważ koszt jest nieporównywalnie niski w porównaniu do okularów, zwiększa mi sie wada- ok, po prostu po skończeniu obecnych soczewek(nie warto kupować zapasu dłużej niż na pół roku) zamawiam te z większą mocą, a nie wydaje 150zł na szkła okularów

Zmieniony przez - gaea w dniu 2008-02-16 17:27:54

Crevez, chiens, si vous n'etes pas contents!

amadeusz_
 Wysłana - 16 luty 2008 20:13      [zgłoszenie naruszenia]

dzieki za odpowiedzi
gaea: w tym linku co mi podales dotyczacym dostosowania mocy soczewek do mocy okularow nie ma mojej wady. czy to oznacza w przypadku dosc niewielkiej korekcji (-1;-1) nie mozna nosic soczewek?

marcin-ek
 Wysłana - 16 luty 2008 22:32      [zgłoszenie naruszenia]

oznacza to ze soczewki masz nosic o takuej mocy jak moc szkieł od okularów .

Specjalista -

gaea
 Wysłana - 16 luty 2008 23:49      [zgłoszenie naruszenia]

jw.

Crevez, chiens, si vous n'etes pas contents!

pan tiktak
 Wysłana - 1 marzec 2008 21:13      [zgłoszenie naruszenia]

ok chciałem zbadac sobie wzrok ale w mojej przychodni musiałbym czekac 3mce, w innej 2, olałem to

byłem niedawno w vision express i panna poleciła mi za 115 pln badanie wzroku przez jakiegos specjaliste + 3 pary soczewek miesięcznych dziennych, mowila ze jak na pierwsze soczewki lepiej nie brac tych dzien-noc

drogo/tanio ?

nie wiem czy do tego dodaja płyn i akcesoria, zapomnialem sie spytac

chyba oni tam wiedzą co dobre, co nie ? czy lepiej zrobic oddzielnie badania + soczewki z allegro itp ?

Koko kojarzę, że jesteś z bdg, robiłeś może badania gdzieś prywatnie ?

pozd.

Znawca -

marcin-ek
 Wysłana - 1 marzec 2008 23:13      [zgłoszenie naruszenia]

wiadomo ze lepiej zrobić badanie u specjalisty i do tego zeby sam dobrał średnice , moc i krzywizne ;]

Specjalista -

pan tiktak
 Wysłana - 1 marzec 2008 23:42      [zgłoszenie naruszenia]

no wiadomo ;]

tylko zawsze mysalem, że w vision express sie srogo przeplaca, ale te 115 z badaniami i 6cioma soczewkami chyba jednak nienajgorzej wychodzi

Znawca -

KokoWKS
 Wysłana - 1 marzec 2008 23:44      [zgłoszenie naruszenia]

no ja ta wersje mialem wlasnie. to samo na 90%. za 115 3 pary soczewek miesiecznychn + badania i nauka obsługi

idz tam do nas do Vision Express na Focha. nie ma sensu na pierwszy raz brac z allegro i dziadować tych doslownie kilkunastu złotych.

KOSOWO JEST SERBSKIE !!!!!!

pan tiktak
 Wysłana - 1 marzec 2008 23:51      [zgłoszenie naruszenia]

ok pojde tylko do oszą bo bliżej

dostales jakis plyn w zestawie ?

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 40 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Soczewki kontaktowe

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40