FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 617 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Ścisłe
Statystyka - problem. 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Statystyka - problem."   

vimario
 Wysłana - 17 maj 2008 11:39        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam

siedze na zadaniem już dobre 2 godziny i za cholerę nie mogę się domyślić skąd jest taki a nie inny wynik,no ale może od początku:

treść zadania jest taka:

Cechą urządzeń telefonicznych w pewnym kraju jest to, że czas oczekiwania na połączenie do wolnego abonenta wynosi średnio 32 sek i ma rozkład normalny. wiadomo ponadto, ze decyl pierwszy czasu oczekiwania na rozmowę wynosi 32 sek.
Obliczyć prawdopodobieństwo, że podczas próby uzyskania połączenia będziemy czekać na połączenie 35 sek.

moje rozwiązanie:

P(x>35) = 1 - P( x =<35) = 1 - F(35) = 1 - FI (35-32/beta)

F(28)=0,1 to z tego decyla i co dalej idzie

FI(28-32/beta)=0,1

i tu zaczynają się schody, bo jak mam mianowice tą bete wyznaczyć?

ma wyjść, że u=-1,28 ale skąd się to ustrojstwo bierze?

później już z tym 1,28 wiem co zrobić, tylko powiedzcie mi skąd się to bierze?

mam też zadanie z 2 parametrami, ale jak się dowiem jak to wyznaczyć to i tamto rozkminie, bo na tej samej zasadzie jest ;)

pozdrawiam serdecznie i czekam na pomoc :)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Statystyka - problem.

Warto przeczytać: Zadania z mechaniki teoretycznej | Trapez - zadanie maturalne | metrologia | prosze o szybka pomoc!!! | ph roztworu | ph roztworu prosze o pomoc | Mechanika | Bryła sztywna | moment bezwładności | [MAT]Wielomiany | Pochodne ;/;/;/ | funkcje uwiklane | Zadanie z momentu pędu | Izomeria alkanów i halogenoalkanów. | zadania z matmy | [biol] Znaczenie słowa ekspresja | Rocco | acta | avee | imprezy uA ywki seks | ostrovit isolate | hpv | ola szwed | instruktaż | aleksandra woźniak | ola szwed playboy | zdjęcia | nagie | windows cd key | tatoo | geronimo | golenie | golić | zarost | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.