FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 656 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Języki Obce
Sprawdzic!Angielski!Blagam o pomoc! 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Sprawdzic!Angielski!Blagam o pomoc!"   

flor_ek
 Wysłana - 16 maj 2008 18:34        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam

Mam do napisania prace na temat londynu. mam dopiero pierwszy rozdzial i bardzo prosze o pomoc. Chcialabym aby ktos poprawil moje bledy bonapewno jest ich mnostwo!

The most interesting and fascinating cities in Europe is London, which is situated on the river Thames in England.
The city covers about 609 square miles (1579 km2), making it on the 37th largest area in the world.
The capital of Great Britain is a cosmopolitan city and its population is almost 7 milion. Culture and religions are very various in the city and what is more people are spoken over 300 different languages.
London is full of many monuments, museums, galleries, shops, cinemas, historic building, so many tourists from all over the world come to visit this city.
Ken Livingston's work isn't simple, because it's difficult to be a mayor one of the largest urban area in England and what is more the largest financial centers in the world ( alongside New York and Tokyo).
In the eighteenth century dr. Samuel Johnson said " A man who is tired of London is tired of life". It means that London is the city, where you can do everything that you want, because there is something for everyone.

Se-ba
 Wysłana - 16 maj 2008 20:39      [zgłoszenie naruszenia]

The most interesting and fascinating city in Europe is London, which is situated on the river Thames in England.
The city covers about 609 square miles (1579 km2), what makes it the 37th largest area in the world.
The capital of Great Britain is a cosmopolitan city and its population is almost 7 milion. There is a huge variety of religions and culture. You can hear over 300 different languages in this city.
London is full of monuments, museums, galleries, shops, cinemas, historic buildings, so many tourists from all over the world come to visit this city.
Ken Livingston's work isn't simple, because it's difficult to be a mayor of one of the largest urban area in England and what is more the largest financial center in the world ( alongside New York and Tokyo).
In the eighteenth century dr. Samuel Johnson said "A man who is tired of London is tired of life". It means that London is the city, where you can do everything that you want, because there is something for everyone.

Kilka błędów było, ale ogólnie ok. Gorsze teksty ludzie wklejają. Może poczekaj, aż ktoś jeszcze przejrzy, bo i ja mogłem coś pominąć.. Jak jesteś wdzięczny/a to kliknij w link w prawym dolnym rogu

spot
 Wysłana - 17 maj 2008 12:40       [zgłoszenie naruszenia]

Powinno być: There is a huge variety of religions and cultures
Zamiast: There is a huge variety of religions and culture

Powinno być: one of the largest urban areas
Zamiast: one of the largest urban area

Powinno być (chodzi o przecinki): one of the largest urban areas in England, and what is more, the largest financial center in the world
Zamiast: one of the largest urban area in England and what is more the largest financial center in the world

Powinno być (przecinki): It means that London is the city where you can do everything that you want, because there is something for everyone.
Zamiast: It means that London is the city, where you can do everything that you want, because there is something for everyone.

To chyba już tylko tyle, ale nie jestem do końca pewien.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Sprawdzic!Angielski!Blagam o pomoc!

Warto przeczytać: [niem] List... Pomocy :( | TŁUMACZENIE- angielski | ang pomoc w opisaniu obrazus | [ang] Wypracowanie-tłumaczenie...Pomocy:( | Sprawdzenie tekstu angielskiego...PLISS | rosyjski-rozprawka | Prosba o przetlumaczenie Niemiecki | list pilne | MATURA Z JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO | [niem] text do sprawdzenia... | list z niemca blagam pomuszcie:(( | niemiecki PILNE-kilka zdań o Dreźnie. | list z niemieckiego... Pomocy! plissss | WAŻNE BARDZO | Bajki i jezyk niemiecki :) | [niem]tłumaczenie tekstu | sex z psem | andrzeja | andrzej | podrywaczek | donatan | ginomen | kazan | randk | crossfit | tattoo | tatuaz | mandat straż miejska | piotrowska | przybylska | paralotnia | katastrofa | paralotnie | -darq13 | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.