FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 5091 razy ¬

ROZRYWKA | Seks
Sterylizacja 
[powiadom znajomego]    
Opcja Wyniki Głosuj
Tylko na własne życzenie 
Tylko jako forma kary 
I na życzenie i jako kara 
Jestem całkowicie przeciw 
Nie mam zdania/sprawdzam wyniki 
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
Autor "Sterylizacja"   

Daer
 Wysłana - 21 czerwiec 2005 23:56      [zgłoszenie naruszenia]

Jako rodzaj kary - skuteczny rodzaj represji, w pewnym wieku niemożność bycia rodzicem bywa bardzo uciążliwa, powoduje niedowartościowanie.. I to może zniechęcić innych.
Pomijam tu takie coś jak błedy lekarskie przy poważniejszych gwałtach/czynach pedofiliskich
Dalej, jako kara za nieodpowiedzialność - lepiej wysterylizować, aniżeliby mieli płodzić dzieci i je zabijać.

Na własne życzenie - jak ktoś nie chce mieć dzieci w ogóle to niech nie ma, lepsze to niż zabijanie czy porzucanie.

Same plusy dla społeczeństwa.

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Ekspert -

bodym
 Wysłana - 22 czerwiec 2005 03:38      [zgłoszenie naruszenia]

cyt. EDIT:
Jako kara - np. za pedofilię, zdradę , gwałt, ucieczke od odpowiedzialności przy nieplanowanej ciąży (jak komentujcie i jesteście na "tak" piszcie też za co)

Za zdradę? Chyba człowieku żartujesz.

Bebe kuku spadłem z buku
คนเล่นของ.
I love Kazia Szczuka

jakryc
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 22 czerwiec 2005 08:28      [zgłoszenie naruszenia]

tak, ale farmakologiczna za "przestępstwa seksualne" (pedofilia, gwałty etc.).

czanymotyl
 Wysłana - 22 czerwiec 2005 09:34      [zgłoszenie naruszenia]

1)"...a jak sie okaze ze pierowtnie skazany za gwalt po latach okaze sie niewinnym???????????????..."
czy Ty kolego zwariowałeś, naogladałes się filmów a teraz z czyms takim wyskakujesz

Daer, za zdrade? ooo moj boze to połowa społeczeństwa by była sterylizowana!

%-)

Specjalista -

Daer
 Wysłana - 22 czerwiec 2005 10:13      [zgłoszenie naruszenia]

W pierwszym poście podałem przykłady za co, a nie swoje zdanie, więc proszę o uważniejsze czytanie Inna sprawa, że przykład wzięty z historii, taka obowiązywała kara w początkach państwa polskiego, nawet za Chrobrego - mężczyzna miał wybór kastracja albo śmierć, kobiecie ucinano łechtaczkę i wieszano na jej drzwiach, by każdy wiedział, że dziwka.

Ekspert -

czanymotyl
 Wysłana - 22 czerwiec 2005 11:19      [zgłoszenie naruszenia]

śmieszny jesteś podejesz przykłady z początków panstwa polskiego, które w tej chwili nie ma oparcia

%-)

Specjalista -

Daer
 Wysłana - 22 czerwiec 2005 11:50      [zgłoszenie naruszenia]

Jeżeli dla Ciebie obiektywizm i chęć sprawdzenia czegoś jest dla Ciebie śmieszne, to jestem śmieszny Podałem przykłady, w jakich możnaby stosować sterylizacje na podstawie właśnie m.in. historii, ciekawiło mnie, jak się ustosunkują współcześni do niektórych starszych idei.

Ekspert -

MałyWaldus
 Wysłana - 22 czerwiec 2005 20:41      [zgłoszenie naruszenia]

Hmm, co do tej "przydatnosci dla Państwa i Narodu" to zastosowałem prosty schemat myslowy - więcej dzieci (poprze wlasciwe wychowanie) = większa sila Państywa. A z tych rzeczy, o których mówisz, tylko znikomy procent jest warunkowany przez genetykę. A dzieci nawet najwiekszych zloczyncow da sie wychowac na wzorowych obywateli, brzydzacych sie zbrodniami ojcow.
Zas geny, ktore zdaja sie warunkowac schizofrenię, w innych warunkach powodują rozblyski geniuszu. A geniusz to wielki skarb dla panstwa, niezaleznie od tego, czyim jest dzieckiem.

W skrocie, mogłbym być za sterylizacja, ale tylko w ograniczonym zakresie, i za sterylizacją farmakologiczną. A jeszcze lepiej wszczepic gwalcicielowi/pedofilowi mikropeletkę z psychotropami, nie dosc, ze nie bedzie mial pretensji do spoleczenstwa, to jeszcze odpracuje swoje winy. Mysle, ze moj punkt widzenia ma sens. Pzdrawiam dyskutantów.

Eee... Dupa?

Daer
 Wysłana - 22 czerwiec 2005 23:36      [zgłoszenie naruszenia]

Tylko że pojawiają się problemy natury ekonomicznej - więcej dzieci, więcej ludzi, większe bezrobocie, spadek standardu życia. Do pewnego momentu jest dobrze, młodzi mogą utrzymać starszych i chorych, ale to tylko do pewnego momentu, przez pewien czas. Eksplozja demograficzna musi skończyć się albo skrajną biedą społeczeństwa, albo wojną domową, albo wielką emigracją (a wręcz kolonizacją innych państw na wzór arabów). Żadna z tych opcji nie jest korzystna, nawet trzecia - bo Polskę mogą opuszczać najzdolniejsi nie widząc dla siebie miejsca (ile może być prezesów, kierowników, naukowców na ograniczonym terytorium?). Najgorsi też, ale to inna sprawa.
Ogólnie wg mnie najlepszy jest przyrost między 0,1 a 1, dla społeczeństwa unormowanego, większy tylko w społeczeństwie starym. O młodych społeczeństwach nie wspominam, bo to nie tylko nic z Polską nie ma wspólnego, ale i z Europą nawet.

A dzieci nawet najwiekszych zloczyncow da sie wychowac na wzorowych obywateli, brzydzacych sie zbrodniami ojcow.

Absolutnie nie neguję, nie pisałem o sterylizacji np. morderców. Jednak przestępców seksualnych trzeba karać w dotkliwy dla nich sposób, dla dobra społeczeństwa - potencjalne cudowne dziecko, jakie może być efektem ich gwałtów nie równoważy strat dla społeczeństwa za brak odpowiedniej penalizacji przestępstwa.

Zas geny, ktore zdaja sie warunkowac schizofrenię, w innych warunkach powodują rozblyski geniuszu. A geniusz to wielki skarb dla panstwa, niezaleznie od tego, czyim jest dzieckiem.

Nie popieram jednego z nadrzędnych haseł eugeniki mówiącego o sterylizacji chorych psychicznie, niezdolnych do normalnego funkcjonowania z prostego powodu - nie bardzo są szanse, że się rozmnożą. A jak już nie widzę w tym wielkiej straty dla społeczeństwa, dla takich pojedynczych dzieci znajdzie się miejsce w społeczeństwie, nie będą musiały kończyć w beczkach.

A jeszcze lepiej wszczepic gwalcicielowi/pedofilowi mikropeletkę z psychotropami, nie dosc, ze nie bedzie mial pretensji do spoleczenstwa, to jeszcze odpracuje swoje winy.

Tyle że sterylizacja jest jak najbardziej mozliwa i stosunkowo łatwa, a co z takim środkami? Poza tym, czytałeś "Mechaniczną pomarańczę", "Sprężynową pomarańczę" lub "Nakręcaną pomarańczę" (różne tłumaczenia)? Pytam tak na marginesie, bo chciałem poznać Twoje zdanie na temat tam przedstawionej metody penalizacji/resocjalizacji. Autor chciał to potępić, ja jednak szczerze przyznam, że w resocjalizację każdego nie wierzę i nie widzę nic złego w takim działaniu, trzebaby tylko system dopracować.

Również pozdrawiam

Ekspert -

myboom
 Wysłana - 22 czerwiec 2005 23:37      [zgłoszenie naruszenia]

Nadużycia - rzuciłem dziewczynę, a ona oskarża mnie o gwałt, no z oskarżeniem o pedofilię trudniej - dzieci nie umieją kłamać.....

Ale mimo wszystko za - to jedyna droga do pewności że ktoś nie powtórzy gwałtu.......

Ps. niektórzy pedofile sami chciali się kastrować (byli świadomi jaką krzywdę robią dziecku, ale to było silniejsze), ale prawo na to nie pozwalało - lekarz za kastrację pedofila NA JEGO ŻYCZENIE poszedłby siedzieć......

Za Sterylizację z własnej woli - raczej nie, dlaczego? bo to polska - presja rodzin "katolickich", czy coś, albo mody jakieś dziwne....

Lubię placki.
Kradnę konie.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 6 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Sterylizacja

Strony: 1 2 3 4 5 6