FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 5091 razy ¬

ROZRYWKA | Seks
Sterylizacja 
[powiadom znajomego]    
Opcja Wyniki Głosuj
Tylko na własne życzenie 
Tylko jako forma kary 
I na życzenie i jako kara 
Jestem całkowicie przeciw 
Nie mam zdania/sprawdzam wyniki 
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
Autor "Sterylizacja"   

bodym
 Wysłana - 24 czerwiec 2005 20:14      [zgłoszenie naruszenia]

Wiesz, że więzienia są utrzymywane z pieniędzy podatników?

hmm... pozostawie to bez komentarza

Czyli ktoś zgwałci Ci żonę/dziewczynę, i ten ktoś z Waszych pieniędzy będzie utrzymywany do końca życia. Czy to sprawiedliwe?

A to, że po sterylizacji bedzie chodził na wolności, czy to też jest sprawiedliwe?

Poza tym sterylizacja nie jest taka straszna, to nie ucięcie penisa - w Wielkiej Brytanii np. ludzie dobrowolnie się temu poddają i nie narzekają.

Jak dobrowolnie to jestem na tak, ale nie za karę.

Zmieniony przez - bodym w dniu 2005-06-24 20:26:58

Bebe kuku spadłem z buku
คนเล่นของ.
I love Kazia Szczuka

Daer
 Wysłana - 24 czerwiec 2005 20:27      [zgłoszenie naruszenia]

Po odbyciu wyroku i teraz chodzi po wolności, więc nie wiem, czemu jak będzie chodził na wolności po sterylizacji będzie gorzej. Zaznaczam, nie pisałem o tym, by sterylizować zamiast innych form sankcji.

Co do więzienia - czemu nie skomentujesz? Wolałbym, żeby pieniądze zamiast iść na zatwardziałego kryminalistę do końca jego życia (tylko tacy dostają dożywocie) poszła na dzieci z domu dziecka, owego zatwardziałego kryminalistę można za to ukarać śmiercią.

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Ekspert -

bodym
 Wysłana - 24 czerwiec 2005 20:59      [zgłoszenie naruszenia]

Co do więzienia - czemu nie skomentujesz? Wolałbym, żeby pieniądze zamiast iść na zatwardziałego kryminalistę do końca jego życia (tylko tacy dostają dożywocie) poszła na dzieci z domu dziecka, owego zatwardziałego kryminalistę można za to ukarać śmiercią.

Co do zatwardziałych kryminalistów, gwałcicieli, pedofilów, za karę powinni odpracować swoje przestępstwa ciężką pracą, a nie siedzieć na pryczach i bąki puszczać za nasze pieniądze.

Bebe kuku spadłem z buku
คนเล่นของ.
I love Kazia Szczuka

__Logan__
 Wysłana - 24 czerwiec 2005 21:01      [zgłoszenie naruszenia]

Zgadzam sie prawie ze wszystkim co piszecie, natomiast zastanawia mnie sens sterylizacji gwalciciela. Przeciez taka osoba gwalci pod wplywem checi odbycia stosunku (czyli przez poped plciowy) a nie przez chec rozmnazania sie. Tym bardziej, ze jesli ofiara zaszla w ciaze to i tak jest juz za pozno, a sterylizacja nic nie rozwiaze. Ewentualnie zapobiegnie kolejnemu zaplodnieniu w wypadku nastepnego gwaltu (np. po odbyciu kary i sterylizacji).

Dalej, jako kara za nieodpowiedzialność - lepiej wysterylizować, aniżeliby mieli płodzić dzieci i je zabijać.

Tu sie w pelni zgadzam. Taka sterylizacja powinna byc wykonana na podstawie wyroku sadu, wywiadu srodowiskowego i innych kompetentnych instytucji o takim charakterze. Rodzina mieszkajaca w moim sasiedztwie ma osmioro (albo siedmioro, pogubilem sie juz jakis czas temu) dzieci, oczywiscie jesli mozna ich nazwac rodzina - matka z ojcem nie maja slubu (tzn nie sa w zadnym oficjalnym zwiazku), bieda jest widoczna golym okiem, caly czas jakies awantury (szczegolnie dotyczace dzieci) podkrecane alkoholem (ktory tez jest codziennoscia). I tu chcialem przejsc do tego zabijania w beczkach, w tej rodzinie miala miejsce analogiczna sytuacja (nie doslownie), owa kobieta bedaca w ciazy poronila wskutek niedbalstwa (sama powiedziala, ze nie chodzila za czesto na kontrole).
A najgorsze jest to, ze pewnie niedlugo znowu bedzie w ciazy, szkoda mi tych dzieci a jak widze morde tego tatusia to mam ochote go pobic.

Zmieniony przez - __Logan__ w dniu 2005-06-24 21:02:43

pozdrawiam Logan
"Trudno to zrozumiec lecz nic, nie daje sily by zyc.
Jakas misterna czesc w konstrukcji zdarzen pekla."

Daer
 Wysłana - 24 czerwiec 2005 21:16      [zgłoszenie naruszenia]

Ewentualnie zapobiegnie kolejnemu zaplodnieniu w wypadku nastepnego gwaltu (np. po odbyciu kary i sterylizacji).

Właśnie w tym rzecz, to jedna z przyczyn. Druga z przyczyn - psychiczny dyskomfort, mniejszy niż pozbawienie wolności, większy niż w przypadku pełnej wolności. W pewien sposób kara dożywotnia, a nie pozbawiająca wolności.
Bardziej ma to służyć odstraszaniu niż karaniu, prawie każdy w pewnym momencie chce mieć dzieci - świadomość, że po gwałcie nie będzie mógł może wpłynąć na opanowanie się.

__Logan__, cieszę się, że co do innych spraw w 100% się zgadzamy.

------------

Co do zatwardziałych kryminalistów, gwałcicieli, pedofilów, za karę powinni odpracować swoje przestępstwa ciężką pracą, a nie siedzieć na pryczach i bąki puszczać za nasze pieniądze

Jak pisałem obozy pracy trudniej wprowadzić niż sterylizację przymusową, a to ze względu na skojarzenia z totalitaryzmem i współczesną koniunkturę polityczną (sytuację geopolityczną).

Edit:
Btw, w Polsce są przymusowe roboty publiczne, ale chyba mamy na myśli co innego niż aktualny stan rzeczy, prawda? Popraw mnie, jeśli się mylę, nie chcę niejasności.
Dla informacji nie wiedzących w czym rzecz: aktualnie istnieje kara przymusowych robót publicznych dla uniknięcia więzienia, takich prac jak te wykonywane przez MPO. Jest np. wymóg przepracowania 5 godzin tygodniowo w ten sposób.
To o czym mówimy ja i MalyWaldus, a mam nadzieję, że i Ty to obozy pracy, w sensie pozbawienie wolności plus praca przymusowa, ta najcięższa. Jako że więźniowie wykonywać swoją pracę będą niestarannie z powodu braku wynagrodzenia, praca musi być silnie zracjonalizowana, by nie było miejsca na niedbalstwo/lenistwo/niedopracowania. Racjonalizacja pracy przez ludzi pozbawionych wolności kojarzy się jednak nieodparcie z III Rzeszą, w pewnym stopniu z ZSRR, więc stąd wynikają kłopoty z wprowadzeniem takiej formy sankcji.

Zmieniony przez - Daer w dniu 2005-06-24 21:22:06

Ekspert -

Daer
 Wysłana - 24 czerwiec 2005 21:24      [zgłoszenie naruszenia]

Prosiłbym o wypowiedzi osób, które wybrały opcje "całkowicie przeciw", jestem ciekaw argumentów. Jak ktoś się nie chce wdawać w dyskusję - i tak zachęcam, niech napisze tylko swoje zdanie i więcej tu nie zagląda. Z góry dzięki.

Ekspert -

__Logan__
 Wysłana - 24 czerwiec 2005 21:28      [zgłoszenie naruszenia]

Zapomnialem napisac, ze wybralem opcje "I na życzenie i jako kara".

pozdrawiam Logan
"Trudno to zrozumiec lecz nic, nie daje sily by zyc.
Jakas misterna czesc w konstrukcji zdarzen pekla."

bodym
 Wysłana - 24 czerwiec 2005 22:08      [zgłoszenie naruszenia]

Btw, w Polsce są przymusowe roboty publiczne, ale chyba mamy na myśli co innego niż aktualny stan rzeczy, prawda? Popraw mnie, jeśli się mylę, nie chcę niejasności.
Dla informacji nie wiedzących w czym rzecz: aktualnie istnieje kara przymusowych robót publicznych dla uniknięcia więzienia, takich prac jak te wykonywane przez MPO. Jest np. wymóg przepracowania 5 godzin tygodniowo w ten sposób.
To o czym mówimy ja i MalyWaldus, a mam nadzieję, że i Ty to obozy pracy, w sensie pozbawienie wolności plus praca przymusowa, ta najcięższa. Jako że więźniowie wykonywać swoją pracę będą niestarannie z powodu braku wynagrodzenia, praca musi być silnie zracjonalizowana, by nie było miejsca na niedbalstwo/lenistwo/niedopracowania. Racjonalizacja pracy przez ludzi pozbawionych wolności kojarzy się jednak nieodparcie z III Rzeszą, w pewnym stopniu z ZSRR, więc stąd wynikają kłopoty z wprowadzeniem takiej formy sankcji.

Tak zgadza się to miałem na myśli. Te pięć godzin tygodniowo w MPO i to w zamian za pozbawienie wolności jest godne pożałowania. Potrzebny jest prawdziwy obóz pracy plus pozbawienie wolności. Ale jak sam powiedziałeś i potwierdziłeś to przykładami, ciężko bedzie takie coś wprowadzic.

P.S. Daer jestem pod wrażeniem twoich wypowiedzi. Sog. Choć nie mogę do końca zgodzić się z tą sterylizacja za karę.

Dla poprawienia humoru polecam piosenkę ze strony MPO [http://www.mpo.com.pl/]

Bebe kuku spadłem z buku
คนเล่นของ.
I love Kazia Szczuka

jakryc
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 25 czerwiec 2005 08:41      [zgłoszenie naruszenia]

Dla zboczeńców pedofili i gwałcicieli jest więzienie. W przypadku wielokrotnych przestępstw na tle seksualnym mozna by o tym pomyśleć. - a za czyje rwa mać pieniądze będzie on przebywal w tym więzieniu?

ples
 Wysłana - 25 czerwiec 2005 09:16      [zgłoszenie naruszenia]

ja bym wprowadzil oplaty za wiezienie, by placili czynsz, albo za wynajem
celi wieziennej, powinni PRACOWAC.
PRACA moglaby byc bardzo dobrym elementem resocjalizacji, czlowiek, ktory nie ma nic do roboty sie degenereuje.
a co do sterylizacji, to dokonujesz jej po fakcie dokonanym, a nie lepiej sprobowac zapobiegac "przed" a nie "po"?

"god, please give us back Tupac and we will trade you Justin Beiber"

"nieistnienie jest atrybutem zaszczytnym, przysługującym także Bogu i sprawiedliwości”

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 6 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Sterylizacja

Strony: 1 2 3 4 5 6