FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 11618 razy ¬

ROZRYWKA | Praca
Staż z urzędu pracy - pytanie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Staż z urzędu pracy - pytanie"   

xitrance
Lord Of Trance
 Wysłana - 25 maj 2010 23:58        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam, póki mam wakacje szukam pracy, kolega doradził mi, żebym spróbował dostać się na staż z urzędu pracy. Mam tylko pewien problem. Staż może mieć długość minimum 3 miesiące, dla mnie idealnie od lipca do końca września, gdyż składam papiery na studia dzienne(przez obecny okres zamierzam figurować jako bezrobotny - wykręciłem się przed babą w urzędzie, że nie jestem pewien czy dostanę się na studia). Teraz meritum sprawy - czy to prawda, że po odbyciu stażu w jakiejś firmie moim obowiązkiem jest potem pracować tam normalnie przez tyle samo czasu, ile trwał staż

Dajmy na to, że przyjmą mnie na 3 miesięczny staż, potem będę chciał iść na studia, to nie będę mógł, ze względu na to, że mam kontynuować pracę przez kolejne 3 miechy? Jak to teraz jest?

- Wodzu! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie, możemy atakować w każdym kierunku

Viskoza
 Wysłana - 26 maj 2010 00:21      [zgłoszenie naruszenia]

Nie.

Zmieniony przez - Viskoza w dniu 2010-05-26 00:22:06

Cyryl17
 Wysłana - 26 maj 2010 00:44      [zgłoszenie naruszenia]

jeśli nie chcesz pracować u pracodawcy po zakończeniu stażu, to musisz to oznajmić w urzędzie, wtedy raczej wykreślają z ewidencji na 120dni...ale jeśli idziesz na studia to raczej nic nie szkodzi;)

Zmieniony przez - Cyryl17 w dniu 2010-05-26 00:45:27

xitrance
Lord Of Trance
 Wysłana - 26 maj 2010 10:47      [zgłoszenie naruszenia]

dzwoniłem przed chwilą i baba powiedziała, że pracodawca ma obowiązek mnie potem zatrudnić...

atoms
 Wysłana - 26 maj 2010 10:49      [zgłoszenie naruszenia]

nie jestem w temacie, ale wnioskując po twojej wypowiedzi to ON ma obowiązek Cię zatrudnić, a nie TY masz obowiązek u niego pracować ... a to jest różnica ...

btw. nie szkoda Ci czasu na staż?

skowyrny
BARTCZAK
 Wysłana - 26 maj 2010 10:54      [zgłoszenie naruszenia]

xitrance. Przechodziłem przez to 2krotnie. Na tydzień przed końcem stażu:

1.idziesz do urzędu
2.zgłaszasz że chcesz zrezygnować z kontynuowania stażu.
3. wypisują cię - wypłacają kasę za ostatni miesiąc potrącając te kilka dni w które nie idziesz.
4. dostajesz papierek że odbyłeś staż i dyplom

jesteś wolny A argument? jakikolwiek, ja powiedziałem że sesja mocna mi się szykuje i mogę nie podołać

Zmieniony przez - skowyrny w dniu 2010-05-26 10:55:10

"kvrwa odszedles i zwierzu odżyl taki ejst fakt wiec wypyerdalaj elo" - Koko

radek_85
 Wysłana - 26 maj 2010 11:11      [zgłoszenie naruszenia]

teraz jeśli samemu się rezygnuje ze stażu,to trzeba oddać całą kasę, plus kasę za lekarza. Można zrezygnować ze stażu jak się znajdzie inną pracę i chyba tylko wtedy nie trzeba zwracać kasy (resztę przypadków trzeba by doczytać w regulaminie).

Od tego roku weszło, że pracodawca u którego jesteś na stażu musi cię zatudnić na normalną umowę na 3 miesiące. Jednakże jeśli ma kilka osób na stażu, to na te 3 miesiące może zatrudnić tylko wybrane przez siebie osoby.

Zmieniony przez - radek_85 w dniu 2010-05-26 11:12:09

xitrance
Lord Of Trance
 Wysłana - 26 maj 2010 11:41      [zgłoszenie naruszenia]

Dokładnie... tylko miałbym rok w plecy przez to. To samo dzisiaj usłyszałem - jeżeli pracownik odmówi dalszego zatrudnienia, zwraca koszty stażu.

@Atoms

Staż wymyśliłem, bo szukam też cały czas normalnej roboty i za cholerę nie mogę znaleźć. Zawsze jakaś dodatkowa opcja, żeby wpadło trochę $.

Dobra, drukuję jeszcze parę CV i lecę na miasto
Sogi, komu wejdą

fredens
 Wysłana - 26 maj 2010 11:45      [zgłoszenie naruszenia]

ma obowiązek, ale tylko w teorii, w praktyce to zupełnie inaczej wygląda. Dogadasz sie z pracodawcą, niektórym jest nawet na rękę, że nie muszą dawać umowy stażyście

Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.!;)

Znawca -

xitrance
Lord Of Trance
 Wysłana - 26 maj 2010 11:49      [zgłoszenie naruszenia]

Ale tu raczej chodzi o to, że pracodawca musi się zrewanżować urzędowi pracy za to, że przez 3 miesiące opłacał mu pracownika. Tak, żeby i urząd i pracodawca wychodzili na 0, a pracownik przez pół roku ma robotę... pewnie o to mniej więcej chodzi

Aha, jeszcze powiedziała mi, że jak idę na studia dzienne to już w ogóle mam sobie odpuścić. Kurva, każdy gada co innego, a ja nie chcę potem czekać rok

skowyrny
BARTCZAK
 Wysłana - 26 maj 2010 11:51      [zgłoszenie naruszenia]

No nic. Jak ja byłem 2 razy to dało się zrezygnować

"kvrwa odszedles i zwierzu odżyl taki ejst fakt wiec wypyerdalaj elo" - Koko

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Staż z urzędu pracy - pytanie