FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 55830 razy ¬

ROZRYWKA | Polityka
Stracone pokolenie ? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Stracone pokolenie ?"   

kkkubas
 Wysłana - 1 marzec 2011 21:05      [zgłoszenie naruszenia]

Sam jestem dopiero w 1 klasie liceum, i zaczynam się zastanawiać co dalej. W dzisiejszych czasach pozostaję chyba faktycznie jedynie nauka języków i wyjazd z tego kraju...

wojtek90
 Wysłana - 1 marzec 2011 22:20      [zgłoszenie naruszenia]

Moim zdaniem to wszystko w duzej mierze zalezy od szczescia, i jakich ludzi sie spotka na swojej drodze.
Ja sam sie boje o to co bedzie, robie studia, staram sie "edukować" na wlasna reke, ćwicze i probuje zawsze znalezc jakies alternatywy, zeby nie isc ciagle w jednym kierunku który moze okazac sie tragicznym wyborem.
Najgorsze jest to ze system pracy w Polsce jest tragiczny, ciezko byc ambitnym, bo zaraz zostanie sie sprowadzonym do "szeregu".
Narazie mam jeszcze okolo 3 lat zapasu na garnuszku rodziców więc nie jest w moim przypadku tak tragicznie.
Jednego moge byc pewnym, najblisze lata beda bardzo ciekawe dla mlodego pokolenia [ i to w bardzo negatywnym swietle... ]

argh

MoonSp
EQUILIBRIUM
 Wysłana - 1 marzec 2011 23:28      [zgłoszenie naruszenia]

Możesz zostać w Polsce, mieć podwójne obywatelstwo w raju podatkowym, część "obciążeń fiskalnych" przerzucać i optymalizować swój dochód, posiadając przy tym większą swobodę inwestycji we własną emeryturę, co miałoby n - większe korzyści przy odpowiedniej alokacji tych zasobów.

MF i tak tego nie ureguluje, chociaż ma plany od X lat.

Odwrócona hipoteka jest nie opłacalna.

A co robić? Dobra praca, samokształcenie, ciąć koszty, zwiększać przychody. Inwestowanie we wszelakie formy, od płynnych, mało ryzykownych lokat na bieżące wydatki call24, do bardziej ryzykownych akcji, opcji, kontraktów, lub dla mniej wtajemniczonych jednostki uczestnictwa TFI. Rozbudowany portfel inwestycyjny, sumienność wpłat na niego. Szukanie nisz i przerzucanie wagi portfela.

A co do kredytu. Pamiętaj, że w jeśli "wiesz z czym go się je" to możesz zaoszczędzić spore pieniądze. To jakie rzeczy da się robić z kredytem, poszczególnymi jego "składowymi", które da się odpowiednio pertraktować oraz refinansowaniem może dać upust Twojemu portfelowi nawet 100-200zł/miech (i więcej zależne od kwoty), co przy 20 latach jest pokaźną sumą.

Uważaj w walutach, jeśli masz dochody w PLN, nie pchaj się w CHF/EUR, a do UE i tak nie wejdziemy w najbliższej dekadzie.

/pzdr

Zmieniony przez - MoonSp w dniu 2011-03-01 23:35:45

"Atak kosmitów to nic w porównaniu z atakiem głupoty"
Moon

deskejt69
 Wysłana - 5 marzec 2011 18:23      [zgłoszenie naruszenia]

Cos wam powiem przeczytalem pare wybranych postow, wszystko to wina waszych rodzicow za to jaki tok myslenia wam wpojono :)

Pzdr

tricheur
 Wysłana - 6 marzec 2011 14:13      [zgłoszenie naruszenia]

to może podziel się swoim tokiem myślenia?

deskejt69
 Wysłana - 6 marzec 2011 18:03      [zgłoszenie naruszenia]

Nie przedstawie tu swego pogladu na temat pracy fizycznej gdyz uwazam ze jest dla niewolnikow. Nie wazne czy pracujesz za 3 , 5 , 10 czy 20 tyś jestes pracownikiem a twoje pasywa i potrzeby wzrastaja wraz z przychodami. Osoba zarabiajaca 1.5tys kupi sobie tanie ciuchy , napije sie ruskiej vódki utrzyma malutka stancje i nie ma pieniedzy 10 dni przed wyplata, osoba zarabiajaca powiedzmy 3.5tys jest w sytuacji identycznej zarabia wiecej ale i pasywa sa wieksze reasumujac sa prawie w identycznej sytuacji...

Mialem napisac wiecej ale mi sie nie chce, odniose sie do toku myslenia tylko :)

Jeden tok myslenia to wyzej wymieniony , drugi polega na umiejetnym operowaniu pieniadzem ktory sam na siebie pracuje, pomnazanie aktywow itp. Jak widze ludzi ktorzy mysla o tym by do konca zycia pracowac fizycznie to mnie krew zalewa, tak nie osiagniecie szczescia a jedynie monotonie ktora doprowadzi was do depresji i takich postow.

Zmieniony przez - deskejt69 w dniu 2011-03-06 18:05:45

SaMmAeL
 Wysłana - 6 marzec 2011 18:27      [zgłoszenie naruszenia]

to co, mlm mowisz ?

As long as we are flying, all this world ain't got no end

Yosiemaelo
YO
 Wysłana - 6 marzec 2011 18:59      [zgłoszenie naruszenia]

Ile ty masz lat?! !!!

Nie chcę się narzucać ale jestem oceanem.

Znawca -

deskejt69
 Wysłana - 6 marzec 2011 19:25      [zgłoszenie naruszenia]

Co to ma do rzeczy?

Daer
 Wysłana - 6 marzec 2011 21:41      [zgłoszenie naruszenia]

Deskejt - to jak gospodarujesz zarobionymi pieniędzmi nie musi mieć związku z tym jak te pieniądze zarabiasz. Praca fizyczna nie oznacza, że zarobione pieniądze będą tylko wydawane i będą się prze "dziesiątym" kończyć.

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 50 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Stracone pokolenie ?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50