FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 9175 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Straż miejska/Fotoradar 
[powiadom znajomego]    
Autor "Straż miejska/Fotoradar"   

Browning
 Wysłana - 8 luty 2008 17:10        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam... mam pytanie do osób biegłych w temacie...
Czy straż miejska ma podstawy prawne aby ukarać właściciela pojazdu ze zdjęcia z fotoradaru na którym nie widać kierowcy uzasadniając że jest to mandat za nie wskazanie sprawcy?

z góry dzięki... oczywiście sog będzie za odpowiedź

snupi drąg
 Wysłana - 16 luty 2008 12:04      [zgłoszenie naruszenia]

jeśli nie widać kierowcy a widać, że w samochodzie jest więcej osób to zawsze możesz powiedzieć, że jechałeś w dłuższą trasę i nie wiesz kto prowadził, sprawa powinna być umorzona z powodu braku dowodów.
jeśli jest tylko kierowca to możesz powiedzieć, że pożyczyłeś samochód komuś z rodziny ale odmawiasz zeznań w stosunku do osoby bliskiej, powołując sie na odpowiednie przepisy, tez postępowanie powinno być umorzone.

Kask
 Wysłana - 16 luty 2008 15:58      [zgłoszenie naruszenia]

Ma prawo.
Wlasciciel ma obowiazek wskazac kierowce. Za niewskazanie jest grzywna chyba 500 zl.

snupi drąg bez bajek

1.Sprawa nie bedzie umorzona tylko zaplaci wlascicel pojazdu.
2. ...powolujac sie na odpowiednie przepisy ... jakie???
Nie wskazujesz- placisz tym bardziej ze utrudniasz postepowanie nie wskazujac kierowcy.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Znawca -

snupi drąg
 Wysłana - 16 luty 2008 16:23      [zgłoszenie naruszenia]

1.Sprawa nie bedzie umorzona tylko zaplaci wlascicel pojazdu.

Niestety nie zgodzę się z Tobą ponieważ jeśli nie można ustalić kierowcy (bo było ich potencjalnie wielu) to sąd nie może wybrać sobie kogo ma ukarać. To nie losowanie,a właściciel nie może ponieść kary za wykroczenie którego nie popełnił. (nullum crimen sine culpa) Nie można ustalić kto prowadził to sąd nie może uznać kogokolwiek za winnego a zatem, będzie musiał umorzyć sprawę z powodu braku dowodów.

2. ...powolujac sie na odpowiednie przepisy ... jakie???
nie jestem przed sądem wiec nie podaje. nie chce mi sie przeszukiwać w tej chwili KPK, ale jest tam przepis zezwalający na odmowe składania zeznań w stosunku do osoby bliskiej (która także jest tam zdefiniowana)

Zasadniczo jeśli fota jest nieczytelna i nie jesteś w ciemie bity do da radę się wykręcić.

anc_kozak
 Wysłana - 16 luty 2008 16:47      [zgłoszenie naruszenia]

może. właściciel musi wiedziec, komu pozyczyl samochod, jak nie wie to trudno, musi zaplacic mandat

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -

Kask
 Wysłana - 17 luty 2008 00:22      [zgłoszenie naruszenia]

1. Wlasciciel ma obowiazek wskazac kierowce jesli tego nie zrobi to zaplaci grzywnę art.78 pkt.4 Kodeks Drogowy. Jak sad moze umorzyc sprawe z braku dowodow jak jest zdiecie z fotoradaru? Mozesz podwazyc to jako dowod - powodzenia.
2. Zasadniczo jesli powolujesz sie na przepis ale go nie znasz to nikt nie jest w ciemie bity zeby powolac sie na niego przed sadem. Teraz pomysl ze gosc odmowi podania danych kierowcy bo czytal na forum ze jest taki przepis i poda Twoj nick. Kazdy sad go uniewinni

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Znawca -

snupi drąg
 Wysłana - 17 luty 2008 11:13      [zgłoszenie naruszenia]

Jak sad moze umorzyc sprawe z braku dowodow jak jest zdiecie z fotoradaru?
ale zdjęcie jest nieczytelne i nie dowodzi nieczego
2. Zasadniczo jesli powolujesz sie na przepis ale go nie znasz to nikt nie jest w ciemie bity zeby powolac sie na niego przed sadem. Teraz pomysl ze gosc odmowi podania danych kierowcy bo czytal na forum ze jest taki przepis i poda Twoj nick. Kazdy sad go uniewinni
Ja pier***e chyba wiadomo, że koleś musi popracować nad tym poszukać konkretnego przepisu, a ja go nie podaje bo postepowania uczylem sie pare ładnych lat temu i nie pamietam dokładnie który to artykuł, tym bardziej, że teraz z prawem karnym nie mam do czynienia. Ale zasadniczo w ten sposób da się wykręcić bo znam konkretny przypadek, gdy tak się stało, kolega miał taką sytuację i dał sobie radę, fakt ma doktorat z prawa

StoPRO
 Wysłana - 17 luty 2008 12:15      [zgłoszenie naruszenia]

Tak to sobie kazdy moze napisac, podaj ten artykul po prostu, znalezienie go nie powinno byc dla ciebie problem z tego co mowisz

snupi drąg
 Wysłana - 17 luty 2008 13:13      [zgłoszenie naruszenia]

Zgodnie z art. 183 k.p.k. świadek może uchylić się od odpowiedzi na pytanie jeżeli udzielenie odpowiedzi mogłoby narazić jego lub osobę dla niego najbliższą na odpowiedzialność za przestępstwo.

Żebym musiał kopać przez was w kpk

Jeśli mi nie wierzycie, że sie da to płaćcie. Wasza kasa ja wiem, że można sie wykręcić i tyle! Szczególnie, że zdjęcie jest nie czytelne i w zasadzie nie ma dowodu, bo owszem to jest twój samochód ale nie wiesz kto to prowadzi bo pożyczasz go rożnym osobom a po zdjęciu nie możesz poznać i w tej sytuacji nawet nie musisz sie powoływać na 183 kpk!

huslar
 Wysłana - 17 luty 2008 13:23      [zgłoszenie naruszenia]

StoPRO
 Wysłana - 17 luty 2008 13:30      [zgłoszenie naruszenia]

W takim razie zaplaci wlasciciel pojazdu

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Straż miejska/Fotoradar

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: OSP Ratownictwo wodne | Odszkodowanie - dziwna sytuacja | 50 tyś. w co?? | spisanie a studia | Długoterminowa inwestycja | Leasing prywatny a kredyt, co się opłaca? | Zadłużenie kartą kredytową | Dofinansowanie ale nie z urzędu pracy ?? | Prawo jazdy | podatek od kupna auta | Impreza/grill na rondzie. | odwolanie od TWKL... | umowa zlecenie a stypendium | L4 a wyjazd | za co mogą zabrać prawo jazdy ? ( oprócz jazdy po alko ) | Dodatkowy urlop dla studenta - jak to wygląda ?? | sex mamuska z synem | zdrada opowiadanie | krzysiek | ni asfaltu | durnowate obrazki | dowcipy o murzynach | nago zdjecia | mariola | sex wyszkow | Paulina Szostak nago | ŚWIERKLANY | nago na plazy | strony z kamerkami | śmiech poprzez łzy | milani kosmetyki | listy do m 3 | krasnystaw | gra karciana 66 zasady | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.