FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2047 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Spłata za salę? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Spłata za salę?"   

L3m0n
 Wysłana - 5 kwiecień 2010 15:35        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Chodziłem poćwiczyć sobie na maty do pewnego gościa. To taki znajomy ktory wynajął u dyrektora tej szkoły salę, na niektóre dni w tygodniu. Chodziłem i ciągle mu mówiłem że później mu oddam bo nie mam teraz kasy. Chodziłem tam do niego na sale 5 miesięcy, nie zapłaciłem mu ani zł. Teraz juz jest cieplo, więc do niego na sale nie chodzę, ale w wakacje mialem mu zamiar oddać te 300zł. Ten mi wylatuje z czyms takiem
[89.171.200.74/Lemon.html]
[89.171.200.74/Lemon.pdf]
Zaczyna mnie koleś wku*wiać i coraz mniejszą chęć mam mu cokolwiek zapłacić. Nic nie podpisywalem chodząc na tą sale itp.
moze on mnie jakos udupić?

paw7897295
 Wysłana - 5 kwiecień 2010 15:54      [zgłoszenie naruszenia]

łaziłeś za darmo i ściemniałeś, że nie masz teraz siana. A teraz chcesz w bambuko polecieć? co za koleś

L3m0n
 Wysłana - 5 kwiecień 2010 16:00      [zgłoszenie naruszenia]

Po pierwsze, nie zaczynaj zdania od " A " bo to smutne gdy się na to patrzy.
Jak już wcześniej napisałem, jedynie się upewniam, czy może mnie jakąś mocą prawną przyskrzynić. Na razie zaczął mnie irytować, tym natręctwem i odsetkami, co nie znaczy że nie mam zamiaru mu zapłacić zaległej kasy.

baruch
 Wysłana - 5 kwiecień 2010 16:29      [zgłoszenie naruszenia]

Gość bardzo dobrze robi, windykując swoją należność za prawie pół roku. Odpowiadając na pytanie: tak, może Cię udupić, szczególnie jeśli prosiłeś o przesunięcie terminu spłaty i ma na to jakieś dowody (sms, mail, pisemko jakieś)

A co jest złego w rozpoczynaniu zdania od "A"?

brak czasu

Specjalista -

zuuzkaa
 Wysłana - 5 kwiecień 2010 16:30      [zgłoszenie naruszenia]

Na razie zaczął Cię irytowac? Ja na jrgo miejscu już dawno (dgybym nawet nie miala drogi prawnej- a on ją ma) nasłałabym kogoś na Ciebie czy jak...

Człowieku nawet powietrza dziś nie ma za darmo bo i klimatyczne musisz płacic a Ty gołodupcu łazisz na cudzą salę, korzystasz z urządzeń, z prądu, światła, wody itd. i zdziwiony jesteś, że ktoś nie chce Ci tego sponsorowac?

Idź się leczyc.

Żyj tak abyś nie musiał wstydzić się swojego cienia....

Miaky
 Wysłana - 5 kwiecień 2010 16:53      [zgłoszenie naruszenia]

wyobraź sobie, że masz sale i chodzi Ci taki gość ćwiczy, przez te blisko pół roku płacisz media za tą salę itd. Na prośbę przełożenia płatności zgadzasz sie a po pół roku typ wyskakuje Ci, że sory ale ja nic nie będe płacił-jakbyś się czuł ?

Po drugie, ten prezes wynajmie windykatora, przyjdzie komornik zabierze Ci pare rzeczy z mieszkania i po co Ci to ? Te 300 to nie są jakieś wielkie pieniądze a możesz sobie przez nie syfu w życiu narobić. Warto ?

Zmieniony przez - Miaky w dniu 2010-04-05 16:56:52

iLight
świetlisty
 Wysłana - 5 kwiecień 2010 18:19      [zgłoszenie naruszenia]

To nie miejsce na prawienie rad moralnych. Zanim spróbujcie kogoś oceniać, zacznijcie do siebie. Lemon zadał konkretne pytanie, czy może mu coś zrobić. Wydaje mi się, ze nie, ba te odsetki to wiesz gdzie może sobie wsadzić. Nie ma żadnej umowy najmu, wiec na czym chce on się opierać. Nie jestem pewny, może poczekam na kogoś bardziej obeznanego.

Nie jestem od tego, aby ingerować w to, Wy tez. Jeżeli będzie chciał zapłacić - zrobi to. Jeżeli nie, to jego sprawa.

PanMarcin
 Wysłana - 5 kwiecień 2010 18:37      [zgłoszenie naruszenia]

Baruch wszystko napisał. Została zawarta umowa, autor nie spełnił swojego świadczenia więc druga strona dochodzi jej wykonania + odsetek. Droga sądowa stoi otworem.
Dziękuję, dobranoc.

Specjalista -

Desertdog
 Wysłana - 5 kwiecień 2010 18:57      [zgłoszenie naruszenia]

płać i nie płacz. właściciel sali ma pełne prawo do naliczenia odsetek.

"I'd rather be judged by twelve, than carried by six..."

L3m0n
 Wysłana - 5 kwiecień 2010 19:58      [zgłoszenie naruszenia]

właściciel sali ma pełne prawo do naliczenia odsetek.
on to jedynie wynajmuje na pare godzin.
Ci co prawią morały mnie teraz roz******lają

Po drugie, ten prezes wynajmie windykatora, przyjdzie komornik zabierze Ci pare rzeczy z mieszkania i po co Ci to ? Te 300 to nie są jakieś wielkie pieniądze a możesz sobie przez nie syfu w życiu narobić. Warto ? ale jak, od tak? Nie podpisywałem żadnego papieru i windykator na podstawie zeszytu a5 i rozmów na gg może zacząć działać?
@iLight konkretnie.

Zmieniony przez - L3m0n w dniu 2010-04-05 20:02:04

mlkv
 Wysłana - 5 kwiecień 2010 20:16      [zgłoszenie naruszenia]

Umowa w formie ustnej jest taką samą umową jak każda inna. Dłużej będzie trwało dochodzenie należności w sądzie i tyle.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Spłata za salę?

Strony: 1 2 3 4

Warto przeczytać: kupno telefonu, telefon uszkodzony co zrobic? | Złamanie tajemnicy lekarskiej | Prawo jazdy | Dotacja 2.1. a zwrot VAT | dwa mandaty, punkty karne i jak to działa? | Sprawa meldunku | Malowanie auta, a wpis w dowodzie | Wypadek drogowy - konsekwencje | Co trzeba mieć by płacić KRUS, zamiast ZUS ? | Umowa kupna sprzedazy pojazdów. | Naruszenie nietykalności cielesnej. | Analiza finansowa | Prawa człowieka i obywatela ... | Sylwester - kilka pytań | Złamanie nosa | zadłużenie mieszkania ?? | focus | amarena | zarobki | gra o tron | GadDemyt | timberland | volish ego 3 opinie | Energiaaaa | portal | szałwia | salvia | paula | pan tadeusz | odtwarzanie filmów | internet | zdradaa | red0210 | środek masy ściętego stożka | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.