FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 665 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Spłata kredytu za mieszkanie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Spłata kredytu za mieszkanie"   

Scorpion17
 Wysłana - 8 czerwiec 2010 00:39        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam! W najbliższym czasie z żoną zamierzamy wziąć kredyt na mieszkanie. Jesteśmy na etapie chodzenia po bankach jednak mamy jedna wątpliwość, na która odpowiedź od banku nie usłyszymy, a przynajmniej nie można temu zaufać.

Mianowicie jak to jest ze spłatą zaciągniętego kredytu, w przypadku rat równych spłacamy powiedzmy 1200 zł przez 30 lat. Ale czy tak jest na pewno? Przecież za 20 lat te 1200 zł będzie warte tyle co dzisiejsze 100 zł, czy bank w takim razie nie będzie podwyższał tych kwot?

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

fiend
 Wysłana - 8 czerwiec 2010 00:43      [zgłoszenie naruszenia]

Wszystko zalezy od stopy procentowej.
Jezeli przez bank centralny zostana podniesione stopy, zwiekszy sie inflacja, a co za tym idzie raty tez sie zmienią.

Ja zachęcam Cie, do skorzystania z jakiejs agencji np Open Finance, za jakas prowizje , utarguja Ci i wybiora najlepszy kredyt z mozliwych. U mnie w pracy kolega ma znajomego ktory robi w OF i jak bede bral kredyt (jezeli) to na pewno sie z gosciem skontsaktuje.

[http://www.crossfit.pl/]
zapraszam na moje www nt alternatywnego podejścia do ćwiczeń

4stars
 Wysłana - 8 czerwiec 2010 00:46      [zgłoszenie naruszenia]

Rata kredytu hipotecznego nie jest stala. Ale zalezy to od wielu rzeczy np. od waluty. Ale wyglada to tak ze masz rate 500zl to ona moze urosnac np do 600zl zalezy od miesiaca. Ale to tez nie jest stale bo moze byc 530zl. Musisz dokladniej w banku wypytywac. Ale tak jak ktos juz tutaj wczesniej wspomnial biorac taki kredyt na 100 tys splacasz bankowi duzo wiecej, wiec jakies haczyki zawsze beda.

Zmieniony przez - 4stars w dniu 2010-06-08 00:46:50

Searching for the truth is easy.Accepting the truth is hard.

minner
SZPIEG
 Wysłana - 8 czerwiec 2010 07:32      [zgłoszenie naruszenia]

Wiadomo że spłaca więcej i to jakieś ponad 100% wartości kredytu jeśli kredyt jest na długi termin (30 lat), przykładowo biorąc 300 tys. zł na 30 lat, bankowi oddajesz w ciągu tych lat ponad 700 tys. zł.

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Specjalista -

Scorpion17
 Wysłana - 8 czerwiec 2010 17:46      [zgłoszenie naruszenia]

fiend - obawiam się, że OF obiektywnie nie wybiera najlepszej opcji dla klienta, ale dla siebie i banku będącego w porozumieniu z nimi. Obracam się w środkowisku biznesowym i wiem, że takie rzeczy to standard, więc nie do końca chyba mógłbym OF zaufać i wolałbym samemu poszukać. Poza tym biorąc kredyt np. na 160 tys. zł ich pole ewentualnego manewru w celu bardziej dochodnych rat itd. byłoby na tyle ograniczone, że nie wiem czy mógłbym na tym zyskać płacąc im prowizję.

minner - z tym, że ta kwota do spłaty tj. około 700 tys. zł biorąc na 30 lat kredyt w wysokości 300 tys. zł na 6.5% wynika z wyliczeń, które w chwili podpisania umowy przyjmuję do wiadomości. Jednak chodzi mi o to czy na pewno spłacę takie wysokości rat przez te 30 lat jakie wynikają z kalkulacji podczas zaciągania kredytu. 4stars coś wspomniał o zmianach w wysokości rat i to mnie właśnie zastanawia. Mam znajomego w banku i właśnie stąd wiem, że w pewnych bankach jest duże ryzyko na nagły, duży wzrost rat i nie wiem czego się spodziewać. Co do kredytu branego w innej niż zł walucie to wiadomo, wysokość raty jest zależna od kursu tejże waluty. Chodzi mi jednak o kredyt w złotówkach. Czy np. zdarzy się sytuacja, że mam ratę stałą w wysokości 1200 zł na 30 lat, ale czy bank nie może jej sobie podnieść do np. 2 tys. zł za 10 lat na przykład?

Pytam ponieważ zastanawiam sie nad ratami malejącymi, tj. takimi, że początkowo będę płacił więcej, żeby za 15-20 lat spłacać już grosze. Z tym, że jeśli teraz mam się spinać finansowo, a później i tak podwyższą mi ratę kredytu z jakiegoś powodu to szczerze powiedziawszy mi się to nie uśmiecha i wolę wziąć w ratach równych i mniej obciążających dla domowego budżetu przez pierwsze lata.

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

minner
SZPIEG
 Wysłana - 8 czerwiec 2010 18:48      [zgłoszenie naruszenia]

No wysokość rat w kredycie w złotówkach zależy bodajże od aktualnej stopy procentowej, która jest ustalana przez NBP. Mylę się ??

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Specjalista -

Marcinkas
 Wysłana - 8 czerwiec 2010 20:08       [zgłoszenie naruszenia]

Jaką prowizję sobie pobierają notus czy open finance? to jest jakoś procentowo?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Spłata kredytu za mieszkanie

Warto przeczytać: mikroekonomia | halasliwy sasiad | praca semestralna z ekonomii | Pomocy! | Białystok | Umowa o dzieło - podatek | Co myślicie o UPR?? | Praca na temat "Majątek obrotowy przeds." | Wynajem mieszkania | Tematy | APLIKACJA | z zakresu KPA | Bardzo proszę o POMOC | Poręczenie bankowe | Rocznik statystyczny | Co mi grozi według was? | peczyńska | peczynska | cenzura | surrealizm | przyjaciel dziewczyny | mamy biedaka adres | tematy prezentacji | barjur | energetyka | Gorące wargi 4 nagły szczękościsk | fajny z ryja | Buddyjska swastyka | ram jotemopv | kindyl | kiniasz | test alkoholowy | nadże | modelarstwo | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.