FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 55825 razy ¬

ROZRYWKA | Polityka
Stracone pokolenie ? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Stracone pokolenie ?"   

minner
SZPIEG
 Wysłana - 28 lipiec 2011 23:10      [zgłoszenie naruszenia]

W Niemczech mając żonę bezrobotną, dziecko można tyle kasy zgarnąć z różnych zasiłków że na wynajm starczy.

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -

quasar
 Wysłana - 28 lipiec 2011 23:23      [zgłoszenie naruszenia]

Znajomy w Irlandii pracuje za minimum krajowe irlandzkie?
To co ty porownujesz?
Bezrobocie w Irlansii jest ok 15%, wiec wielu tubylcow w wielu miejscach Irlandii mialo pewnie podobne propozycje u siebie
W pl myslisz nie ma stolarzy, co zarabiaja np 2x srednia krajowa i zyja lepiej niz on?

jeżeli za jedną godzinę mogę sobie kupić ~5-8L paliwa to jestem w stanie przeboleć raz na jakiś czas ubezpieczenie oraz koszty utrzymania samochodu

Zarabiac np 20zl na godzine to jakis nieosiagalny kosmos?

Na zachodzie sa rzeczy o cenach porownywalnych (czyli realnie tansze), sa rzeczy tansze niz w pl(czyli realnie duzo tansze), sa rzeczy nieporownywalnie drozsze i zyjac gdzies na stale trzeba je brac pod uwage.

Wylicz negatywy i zrob bilans.
Nie samym chlebem czlowiek zyje.
Sa ogigantyczne roznice w niektorych branzach,
np lekarz, naukowiec sa tez roznice znikome, albo na korzysc pl.

why so serious?

Znawca -

robson_888
 Wysłana - 28 lipiec 2011 23:33      [zgłoszenie naruszenia]

Jakoś nie słychać o tym żeby z zachodu do nas przyjeżdżali tylko wszystko w drugą stronę idzie.

"Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty,
tak by swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszyć przełożonego"

quasar
 Wysłana - 28 lipiec 2011 23:51      [zgłoszenie naruszenia]

Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia
Dla mieszkanca wsi w Bangladeszu Polska jest jak dla ciebie ****** hotel w Dubaju

Min kilkanascie procent populacji Irlandii chetnie by spieprzylo do Australii,
a dobre kilka procent wprowadzi/wprowadzilo ten plan w zycie

Ja tylko napisalem, ze nie zawsze ilosc litrow benzyny za godzine pracy jest wyznacznikiem jakosci zycia.

Z tematu obok:
[http://www.newsweek.pl/artykuly/porwalismy-wlasne-dziecko,79248,1/print]

why so serious?

Znawca -

minner
SZPIEG
 Wysłana - 29 lipiec 2011 09:08      [zgłoszenie naruszenia]

Myślę quasar że to co poniżej podaję mówi samo za siebie, MILION ludzi jednak z tego "raju" zwanego Polską zwiało...

[wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9989163,Polska_juz_nie_ma_38_mln_mieszkancow__Milion_wyjechalo.html]

U nas przeciętna rodzina "wegetuje" a nie żyje na poziomie i Twoje hasła tego nie zmienią. O ile w dużych miastach jeszcze nie ma tragedii, to na tzw. prowincji jest dramat. I nie ma co tego porównywać z zachodem... choć byś nie wiem co wymyślał tam po prostu jest o wiele wyższy standard życia.

A co do cen, to na zachód od Polski jest czasami o WIELE taniej, mieszkałem trochę w UK kolego i nikt mi nie wmówi że tam jest drogo. Zwłaszcza ciuchy markowe, u nas sobie cwaniaki takie walą marże że to jest szok.

Zmieniony przez - minner w dniu 2011-07-29 09:14:46

INSOMNIA 2013

Ekspert -

Camillus2
 Wysłana - 29 lipiec 2011 09:16      [zgłoszenie naruszenia]

"U nas przeciętna rodzina "wegetuje" a nie żyje na poziomie i Twoje hasła tego nie zmienią."
Trzeba jeszcze więcej socjalizmu. Wtedy każdy będzie żył godnie. Sami sobie wybraliśmy taki los.

Zmieniony przez - Camillus2 w dniu 2011-07-29 09:20:08

Znawca -

robson_888
 Wysłana - 29 lipiec 2011 09:23      [zgłoszenie naruszenia]

ciężko inny skoro cały czas te same ryje startują w wyborach
przydał by się teraz taki Breivik na parę godzin pod sejmem żeby jakąś rotację w końcu zrobić

Zmieniony przez - robson_888 w dniu 2011-07-29 09:24:18

"Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty,
tak by swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszyć przełożonego"

soroz666
 Wysłana - 29 lipiec 2011 10:40      [zgłoszenie naruszenia]

Co to znaczy wegetuje? Tzn. że posiadanie dziesięcioletniego zamiast 2-3 letniego powoduje, że ludzie tracą godność i żyją jak rośliny?

minner
SZPIEG
 Wysłana - 29 lipiec 2011 10:53      [zgłoszenie naruszenia]

Wegetacja to między innymi:
- życie od wypłaty do wypłaty w ten sposób że po opłaceniu rachunków, zakupie żywności i rzeczy dla dzieci nie zostaje Ci już na nic więcej (o odkładaniu na wakacje czy na przyszłość praktycznie nie ma mowy)
- kupowanie na kredyt takich rzeczy jak pralka, lodówka, laptop (w UK gdy mieszkałem stać mnie było bez problemu za TYGODNIÓWKĘ! (gotówka) zakupić jedną z tych rzeczy i nadal miałem za co ten tydzień przeżyć)
- oszczędzanie na czym się tylko da, stąd nadal na naszych drogach pełno złomu
- pracowanie na kilka etatów, dorabianie po godzinach (normalni ludzie po pracy wypoczywają, w Polsce trzeba jeszcze dodatkowo harować by "jakoś" wyżyć)

INSOMNIA 2013

Ekspert -

WASKOT
 Wysłana - 29 lipiec 2011 10:57      [zgłoszenie naruszenia]

Wegetujemy bo jesteśmy okradani na każdym kroku. Niestety Polska stała się rajem dla zachodnich koncernów, to co dało się sprzedać to nasi rządzący sprzedali- Pamiętajmy że pieniądz jest towarem.
Jeżeli wymiana towarów następuje od Polskiego konsumenta do Polskiego Producenta to pieniądze zostają w polsce. Jednak jeśli Polak wydaje pieniądze i one idą do koncernów zachodnich to my nic z tego nie mamy. Tak samo z bankami. Ludzie nabiorą kredytów , nagle zaczyna brakować pieniędzy i mamy KRYZYS.
Kto ogłasza kryzys?
Banki , którym zabrakło pieniędzy , dotujemy je z własnych wypłat :)
Kto na tym zarabia? no właśnie spekulanci, bo kraj który bierze pożyczkę musi oddać o wiele więcej :) a kto odda? no jak to kto:
Obywatele.

Wiem że chaotycznie napisane ale to jest właśnie ten syf zwany demokracją. Jakby przeciętny człowiek zdawał sobie sprawę czym są pieniądze i jak jesteśmy rąbani przez system ,który gloryfikujemy to złapałby się za głowę.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 50 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Stracone pokolenie ?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50