FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4074 razy ¬

ROZRYWKA | Seks
Stara szkoła dobrych manier... 
[powiadom znajomego]    
Autor "Stara szkoła dobrych manier..."   

Wark
 Wysłana - 4 grudzień 2005 01:45        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Mężczyzna to brzmi dumnie.Połącz tolerancje dla nowych czasów z regułami starego stylu...

REGUŁA #1 "BĄDŻ DYSKRETNY"
Nie zwierzaj sie publicznie ze swoich intymnych spraw-życie prywatne traktuj jak największą świętość.Nie debatuj o orgazmach swoich kochanek,małżeńskich kłopotach,Twoich dochodach i poziomie cholesterolu.Ostatnie słowa Twojego Ojca to sprawa między nim a Tobą,nie powinni ich znać nawet przyjaciele,a co dopiero obcy.Nie wszystko jest na sprzedaż.Jezeli zostałes powiernikiem czyjegoś sekretu nawet wbrew swoim chęciom,to trudno,szlachectwo zobowiązuje;ani mru-mru.Człowiek który umie dotrzymać tajemnicy ,jest oceniany przez otoczenie jako ktoś,na kim zawsze można polegać.

REGUŁA #2 "BĄDŻ LOJALNY"
NIe plotkuj i nie pozwalaj oczerniać ludzi,z którymi sie przyjaznisz.Oceniaj trzeżwo ich wady,ale sam najlepiej wiesz,jakie mają zalezty i w ich obronie nie wahaj sie występować.Nie obgaduj i nie dawaj sie wciągać do magla.

REGUŁA #3 "BĄDŻ SPRAWIEDLIWY"
Oceniaj nie tylko wynik,ale bierz takze pod uwage intencje.Jezeli kierujesz zespołem,chwal tych,którzy sie starają i pracują,a nie tylko tych ,którzy mają efekty.Pamiętaj że słusznie chwalony pracuje dwa razy lepiej.

REGUŁA #4 "BĄDŻ ODWAŻNY"
Stara szkoła ma na sztandarach fragment "Przesłania pana Cogito" Zbigniewa Herberta:"Bądż odważny gdy rozum zawodzi bądz odwazny/w ostatecznym rachunku jedynie to sie liczy/a gniew Twój bezsilny niech będzie jak morze/ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych/niech nie opuszcza Ciebie Twoja siostra Pogarda/dla szpilców katów tchórzy..."Dalej też jest fajnie-warto przeczytać i zapamiętać.

REGUŁA #5 "BĄDŻ WDZIĘCZNY"
W świecie gdzie kazdemu wydaje sie,ze ma niezbywalne prawo do wszystkiego,pokora jest w cenie.Sam nie oczekuj dowodów wdzięczności,ale umiej ją okazywać innym,nawet za najbardziej błahe przysługi.Mów "dziękuje" i "doceniam" tak często,jak to możliwe.

REGUŁA #6 "BĄDŻ PERFEKCJONISTĄ"
Jezeli zabierasz sie za coś,zrób to dobrze.Po kilkudziesięciu latach komunistycznej fuszerki i powszechnego tumiwisizmu,solidność i precyzja to poszukiwane cechy.Nie odpuszczaj sobie i nie idz na łątwizne,trudnośći są dobrą szkołą charakteru.Gdy zamierzasz pomalować stół nie zapomnij o spodzie blatu-nie widać go wprawdzie,ale swiadomość ze darowałes sobie tę prace nie powinna pozwolić Ci zasnąć.

REGUŁA #7 "BĄDŻ SZARMANCKI
Wszyscy uważaja sie za znawce bon tonu,choć najczesciej wiedza ta jest na tyle fragmentaryczna,ze mozna ją uznać za nieisteniejaca.Tym bardziej Twoja Niewymuszona galanteri będzie robić wrazenie.Pomóż kobiecie włozyc i zdjąć płaszcz,nie siadaj pierwszy w jej towarzystwie,otwieraj przed nią drzwi,podaj pomocną dłoń przy wysiadaniu z Taxówki i rozłóz nad nią parasolw czasie deszczu.Drobne gesty są warte majątek,pod warunkiem ze są wykonywane naturalnie i bez pretensji.

REGUŁA #8 "BĄDŻ MĘŻCZYZNĄ"
Dawanie kobiecie przyjemnosci w łózku jest wazne,ale nadmiar techniki i obsesja na punkcie satysfakcji partnerki przy kazdym zblizeniu zabija spontaniczność,a w skrajnych przypadkach moze zniszczyc związek.Zadna kobieta nie lubi popisów perfekcjonizmu przez 24h.Skup sie czasem na własnym pragnieniu i daj jej odczuć,ze seks z nią czyni Cie szczęsliwym.

REGUŁA #9 "BĄDŻ OJCEM"
Kumplowanie sie z dziećmi wygląda dobrze tylko na hollywoodzkich produkcjach.Wszystkie dzieci wolą,gdy reguły w rodzinie są jasno okreslone i wiadomo kto ma ostatnie słowo.To też kwestia odpowiedzialnosci.Dyskutuj z synem lub córką zyciowych wyborach,uzasadniaj racje,ale decyzje podejmuj szybko i samodzielnie.Równie szybko wcielaj je w zycie i egzekwuj ich wykonanie.Bądz surowy nie tylko dla ich błedów,ale i swoich.Słowo "przepraszam" istnieje takzje w ojcowskim słowniku.Nie wspominając też o takim drobiazgy jak "prosze" i "dziękuje"

REGUŁA #10 "BĄDZ TWARDY"
Nie jęcz i nie narzekaj.Ani na los,ani na zone,ani na szefa.Męzczyzna docenia sie sam,a sprawdza w boju.Bądz wytrzymały i oczeku tego samego od innych.nie odpuszczaj sobie.

REGUŁA #11 "BĄDŻ SOBĄ"
Wiekszosc mylnych wyborów w zyciu podejmujemy dlatego ze sami nie wiemy do jakiego celu dązymy.A celu nie znamy,bo nie potrafimy siebie zdefiniować.Samoświadomosć jest skarbem.Nie musisz stroic sie w cudze piórka,udawać ze jestes kimś innym.Mniej swój świat i władaj nim niepodzielnie.Nie bądz zbyt trendy,nie zmieniaj swych gustów na zawołanie.

REGUŁA #12 "BĄDŻ ELEGANCKI"
Elegancki mężczyzna potrafi przedewszystkim ubrać sie stosownie do okoliczności.Nie wkłada czarnego garnituru do sniadania,nie przychodzi w swetrze na bankiet.Prawdziwa elegancja jest pozbawiona ostentacji i nie bywa wyzywająca.

REGUŁA #13 "BĄDŻ HOJNY"
Rozrzutność i brak umiaru są cechami nuworyszy.Nie rozmawiaj o zarobkach ,swoich i cudzych,nie afiszuj sie zamoznośćia i nigdy nie mówi do kelnera "Prosze najdrozszego szampana".Jezeli zapraszasz gosci do restauracji,popros o rachunek i ureguluj go przy barze.Jezli to Ty zostales zaproszony na obiad lub kolacje,przestan proponować gospodarzom,ze uregulujesz swoją część,tylko zrewanzuj sie zaproszeniem.

REGUŁA #14 "BĄDŻ SŁOWNY"
Dotrzymuj obietnic i terminów.Przyrzeczenie wizyty w ZOO dziecku jest tak samo zobowiązujące jak przyrzeczenie oddania nowego projektu szefowi.Nie spózniaj sie na spotkania -powiedzenie ze punktualność jest grzecznoscia królów facet z klasą swietnie zna.Spóznienia mogą być usprawiedliwone jedynie przez smierc,ciezkie kalectwo lubstan klęski żywiołowej i to pod warunkiem ze nie są notoryczne i ze zadzwoniłes wczesniej,by uprzedzić o obsuwie.

REGUŁA #15 "BĄDZ UCZYNNY"
To znaczy nie nachalny,nie nadgorliwy,ale poprostu zyczliwie uczynny.kiedy chcesz wskazac komuś droge do siebie, nie dawaj wskazówek przez telefon.Znacznie bardziej poządane bedzie wysłanie maila lub faks z odręczna mapką albo planem miasta z zaznaczonym miejscem.Proponuj ,jezeli to mozliwe,ze wyjedziesz po kogos ,ze go odwieziesz,ze nie bedzie dla Ciebie to krępujące ,jezeli zanocuje u Ciebie lub zatrzyma sie na weekend.Pamietaj ze istotą uczynnosci jest prawdziwa bezinteresownosć i ze ona własnie,powiedzmy sobie szczerze,naprawde najbardziej w zyciu sie opłaca.

REGUŁA #16 "BĄDŻ WIERNY"
Mniej szacunek dla tradycji ,przestrzegaj form i konwenansów-to one ,wbrew młodzienczym buntom,skłądają sie na kulture i jakosc zycia.Takie wartosci jak godnosc,patriotyzm są cenniejsze niż majątek.

REGUŁA #17 "BĄDŻ TRADYCJONALISTOM"
Swiat zwariował z tymi SMSami i mailami, a sztuka pisania listów juz niemal całkowicie umarła.E-mail jest dobry do przekazywania szybkich,krótkich wiadomosci,SMS jeszcze krótszych i jeszcze szybszych.Zupełnie niedopuszczalne jest wysyłanie tą drogą zaproszen ,zyczen z okazji imienin czy świąt.Tym bardziej iż wszyscy wiem,ze jeden schemat zyczen jest wysyłany do grupt osób,a taki "list" nie swiadczy o pamieci,tylko o miejscu w ksiązce adresowej komórki lub komputera.Mężczyzna z klasą wie,ze niektóre uroczystosci trzeba obejsc uroczyscie i własnoręcznie skreslic pare słów.By podziekować przyjacielowi,napisać list do kobiety,zapewnic bliskich o swojej pamieci,napisac dedykacje na zakupionej ksiązce.

REGUŁA #18 "BĄDZ NA POZIOMIE"
Nie musisz być lwem salonowym lub bawidamkiem-stara szkoła eliminuje czarusiów i zalotników.twoja wartość towarzyska nie polega na pochlebstwach,gadulstwie i opowiadaniu wątpliwych dowcipów-oszczędna narracja zmierzająca do nieruchomej pointy oto Twoja siła.Plus wiedza ze lepiej zginąć w pojedynku niż mieć opinie nudziarza.Nie popisuj sie swoją erudycją,Nie musisz mieć słusznych poglądów na kazdy temat.

Uff...tak cwicze pisanie na klawiaturceI tak wrzuciłem tutaj taki artykulik o zasadach ze "starej szkoły" nie kazdy ma do wszystkiego dostęp wiec wrzucam tutaj.Mam nadzieje ze nie naruszam w zaden sposób regulaminu

Alisterek
 Wysłana - 4 grudzień 2005 01:51      [zgłoszenie naruszenia]

Ehhh stara szkola.
A gdzie tu seks? :>

Wark
 Wysłana - 4 grudzień 2005 02:18      [zgłoszenie naruszenia]

a co ma być o seksie napisane? Jakie ruchy wykonywać czy co?

elomoto
 Wysłana - 4 grudzień 2005 02:37      [zgłoszenie naruszenia]

przod tyl,przod tyl przeca to jasne jak slonce ze chyba wolisz jakis udziwnienia to sie moze to zmienic

Znawca -

red78
 Wysłana - 4 grudzień 2005 08:06      [zgłoszenie naruszenia]

do autora: dobry art, ale nie podales zrodla, czyli "Men's health"
elomoto: a nie lepiej polozyc sie wygodnie i kazac niuni poskakac na Tobie?

Siedzę i myślę... :)P

Specjalista -

VLAD.IV
 Wysłana - 4 grudzień 2005 08:10      [zgłoszenie naruszenia]

fajnie... tylko polowa z tych pkt jest zaprzeczeniem drugiej polowy... a reszta wyklucza sie nawzajem...

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

Ekspert -

red78
 Wysłana - 4 grudzień 2005 08:16      [zgłoszenie naruszenia]

Vlad: mozesz podac przyklady? wg mnie wszystko tworzy spojna calosc

Specjalista -

VLAD.IV
 Wysłana - 4 grudzień 2005 08:25      [zgłoszenie naruszenia]

Nie chce mi sie pisac szczegolowej analizy, bo tam moglbym wyciągnąc wszystkie niescislosci i absurdy - napisze tylko te najbardziej oczywiste:
REGUŁA #6 "BĄDŻ PERFEKCJONISTĄ" - REGUŁA #8 "BĄDŻ MĘŻCZYZNĄ" i dalej - zabija spontaniczność

Albo jestes spontaniczny, albo jestes perfekcjonistą.. nie mozna byc spontanicznym perfekcjonistą bo jedne cechy harakteru determinują inne.... spontan oznacza z samej definicji pewne roztrzepanie i nie planowanie niczego, wiec odrzuca perfekcje... chyba, ze wyjdzie ona przypadkiem...

REGUŁA #10 "BĄDZ TWARDY" - REGUŁA #11 "BĄDŻ SOBĄ"

90 % facetow to nie zadni twardziele, tylko takich zgrywają.. a ja wogole nie jestem twardy i nie zgrywam takiego - wiec jak tu byc sobą?

REGUŁA #8 "BĄDŻ MĘŻCZYZNĄ" - REGUŁA #17 "BĄDŻ TRADYCJONALISTOM" to samo jak wyzej - pierwsza regula zaklada spontan, druga tradycjonalizm... czyli przywiazanie do wielu zasad, czyli zero spantana..

Moge tak rozpisac wszystko, tylko czasu mi szkoda - ale juz wiesz o co mi chodzi?
Ps to chyba pisala kobieta

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

Ekspert -

Maciej_TBS
Naczelny koks
 Wysłana - 4 grudzień 2005 08:43      [zgłoszenie naruszenia]

Niektóre reguły strasznie naciągane

Na ulicy szczerość do koleszki się liczy !!!

Ekspert -

F0rest
 Wysłana - 4 grudzień 2005 08:44      [zgłoszenie naruszenia]

Wark dobra robota chłopie :)

''Roses are red. Violets are blue. Milk, eggs, coffee.'

red78
 Wysłana - 4 grudzień 2005 08:57      [zgłoszenie naruszenia]

Mozna byc perfekcjonista w pewnych sprawach, a roztrzepanym w innych np. slyszalem o sobie, ze jestem zasadniczy (wiem, ze to troche cos innego) i zbyt spontaniczny (od tej samej osoby).
Jesli chodzi o bycie twardym, to mozna ten punkt nazwac tez "nie badz mieczakiem, ciamajda, nieudacznikiem, koncz to co zaczales". Powiedzialbym to inaczej, ale poprawnosc polityczna...

"Skup sie czasem na własnym pragnieniu i daj jej odczuć,ze seks z nią czyni Cie szczęsliwym."
Jesli mam ochote to daje jej przyjemnosc, jesli nie, to rzne jak chce, gdzie chce, kiedy chce i w co chce...

Podsumowujac: wg mnie jedno nie wyklucza drugiego, mozna miec w sobie przeciwstawne cechy.

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 7 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Stara szkoła dobrych manier...

Strony: 1 2 3 4 5 6 7