FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 781 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Spadek wyciagniecie czesci pare pytan 
[powiadom znajomego]    
Autor "Spadek wyciagniecie czesci pare pytan"   

audi80gliw
 Wysłana - 16 sierpień 2009 15:15        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam, nie sadzilem ze kiedykolwiek bede chcial tak zrobic ale niestety sytuacja mnie zmysza. Pewnie nie jeden mnie bedzie cisnal ze tak robie z rodzina, ale niesety traktowania dluzej nie zniose. Ponad 10 lat temu zmarł moj ojciec, mieszkamy w duzym domu, mieszkam ja matka. jej frajer ktory nie jest zameldowany no i siostra jest zameldowana ale nie mieszka. Sad po smierci zrobil podział ze z połowy domu (czesc ojca) jest podział na mnie, matke i siostre. Caly czas mieszkam w tym domu. Chce sie wyniesc stad, planuje przeprowadzke do wroclawia i tam wynajac mieszkanie. Co musza zrobic zeby dostac ta swoja czesc? co musze zlozyc i gdzie to zlozyc, mniej wiecej czas oczekiwania na to wszystko? jesli jestem zameldowany tu to najpierw musze sie wymeldowac zeby dostac ta czesc czy jak to jest? aa i wlasnie jesli wynajme mieszkanie to mozna sie meldowac tam czy jak to jest? bo jesli wezne stad swoja czesc to chyba musze sie wymeldowac ale przeciez gdzies trzeba zameldowanym byc. Prosiłbym o odpowiedzenie na pytani. Z Gory dzieki :)

DarkKnight
 Wysłana - 16 sierpień 2009 19:26      [zgłoszenie naruszenia]

Troche nie rozumiem... jak chcesz wziąść część domu...?? albo sprzedaż i podział albo Ci co mieszkają dadzą Ci kase za Twoją cześć.. dom to własność??

Gdyby Bóg preferował przedni napęd chodzilibyśmy na rękach...
Pozdrawiam

mlkv
 Wysłana - 16 sierpień 2009 20:06      [zgłoszenie naruszenia]

Ok.

Jak rozumiem Ojciec zmarł 10 lat temu i doszło do dziedziczenia. W jego następstwie własność domu została podzielona w następujący sposób:

Matka łącznie 16.66% domu + 50% domu które było wcześniej jej tytułem podziału wspólnoty majątkowej z Ojcem który został dokonany w chwili jej śmierci, czyli łącznie 66.66% domu.

Siostra 16.66% domu.

Ty 16.66% domu. ( % w przybliżeniu ).

W związku z tym nic nie możesz dostać, bo już to masz - udział we współwłasności domu z matką i siostrą która wynosi 16.66% ze 100%. Udział ten zapewne wpisany jest do księgi wieczystej domu.

Czy chodzi Ci o uzyskanie ekwiwalentu pieniężnego za ten udział ( nie będzie to dokonywane w oparciu o prawo spadkowe ) ?

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

anc_kozak
 Wysłana - 16 sierpień 2009 20:20      [zgłoszenie naruszenia]

Kodeks cywilny ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. (Dz.U. nr 16 poz. 93 z późn. zm.) - współwłasność art. 195-221
Kodeks postępowania cywilnego ustawa z dnia 17 listopada 1964 r. (Dz.U. nr 43 poz. 296 z późn. zm.) - zniesienie współwłasności art. 617-625

Tam masz odpowiedzi.

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -

audi80gliw
 Wysłana - 16 sierpień 2009 21:04      [zgłoszenie naruszenia]

dokladnie mam ta 1/6 domu i chcialbym z tego wyciagnac pieniadze, odejsc stad i dostac za to pieniadze i moje pytanie czy da sie to zrobic przez sad zeby kazali splacic czy jak ?

mlkv
 Wysłana - 16 sierpień 2009 21:34      [zgłoszenie naruszenia]

Zniesienie współwłasności w drodze powództwa sądowego tak jak to Kozak napisał.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

audi80gliw
 Wysłana - 16 sierpień 2009 22:59      [zgłoszenie naruszenia]

duzo papierkowej roboty? pism itp> dlugo sie czeka? chcialem sie ugadac z matka na mniejsza kwote ale uslyszalem wypieirdalaj

audi80gliw
 Wysłana - 17 sierpień 2009 21:02      [zgłoszenie naruszenia]

hmm takie pytanie jeszcze, a moge sprzedac swoja czesc komus np nie z rodziny?

elgoff
 Wysłana - 17 sierpień 2009 23:34      [zgłoszenie naruszenia]

Podobna sytuacja (hipotetyczna). Dostaję dom, tzn. część x z tego domu. W jaki sposób mogę się tego pozbyć - czy jest jakiś przymus, który pozwala mi wyciągnąć kasę od pozostałych posiadaczy lub zmusić ich do sprzedaży całości i późniejszego podziału kasy czy też pozostaje mi liczyć na ich dobrą wolę?

o0o0o

PanMarcin
 Wysłana - 19 sierpień 2009 23:24      [zgłoszenie naruszenia]

audi80gliw

tak, możesz sprzedać swój udział w domu osobie nie będącej współspadkobiercą, co prawda wymaga to zgody pozostałych współspadkobierców, ale w przypadku jej braku rozporządzenie może zostać uznane za bezskuteczne tylko w ograniczonym zakresie

Specjalista -

audi80gliw
 Wysłana - 20 sierpień 2009 23:07       [zgłoszenie naruszenia]

PanMarcin a jak z pozostalymi pytaniami? czt gdy zloze do sadu o splate jest mozliwosc wygrania?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Spadek wyciagniecie czesci pare pytan

Warto przeczytać: Pobicie | Odzyskać ziemie.. | Uprawnienia motor | linia brzegowa jeziora - wlasnosc/uprawnienia | jazda po pijanemu | nie zatrzymanie sie do kontroli | Przepisanie ziemi | Problem z działką | JAK ODZYSKAC ZIEMIE ZABRANA PO II WOJNIE woj. KUJAWSKO-POMORSKIE | Prawa do wychowywania dziecka | Posiadanie trawy - konsekwencje???? | Błąd księgowej! | NIESPLACANE KREDYTY <YES> | Jaki Pit? | cena za ar | oszust na allegro i odszkodowanie | Sasza | Gochan | zakup auta w niemczech | reklama | citeam | miłość bez ustawki | bez ustawki | milosc | nastolatki | internetowy sklep z butami | sliedek | oops | polki nago | eroticon | foruming | buty na zime | minner | pyskatyali | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.