FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 799 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Specjalne warunki zatrudniania 
[powiadom znajomego]    
Autor "Specjalne warunki zatrudniania"   

Matrox19
 Wysłana - 17 luty 2006 15:34        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Wiem, że studenci są zatrudniani na jakichś specjalnych zasadach. Na czym to polega? Czy tyczy się wszystkich studentów, czy tylko tych studiujących w trybie dziennym? I Czy dotyczy tylko osób studiujących, czy ogólnie uczących się, bez względu na to w jakiej szkole?

Nowieńkij
 Wysłana - 17 luty 2006 15:43      [zgłoszenie naruszenia]

Zawarcie ze studentem umowy jest korzystne dla pracodawcy z tego względu, iż przyjmujący na staż jest zwolniony z obowiązku płacenia składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne od studentów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Stroną umowy mogą być wyłącznie studenci, którzy nie ukończyli 26 lat, a więc w przypadku zawarcia z nimi umowy pracodawca zwolniony jest z opłacenia składek na ubezpieczenia społeczne (emerytalne lub rentowe) i zdrowotne. Podstawą prawną takiej sytuacji są przepisy ustawy z dnia 13 października 1998 roku o systemie ubezpieczeń społecznych- art.6 ust.1 pkt 4 w związku z art. 6 ust.4 ustawy. Z tego też względu zatrudnianie studentów do 26 roku życia w oparciu o umowę zlecenia lub świadczenia usług jest o wiele bardziej korzystne dla pracodawcy niż zatrudnianie w oparciu o umowę o pracę.

Lecz kiedy nadejdzie godzina powstania, magnatom lud ucztę zgotuje,
muzykę piekielną zaprosi do grania, a szlachta niech wtedy tańcuje.

Matrox19
 Wysłana - 20 luty 2006 14:04       [zgłoszenie naruszenia]

Z tego wynika, że studiujących zaocznie również to obejmuje... Ja jednak wybrałem się na rok do szkoły policealnej. Czyli, jeśli chciałbym się teraz gdzieś zatrudnić, to wyłącznie na normalnych warunkach?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Specjalne warunki zatrudniania

Warto przeczytać: Antydatowanie, legalne czy nie? | odwolanie-obuwie | prawo jazdy w norwegii | Doradztwo w finansach? co jest grane? | Pobicie | Oczekiwanie na dowód osobisty. | Kraj w którym żyje się najpepiej. | W co zainwestowac??????? | Paragon, a reklamacja. | Rozłożenie grzywny na raty | zbyt dluga gwarancja = zwrot kasy? | dobrowolne poddanie sie karze - art. 335 - pobicie - wniosek | Sprawdź czy masz ważne prawko! | Studia - zrezygnował i nie zapłaciłem drugiej raty - co mi mogą zrobić. | opłata za internet z 2004r | PILNA POMOC - UMOWA KUPNA - SPRZEDAŻY | colin mcrAE | szadkowski | święta kinga | Alfa 159 | łechtaczka | efedryna | szmaty | omegle | mężatka | seriale online | seriale online za darmo | pzpn | ćwiczenia mięśni uda | baggy | bartek gdynia | Gdynia Bartek | Gdynia Bartek maj | umcs studia | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.