FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 5091 razy ¬

ROZRYWKA | Seks
Sterylizacja 
[powiadom znajomego]    
Opcja Wyniki Głosuj
Tylko na własne życzenie 
Tylko jako forma kary 
I na życzenie i jako kara 
Jestem całkowicie przeciw 
Nie mam zdania/sprawdzam wyniki 
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
Autor "Sterylizacja"   

Daer
 Wysłana - 22 czerwiec 2005 23:44      [zgłoszenie naruszenia]

Do poprzedniego posta, pierwszego akapitu: rodzina 2+2/2+3 jako standard.

Nadużycia - rzuciłem dziewczynę, a ona oskarża mnie o gwałt, no z oskarżeniem o pedofilię trudniej - dzieci nie umieją kłamać.....

Od tego jest sąd, że może udowodnić, i od tego domniemanie niewinności, by bez dowodu Jej oskarżenia były tylko pomówieniami, za które zresztą może później ponieść odpowiedzialność cywilną. Wbrew pozorom nie jest łatwe udowodnienie gwałtu, nawet gdy naprawdę był, a co dopiero jak się kłamie..

Za Sterylizację z własnej woli - raczej nie, dlaczego? bo to polska - presja rodzin "katolickich", czy coś, albo mody jakieś dziwne....

Chodzi o osłabianie narodu, chodzi o brak szacunku do życia, chodzi o różne rzeczy - ale jak pisałem takie działania mają dokładnie odwrotny skutek niż się z pozoru wydaje, zaś właśnie szacunek do życia kryje się za sterylizacją -> jak wiem, że nie jestem zdolny do wychowania dziecka i go nie chcę, podobnie moja ukochana, i prędzej zabilibyśmy to dziecko jeszcze w brzuchu matki, aniżeli pozwolilibyśmy mu się urodzić i dać je do adopcji.. To tak, lepiej zapobiec powstaniu tego dziecka, by obyło się bez zabijania.

Pozdrawiam

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Ekspert -

iwonus_s
 Wysłana - 23 czerwiec 2005 00:06      [zgłoszenie naruszenia]

daer.
popieram twoje wypowiedzi.
s ooooooooooo g

bez kitu, umiesz wypowiadac sie na konkretny temat. PODZIWIAM

<< >>

..............

Znawca -

Zyrafa
 Wysłana - 23 czerwiec 2005 11:05      [zgłoszenie naruszenia]

Za pedofilie powinni odrazu odcinac :]

>>> Style POZNAN <<<

Fala84
 Wysłana - 23 czerwiec 2005 19:49      [zgłoszenie naruszenia]

gwalcicielowi udowodnionemu gwalt powinno sie podawac mocna dawke viagry, zeby doszlo do martwicy czlonka

Jak powiada moja babcia: Wszyscy w jeden kij pierdzą!

MałyWaldus
 Wysłana - 23 czerwiec 2005 20:01      [zgłoszenie naruszenia]

Eksplozja demograficzna musi skończyć się albo skrajną biedą społeczeństwa, albo wojną domową, albo wielką emigracją (a wręcz kolonizacją innych państw na wzór arabów).

Miejsca dookoła wystarczająco. IMO Gdy osiągnelibymy to stadium, trzeba by wyruszyć na wschód, po więcej miejsca do życia i zasobów.

Ogólnie wg mnie najlepszy jest przyrost między 0,1 a 1, dla społeczeństwa unormowanego, większy tylko w społeczeństwie starym
i
Do poprzedniego posta, pierwszego akapitu: rodzina 2+2/2+3 jako standard.

Tak, ale ile taki stan takiej równowagi możę trwać? Państwo, które się nie rozwija, ginie. A ludzie, którzy nie mają wyraźnego celu w życiu poddają się dekadencji, stagnacji i konsumpcjonizmowi. W niemczech mniejszoć turecka to około 20%, ale już wsró dzieci 40%.

Jednak przestępców seksualnych trzeba karać w dotkliwy dla nich sposób, dla dobra społeczeństwa - potencjalne cudowne dziecko, jakie może być efektem ich gwałtów nie równoważy strat dla społeczeństwa za brak odpowiedniej penalizacji przestępstwa.

Oczywiscie masz rację. Ale wg. mnie tutaj powinien wejsc rachunek zysków:
- wysterylizowany/wykastrowany przestępca seksualny brak zagrozenia* dla spoleczenstwa.
- przestepca seksualny na dożywociu w obozie pracy przymusowej - brak zagrozenia dla spoleczenstwa + (czesciowe chociaz) odpracowanie szkód.
* - czytałem o wypadku (w Szwecji lub gdzies indziej, nie pamietam juz) gdy wykastrowany przestepca po wyjsciu na wolnosc zgwalcil kobiete butelka - wiec nalezaloby kastracja nie rozwiazuje sprawy w 100%.

Nie popieram jednego z nadrzędnych haseł eugeniki(...)będą musiały kończyć w beczkach.
To tutaj się raczej zgadzamy.

Tyle że sterylizacja jest jak najbardziej mozliwa i stosunkowo łatwa, a co z takim środkami? Poza tym, czytałeś "Mechaniczną pomarańczę", "Sprężynową pomarańczę" lub "Nakręcaną pomarańczę" (różne tłumaczenia)? Pytam tak na marginesie, bo chciałem poznać Twoje zdanie na temat tam przedstawionej metody penalizacji/resocjalizacji. Autor chciał to potępić, ja jednak szczerze przyznam, że w resocjalizację każdego nie wierzę i nie widzę nic złego w takim działaniu, trzebaby tylko system dopracować.

Srodki farmakologiczne to tylko czesciowe rozwiazanie problemu, cos pomiedzy moja(obozy pracy) a twoją(sterylizacja) koncepcją. Oprócz tego kosztują.
Odn. przedstawionej w "Mechanicznej pomarańczy" metody - jest ciekawa, ale:
- Nie zaspokaja społecznego poczucia sprawiedliwosci - "zgwalcil, a teraz chodzipo ulicach? Skandal!" Dożywotni obóz pracy zaspokoi pragnienie krwi tłumu, a jednoczesnie przyniesie także zyski(filmowa metoda także).
- Po co dopracowywac ta metode? Zeby skazani byli bardziej zaradni? Sami przeciez postawili sie poza nawiasem spoleczenstwa.
- Po jej rozwinieciu mogla by byc używana do manipulacji na niespotykana wczesniej skale(imprinting we wczesnym dziecinstwie).
- Znalazloby sie wielu, którzy uważaliby tę metodę za "niepoprawną moralnie", i mogłoby to spowodować rozłam w państwie. A obozy pracy przymusowej to cos, co bulwersowałoby mniejsza liczbe osob(i nie sa sprzeczne z zalozeniami wiekszosci religii - to nie jest "majstrowanie przy dziele bożym", tylko prosta, siermiezna wręcz sprawiedliwosc - "zawinil? Odseparowac go, i niech odpracuje swoje winy").

Chodzi o osłabianie narodu, chodzi o brak szacunku do życia,(...) To tak, lepiej zapobiec powstaniu tego dziecka, by obyło się bez zabijania.

Pojęcie "szacunek do życia" jako takie nie istnieje w moim słowniku,
gdyż jest tak samo abstrakcyjne jak "dobro" i "zło" - dobre jest to, co prowadzi do zwiększenia siły Państwa i Narodu, żłę to, co osłabia tę siłę.
Sterylizacja sprawia, ze dana rodzina nie będzie mogła mieć dzieci ==> nie będzie mogła zwiększyć ludnoci narodu ==> to jest wypaczenie - tak jak "małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny", tak samo małżeństwo ma okreslone cele.
A co do problemu niechcianych dzieci to pomóć mogłaby chyba instytycja znana kiedys jako "Dzieci Pułku"(np. Jan Pietrzak był takim dzieckiem) - w rozsądnych granicach oczywiscie.

Co do "rozsadnych granic rozmnazania" - to jest dpoiero sliski grunt -
IMO, wszyscy powinni mieć prawo do rozmnazania się, ale co w takim razie zrobic z takimi wypadkami, jak żyjaca 3 km ode mnie rodzina - 15 dzieci, ojciec i matka uwmysłowo chorzy, dzieci niezadbane, ojcem 2 z rodzenstwa jest ich wlasny brat(!), wiekszosc rodziny wali denaturat, młodsze dzieci niezadbane(ostatnio opieka spoleczna odkryla u jednego z nich nieleczone zapalenie płuc - a ich "matka" dodatkowo robiła problemy, gdy chciano je zabrać na leczenie) - słowem, przydatnoć społeczna absolutnie zerowa - złodzieje i alkoholicy - co z nimi zrobi?? Rozwiazanie jest oczywiste, lecz trudno przechodzi nawet przez gardło.
Pozdrawiam.

Eee... Dupa?

Daer
 Wysłana - 23 czerwiec 2005 21:37      [zgłoszenie naruszenia]

Fala 84:
gwalcicielowi udowodnionemu gwalt powinno sie podawac mocna dawke viagry, zeby doszlo do martwicy czlonka

O tym nie wiedziałem, że takie eekty mogą być.. Naprawdę tak jest? pytam, bo nie mam teraz czasu szukać.

---------------------------------------------

Iwonus_s:
Miło mi, dziękuję
Edit: Mhm, ale sog nie wszedł Chyba że wcześniej dawałaś..
Pozdrawiam serdecznie

---------------------------------------------

MalyWaldus:

Miejsca dookoła wystarczająco. IMO Gdy osiągnelibymy to stadium, trzeba by wyruszyć na wschód, po więcej miejsca do życia i zasobów.

Nie chodzi o miejsce, tylko o środki do życia. Ilość dóbr jest ograniczona, wiele nieodnawialnych źródeł energii zbliża się ku wyczerpaniu, nawet takie dotychczas samowystarczalne USA coraz więcej muszą importować z powodu wyczerpania zasobów.. Słowem kwestia ekonomii.
Dalej, ruszenie na wschód - są dwie opcje, zbrojnie i na zasadzie migracji, na wspomniany wzór arabski. Wariant pierwsze nierealny przez długielata ze względów militarnych i społecznych, także ze względu na aktualną sytuację geopolityczną.
Choć ma przyszłość, za jakiś czas na pewno wybuchnie III wojna, może nie z 5 lat, ale prawie na pewno jeszcze w tym stuleciu.. Już są napięcia, konfilkty narodowościowo-etniczne, religijne i światopoglądowe, problem bomby demograficznej arabów i przedstawicieli rasy żółtej, problem biedy a Afryce.. Do jednego to zmierza. Poza tym tak obiektywnie patrząc, tak bez emocji, to wojna zawsze była rozwiązaniem na problem przeludnienia.
Właśnie, wspomniałem o Chinach - to państwo stanowi przykład ekonomicznych przeciwskazań przeludnienia.
Dobrze, teraz drugi wariant - migracje. O tym w zasadzie pisałem, ale omówię szerzej. Po pierwsze, migracje mogą nastąpić w dwóch wersjach - z asymilacją i bez asymilacji. Obie mają wady i zalety, mogę omówić dokładniej, jeśli sobie życzysz, ale póki co pomijam tę kwestię, to było gwoli ścisłości tylko. Problemem jest, jak już wspomniałem, pewien szczegół: kto emigruje. Już teraz borykamy się z problemem,że emigrują Ci, którzy Ojczyźnie najbardziej przydadzą się tu, na miejscu. Emigracja wykształconych będzie dopiero wtedy czymś dobrym, gdy będzie dużo wysokiej klasy specjalistów, na tyle dużo, by móc sobie na to pozwolić.. A do tego droga daleka, zresztą przy umiarkowanym przyroście to też możliwe, w zasadzie nawet tylko nieznacznie później (dlaczego tylko nieznacznie? szybszy przyrost nie powoduje tylko tego, że w krótszym czasie więcej wykształconych, ale i że więcej wyjeżdża tak szybko, jak to możliwe, a część z kolei w ogóle nie zdobywa wykształcenia.. więc to zasadniczo minimalizuje różnice).
Stąd wydaje się oczywiste, że migracje są dobre, ale raczej umiarkowane migracje, rozłożone w czasie, przy umierkowanym przyroście naturalnym.

Tak, ale ile taki stan takiej równowagi możę trwać? Państwo, które się nie rozwija, ginie. A ludzie, którzy nie mają wyraźnego celu w życiu poddają się dekadencji, stagnacji i konsumpcjonizmowi. W niemczech mniejszoć turecka to około 20%, ale już wsró dzieci 40%.

To nie jest dosłowny stan równowagi, to jest utrzymywanie przyrostu na umierkowanym poziomie i zapobieganie stagnacji. Jakby przyrost był równy zeru lub ujemny to wtedy byłoby dopiero coś nie tak.
Wyobraź sobie, że w Polsce żyje 100 rodzin. 70 posiada dwoje dzieci, 20 troje, 10 bezdzietnych (z różnych powodów). Przyrost naturalny wynosić będzie równo 0. Bezdzietne rodziny zawsze będą (jako bezdzietne rodziny trzeba też liczyć pary ludzi samotnych), więc możemy jedynie wpływać na proporcje. Możesz mi wierzyć, że wypromowanie modelu 2+2 i 2+3 jest i ak trudne, zwłaszcza w erze globalizacji i makdonaldyzacji. Rodziny z większą ilością dzieci niż trzy w aktualnych czasach to w zdecydowanej większości rodziny patologiczne, jak sam wspomniałeś. W zasadzie i tak trudno wychować choćby dwoje dzieci, jeżeli rodzice pracują, co tu dopiero mówić o większej ilości.. 3 to zdecydowanie optymalna ilość powodująca przyrost naturalny.
Poza tym śmiem twierdzić, że to nie niski przyrost jest powodem dekadencji, stagnacji i konsumpcjonizmu, a te trzy zjawiska przyczyną niskiego przyrostu. Mniejszość turecka to inna kultura, inne wartości, stąd ich przyrost inny. Mi się wydaje, że rozwiązaniem nie powinno być ich "przemnażanie", a odpowiednia polityka imigracyjna państwa.

Oczywiscie masz rację. Ale wg. mnie tutaj powinien wejsc rachunek zysków:
-wysterylizowany/wykastrowany przestępca seksualny brak zagrozenia* dla spoleczenstwa.
-przestepca seksualny na dożywociu w obozie pracy przymusowej - brak zagrozenia dla spoleczenstwa + (czesciowe chociaz) odpracowanie szkód.
* - czytałem o wypadku (w Szwecji lub gdzies indziej, nie pamietam juz) gdy wykastrowany przestepca po wyjsciu na wolnosc zgwalcil kobiete butelka - wiec nalezaloby kastracja nie rozwiazuje sprawy w 100%.

Obozy kojarzą się z III Rzeszą i ZSRR, więc byłby kłopot z realizacją tego. Za to ze sterylizacją owszem, też byłby problem, ale znacznie mniejszy. Co do Twojego przykładu - to nie przeciętny gwałciciel, tylko znacznie bardziej chory człowiek.. I nie można na tym się opierać.

Srodki farmakologiczne to tylko czesciowe rozwiazanie problemu, cos pomiedzy moja(obozy pracy) a twoją(sterylizacja) koncepcją. Oprócz tego kosztują.

Ale czy jest realna tak diametralna zmiana? Ja się na tym nie znam, więc pytam.

Odn. przedstawionej w "Mechanicznej pomarańczy" metody - jest ciekawa, ale:
-Nie zaspokaja społecznego poczucia sprawiedliwosci - "zgwalcil, a teraz chodzipo ulicach? Skandal!" Dożywotni obóz pracy zaspokoi pragnienie krwi tłumu, a jednoczesnie przyniesie także zyski(filmowa metoda także).
-Po co dopracowywac ta metode? Zeby skazani byli bardziej zaradni? Sami przeciez postawili sie poza nawiasem spoleczenstwa.
-Po jej rozwinieciu mogla by byc używana do manipulacji na niespotykana wczesniej skale(imprinting we wczesnym dziecinstwie).
-Znalazloby sie wielu, którzy uważaliby tę metodę za "niepoprawną moralnie", i mogłoby to spowodować rozłam w państwie. A obozy pracy przymusowej to cos, co bulwersowałoby mniejsza liczbe osob(i nie sa sprzeczne z zalozeniami wiekszosci religii - to nie jest "majstrowanie przy dziele bożym", tylko prosta, siermiezna wręcz sprawiedliwosc - "zawinil? Odseparowac go, i niech odpracuje swoje winy").

- przed poddaniemkuracji odsiedział swoje - możnaby wprowadzić zasadę, że dopiero po pełnej odsiadce
- dożywocie za każde przestępstwo to jednak przesada, a standardowa resocjalizacja jest nieskuteczna
- owszem, istniało by takie ryzyko, trzebaby znaleźć rozwiązanie/zabezpieczenie
- z tym rozłamem to chyba jednak przesadzasz, zresztą obozy by nie mniejszy wywołały, powstałyby obozy tzw. "tolerancyjnych" i "nazistów"

Chociaż to teoretyczne dywagacje, bo wedle mojej wiedzy taka kuracja jest niemożliwa.

Sterylizacja sprawia, ze dana rodzina nie będzie mogła mieć dzieci ==> nie będzie mogła zwiększyć ludnoci narodu ==> to jest wypaczenie - tak jak "małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny", tak samo małżeństwo ma okreslone cele.
A co do problemu niechcianych dzieci to pomóć mogłaby chyba instytycja znana kiedys jako "Dzieci Pułku"(np. Jan Pietrzak był takim dzieckiem) - w rozsądnych granicach oczywiscie.

O ilości dzieci już pisałem, poza tym są związki heteroseksualne bezdzietne naturalnie. Poza tym nie widzę powodów, by wysterylizowani zawierali małżestwa - rodziny nie założą, chyba że przez adopcję. Wtedy by utworzyli normalną rodzinę, co do której nic bym nie miał. Homoseksualne związki to inna sprawa, zresztą sporo o tym na forum pisałem i wiesz zapewne, że jestem na "nie", i wiesz też pewnie, że z wielu powodów.
Co do tej instytucji - nie znam szczegółów, ale jak sam piszesz "w rozsądnych granicach", a sam o tym wcześniej pisałem.

IMO, wszyscy powinni mieć prawo do rozmnazania się, ale co w takim razie zrobic z takimi wypadkami, jak żyjaca 3 km ode mnie rodzina - 15 dzieci, ojciec i matka uwmysłowo chorzy, dzieci niezadbane, ojcem 2 z rodzenstwa jest ich wlasny brat(!), wiekszosc rodziny wali denaturat, młodsze dzieci niezadbane(ostatnio opieka spoleczna odkryla u jednego z nich nieleczone zapalenie płuc - a ich "matka" dodatkowo robiła problemy, gdy chciano je zabrać na leczenie) - słowem, przydatnoć społeczna absolutnie zerowa - złodzieje i alkoholicy - co z nimi zrobi?? Rozwiazanie jest oczywiste, lecz trudno przechodzi nawet przez gardło.

Mi przechodzi odpowiedź, ale chyba inna niż Twoja - inna sprawa, że z trudem, bo istnieje ryzyko nadużyć.. Otóż przymusowa sterylizacja, na podstawie wyroku sądowego i wywiadu środowiskowego, opinii biegłego, wniesionej skargi.
Albo wprowadzić limit dzieci, ale to w aktualnej sytuacji działanie na szkodę narodu.
O rozwiązaniu chińskim nawet nie wspomnę..

Na koniec - o kwestiach przeludnienia mówi też inna książka Burgesa, autora "Pomarańczy" - "Rozpustne nasienie" w języku polskim. Czytałeś? Jak nie, to polecem. Uproszczenia tam olbrzymie, ale chodzi o pewne idee, pewne mechanizmy, pewne spostrzeżenia.

Pozdrawiam również

Zmieniony przez - Daer w dniu 2005-06-23 21:38:46

Ekspert -

jakryc
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 24 czerwiec 2005 00:35      [zgłoszenie naruszenia]

w ....
sterylizacja farmakologiczna dla zboeczeńców i tyle.
szkoda, ze moge dać tylko jednego soga danej osobie (m. inn. Daer).

MLO
 Wysłana - 24 czerwiec 2005 17:02      [zgłoszenie naruszenia]

Nikt nie ma prawa pozbawiać drugiej osoby godności seksualnej. Dla zboczeńców pedofili i gwałcicieli jest więzienie. W przypadku wielokrotnych przestępstw na tle seksualnym mozna by o tym pomyśleć.

bodym
 Wysłana - 24 czerwiec 2005 17:32      [zgłoszenie naruszenia]

MLO krótko i na temat. Wydaje mi się, że nawet w przypadku wielokrotnych przestępstw na tle seksualnym, należy się odsiadka do konca życia, aby zboczeniec nie stanowił zagrożenia dla społeczeństwa.

Bebe kuku spadłem z buku
คนเล่นของ.
I love Kazia Szczuka

Daer
 Wysłana - 24 czerwiec 2005 19:57      [zgłoszenie naruszenia]

Jakryc - i tak dziękuję

Nikt nie ma prawa pozbawiać drugiej osoby godności seksualnej.

Czemu? Bo tak uważasz, ot tak, a priori ? Może podaj jakiś argument, wyjaśnij. Poza tym co oznacza "godność seksualna"? Że może gwałcić do woli..?
Poza tym sterylizacja nie jest taka straszna, to nie ucięcie penisa - w Wielkiej Brytanii np. ludzie dobrowolnie się temu poddają i nie narzekają.

Dla zboczeńców pedofili i gwałcicieli jest więzienie. W przypadku wielokrotnych przestępstw na tle seksualnym mozna by o tym pomyśleć.

Czyli kiedy gwałciciel będzie dostatecznie podły, by go tak ukarać? Po drugim gwałcie, po trzecim? Przy odpowiedniej karze gwałciciel dwa razy pomyśli nim zgwałci.

Wydaje mi się, że nawet w przypadku wielokrotnych przestępstw na tle seksualnym, należy się odsiadka do konca życia, aby zboczeniec nie stanowił zagrożenia dla społeczeństwa.

Wiesz, że więzienia są utrzymywane z pieniędzy podatników? Czyli ktoś zgwałci Ci żonę/dziewczynę, i ten ktoś z Waszych pieniędzy będzie utrzymywany do końca życia. Czy to sprawiedliwe?

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 6 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Sterylizacja

Strony: 1 2 3 4 5 6