FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2577 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Stłuczka - mandat - biedny student %-) 
[powiadom znajomego]    
Autor "Stłuczka - mandat - biedny student %-)"   

mich4s
 Wysłana - 21 grudzień 2010 22:16        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam.

Nie będę wnikał w szczegółowy opis całego zajścia ale miałem dzisiaj stłuczkę, w której z prawnego punktu widzenia byłem winowajcą. Poszkodowany poruszał się samochodem służbowym i na polecenie szefa musiał wezwać policję (czuje że tutaj dałem się grubo wychvjać). Na szanownych Panów policjantów trzeba było czekać 4h, i jak już przyjechali nie powiedzieli nic odkrywczego oprócz tego że dostaję mandat 500 zł i mam 7 dni na spłacenie go.

Da się złożyć wniosek o umorzenie ze względu na brak dochodów? Da się rozłożyć na raty? Jakiekolwiek inne wyjście oprócz jednorazowej zapłaty?

Dreando
 Wysłana - 21 grudzień 2010 22:29      [zgłoszenie naruszenia]

znajomy podobny mandat spłacał z częstotliwością 25zł/tygodniowo i nie przyczpeil się.

"Takie widzi świata koło, jakie tępymi zakreśla oczy..."

GB
 Wysłana - 21 grudzień 2010 23:08      [zgłoszenie naruszenia]

Mogłeś od razu wziąć winę na siebie i spisać oświadczenie aby uniknąć policji i mandatu - ale facet nie musiał wcale Ci iść na rękę (w końcu oświadczenie, zwłaszcza przy braku świadków, możesz jutro zmienić, a notatki policyjnej ze wskazaniem winnego już nie ruszysz) i i tak mógł się uprzeć że ich wezwie.

kwiatula16
 Wysłana - 21 grudzień 2010 23:24      [zgłoszenie naruszenia]

Jak ma auto flotowe to nie od niego zależy czy wzywacie policje czy piszecie oświadczenie. Szef kazał i tak musiał zrobić, wszystko w temacie.
Policjant spisał co i jak dał mandat to po ptokach w sumie.
Się nie zgadzałeś trzeba było nie przyjmować.

[odsiebie.com/pokaz/5037678---8792.html]

Paul_Finch
 Wysłana - 22 grudzień 2010 00:50      [zgłoszenie naruszenia]

Jak chcesz go rozłożyć na raty to pisz do właściwego tobie urzędu wojewódzkiego, wydział finansów i budżetu. Na początku podajesz serie i numer mandatu. We wniosku piszesz że jesteś w ciężkiej sytuacji finansowej, nie możesz zgromadzić takich środków, jesteś studentem, nie pracujesz uczysz się itp. Musisz dołączyć ksero mandatu i najlepiej jeszcze legitymacji studenckiej.

Też niedawno miałem(mam) ten problem. Ale dostałem trochę mniej, bo 300zł. Gadałem z babką z komisariatu i powiedziała mi że nawet jak mi nie rozpatrzą pozytywnie wniosku(nie rozłożą mi na raty) to mogę sam to sobie rozłożyć i spłacać im np. po 50zł/m i nie powinienem mieć z tego powodu żadnych nieprzyjemności bo jednak wykazuję chęć zapłaty.

INSOMNIA
 Wysłana - 22 grudzień 2010 01:15      [zgłoszenie naruszenia]

płaćcie płaćcie
mi z 300 zrobiło sie 600...

mich4s
 Wysłana - 22 grudzień 2010 14:30      [zgłoszenie naruszenia]

Się nie zgadzałeś trzeba było nie przyjmować.

Niestety pod względem przepisów wina była ewidentnie moja i nie mógłbym się wybronić, bo nie udowodnię że ten pajac jechał za szybko kiedy tak pada że ledwo coś widać.

Dlatego chodzi mi tylko i wyłącznie o odroczenie/rozłożenie na raty.

Paul_Finch sog, dzisiaj to zrobię. Wysłałeś pocztą czy osobiście zawiozłeś?

chucknoris
 Wysłana - 22 grudzień 2010 14:37      [zgłoszenie naruszenia]

nie składaj żadnych wnioskó. Najpierw będziesz musiał napisać pismo, czekasz na odpowiedź i dalsze instrukcje czyli przesłanie wszystkich papierów czyli czy rodzice pracują że studiujesz itp. Jak nie przyślesz po dwóch tygodniach masz komornika(z tym sie akurat uwijają ).
Swoją drogą 500 złotych to duży mandat za stłuczke

mich4s
 Wysłana - 22 grudzień 2010 17:22      [zgłoszenie naruszenia]

Czyli wykaz dochodów rodziców? Mój? I jeśli nie prześle to komornik? wtf?

Niestety policjant albo miał zły dzień albo wziął mnie za banana, bo akurat jechałem samochodem rodziców do teatru, miałem pantofelki, garnitur.

Czyli co radzicie? Po prostu wpłacić część kasy teraz, a potem np co tydzień po 25-50 zł?

chucknoris
 Wysłana - 22 grudzień 2010 17:29      [zgłoszenie naruszenia]

jeśli nie prześlesz tego to komornika od razu ci podeślą(mi przysłali) . Lepiej chyba będzie do skarpety odkładać i czekać aż sie komornik za xx miesięcy pojawi bo na blankiecie masz całą sume i nie możesz jej skreślić i wpisać określonej przez siebie sumy

mich4s
 Wysłana - 22 grudzień 2010 18:47      [zgłoszenie naruszenia]

Mogę wziąć inny blankiet, przecież to jest taki zwykły pocztowy

A odsetki? Jak się liczą?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Stłuczka - mandat - biedny student %-)

Strony: 1 2

Warto przeczytać: | | sudafed | joanna mrotek | sandra lewandowska | sex torrent | torrent | jakie kechy powinien posiadac dobry przelozony | sałatka | prostytuki warszawa | Emmaer | tynkarz | zabawy z siostra | skojarzenia | kaszubski | makbet | yasminelle 28 | scott | rozmiar biustu | rozmiar piersi | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.