FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4563 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Sprawa o paserstwo 
[powiadom znajomego]    
Autor "Sprawa o paserstwo"   

ZIELIN5
 Wysłana - 4 grudzień 2010 12:22        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Cześć,

Jakiś czas temu wszedłem w posiadanie telefonu, 2 gowniarzy(wczoraj się dowiedziałęm, że czesto są zatrzymywani na kradzieżach w marketach, nie pracują itd) z osiedla zaczepiło mnie jak wyszedlem na fajkę, zaproponowali mi tel (wartość na allegro jakies 500zł niecałe, poszkodowana wyceniła na 1000zł) kupiłem go za 300 (dostałem ładowarke, widziałem jak koles swoja karte sim z niego wyciagal) ale zapytam czy tel jest kradziony czy jego, oboje powiedzieli ze jednego z nich. Wczoraj zawineła mnie policja, złapała małolatów i powiedzieli, kto go kupił. W zeznaniach wszystko się zgadzało prócz małego szczegółu " Uprzedzaliśmy, że telefon jest kradziony ale temu meżczyźnie to nie przeszkadzało" Oraz to, że byliśmy umówieni na spotkanie. Wszystko by było ok gdyby nie to, że ja ten tel sprzedałem na allegro i wysłałem dzien przed zatrzymaniem. Dzwoniłem do osoby, która go kupiła ale niestety sprzedała go dalej, nie wie komu ()

Przedstawiono mi zarzuty, paserstwo jawne czy cos takiego, podpisałem się pod zarzutami, napisałem wyjaśnienie. Broniłem się tym, że jestem zbyt poważna osobą (prowadze firme, dobrze zarabiam, posiadam 2 samochody, mieszkania) żeby bawić się w kupowanie kradzionych rzeczy i sprzedawanie ich dalej z narzutem 100zł.

Małolaci probowali dopisać mi pare innych zakupów ale nie potrafili okreslic co kupowałem wiec, latwo sie z tego wybroniłem.

Brać adwokata czy się obejdzie?
Jak się z tego wybronic?
Dodam, że na prawde nie wiedziałem, że sprzęt kradziony

z góry dziękuję za pomoc

fitnessstore.pl

baruch
 Wysłana - 4 grudzień 2010 12:37      [zgłoszenie naruszenia]

Brać adwokata.

brak czasu

Specjalista -

krytykant
 Wysłana - 4 grudzień 2010 13:02      [zgłoszenie naruszenia]

wartość na allegro jakies 500zł niecałe, poszkodowana wyceniła na 1000zł

chodzi o to, że kobieta pewnie wzięła telefon na abonament np na 3 lata, minął rok, a ona dalej musi płacic. Też miałem taką sytuację jak mi ukradli telefon i wartość na allegro spadła do jakichś 900 zł, a ja wziałem go na abonament na 2 lata - 3 miesiące przed jego utratą i wartość na fakturze miałem 1700 zł. W sądzie adwokat używał tego argumentu, że wartość przedmiotu jest niższa, ja wyjaśniłem jak ja to widzę i sąd zaakceptował. Pomijając szczegół, że pomimo zasądzenia 2,5 tys. odszkodowania (plus kilka innych rzeczy zostało skradzionych) nigdy pieniędzy nie zobaczyłem na oczy

Ogólnie to głupia sytuacja, ale jedyne co może Ci grozic to chyba zawiasy, jeżeli nie uznają Twojej wersji.

Bez gwiazdy nie ma jazdy.

baruch
 Wysłana - 4 grudzień 2010 13:18      [zgłoszenie naruszenia]

Dobrze przygotować się na pytanie oskarżyciela, czy wiedziałeś o kiepskiej reputacji tych gości.

brak czasu

Specjalista -

greku_806
moto.ifd
 Wysłana - 4 grudzień 2010 14:04      [zgłoszenie naruszenia]

skoro jestes zbyt powaznym czlowiekiem na takie zabawy to po cholere go kupowales i zaraz pusciles dalej zarabiajac na tym cale 100zl ? Tak trudno sie domyslec ze moglbyc to telefon kradziony? Nie widze logiki w Twoim dzialaniu, albo cos krecisz

Live to Ride
Ride to Live ©®

[moto.ifd.pl/] zapraszam!

baruch
 Wysłana - 4 grudzień 2010 14:40      [zgłoszenie naruszenia]

^nie chciałem być tak dosłowny

brak czasu

Specjalista -

greku_806
moto.ifd
 Wysłana - 4 grudzień 2010 14:49      [zgłoszenie naruszenia]

oczywiscie nie osadzam, zwykla ciekawosc

paskudna literowa mi sie wkradla, powinno byc "moglby byc" a nie moglbyc

Live to Ride
Ride to Live ©®

[moto.ifd.pl/] zapraszam!

mlkv
 Wysłana - 4 grudzień 2010 15:31      [zgłoszenie naruszenia]

1. Adwokat.

2. Od strony dowodowej sprawa wygląda słabo, tzn. istnieje możliwość przepchania w sądzie zarzutu z art. 291, czyli paserki umyślnej - zeznania "świadków".

3. W razie gdyby to nie przeszło tak czy siak są podstawy postawienia innego zarzutu - paserki nieumyślnej, 292 KK.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

ZIELIN5
 Wysłana - 4 grudzień 2010 15:46      [zgłoszenie naruszenia]

chodzi mi wlasnie o to, zeby podciagnac to na paserke nieumyslna.

Dlaczego kupilem? W sumie to nie wiem, czemu sprzedalem? Bo byl do***any strasznie i mnie w****iala budowa tego tel(slider).

Cena nie byla wcale okazyjna, bo 100zl taniej to chui wielki, z 30zl to allegro z tego pobralo. Po 2 nie bylbym takim idiota zeby krojony telefon na allegro wystawiac ;)

fitnessstore.pl

krytykant
 Wysłana - 4 grudzień 2010 16:24      [zgłoszenie naruszenia]

nauczka, żeby nie kupować od pierwszego lepszego lumpa na ulicy, bo jak widać nigdy nic dobrego z tego nie wychodzi. daj znać jak się sprawa dalej potoczy, bo jestem ciekawy przebiegu i wyroku w efekcie.

Bez gwiazdy nie ma jazdy.

Ventinari
 Wysłana - 4 grudzień 2010 16:30      [zgłoszenie naruszenia]

Taka rada na przyszłość. Po zakupie telefonu lub przed zakupem o ile to możliwe zajść na komendę i sprawdzić czy tel nie jest gorący.

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Sprawa o paserstwo

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: badanie alkomatem | stały meldunek w prywatnej kamienicy | Mandat w PKP | Lekkie pobicie | Bilet kredytowy PKP!!! Czy mogą mi odmówić sprzedaży??? | Praca u konkurencji | PILNE!!! Pensja netto a L4 | czy mogę odliczyć studia od podatku | Jaka kara za... | Udzial w pobiciu | Pobieraczek.pl problem | Mam kilka tysięcy złotych i co dalej? %-) | Gnojówa | Mandat | zwolnienie lekarskie - praca | Prawo pracy - wypowiedzenie umowy | jmns | mleqs | sylwia gruchała | BF3 | battlefield 3 | my size | wach | oczyszczanie | milioner | elastan | bfstan | Żydzi | Polskie Celebrities | NAGIE ZDJĘCIA | goodgame empire | gry | peja | the weeknd | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.