FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2990 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Sprzedaż na Allegro w imieniu zaprzyjaźnionej firmy. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Sprzedaż na Allegro w imieniu zaprzyjaźnionej firmy."   

mich4s
 Wysłana - 11 czerwiec 2009 11:32        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam.

Chciałbym się zapytać jak dokładnie wygląda taki układ. Co taka firma musi spełniać i jakiego typu umowy trzeba podpisywać. Jak wygląda wtedy odprowadzenie podatku.

Oraz chciałbym zapytac jak wygląda zgłoszenie czynnego żalu do US, co jest potrzebne i jak często można to robić? Ile wtedy się placi podatku.

Pzdr

minner
SZPIEG
 Wysłana - 11 czerwiec 2009 11:39      [zgłoszenie naruszenia]

Konto na allegro powinno być zarejestrowane na te firme która prowadzi sprzedaż, bo jeśli będzie na osobę prywatną to taka osoba powinna założyć działalność gospodarczą i brać kwity od firmy której towar sprzedaje i się z tego rozliczać.

A co do tego ile i jakich podatków to opcji jest wiele, może być ryczałt, mogą być zasady ogólne, może być dodatkowo VAT. Więc sprecyzuj.

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Specjalista -

INSOMNIA
 Wysłana - 11 czerwiec 2009 11:42      [zgłoszenie naruszenia]

a ja mam pytanie:

Ty chcesz sprzedawać produkty danej firmy/sklepu na allegro?

czy może na zasadzie takiej, że firma budowlano-remontowa(, ale podpinasz pod jej działalność twój biznes, żeby legalnie było?

minner
SZPIEG
 Wysłana - 11 czerwiec 2009 11:46      [zgłoszenie naruszenia]

W razie kontroli konta na allegro wygląda mniej więcej to tak.

Urząd Kontroli Skarbowej dostaje dane osobowe na kogo jest zarejestrowane konto dane w allegro.

I np. jest tam Jan Kowalski, bla bla bla

I UKS patrzy czy Jan Kowalski ma zarejestrowaną działalność gospodarczą, jeśli nie to od razu ma przesrane. Jeśli ma to albo go sprawdzają pod kątem czy się rozlicza i czy prawidłowo odprowadza podatki i już.

Oczywiście UKS kontroluje raczej konta z dużym obrotem towaru i handlujące regularnie.

Ktoś kto sprzedaje raz w miesiącu stare gacie po tacie czy jakieś inne śmieci które mu się na stryszku zapodziały raczej kontroli się bać nie musi.

INSOMNIA 2013

Specjalista -

mich4s
 Wysłana - 12 czerwiec 2009 01:30      [zgłoszenie naruszenia]

[mirekszmajda.wordpress.com/2007/10/09/konsekwencje-sprzedazy-na-allegro-bez-dzialalnosci-gospodarczej/]

Pisałem już o tym, że prowadząc zarobkową sprzedaż na Allegro powinieneś zarejestrować działalność gospodarczą lub robić to w imieniu zaprzyjaźnionej firmy.

Konkretnie mi chodzi oto, to jest jakis blef czy prawda?

czy może na zasadzie takiej, że firma budowlano-remontowa(, ale podpinasz pod jej działalność twój biznes, żeby legalnie było?

Wlasnie oto

I jeszcze jedno, donosy się pisze do US czy UKS?

I co z tym czynnym żalem?

minner
SZPIEG
 Wysłana - 12 czerwiec 2009 09:01      [zgłoszenie naruszenia]

No to jeśli chcesz w imieniu tej firmy sprzedawać swoje usługi czy tam towary to konto zakładasz na dane tej firmy i tyle. A dostęp do konta masz Ty i tyle.

INSOMNIA 2013

Specjalista -

mich4s
 Wysłana - 12 czerwiec 2009 11:03      [zgłoszenie naruszenia]

Ok, a w jaki sposób ta firma ma się z tego rozliczac? Jeżeli ona mi dostarcza produktów?

I czy to może być firma np budowlana czy musi być handlowa?

No i jak to jest z tym czynnym żalem?

minner
SZPIEG
 Wysłana - 12 czerwiec 2009 13:01      [zgłoszenie naruszenia]

No ja mam firme produkcyjno-handlową, to każdą sprzedaż na allegro wbijam na kasę fiskalną i w paczce wysyłam z towarem paragon sprzedaży.

O jaki czynny żal Ci chodzi ?? WTF ??

INSOMNIA 2013

Specjalista -

mich4s
 Wysłana - 12 czerwiec 2009 15:51      [zgłoszenie naruszenia]

No dobra, powiedzmy że jest firma handlowa A nad morzem, ja mieszkam w górach. Robie konto na tą firme i poprostu sprzedaje towar, a wszelkie papierki w razie chęci klienta są wysyłane znad morza. Można tak? Czy ja będę się już liczył jako pracownik i będzie trzeba za mnie ZUS płacic? Jak to wygląda? Aha, no i ta firma nie sprzedaje żadnych produktów więcej, tylko moje aukcje na ALlegro.

Sytuacja kolejna, moi rodzice mają firmę usługową, moge się podpiąć poprostu pod ich DG i sprzedawać? Czy trzeba by było rozszerzyć zakres DG na handlową?

Jeżeli zgłosisz fakt uzyskania dochodów w urzędzie skarbowym, to nie zapłacisz kary. Musisz zapłacić jedynie należne podatki i ZUS z odsetkami. Jest to tzw. zgłoszenie czynnego żalu.

Tu jest o tym czynnym żalu rotfl.

Zmieniony przez - mich4s w dniu 2009-06-12 15:52:54

anc_kozak
 Wysłana - 12 czerwiec 2009 17:09      [zgłoszenie naruszenia]

Nie można tak.

Do każdego zakupu musisz dorzucać paragon.

Przydałoby się dopisać odpowiednie PKD, bo się US doczepi do kosztów, chociaż nie powinien.

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -

mich4s
 Wysłana - 12 czerwiec 2009 18:18      [zgłoszenie naruszenia]

A sytuacja numer 2?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Sprzedaż na Allegro w imieniu zaprzyjaźnionej firmy.

Strony: 1 2

Warto przeczytać: e-sklep | 17-latek w niemczech | Własny biznes!!?? | Głosujcie (pogrubienia w tym dziale) | BŁAGAM! PILNE! ustawy... | Proszę o radę | Kodeks pracy, czy jest potrzebny? | Lista dluznikow? | Akty normatywne w Polsce | Sentencje, tłumaczenia łacińskie | Instytucje rynku kapitałowego | Konto bankowe - w którym banku? | Ubezpieczenie na wypadek smierci | Do Amazone i innych znawców ;-)) | Kamery w miejscach uzyteczności publicznej | Praca magister. dotycząca budowania lojalności | dom | równouprawnienie gejów | kai greene | disco girls | opus dei | Sharingan | crey | konkurencyjne forum | dziadek 80 lat rapuje | optimus | stalker | seat ibiza II fl | lord | AIR MAX | przerywany dni płodne | rulettka | licealistki | lordov | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.