FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemylenia seks

∑ temat zosta odczytany 2167 razy ¬

ROZRYWKA | Pasje i podre - mae i due
Stare dokumenty 
[powiadom znajomego]    
Autor "Stare dokumenty"   

Pi3tia
 Wysana - 9 lipiec 2010 16:07        | zgo naruszenie regulaminu

Sprawd ile procent masz tuszczu

Jako e przysowiowa krew zalaa mnie swojego czasu ze wzgldu na iloc podrb odznacze, odznak i medali tonami wystpujcych na giedach, aukcjach (Sam swojego czasu nabyem kilka podrb - bardzo mody byem i gupi) porzuciem kolekcjonowanie metali wszelakich na rzecz dokumentw - wg. mnie jeden z ostatnich bastionw pki co nie tknity masowym faszerstwem (Chocia i tak coraz czciej mona spotka wszelakie puste buchy i kennkarty wiecce si jak psu jajca na wiosn i szumnie ogaszane jako egzemplarze niewypenione )

Kilka sztuk z tego co posiadam, wg. mnie kawa historii zapisanej na papierze. Moj ulubion perek jest widoczny na zdjciu (Wybaczcie sab jako) wojennyj bilet, ktry nalea do czonka suby bezpieczestwa (Dosy gsto wypeniony), zakupiony przeze mnie na ukrainie wraz z dwoma innymi dokumentami modziewek (Jeden z leszczy widoczny na dole) za dosownie kilka hrywien, na jakim ukrytym, maym bazarku we Lwowie (Mam zamiar wybra si jeszcze na Wschd by szerzej rozejrze si za rodzynkami)

Poza tym sterta dokumentw p. dziadka ktry by sztygarem, oraz kilka dokumentw take zwizanych z grnictwem po drugim dziadku i pradziadku (Grnicza rodzina, nie ma co), ksieczki wojskowe i dowd osobisty po ju pra-pra dziadku
Oglnie przetrzebiam rodzin ze starych identyfikacyjnych dokumentw, bo u mnie s one bezpieczne

czy ten avatar pachni Twoim ciaem?bo chyba si zakrztusiem
pozytywnie:)

ahahahaha fail %-)))

leon10528
 Wysana - 9 lipiec 2010 16:12      [zgoszenie naruszenia]

z ktrego roku s te dokumenty??

YHYHYHY!

Pi3tia
 Wysana - 9 lipiec 2010 16:22      [zgoszenie naruszenia]

Wojennyj bilet mam problem z okreleniem ze wzgldu na lekkie zamazania gdzie niegdzie, std te podejrzewam 42 i 48 r. musz troch oczyta to i owo na temat ukadu wpisw takiej ksieczki to wtedy si rozszyfruje, modziewki to pocztek lat 80', dowd po pra-pra jest z roku 52, dokumenty po dziadku to praktycznie cae lata 70 i kocwka 60, ksieczki wojskowe kocwka lat 50'

ahahahaha fail %-)))

Yosiemaelo
YO
 Wysana - 9 lipiec 2010 16:23      [zgoszenie naruszenia]

no to ju wiem dlaczego medale s takie tanie

sam mam par, na pewno oryginalnych

Nie chc si narzuca ale jestem oceanem.

Znawca -

leon10528
 Wysana - 9 lipiec 2010 16:24      [zgoszenie naruszenia]

no to ok 50 lat maj,jeszcze troche i pewnie bda sporo warte

soga wbiem,moesz odbi

YHYHYHY!

Pi3tia
 Wysana - 9 lipiec 2010 16:30      [zgoszenie naruszenia]

Jeli chodzi o dokumenty zwizane z PRL, gwnie legitymacje do odznacze, to miem wtpi we wzrost ich wartoci ze wzgldu na masowo Zreszt ja i tak si ich nigdy nie pozbd

Mam sporo odznacze radzieckich, ale jak mwiem zeary mnie wtpliwoci, np. co do "Za Odwagu", o ktrym nie znalazem nigdzie wzmianki o wersji bez emalii, nie podoba mi si te wzr, jest za bardzo zaokrglony (A swojego czasu cena tego odznaczenia skoczya), poza tym wiele z nich ma dorabiane niezdarnie plakietki na wstk (Tak jakby zlutowa spinacz z kawakiem przycitej blaszki i z kosmosu wzite ogniwka czce

Mam zamiar pj take w stron dokumentw niemieckich z czasw II W (Cakiem sporo uniewanianych Kennkart etc. mona znale za grosze na takim np. allegro)

Zaczn te chyba zbiera uski od mauzera, mam kilka z czego wikszo zidentyfikowaem (Rok produkcji, fabryka, kraj pochodzenia), a sprawa ciekawa bo s one gwnie z czasw I i II W, a kada z innego kraju europy

Pamitam jak raz koleanka przyniosa do liceum fragment tamy z nabojami do jakiego karabinu maszynowego, ktre przypadkiem wykopaa w ogrdku Oczywicie wszystkie uzbrojone Oddaa kumplowi

Zmieniony przez - Pi3tia w dniu 2010-07-09 16:47:22

ahahahaha fail %-)))

Kisielu
 Wysana - 9 lipiec 2010 17:00      [zgoszenie naruszenia]

Znawca -

Pi3tia
 Wysana - 9 lipiec 2010 17:04      [zgoszenie naruszenia]

A nie znam Widz e grubo tematw i szykuje si ciekawa lektura i pomoc. Sog za to

ahahahaha fail %-)))

Kisielu
 Wysana - 9 lipiec 2010 17:06      [zgoszenie naruszenia]

Najlepsze tego typu forum, polecam

jeli podpada pod regulamin za reklamowanie to przepraszam i usucie posta.

Znawca -

Pi3tia
 Wysana - 9 lipiec 2010 17:08      [zgoszenie naruszenia]

Kiedy ja to wszystko ogarn, jeszcze do domu zmierza katalog fishera na 2010, bo musz zrobi remanent w kilku klaserach, pozby si kancerw, poukada w logiczn cao, ycia mi braknie

ahahahaha fail %-)))

Pi3tia
 Wysana - 9 lipiec 2010 22:35       [zgoszenie naruszenia]

No i prosz! Niespodzianka w jednym z klaserw wprost od Adolfa wietny stan

Po prawej dwie puste pocztwki z Krakowa i odzi (Oczywicie z GG), to to z dwoma znaczkami z Adolfem to nie mam pojcia co to jest i pocztwka od Staszka z Wilna do Emmy "Kochana Emmo! Wreszcie odpisuj, ale tylko pocztwk, po witach zaraz napisz list duy" Ciko to rozczyta bo upchane mocno litery

Zwizku z rodzin moj nie kojarz w nich adnego, tak wic trzeba bdzie zrobi dochodzenie skd si wziy w tym klaserze

ahahahaha fail %-)))

[Powiadom mnie, jeli kto odpowie na ten artyku.]

Przegld tygodnia

Stare dokumenty