FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 11418 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Spozywanie alkoholu w miejscu publicznym 
[powiadom znajomego]    
Autor "Spozywanie alkoholu w miejscu publicznym"   

Riddic
 Wysłana - 12 styczeń 2006 23:01        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Czy to prawda ze mozna legalnie pic w miejscach publicznych jezeli butelka piwa np. jest w nieprzezroczystej torbie czy papierowym worku?? Slyszalem to ostatnio od kumpla ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc.

matrix has you

Casusbelli
 Wysłana - 12 styczeń 2006 23:26      [zgłoszenie naruszenia]

mozna, tylko musisz dobrze owinac zeby nie bylo widac co pijesz.

Kask
 Wysłana - 13 styczeń 2006 09:41      [zgłoszenie naruszenia]

Nie ma znaczenia w czym pijesz tylko co pijesz. Za duzo ameryaknskich filmow kolega sie naogladal.
Ale moze to pomoc w uniknieciu mandatu )

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Znawca -

curf
 Wysłana - 13 styczeń 2006 09:48      [zgłoszenie naruszenia]

Casusbelli, nie wprowadzaj ludzi w błąd

W Ustawie o wychowaniu w trzeźwości (art. 43) nie ma mowy o opakowaniach mniej lub bardziej szczelnie okrytych tylko o SPOŻYWANIU ALKOHOLU w miejscu publicznym.

Na marginesie: ukaranie mandatem delikwenta, który jest przyłapany na gorącym uczynku, nie jest możliwe bezpośrednio po złapaniu. Wynika to z faktu, że osoba nietrzeźwa nie może brać udziału w czynnościach procesowych. Mandat można na niego nałożyć w terminie 14 dni.

PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)

Specjalista -

Riddic
 Wysłana - 13 styczeń 2006 10:21      [zgłoszenie naruszenia]

tak tez myslalem. chociaz slyszalem to juz od paru osob.
napewno majac owinieta butelke jest mniejsza szansa ze policjant ew strazak zwroci na to uwage.
dzieki za odp

curf sog

matrix has you

Kask
 Wysłana - 13 styczeń 2006 14:30      [zgłoszenie naruszenia]

A jaka to jest osoba nietrzezwa ?

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Znawca -

Casusbelli
 Wysłana - 13 styczeń 2006 16:10      [zgłoszenie naruszenia]

EEee a a to nie jest tak ze jak policja podejdzie i spyta "a co pan pije" odpowiadasz "sok porzeczkowy" i nie moze sprawdzic bo to bedzie juz przeszukanie, a do przeszukania musza byc podstawy ?

Tak jakos slyszalem, ze jezeli policjant nie ma przeslanek do przeszukania to nie moze tego zrobic, a odwijanie butelki to by bylo przeszukiwanie, tak samo jakby chial ci zaczac grzebac w plecaku...

I nie chodzi o to ze owiniecie butelki cos zmienia, tylko o to ze policjant nie ma jak sprawdzic co pijesz i musi na slowo uwierzyc ?

Riddic
 Wysłana - 13 styczeń 2006 17:04      [zgłoszenie naruszenia]

Casusbelli logiczne to co powiedziales.
a skoro tak to jakie sa podstawy do przeszukania. tzn z doswiadczenia zauwazylem ze widzimisie policjanta wystarczy.

matrix has you

curf
 Wysłana - 13 styczeń 2006 17:43      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli nie wystarczy Wam podejrzenie popełnienia wykroczenia to proponuję poeksperymentować i sprawdzić rzecz w praktyce

PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)

Specjalista -

Daer
 Wysłana - 15 styczeń 2006 11:40      [zgłoszenie naruszenia]

Na marginesie: ukaranie mandatem delikwenta, który jest przyłapany na gorącym uczynku, nie jest możliwe bezpośrednio po złapaniu. Wynika to z faktu, że osoba nietrzeźwa nie może brać udziału w czynnościach procesowych. Mandat można na niego nałożyć w terminie 14 dni.

A to ciekawe - choć w sumie ja karany nie byłem, zawsze się dogadywałem. Więc może źle mi się wydawało.

Co do chowania alkoholu, to to jeszcze bardziej zwraca uwagę i zależy tylko od woli policjanta, czy będzie mandat czy nie. Policjant ma prawo sprawdzić co pijesz, jeżeli podejrzewa, że łamiesz prawo, a jak unikasz przyznania się, to już ma powód by sprawdzić Twoją prawdomówność. Alkohol czuć w oddechu, o czym wiesz przecież Wystarczy zbyt wesołe zachowanie przy okazji picia napoju z butelki zasłoniętej albo takiej, w której nie widać co jest, by policja mogła chcieć sprawdzić, czy to na pewno soczek.
Choć osobiście polecam właśnie przelewanie do innych butelek, zmiast owijania gazetą czy czymś, ewentualnie winiacza do butelki po napoju o kolorze dnego winiacza, tudzież "drinka" do butelki po napoju o kolorze "drinka" - wtedy policja niesprowokowana nie będzie sprawdzać. Chyba że będziecie na siebie uwagę zwracać.

Jak pisał Curf - sprawdźcie w praktyce, jak nie wierzycie. Najlepiej pod komendą, by szansa spotkania policji była jak największa. No i pamiętajcie, że lepiej mandat przyjąć niż trafić przed sąd grodzki, bo swojej niewinności nie udowodnicie, a kara będzie większa.

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -

Riddic
 Wysłana - 15 styczeń 2006 12:09      [zgłoszenie naruszenia]

heh dzieki za rady, chociaz pytanie bylo czysto teoretyczne bo generalnie nie zdaz mi sie pic pod chmurka wiec sprawdzac nie musze. Ale za malolata pamietam jak policjanci wachali nam kubki z ktorych pilismy costam w parku

matrix has you

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Spozywanie alkoholu w miejscu publicznym

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: ogrodzenie - sąsiedzi | ubezpieczenie | zagadnienia z ekonomii-problem | darowizny | koszt prowadzenia dzialanosci gospodarczej | Egzamin poprawkowy | Problem-Scotland | zdjecia na prawo jazdy | jaki OFE? | mandat za parkowanie ?? | Konto bankowe | De minimis | Sprowadzenie samochodu ze stanow | Gdzie i jak znależć ludzi chętnych do pracy? | Wyższa Szkoła Menedżerska w Legnicy | NA CZARNO! | opowiesci | ponaglenie do pracodawcy | akumulator | animal opowiadanie | black keys | m jak miłość 1096 | świadkowie jehowy | jak zmyć plamy po nadmanganianie potasu | meska dziwka jak nia zostac | rajstop | dam rady | daje rady | cien | buty do stania | bertone | dyspozycyjność w służbie | koszt budowy jednego rurociagu | kim kardashione | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.