FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1226 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Solidarna spłata, a mam płacić sam za kogoś kogo nie znam 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Solidarna spłata, a mam płacić sam za kogoś kogo nie znam"   

saikolank
 Wysłana - 10 luty 2016 14:35        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam szanowne grono prawników. Mam problem, a mianowicie zasądzono mi spłatę kary na rzecz firmy y solidarnie z gościem x w wysokości 300złotych. Nie bardzo mi się uśmiecha płacić całej kwoty i robić dobrze typowi, którego nie znam? Jak to wygląda, bo tam nie straszo z kancelarii tej firmy, że zapłać pan całość, bo jak połowa to i tak Cie ścigniemy

mlkv
 Wysłana - 10 luty 2016 18:40      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli Sąd wydał taki wyrok - nie wnikam czemu akurat jest solidarna odpowiedzialność - i jest tenże wyrok prawomocny w takim a nie innym zakresie obejmującą solidarną odpowiedzialność za określoną kwotę, to niestety ale jest po sprawie.

Solidarna odpowiedzialność bez jakichkolwiek innych ograniczeń np. umownych oznacza odpowiedzialność za całość zobowiązania i wielu ludzi już się chociażby na poręczeniu komuś kredytu przejechało.

Skracając - jeśli wyrok wygląda tak że Ty i typ drugi jesteście odpowiedzialni solidarnie za 300 pln i wyrok jest prawomocny, to wierzyciel może pójść do komornika i dowolnie dochodzić całości kwoty ( 300 pln ) od jednego lub obu z Was, według wyboru i kaprysu.

W praktyce dochodzą z tych co mają konta bankowe i dochody/majątek do których da się dobrać, czyli jak ten drugi jest typowym gołodupcem "nieściągalnym" to zwiną całość kwoty od Ciebie ( powiększoną o koszta komornicze ).

Wszystko przy założeniu że wyrok jest prawomocny i z klauzulą oraz o treści takiej jaką podałeś.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

seba5700_2
KAPITAN BOMBA
 Wysłana - 11 luty 2016 08:05      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wiem czy nie lepiej bylo zaplacic te 3 stowki i nie pytac, bo teraz nasz kolega wysle Ci pismo o 300 zapłaty za tą porade.

Architekci to sobie w wielkiej płycie mogli najwyżej wzorek tynku wymyślić.
To był konstrukcyjnie obliczony prefabrykat, tym się zajmowali inżynierowie budowlani,
za PRL-u po specjalistycznych kierunkach.

mlkv
 Wysłana - 11 luty 2016 18:14      [zgłoszenie naruszenia]

^^ Nie wysyłam faktur za porady w PiE zwłaszcza drobne i proste, nie mam tak jak kierownicy budowy że coś tam się człowiek uśmiechnie, przybije pieczątkę i kasuje parę koła

Ekspert -

Preskaler
 Wysłana - 20 luty 2016 07:43      [zgłoszenie naruszenia]

A podobno wszyscy mają być równi wobec prawa. Widać, że jednak nadal komunistyczne prawo u nas panuje. Zabrać tym bogatym a biedny i tak sam zdechnie.

GB
 Wysłana - 20 luty 2016 10:19      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli chodzi o solidarność zobowiązań to przedmówcy już odpowiedzieli, natomiast trochę dziwi mnie że tego gościa nie znasz... zwykle takie "solidarne" zależności pojawiają się wśród osób powiązanych rodzinnie albo biznesowo.

mlkv
 Wysłana - 21 luty 2016 17:42       [zgłoszenie naruszenia]

Ależ autor pewnie wie jaka jest podstawa tej solidarnej odpowiedzialności w tej sprawie akurat, tylko nie ma ochoty się tą wiedzą z Nami dzielić - do czego ma święte prawo, bo nie ma to znaczenia na tym etapie do rozstrzygnięcia jego problemu.

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Solidarna spłata, a mam płacić sam za kogoś kogo nie znam

Warto przeczytać: rejestracja moto | ubezpieczenie | zarabianie na walutach | Mały sklepik - spostrzeżenia własne :/ | doskonały manager | Odprawa celna, o co w tym chodzi? | LPR - mam pytanie | reklamacja obuwia + art prawny | kobiety i polityka i prawo wyborcze | zaoczne prawo a aplikacja.... | ujadajace psy | wina szpitala...? | Brak szatni w pubie | Szukam książek! | Hedging Funds @ Goldman Sachs | która lokata przy 7000zł? | miłość na bogato | maxima | misiu | malkolmm | podyplomowe na UKSW Warszawa | Peczko | madzia katarzyna | antykoncepcja | wspólne prysznice | rzeczy | nigdy | moj eks ma inna | gdańsk | windows 7 | opis zlamania obojczyka | gracjan rostocki | misiu wypadek | dziewczyny plaża | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2018 SFD S.A.