FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 27792 razy ¬
 
ROZRYWKA | Sport
Stadion Lecha Poznań 
[powiadom znajomego]    
Autor "Stadion Lecha Poznań"   
 
J-J
 Wysłana - 8 listopad 2008 23:57       
 
Przeniesiona przez J-J z działu 'EURO 2012'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Dwa telebimy, ponad 46 tysięcy miejsc siedzących, wspólny dach nad trzema trybunami - taki obraz poznańskiego obiektu w połowie 2010 roku nakreślił w rozmowie z LechTV Online dyrektor POSiR, Janusz Rajewski.

Ponad dwudziestominutowy wywiad rozpoczął się od kwestii dofinansowania budowy obiektu Lecha z budżetu państwa. "- Nie ma zagrożenia dla modernizacji stadionu" - powiedział Rajewski. "- Miasto przewidziało w swoich planach finansowych do 2010 roku, pełne finansowanie tej inwestycji." Mimo to, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji negatywnie ocenił pomysł ministra Drzewieckiego wyrażając równocześnie nadzieję, iż uda się przekonać rząd do wsparcia miast-organizatorów.

Rajewski odniósł się też do ewolucji założeń przebudowy. "- Pierwotnym planem było wybudowanie jedynie IV trybuny, później pojawiła się II trybuna i tak to ewoluowało. Dla potrzeb starań o Euro, prezentowaliśmy koncepcję obiektu z czterema niezależnymi dachami." - mówił dyrektor. "- Natomiast już po przyznaniu organizacji mistrzostw, zdecydowaliśmy o zwiększeniu pojemności "dwójki", by była równie wysoka jak trybuny wzdłuż boiska." - kontynuował Rajewski.

Takie rozwiązanie pozwoliło na zaprojektowanie jednego wspólnego dachu nad sektorami I, II i III, zawiniętego do połowy wysokości trybun.

Uchylono też rąbka tajemnicy odnośnie wizerunku przyszłego stadionu z zewnątrz." - Oczywiście przewidziane są pewne elewacje, natomiast generalnie, ten beton architektoniczny pozostanie" - powiedział dyrektor

" - Stadion jest tak przygotowywany, że na codzień będzie funkcjonował jako wielofunkcyjne przedsiębiorstwo. Poza infrastrukturą związaną ściśle z meczami, znajdą się na nim pomieszczenia biurowe, przychodnie rehabilitacyjne, czy powierzchnie handlowe." - mówił Rajewski.
Nakreślone zostały też dalsze plany modernizacji obiektu." - W połowię stycznia powinno już zostać wydane pozwolenie na budowę trzeciego piętra II trybuny. W tym samym czasie rozstrzygnięty ma zostać przetarg na wykonawstwo" - mówił dyrektor POSiR. Zgodnie z przewidywaniami, w trakcie rundy wiosennej "dwójka" będzie zamknięta dla kibiców. "- Będziemy się starali, aby została ona dopuszczona do użytku na rundę jesienną." - powiedział Rajewski. Procedura będzie podobna jak przy IV trybunie, gdzie najpierw oddane zostały miejsca dla kibiców, natomiast prace we wnętrzu konstrukcji zostały zakończone znacznie później.

Nadbudowa trzeciego pierścienia ma też zminimalizować ubytki w pojemności stadionu, jakie nastąpią po wyburzeniu sektorów wzdłuż boiska. "- W lipcu chcemy rozpocząć rozbiórkę dwóch dużych trybun oraz rozbiórkę słupów oświetleniowych" - kontynuował dyrektor Rajewski. Wtedy też kibice będą mogli zasiadać jedynie na sektorach za bramkami. "- Prawdopodobnie, nastąpi taki moment podczas budowy, kiedy stadion zostanie ograniczony jedynie do IV trybuny. Ponieważ konstrukcja dachu nad trzema trybunami będzie wspólna, nikt nie wyobraża sobie jego montażu nad kibicami. Ze względów bezpieczeństwa jest to absolutnie niemożliwe" - mówił dyrektor.

Po wyburzeniu jupiterów zostanie wzniesione oświetlenie tymczasowe. Sześć mniejszych masztów ulokowanych między placami budowy, a murawą będzie na czas modernizacji pełniło rolę słupów oświetleniowych. Po zakończeniu budowy lampy mają zostać ulokowane pod dachem nowego obiektu.

Poruszony został też temat bunkra, znajdującego się w sąsiedztwie II trybuny. "- Jest to dziewiętnastowieczny zabytek i jest on po prostu nie do ruszenia "- mówił Rajewski. "- Trybuny II i III będą połączone nad bunkrem". Do rozbiórki przeznaczony jest też budynek znajdujący się za popularną "dwójką".

Na sektorach za bramkami pojawić mają się telebimy, umożliwiające pokazywanie powtórek i fragmentów spotkań. Umiejscowienie ekranów ma zapewniać doskonałą widoczność wszystkim kibicom obecnym na stadionie. Istnieje też koncepcja pokazywania na nich w całości meczów Ligi Mistrzów, czy Euro 2012.

Podczas wywiadu pojawiło się pytanie odnośnie narożników "dwójki". "- Trybuny będą pod kątami prostymi, aczkolwiek inne będzie ich łączenie. Przejścia między trybunami I i II oraz II i III będą bardziej łagodne" - tłumaczył dyrektor POSiR.

Jeśli chodzi o parkingi dla kibiców, w tym temacie nie przewiduje się większych zmian. "- W takiej lokalizacji jesteśmy w stanie zapewnić parkingi jedynie dla obsługi stadionu, mediów, sponsorów czy dla gości specjalnych. UEFA ma wymagania tylko odnośnie miejsc jakie są im niezbędne, to jest około 2000, i taka ilość bezpośrednio przy stadionie się znajdzie." - mówił Rajewski. Ewentualne miejsca dla kibiców znajdą się w innej lokalizacji. Dyrektor POSiRu za przykład podał Lipsk, gdzie podczas Mistrzostw Świata kibice parkowali z dala od obiektu, natomiast na sam stadion byli dowożeni specjalnie przygotowaną komunikacją miejską.

Dodatkowo, podczas Euro jedno boisko ma zostać zaadaptowane jako parking dla ciężkich pojazdów telewizyjnych, dostarczających cały sprzęt niezbędny do przeprowadzenia transmisji. Niezależnie od tego, wokół obiektu funkcjonować będą trzy płyty treningowe - planuje się budowę jeszcze jednego boiska w okolicach stadionu.

Na koniec Janusz Rajewski odniósł się do możliwości organizacji przy Bułgarskiej innych prestiżowych spotkań. "- Będzie to stadion, który będzie mógł przyjmować finały wszystkich europejskich rozgrywek z wyjątkiem finału Ligi Mistrzów. UEFA zaostrzyła wymogi odnośnie tego ostatniego, podnosząc minimalną pojemność obiektu-gospodarza do 70 000."

Zakończenie modernizacji stadionu Lecha ma nastąpić w połowie 2010 roku.

źródło: stadiony.netPrzeszukując Internet w poszukiwaniu dokładnego projektu, dokładnego wyglądu nie natknąłem się na nic oficjalnie potwierdzonego dlatego ostateczny wygląd stadionu w Poznaniu może okazać się trochę innyZmieniony przez - J-J w dniu 2008-11-09 00:00:21
______________________________
 
Prezes Rady 11

Ekspert -
 
J-J
 Wysłana - 9 listopad 2008 00:02      [zgłoszenie naruszenia]

Przebudowa stadionu Lecha

rok 2003

Zmieniony przez - J-J w dniu 2008-11-09 00:04:07
_______________________________
 
Prezes Rady 11

Ekspert -
 
J-J
 Wysłana - 9 listopad 2008 00:04      [zgłoszenie naruszenia]

Przebudowa stadionu Lecha

rok 2004


Zmieniony przez - J-J w dniu 2008-11-09 00:06:16
_______________________________
 
Prezes Rady 11

Ekspert -
 
J-J
 Wysłana - 9 listopad 2008 00:06      [zgłoszenie naruszenia]

Przebudowa stadionu Lecha

rok 2005

Zmieniony przez - J-J w dniu 2008-11-09 00:08:31
_______________________________
 
Prezes Rady 11

Ekspert -
 
J-J
 Wysłana - 9 listopad 2008 00:09      [zgłoszenie naruszenia]

Przebudowa stadionu Lecha

rok 2006
Zmieniony przez - J-J w dniu 2008-11-09 00:10:25
_______________________________
 
Prezes Rady 11

Ekspert -
 
J-J
 Wysłana - 9 listopad 2008 00:11      [zgłoszenie naruszenia]

Przebudowa stadionu Lecha

rok 2007Zmieniony przez - J-J w dniu 2008-11-09 00:12:20
_______________________________
 
Prezes Rady 11

Ekspert -
 
J-J
 Wysłana - 9 listopad 2008 00:15      [zgłoszenie naruszenia]

Przebudowa stadionu Lecha

rok 2008


Zmieniony przez - J-J w dniu 2008-11-09 00:16:25
_______________________________
 
Prezes Rady 11

Ekspert -
 
J-J
 Wysłana - 9 listopad 2008 00:20      [zgłoszenie naruszenia]

Obecnie rozpoczął się kolejny etap rozbudowy stadionu Lecha Poznań w drodze na EURO 2012. Po zakończeniu prac nad 3 poziomem II trybuny przyszła pora na boczne sekrory. Prace ruszyły przy trybunie I, gdzie rozebrano już wszystkie krzesełka, a kilka dni temu ciężki sprzęt wkroczył na stadion miejski. Prace budowlane zaczną się również po przeciwnej stronie obiektu, planowane rozpoczęcie rozbiórki trybuny III ma nastąpić 6 stycznia.

[lechpoznan.bloog.pl/id,3774398,title,Budowa-stadionu-Lecha-Poznan-rozbiorka-I-trybuny,index.html]Wszystkie umieszczone fotografie pochodzą ze strony
[http://www.budowa.maroonpoint.com/]
gdyby ktoś miał jakieś pytania dotyczące stadionu to w miarę możliwości będę się starał oczywiście odpowiedzieć

Zmieniony przez - J-J w dniu 2008-11-09 00:30:54
_______________________________
 
Prezes Rady 11

Ekspert -
 
Patryqq
 Wysłana - 9 listopad 2008 10:22      [zgłoszenie naruszenia]

SOGCiekawy wywiad i zdjęcia
_______________________________
 
Nice boys don't play rock'n'roll...

 
dort
mistrzu kiczu
 Wysłana - 9 listopad 2008 12:06      [zgłoszenie naruszenia]

ładnie J-J, ładnie
_______________________________
 
"... nie dziękuj, powiem Ci szczerze, pierwszy bym strzaskał pałkę na Twej głowie,
gdyby nie dziatek pacierze..."

Potrzebujesz fotografa ? --->[mietekmalek.com/]

Ekspert -
 
orzeszq
TW Konewka
 Wysłana - 9 listopad 2008 12:11      [zgłoszenie naruszenia]

dobrze jest zobaczyc efekty pracy w przeciagu lat
_______________________________
 
Polska, mieszkam w Polsce, mieszkam w Polsce, mieszkam tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu tu
Każdy nowy dzień,rodzi nowe paranoje.
Zarząd R11 <brawurowa jazda samochodem cinquecento>
Pederaści, lesby, geje - Cała POLSKA z was się śmieje

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 21 stron.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Stadion Lecha Poznań

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21