FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 55840 razy ¬

ROZRYWKA | Polityka
Stracone pokolenie ? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Stracone pokolenie ?"   

MadMan047
 Wysłana - 27 maj 2011 18:06      [zgłoszenie naruszenia]

Chce zwrócić waszą uwagę jeszcze na jedną kwestie. W Polsce mówi się, że bezrobocie wśród młodych jest wysokie i ogólnie wynosi ponad 13%.

Ciekawe jednak jest, że po zakończeniu edukacji w technikum zorganizowaliśmy sobie małą imprezkę w barze. Byli wszyscy uczniowie z klasy około 30 osób. Po pytaniu kto nie pracuje podniosło się tylko kilka rąk w tym ja ale ja pracę miałem nagraną od następnego tygodnia bodajże . Wniosek z tego tylko taki, że praca jest a problemem jest państwo które po przez wysokie koszty pracy jakie narzuca nie pozwala na zatrudnienie pracownika za pieniądze do przełknięcia.

Jeśli mamy do wyboru pracę za 1400zł netto i umowę lub za 2000 w górę bez umowy to chyba jasne jest co wybierze 20 letni człowiek.?

Zmieniony przez - MadMan047 w dniu 2011-05-27 18:07:06

"kiedy przyjdą nocą spalić twój dom,
weź pistolet do ręki i rozpierdol im łby zanim wyciągną zapałki"

Lancknecht
 Wysłana - 27 maj 2011 19:19      [zgłoszenie naruszenia]

albo chvj, po prostu zgadzam się z madmanem

Zmieniony przez - Lancknecht w dniu 2011-05-27 19:19:27

virtous
 Wysłana - 27 maj 2011 19:51      [zgłoszenie naruszenia]

Zobacz chociażby jak to wygląda teraz z przemysłem motoryzacyjnym. Żaden Polaczek nigdy nie będzie dopuszczony do pracy nad konstrukcją samochodu. Oni mają swoich projektantów i technologów. A do pizgania na taśmie oczywiście mają nas.

Bez obrazy, ale pjerdolisz nie mając pojęcia o czym piszesz.

Tadeusz Jelec-mówi ci to coś ? Zaprojektował wnętrze do Jaguara x-type, xj i s-type. A może o Kaniewskim słyszałeś ? Projektował samochody dla ferrari czy hondy a o zaprojektowaniu znaczka fiata nie wspominając. Dalej-Tomasz Jara, zaprojektował Focusa i Mondeo, Szwaj rysuje dla BMW, Łabanowicz dla Audi, Maurer dla Alfy. Na dodatek wnętrza do rolls royce albo bentleya wykonują Polacy i Ukraińcy ze względu na to, że tylko oni potrafią zapewnić wykonanie na najwyższym poziomie, przebijając Anglików i cała rzesze angielskich rzemieślników.
I nie są to polacy na zasadzie, że mieli polskiego przodka i już doszukuje się w nich polskości, tylko ludzie którzy urodzili się w Polsce, pokończyli tu studia ale widząc jakie perspektywy a raczej ich brak, można zastać w Polsce nie wachali się i zrobili papa z kraju, który maruje tylu artystów.

Zmieniony przez - virtous w dniu 2011-05-27 19:55:16

"wolność, godność, honor tego nic nie zastąpi [...]
Powstańcom chwała, Polska nie zapomni"

ziemon
LADY
 Wysłana - 27 maj 2011 20:01      [zgłoszenie naruszenia]

konkret

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

melvinmilk
 Wysłana - 28 maj 2011 09:19      [zgłoszenie naruszenia]

Tadeusz Jelec-mówi ci to coś ? Zaprojektował wnętrze do Jaguara x-type, xj i s-type (...) bla bla bla.

Masz rację tylko w 50%, czyli nie masz racji. Mówisz o wzornictwie, a nie o rozwiązaniach technicznych. Poducz się trochę, a dopiero potem zaczynaj ze mną dyskusję, bo tracę teraz czas na odpisywanie na bzdury.

Druga sprawa, że kilkaset nazwisk z grupy powiedzmy setek tysięcy jest ilością małą.

konkret

Konkretna odpowiedz nie na temat. Skoro tego nie widzisz, tylko przyklaskujesz jak osioł, to chyba wiesz o czym to świadczy.

Zmieniony przez - melvinmilk w dniu 2011-05-28 09:21:04

ddd

wojtek90
 Wysłana - 28 maj 2011 10:57      [zgłoszenie naruszenia]

Argument z nie dopuszczeniem do konstrukcji można o kant dupy rozbić, jeśli ktoś ma umiejętność i predyspozycje a pracodawca dyskryminuje kogoś właśnie z powodu "narodowość" to jest idiotą i ogranicza swój przyszły zysk.
Argumentem konkretnym jest sprzedaż majątku narodowego, i brak pomysłu rządzących którzy maja dewizę "tu i teraz". Zamiast wspierać rodzinny przemysł i go rozwijać to chodzi o to by jak najszybciej zarobić. Z dzisiejszymi zarządzaniem naszego państwa bieda zagląda do osób które pracują za 1350 zł.
W Polsce mamy dziki kapitalizm i naprawdę pracodawcy oszczędzają na taniej sile roboczej, sam znam przypadki gdzie pracodawca zatrudnia na okres próbny i ciągnie zyski na samej rotacji takimi osobami. Najgorzej być osobą zdesperowaną bez środków do życia. Jak ktoś ma rodziców którzy wspomogą to nie ma tragedii. Ale jak bym był po domu dziecka, i nie miałbym wsparcia rodziców to prawdopodobnie wiezienie/bezdomność bo za 1350 zł brutto ciezko jest wynajac mieszkanie i przeżyc(wegetować)

Zmieniony przez - wojtek90 w dniu 2011-05-28 10:59:59

argh

virtous
 Wysłana - 28 maj 2011 13:25      [zgłoszenie naruszenia]

melvinmilk
nie ośmieszaj sie, bo wymieniłem ci kilka nazwisk współpracujących z wielkimi przemysłami motoryzacyjnymi, równocześnie obalając twoją teze, że polak to tylko, może 'pizgać na taśmie' a ty próbujesz sie jakoś ratować i piszesz swoje farmazony pokroju " Masz rację tylko w 50%, czyli nie masz racji." Co jest w ogóle absurdem nota bene, bo rację się ma albo nie ma.

Dwa-sam napisałeś:
Żaden Polaczek nigdy nie będzie dopuszczony do pracy nad konstrukcją samochodu .
Gdybyś się douczył zamiast pjerdolić farmazony na forum to takich głupot byś nie wypisywał lub sprawdziłbyś chociaż w googlach co dana osoba, którą wymieniłem stworzyła. Bo w przypadku choćby Kaniewskiego pracował on przy karoserii samochodowej co jest konstrukcją samochodu . Z resztą nie trzeba się wysilać z szukaniem-sama wikipedia o tym mówi:
"Janusz Kaniewski projektuje m.in. karoserie samochodowe , współpracując z takimi firmami jak Fiat, Mazda, Honda, Ferrari i Suzuki."

A co do
Mówisz o wzornictwie, a nie o rozwiązaniach technicznych.
Z wiki: "Był autorem lub współautorem takich projektów jak: silnik limuzyny papieskiej" Żeby zaprojektować silnik to jednak trzeba umieć coś wiecej niż narysowanie prostej kreski.
[pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Kaniewski]

Trzy-piszesz
Oni mają swoich projektantów [...] A do pizgania na taśmie oczywiście mają nas.
swoich czyli jak rozumie, anglików, niemców, włochów itd. ale nie polaków, po czym wymieniam ci nazwiska projektantów polskich to próbujesz ratować swoje wypociny, odwracasz kota ogonem jak trzynastolatek, który za wszelką cene musi mieć rację

Druga sprawa, że kilkaset nazwisk z grupy powiedzmy setek tysięcy jest ilością małą.
To zdanie jest tak durne, że aż żal na nie odpowiadać

ty myślisz, że ilu jest wybitnych stylistów na świecie, którzy pracują przy samochodach-setki tysięcy ? nie rośmieszaj mnie bo coraz bardziej pokazujesz swoją głupote i brak znajomości tematu. Poza tym biorąc pod uwagę brak możliwości ze strony polskich firm oraz brak uczelni pokroju "Royal College of Art" to taka ilość polaków (których i tak nie wszystkich wymieniłem) jest ogromna, porównując choćby do Anglików i Włochów, ktorzy mają po kilka tego typu uczelni i ogromną historię w tworzeniu motoryzacji. Dodatkowo-wiele koncernów samochodowych ma zaledwie kilku, kilkunastu stałych stylistów a dużo projektów zamawiają, poczytaj sobie o ośrodku stylizacji IDEA w Turynie, który tworzy projekty dla BMW, Ferrari, Alfy Romeo, Chryslera i Volvo. Nota bene głównym stylista był Polak-Justyn Norek.

Skoro tego nie widzisz, tylko przyklaskujesz jak osioł, to chyba wiesz o czym to świadczy.

Póki co to osłem jesteś ty bo nie potrafisz podac konkretnych kontrargumentów a tylko się pienisz a świadczy to o braku znajomości tematu i pisaniu pierdół.

Zmieniony przez - virtous w dniu 2011-05-28 13:40:43

"wolność, godność, honor tego nic nie zastąpi [...]
Powstańcom chwała, Polska nie zapomni"

El_Huron
 Wysłana - 28 maj 2011 13:43      [zgłoszenie naruszenia]

Mówisz o wzornictwie, a nie o rozwiązaniach technicznych.

Dowiedź się chociaż czegoś na tematy o których masz zamiar z taką pewnością polemizować 32lata V8 Vantage jeździł na silnikach polskiego projektu w furach z jułesej maczało paluchy wielu polaków
A łągiewke kupił jakiś szejk bo denna polityka kraju zamiast wspomóc i zrobić kasę na tym pomyśle olała go i teraz polak klepie zderzaki do statków na konta arabów.
Japońce klepią blueray na polskich patentach bo łatwiej było je sprzedać za grosze niż dofinansować studentów i robić kasę na pionierskim laserze.
W tym kraju nie ma szans na przełom nawet nie mamy swojej marki samochodów fso ruina a na ursusie byłej chyba największej dzielnicy przemysłowej burzą i stawiają supermarkety zamiast robić chajs.

Setki tysięcy pracowały nad rozszczepieniem atomu ale tyko Hahn i Strassman to osiągnęli to jest dopiero mało tylko 2 z setek tysięcy i o czym to świadczy?
że *******isz głupoty.

Zmieniony przez - El_Huron w dniu 2011-05-28 13:50:02

melvinmilk
 Wysłana - 28 maj 2011 14:26      [zgłoszenie naruszenia]

Kolega El_Huron mnie szczerze rozbawił, wiec zacznę od niego

A łągiewke kupił jakiś szejk bo denna polityka kraju zamiast wspomóc i zrobić kasę na tym pomyśle olała go i teraz polak klepie zderzaki do statków na konta arabów.

Heh, a o czym ja cały czas mówię. Od początku mówię, że polityka tego kraju jest "denna". Wiec najpierw dyskredytujesz moją wypowiedz i w kontrargumencie potwierdzasz moje słowa. Powiem tylko : LOL

Japońce klepią blueray na polskich patentach bo łatwiej było je sprzedać za grosze niż dofinansować studentów i robić kasę na pionierskim laserze.

Między innymi o tym mówię. W Polsce inżynier/technolog nie ma gdzie pracować, bo technologie z mozołem wymyślane na uczelniach są niejako przechwytywane przez innych.

W tym kraju nie ma szans na przełom nawet nie mamy swojej marki samochodów fso ruina a na ursusie byłej chyba największej dzielnicy przemysłowej burzą i stawiają supermarkety zamiast robić chajs.

No, no, dobrze kombinujesz. Skoro jednak zgadzamy się w tej kwestii to niby dlaczego to ja "*******ę głupoty"

Argument z nie dopuszczeniem do konstrukcji można o kant dupy rozbić, jeśli ktoś ma umiejętność i predyspozycje a pracodawca dyskryminuje kogoś właśnie z powodu "narodowość" to jest idiotą i ogranicza swój przyszły zysk.

Czy ci się to podoba, czy tez nie, Anglicy i Niemcy mają silnie zakorzenione poczucie dumy narodowej. I dlatego Polacy po studiach jadą do nich i najczęściej czyszczą kible, zamiast pracować w zawodzie. Oczywiście absolutnie wybitne perełki robotę u nich znajdą.

swoich czyli jak rozumie, anglików, niemców, włochów itd. ale nie polaków, po czym wymieniam ci nazwiska projektantów polskich to próbujesz ratować swoje wypociny

Jak już mówiłem, mogę podać nazwiska wielu polityków władających biegle kilkoma językami obcymi, co nie zmienia faktu, że jesteśmy na tym polu zacofani.
Tę odpowiedz potraktuj jak ulgę podatkową, bo zwykle nie gadam z kimś kto pisze rozumi ę .

ddd

El_Huron
 Wysłana - 28 maj 2011 15:00      [zgłoszenie naruszenia]

Żaden Polaczek nigdy nie będzie dopuszczony do pracy nad konstrukcją samochodu.
Oni mają swoich projektantów i technologów
Polska nie ma własnej technologii.

*******isz i właśnie virtous podważył twoje pierdoły ja tylko dorzuciłem parę groszy w dodatku miało to odniesienie do

Tobie co najwyżej pozwolą składać ten złom na linii produkcyjnej.

Co w ogóle twoich wypowiedzi można było odebrać jako to że polaczki są głupimi cepami i nie potrafią nic wymyślić.
Więc precyzuj pisz konkretnie bo na razie próbujesz nieudolnie obrócić to w żart.

Między innymi o tym mówię.
No, no, dobrze kombinujesz.
Skoro jednak zgadzamy

A to co napisałeś wyżej świadczy jedynie o tym że potwierdzasz moje zdanie ale chcesz to przeciągnąć na swoją korzyść to nie ja się z tobą zgadzam tylko ty ze mną cwaniaczku

Zmieniony przez - El_Huron w dniu 2011-05-28 15:01:39

Zmieniony przez - El_Huron w dniu 2011-05-28 15:02:34

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 50 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Stracone pokolenie ?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50