FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 808 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Sprawa spadkowa - pytanka 
[powiadom znajomego]    
Autor "Sprawa spadkowa - pytanka"   

Malutek91
 Wysłana - 6 grudzień 2009 18:59        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Drodzy forumowicze... Niedawno zmarł mój mój ojciec i nie za bardzo wiem jak cokolwiek zacząć. Wiem że jestem jedynym spadkobiercą co muszę złożyć? - mam 19 lat i się uczę. I druga sprawa: ojciec miał z matką na "spółę" samochód - czy może być on jeżdżony bo słyszałem że nie.

Zmieniony przez - Malutek91 w dniu 2009-12-06 19:04:12

I rzekł Bóg do Abrahama zabij dla mnie syna. A Abe na to : Pojebało?

PanMarcin
 Wysłana - 6 grudzień 2009 19:30      [zgłoszenie naruszenia]

kiedy zmarł? czy w chwili śmierci był żonaty? ile miał dzieci? zostawił testament?

Specjalista -

Malutek91
 Wysłana - 6 grudzień 2009 20:13      [zgłoszenie naruszenia]

Początek listopada. Rozwiedziony ale bez podziału majątku. Tylko ja. Nie zostawił testamentu

Zmieniony przez - Malutek91 w dniu 2009-12-06 20:13:54

PanMarcin
 Wysłana - 6 grudzień 2009 20:24      [zgłoszenie naruszenia]

Masz dwa sposoby stwierdzenia swoich praw do spadku po ojcu, albo sądowe stwierdzenie nabycia spadku albo notarialne poświadczenie dziedziczenia. Sądowe jest pewnie tańsze ale dłużej się czeka a notarialne jest droższe ale szybsze.

Co do tego samochodu to nie widzę żadnych przeciwwskazań do jeżdżenia nim.

Specjalista -

Malutek91
 Wysłana - 6 grudzień 2009 20:26      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki za szybką odpowiedź. BTW Czy jeżeji ojciec miał siostrę (czy chce coś to nie wiem)to też można notarialnie?

Zmieniony przez - Malutek91 w dniu 2009-12-06 20:49:57

PanMarcin
 Wysłana - 6 grudzień 2009 20:56       [zgłoszenie naruszenia]

jesteś jedynym spadkobiercą, siostra ojca nie ma tu nic do gadania

można jak najbardziej

zaopatrz się w odpis aktu zgonu ojca, swój odpis aktu urodzenia, i jeśli chcesz zrobić poświadczenie dziedziczenia u notariusza to jeszcze zaświadczenie o numerze pesel z urzędu gminy/miasta

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Sprawa spadkowa - pytanka

Warto przeczytać: spadek mieszkaniowy | poczta rozwaliła mi wysłaną paczkę :-/ | PCC-3 | Handel Allegro pomysł. | Potwierdzenie fałszywych danych | Potwierdzenie danych | Pytanie dotyczące umowy remontowej | Pytanie(moze troche glupie).. | Czy to spam? | staż a mandaty | Amber Gold "lokata" 10%? | korekta PITa | Wypowidezenie umowy kredytowej przez bank | Wezwanie do zapłaty KZK GOP | Pobicie w burdelu | Sklep tytoniowy a odległośc od szkoły | haydes | mello | majtki | zaskórniki | wągry | usuwanie | wirtualny kantor | walutomat | wymiana walut w internecie | wymiana | walut | shorty1988 | czy moja kobieta leci na kase | internetowy kantor | łukasz stanisławowski | sogarnia | czeski film | puszysta | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.