FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4728 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Spotkanie ze świadkiem Jehowy 
[powiadom znajomego]    
Autor "Spotkanie ze świadkiem Jehowy"   

krytykant
 Wysłana - 30 styczeń 2011 23:21        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Dzisiaj wybrałem się do Białegostoku załatwić parę spraw i kiedy już wracałem do domu zaczepił mnie na ulicy starszy facet w wieku emerytalnym. Oczywiście zostałem na dzień dobry uderzony pytaniem z dvpy. Dialog przytaczam poniżej.

Legenda:
Ja (A)
Jehowy (J)

J: Dzień dobry, przepraszam, proszę poświęcić mi chwilkę
A: Słucham, w czym mogę pomóc?
J: Czy zauważył Pan ile zła jest na tym świecie?
A: (pierwsze pytanie od razu uświadomiło mi, że spotkałem jakiegoś sekciarza, ale jako, że nigdy z tymi ludźmi nie miałem styczności, oprócz tych przed którymi zamykałem drzwi, to postanowiłem postać chwilę i pogadać z nim, więc skwitowałem) Nie, w moim świecie nie ma zła
J: Ale proszę zauważyć co się dzieje, ciągłe wojny, śmierć, to są znaki z nieba, że ludzkość zmierza ku zagładzie. Tyle jest nienawiści.
A: Gdyby ludzie zaczęli myśleć pozytywnie, to świat byłby lepszy, zmianę trzeba zacząć od siebie, a wtedy nie będzie się dostrzegać tego całego zła.
J: Nie, trzeba to zło dostrzegać, bo to wszystko zbliża się ku końcowi, proszę zobaczyć na Adama i Ewę, przez nich i przez ich uczynek musimy umierać, a tak nie powinno być, człowiek nie powinien umierać, to wszystko przez ten grzech.
A: Śmierć jest nieunikniona, jest to przejście do innego wymiaru.
J: Nie prawda, człowiek już wtedy jest niczym, nie ma żadnej świadomości i znika po prostu.
A: No to po co się męczyć na tym złym świecie? Lepiej umrzeć od razu
J: Trzeba czekać na wybawienie, dzień ostateczny, kiedy przyjdzie Pan i wszyscy wstaną z grobów.
A: Tak? I Ci, którzy zostali spaleni w krematorium i rozsypani na morzu też wstaną z grobów?
J: Człowiek nie musi mieć tych samych atomów, powstanie ten sam człowiek, ale z innych części.
A: A ile będzie miał lat ten co zmartwychwstanie? 10, 20, 60, czy tyle w jakim wieku zmarł, gdzie tu sens?
J: yyyyyyy
A: Do czego zmierzamy w tej rozmowie?
J: Ja czekam na to wybawienie, które nastanie po śmierci.
A: To niech Pan umrze, po co czekać?
J: Nie mogę umrzeć, bo muszę ostrzegać ludzi, żeby się opamiętali.
A: Ale po co się męczyć? Jeżeli na tym świecie jest tak źle, można od razu przejść na ten lepszy. Ale sam Pan mówił, że po śmierci nic nie ma.
J: yyyyyy, ludzkość czeka zagłada, jeżeli się nie opamiętają, żyjemy w wielkim smutku.
A: Ja żyję w szczęściu, w moim świecie nie ma żadnego smutku.
J: Ale smutek przyjdzie, kiedy będzie bieda, kiedy coś złego spotka w życiu
A: To mam się nastawiać, że mnie coś złego spotka? Próbuje mnie Pan przestawić na negatywne myślenie?
J: Nie wolno mieć klapek na oczach jak małe dziecko
A: Świat byłby o wiele lepszy gdyby ludzie myśleli jak dzieci, bo wtedy nie ma podziałów rasowych i ludzie by nie byli tacy poważni. Rozejrzyjmy się dookoła, gdzie tu widać zło? Ludzie sobie idą spokojnie w swoim kierunku, kaczki chodzą przy brzegu, samochody jadą, gdzie tu zło?
J: No bo Ci ludzie są smutni, przed chwilą spotkałem 93 letniego pana, którego czeka niedługo śmierć.
A: Wszyscy umrzemy, naturalna kolej rzeczy. Proszę mi powiedzieć do czego zmierza ta rozmowa?
J: Chciałbym, żeby Pan zauważył ile zła jest na tym świecie, na codzień widzimy w telewizji.
A: Nie oglądam telewizji
J: To możemy przeczytać w gazetach
A: Nie czytam gazet bo mnie nie interesują. I Panu też proponuję odciąć się przynajmniej na dwa miesiące od wszystkich mediów i zobaczy Pan, że zmieni się Panu postrzeganie świata
J: Ja cały czas obserwuję znaki od Boga i wiem, że świat czeka zagłada.
A: Niestety spieszę się, dziękuję za pogawędkę.
J: Proszę czytać pismo święte
A: Jestem niewierzący, wyznaję buddyzm
J: To proszę wziąć gazetkę i zapoznać się z nią.
A: Do widzenia, czekajmy więc na armagedon.

Wyciągnął i dał mi jakąś STRAŻNICĘ, takich bzdur jeszcze nie czytałem. Żeby nie przyjmować transfuzji krwi po wypadku i przy operacji. Zachęcają do czytania Pisma świętego w przekładzie nowego świata czy coś takiego. Ja się zastamawiam, kto na to kasę wykłada, przecież druk nie jest za darmo, a oni to tłumaczą na kilkadziesiąt języków co dwa tygodnie, nawet na braila.
Facet jak otumaniony klepał jakieś nieskładne zdania, jakby mu mózg przeprali. Tak szedłem i mnie to na początku rozbawiło, ale potem przerodziło się w zażenowanie, że idioci na ulicy ludzi zaczepiają i wmawiają im jakieś pierdoły. Ktoś z Was kiedyś miał okazję spotkać jehowego i pogadać?

Bez gwiazdy nie ma jazdy.

Tadeknorek
 Wysłana - 30 styczeń 2011 23:32      [zgłoszenie naruszenia]

Fajnie, ale na przyszłość: nie Jehowy tylko świadek Jehowy.

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

Maarecki
 Wysłana - 30 styczeń 2011 23:39      [zgłoszenie naruszenia]

u mnie w mieście jest sporo świadków Jehowy ale nie zaczepiają ludzi na ulicach, może wyglądasz na kogoś kogo można łatwo do czegoś namówić

Zmieniony przez - Maarecki w dniu 2011-01-30 23:39:30

Tadeknorek
 Wysłana - 31 styczeń 2011 00:04      [zgłoszenie naruszenia]

Tak, mój kolega jest Świadkiem. Ich religia jest bardziej logiczna i konsekwentna niż katolicyzm, choć wiadomo, że absurdów też sporo z niej wynika.

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

Maarecki
 Wysłana - 31 styczeń 2011 00:22      [zgłoszenie naruszenia]

mam kumpla który jest świadkiem Jehowy i zastanawia mnie czy oni mają takie ograniczenia czy to wina jego rodziców, (dawne czasy 5-10 lat, nie pamiętam) Przemek (przykładowe imię!) jechał na rowerze a jego mama krzyczała z okna 'Przemek w prawo ! Przemek w lewo!' a Przemek jechał tak jak mu kazała albo kiedy my bawiliśmy się pistoletami i patykami on mówił, że wiara nie pozwala mu na zabawę pistoletami czy patykami

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 31 styczeń 2011 01:15      [zgłoszenie naruszenia]

Kiedyś jak gadałem z jechową, bo przyjaciółka rodziny, to była to jedna z niewielu osób, które wkurzyły mnie na tyle, że miałem ochotę przywalić jej w pysk Chodziło o konkretną interpretację i absurdalny, przepuszczony przez pryzmat ich religii, komentarz na temat pewnych rzeczy dotyczących mnie. Co najdziwniejsze instynktu samozachowawczego nie mają wcale, bo pomimo tego, że powiedziałem, że w takim tonie rozmawiać nie będę i zwyczajnie się ulatniam to dalej drążyła. Gdybym nie był tak dobrze wychowany to normalnie bym ją pobił
Ludzie ci są tak zindoktrynowani, że nie przeszkadza im absolutnie psucie relacji z innymi. Opowiadała historię jej ojca jak się od niej odwrócił gdy chciała go nakłonić na to wyznanie. Oczywiście ojciec był tym złym. Wezwał ją na łoży śmierci, mówić nie mógł. Ona przyszła i od razu go zaatakowała, że całe życie grzeszył i teraz pójdzie prosto do piekła, bo się nawrócić nie chciał. Tym samym zamiast zwyczajnie ojcu pomóc w ostatnich chwilach jeszcze go zgnoiła. Z dumą mówiła, że miał łzy w oczach kiedy do niego mówiła. Łzy dlatego, że zrozumiał w jakim był błędzie.

Osobiście jednak myślę, że to były łzy rozpaczy nad straconą i zepsutą do szpiku kości córką, której, jak wielu innym, popieprzyły się priorytety od religii.

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

INSOMNIA
 Wysłana - 31 styczeń 2011 01:26      [zgłoszenie naruszenia]

Pierwsza sprawa - pamiętasz tak dokładnie rozmowę z tym gościem?

Druga sprawa - STRAŻNICA to zło!

Trzecia sprawa - Świadek świadkowi nie równy. Tak samo jak wśród katolików masz tych bardziej jak Cejrowski i tych bardziej jak Hołownia, no i jeszcze oczywiście poza nimi wiele innych typów. Są jednak świadkowie, którzy mają ostro zrytą banię.
Na innym forum prowadziłem z jednym takim dyskusje. Gość jest nawiedzony. Ma pretensje do lekarzy, że stosują transfuzje krwi. Każda wiara jest kwitowana jako wiara w boga fałszywego co sprowadza się do sprzyjania szatanowi. Ateizm to też sprzyjanie szatanowi. Na jedną linijkę tekstu jaką napisałem dostawałem ze 3 linijki odpowiedzi + 3 wersety z tej Strażnicy i potem interpretacja tych wersetów
Ogólnie jestem z tych co się angażują i staram się być nieustępliwy w dyskusjach o religii ale kolesiowi nie sposób po prostu odpisywać.
Tutaj pewnie byłby permanentnie banowany

Czwarta sprawa - nie ma takiego przykładowego stosowania imienia Przemek!

Zmieniony przez - Przymszyk w dniu 2011-01-31 01:28:48

ples
 Wysłana - 31 styczeń 2011 01:37      [zgłoszenie naruszenia]

logiczna?

przeciez tam na bezczela zmieniaja koniec swiata co kilka lat%

u katolikow jednak trudniej jest sie polapac, bo nie ma nachalnych nagonek, wiec kazdy mysli, ze wszystko jest ok i w dodatku jest "oficjalna" zatwierdzona, uczona w szkolach wykladnia.

"god, please give us back Tupac and we will trade you Justin Beiber"

"nieistnienie jest atrybutem zaszczytnym, przysługującym także Bogu i sprawiedliwości”

Znawca -

INSOMNIA
 Wysłana - 31 styczeń 2011 01:47      [zgłoszenie naruszenia]

Podobno ŚJ muszą stosować się do tej listy zakazów i nakazów:

- noszenie lub posiadanie symboli - nie tylko religijnych = ( fałszywe bóstwa),

- jakikolwiek związek lub branie udziału w uroczystościach religijnych innych wyznań i czynnościach z tym związanych np. pogrzebach = ( bałwochwalstwo),

- obchodzenie urodzin = ( bałwochwalstwo),

- toasty w czasie wesel i innych uroczystości = ( fałszywe bóstwa),

- udział w wyborach = ( mieszanie się w sprawy świata),

- praca w sektorze zbrojeń = (popieranie wojen),

- obchodzenie jakichkolwiek świąt (= bałwochwalstwo),

- transfuzja krwi i oddawanie krwi = ( świętość krwi),

-spożywanie pokarmów zawierających krew np. kaszanka =(sprzeczność z Biblią )

- czytanie książek i publikacji innych wyznań religijnych = ( zaśmiecanie umysłu),

- przeszczep organów (w międzyczasie zmieniane) = ( grzech, niezgodne z Biblią),

- działalność w stowarzyszeniach młodzieżowych = (strata czasu),

- jakikolwiek udział w polityce; ubieganie się o stanowiska polityczne nawet na szczeblu gminy = ( pozostawanie nieskażonym przez świat),

- oglądanie filmów = ( grzeszny wpływ; stracony czas, który można poświęcić na głoszenie),

- pełnienie funkcji gospodarza klasy = ( pozostawanie skażonym przez świat),

- przynależność do harcerstwa = ( pozostawanie neutralnym),

-noszenie odzieży żałobnej = ( zwyczaj pogański),

- próby usprawiedliwiania się = (brak pokory),

- branie udziału w działalności związkowej = ( pozostawanie neutralnym),

- wielbienie lub naśladowanie gwiazdorów filmowych lub muzycznych = ( bałwochwalstwo),

- interesowanie się znanymi osobistościami i ich filozofią = (cześć oddawana ludziom, niebiblijne wartości),

- organizowanie spotkań młodzieżowych = ( pokusa seksualna),

- czerpanie przyjemności z pokazywania się publicznie - modelka = ( szukanie własnej chwały),

- datki na Czerwony Krzyż lub podobne organizacje charytatywne = ( popieranie organizacji religijnych),

- uczestniczenie w świętach zakładowych = ( światowe towarzystwo),

- modlenie się - wyłącznie w towarzystwie ochrzczonych, nienagannych Świadków Jehowy (tylko Świadkowie są prawdziwymi chrześcijanami),

- okazywanie zbyt wielkiej namiętności podczas stosunków płciowych z partnerem małżeńskim = ( niemoralność),

- taniec z kimś innym niż partner małżeński = ( pokusa seksualna),

- udział w zajęciach pozaszkolnych = ( wolny czas wykorzystywać na głoszenie),

- czytanie starej literatury Towarzystwa [Strażnica] = ( strata czasu),

- udział w sądzie jako przysięgły = (neutralność),

- udział w służbie wojskowej i formacjach cywilnych = ( ćwiczenie się do wojny),

- ćwiczenie technik samoobrony = ( pochodzenie militarne),

- opuszczanie wspólnych zebrań i działalności głoszenia = (nieposłuszeństwo względem Boga),

- używanie sformułowań takich jak: O Boże!, O Panie!, itp. = (zwracanie się do fałszywych bóstw),

- wizyta u psychiatry lub psychologa = ( może wprowadzić w błąd?),

- studia wyższe; niektóre kierunki kategoryczne zabronione = (światowe
towarzystwo, strata czasu),

- udział w reformach socjalnych i grupach samopomocy = ( strata czasu),

- wątpliwości skierowane przeciw Organizacji = ( wymierzone przeciw Bogu),

- gra w szachy, warcaby, karty itp. = ( charakter militarny),

- wypracowywanie nadgodzin = ( czas potrzebny na głoszenie),

- przyjaźnienie się z osobami spoza Organizacji = (światowe towarzystwo),

- noszenie przez kobiety spodni podczas zebrań = ( nieodpowiednie ubranie, upodobnianie się do mężczyzn)

Final
 Wysłana - 31 styczeń 2011 02:51      [zgłoszenie naruszenia]

z ciekawości wpisałem w google studia wyższe i Jehowi
1 link z brzegu
Sami zobaczcie
jak dla mnie masakra
[watchman.p2a.pl/viewtopic.php?id=133]

Zmieniony przez - Final w dniu 2011-01-31 02:51:51

blutfahne
 Wysłana - 31 styczeń 2011 09:14      [zgłoszenie naruszenia]

gra w warcaby ma charakter militarny

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Spotkanie ze świadkiem Jehowy

Strony: 1 2 3 4 5

Warto przeczytać: e-booki | Potrzebuję pomocy psychologa/psychiatry/seksuologa | Filozofia | Czy Polacy sa odpowiedzialni za holocaust ? | W imię czego? | Modele Świata I Przestrzenie Umysłowe | Wypadek, a wiara | Bóg a czas (według nowej fizyki) | Film o narkotykach | Jan Paweł II o ateizmie | the secret | Buddyzm | Pytanie o nieomylność papieża... | grupa krwi | Dlaczego ludzie inteligentni i wykształceni wierzą w Boga? | koniec swiata 2012 %-) | wymarzone mieszkanie | płaszcz | ściągnąć | kowbojki | skyrim | Truskaffkowa_Ja | Truskaffkowa | princess23 | sosikhehe | białko | jak wstawiac gify p10 3b8 | Luk4s | homeland | kalesony | dziary | dencewicz | Foremniak | perfekcyjna | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.