FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 45057 razy ¬

ROZRYWKA | Moda i Uroda
Soczewki kontaktowe 
[powiadom znajomego]    
Autor "Soczewki kontaktowe"   

CPT17
 Wysłana - 2 maj 2006 22:44      [zgłoszenie naruszenia]

a ma ktoś bardziej szczegółowy instruktarz ze zdjęciami jak to się zakłada i ściąga? Jak tak to niech to tu wrzuci

Zmieniony przez - CPT17 w dniu 2006-05-02 22:44:45

dandi88
 Wysłana - 2 maj 2006 23:20      [zgłoszenie naruszenia]

Hej!
Współczuję wam, że wam wada się pogłębia. 4 dioptrie to wg mnie bardzo dużo! Ja mam 17 lat i noszę okulary od 3 roku życia, zaczynałem od 4 dioptrii teraz mam 1,25 i 2 (miałem 1,5 ale wzrosło) no i mimo że spędzam średnio po 4h przy kompie to wada spadała, nie wiem jaką mam teraz będę musiał się zbadać i zamierzam ograniczyć bardzo komputer do którego juz mnie tak nie ciągnie. Chcę aby spadła jeszcze bardziej albo wogóle znikła :D, no ale kto nie chce i zamierzam kupić soczewki póki co bo okulary juz mi zbrzydły. Fe okulary są z***ane nie sądzicie?
No i jeszcze mam pytanko czemu mój kolega ma 3 dioptrie i nosi okulary tylko do czytania, a ja mam mniej i noszę cały czas - męczy mnie patrzenie bez okularów, ale jego chyba powinno bardziej, mam teorię że to przez to iż jedno moje oko ma mniej drugie więcej i aby coś zobaczyć muszę robić zeza, no ale nie wiem, a od okulistów to gówno się dowiem bo jak zapytam o takie rzeczy to dostaję odpowiedź że mam nosić okulary i koniec gadki.
Pozdro

GRN
 Wysłana - 3 maj 2006 12:31      [zgłoszenie naruszenia]

Co do pierwszej części. + maja to do siebie, że z wiekiem wada może się korygować, a nawet całkiem zniknąć. Tak słyszałem od okulistki i tak widziałem po kilku znajomych.
Z - jest gorzej, bo taka wada może się tylko pogłębić Są przypadki dochodzace do -12 dioptri.

there is no god

Znawca -

grzechs
 Wysłana - 3 maj 2006 12:47      [zgłoszenie naruszenia]

"wiec osiagne te 24-25, badania i laser"

czytalem gdzies ze ten laser wcale nie jest taki dobry znaczy bezpieczny, wiele osob narzeka ze zgodziło sie na taki zabieg i zaluja tego, no ale nie wszyscy ofkors ...

potrzebujesz grafika ? student architektury podejmie zlecenia jako freelancer

[www.lesniewicz.pl]

yupie_girl
 Wysłana - 3 maj 2006 15:56      [zgłoszenie naruszenia]

oczywiscie ze sie wziaze z ryzykiem, wada nie musi pozostac na zero, mzoe znowu poleciec, przez kolejne pol roku zero sportow i wysiulku... jest ryzyko, ale chyba warto

CPT17
 Wysłana - 3 maj 2006 16:44      [zgłoszenie naruszenia]

we wszystkich sklepach piszą że np. 1szt. kosztuje 30zł czy to jest żeczywiście jedna soczeka czy jedna para bo po co komu jedna?

vogue
 Wysłana - 3 maj 2006 16:49      [zgłoszenie naruszenia]

hmm... ja za pare "zwykłych" soczewek płace 38zł. (mam tam jakas znize u optyka, bodajze 50zł kosztuja takie soczewki)

za kolorowe płaciłam 160zł :/ jedna para-60zł, a ze mam rozne wady musialam kupowac od razu 2 op. (nie rozdzielaja soczewek)

soczewki podkreslajace kolor kosztuja w granicach 60zł

Zmieniony przez - vogue w dniu 2006-05-03 16:50:00

.

Specjalista -

szatek1
 Wysłana - 3 maj 2006 18:40      [zgłoszenie naruszenia]

A mozna przemywać oczy mając na sobie soczewki? Bo ja to często robie oczywiscie bez soczewek

Just like the Busby Babes in Days gone by
We'll keep the Red Flags flying high
You've got to see yourself from far and wide
You've got to hear the masses sing with pride

Erg
 Wysłana - 3 maj 2006 18:52      [zgłoszenie naruszenia]

są specjalne krople do oczu gdy ma się załozone soczewki

last man standing...

***What if your words could be judged like a crime?***

Znawca -

JoyJoy
 Wysłana - 4 maj 2006 00:27      [zgłoszenie naruszenia]

Ja tam sie kąpie w soczewkach. Albo pływam w basenie, chociaż koleżance okulistka radziłą, żeby do basenu zakladała razówki, bo chlor niszczy soczewki, ale co tam ;)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 40 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Soczewki kontaktowe

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40