FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 55835 razy ¬

ROZRYWKA | Polityka
Stracone pokolenie ? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Stracone pokolenie ?"   

Zuras91
 Wysłana - 22 sierpień 2011 13:14      [zgłoszenie naruszenia]

Zamiast podatku dochodowego,firmy musiałyby płacić jedynie 1% podatek obrotowy i tyle koniec i kropka.Likwidacja podatku,oznacza spadek bezrobocia i bardzo wysoki wzrost gospodarczy.

"Jestem za ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci,lecz naturalną śmierci

Zuras91
 Wysłana - 22 sierpień 2011 13:19      [zgłoszenie naruszenia]

Likwidacja tego podatku po pierwsze :

1.Zostawia o wiele więcej pieniędzy dla obywateli w kieszeniach co wzmacnia popyt wewnętrzny.
2.Firmy mają o wiele więcej pieniędzy na inwestycje,dzięki czemu maleje bezrobocie.
3.Zostalibyśmy rajem gospodarczym i kluczowym miejscem na inwestycje w Europie.

"Jestem za ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci,lecz naturalną śmierci

Daer
 Wysłana - 22 sierpień 2011 13:43      [zgłoszenie naruszenia]

To,że nie pojmujesz ekonomii czy nie znasz się na historii,nie oznacza że jeżeli czegoś nie rozumiesz oznacza to ,że jest to populizm.

Ad personam, inaczej nie potrafisz? Argumentów brak?

Oczywiście równa to się z ograniczeniem świadczeń socjalnych

Napisałeś "likwidacja podatku dochodowego". Nic nie pisałeś o innych reformach z tym związanych. Zniesienie podatku dochodowego samo w sobie nie powoduje zmniejszenia wydatków państwa, zbycia się zobowiązań. Nie jest tak, że wejdzie w życie ustawa znosząca podatek dochodowy i nagle "połowa problemów zniknie". Zmienić trzeba cały system, a to znacznie bardziej skomplikowane, trudniejsze i do zrobienia tego unikając problemów sprzeczności prawa, i do przekonania tego zainteresowanych.
Można narzekać na zasiłki, becikowe i inne takie, ale przekonać ludzi, by zagłosowali na kogoś, kto im "zabierze" (bo tak to oni widzą) te pieniądze to inna bajka. Tak samo jak przekonać tysiące urzędników, by głosowali na kogoś, kto pozbawi ich pracy, która daje im kasę za nic nie robienie.

Jeżeli jesteś świadom, że samo w sobie zniesienie podatku dochodowego to nic, że trzeba zmienić system, ale wolisz ograniczyć się do stwierdzeń w rodzaju "znieśmy podatek dochodowy, to rozwiąże połowę problemów" to odwołujesz się do emocji, nie do rozumu. Tak samo jak Lepper mówiąc "Balcerowicz musi odejść".

lecz gdybyś kolego wiedział w takich krajach jak CHINY czy XIX wieczne USA nie było podatku dochodowego,i nie było "katastrofy"

Nie sprecyzowałeś okresu historycznego w przypadku Chin, to odwołam się do przykładu USA - w USA był podatek dochodowy, zniesiono go i połowa problemów zniknęła? Bo jak nie to przykład nietrafiony, niczego nie dowodzący.
Nigdzie nie pisałem, że podatek dochodowy jest niezbędny do funkcjonowania państwa. Piszę, że przy obecnym systemie i finansowych zobowiązaniach państwa samo zniesienie tego podatku problemów nie rozwiąże, a tylko ich doda. Z kolei reforma systemu umożliwiająca likwidację podatku dochodowego byłaby na tyle dużą zmianą, że owa likwidacja podatku dochodowego mogłaby być co najwyżej jej częścią, i to nie najważniejszą.

Zamiast podatku dochodowego,firmy musiałyby płacić jedynie 1% podatek obrotowy i tyle koniec i kropka

Wyliczenia, dowody, jakiekolwiek argumenty zamiast twierdzeń z kapelusza? Czemu akurat 1%?

Szkoda tylko, że nie rozwinął swojej myśli, rzucił tylko oskarżeniami.

Nie rzuciłem oskarżeniami, stwierdziłem fakt.
Zniesienie podatków czy ich obniżenie to temat nośny, zgodny z wolą większości społeczeństwa. Ograniczenie wydatków socjalnych, o którym później Zuras wspomniał to inna para kaloszy. Ograniczenie swoich postulatów do tego co popiera większość to właśnie populizm.
To samo tyczy "połowy problemów". Jakich problemów, jak rozwiąże? Ani problemy nie zdefiniowane, ani ich rozwiązanie nie poparte żadnymi analizami, niczym. To jak "Balcerowicz musi odejść, to rozwiąże połowę problemów państwa".

----
Edit:
Likwidacja tego podatku po pierwsze :

1.Zostawia o wiele więcej pieniędzy dla obywateli w kieszeniach co wzmacnia popyt wewnętrzny.
2.Firmy mają o wiele więcej pieniędzy na inwestycje,dzięki czemu maleje bezrobocie.
3.Zostalibyśmy rajem gospodarczym i kluczowym miejscem na inwestycje w Europie.

Dużo myślenia życzeniowego, brak za to rozważań tyczących wpływu na budżet. Państwo "Polska" ma określone zobowiązania finansowe, ustawowe, z umów międzynarodowych - a Ty to pomijasz. Przedstaw analizy udowadniające, że wpływy budżetowe na takiej zamianie nie zmaleją albo wręcz wzrosną.

Zmieniony przez - Daer w dniu 2011-08-22 13:53:02

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Specjalista -

mlkv
 Wysłana - 22 sierpień 2011 17:31      [zgłoszenie naruszenia]

Zuras91

Generalnie jak Daer - dużo myślenia życzeniowego jest u Ciebie, a twierdzenia niepoparte żadnymi dowodami.

Poza tym na przykład powoływanie "Chin" jako dowodu na to, że takie rozwiązanie działałoby w Polsce - kompletny bezsens. Jakbyś w Polsce też mógł ludziom płacić taką pensję minimalną jaka jest w Chinach ( zaraz, zaraz, czy Chiński lud skumał jeszcze, że może być coś takiego jak minimalna pensja gwarantowana przez państwo ), to byś też miał u nas taki wzrost gospodarczy że ulalala, bez modyfikowania systemu podatkowego.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Znawca -

Biały19894
 Wysłana - 22 sierpień 2011 19:25      [zgłoszenie naruszenia]

Lepiej ten podatek dochodowy zostawić w spokoju, a zamiast tego okroić trochę funkcji pełnionych przez państwo (np. zrobić porządek w funduszach celowych), co w połączeniu z mającym niedługo zostać wprowadzonym budżetem zadaniowym powinno dać jakieś efekty.

Co do wolności gospodarczej, braku podatków itd., to dzisiaj przed południem prof. Grzegorz Kołodko stwierdził ze znacznym zadowoleniem, że obecny kryzys w gospodarce ukazuje słabość neoliberalizmu. Ta wypowiedź nie jest odosobniona i według mnie ona i jej podobne opinie zwiastują zwiększenie ingerencji państw w gospodarkę.

[www.pajacyk.pl]

Zuras91
 Wysłana - 22 sierpień 2011 19:57      [zgłoszenie naruszenia]

Oczywiście więc podaje konkrety -
Należy zlikwidować podatek dochodowy,w tym czasie przygotować projekt ustaw o prywatyzacji służby zdrowia,likwidacji świadczeń socjalnych do ok.30 % wcześniejszego stanu,jak i zaprzestania finansowania państwa takich podmiotów jak :kultura,sport,dopłacanie do eksportu i nierentownych przedsiębiorstw.Następnie wprowadzić podatek obrotowy jak proponuje fundacja A.Smitha - co dzięki działaniu krzywej Lefera,przy dłuższym okresie czasu może nawet doprowadzić do zwiększenia dochodów budżetu,przy minimalnej utracie dla firm,ponieważ nie będzie zachodziło zjawisko generowania sztucznych wydatków ,aby zapłacić mniejszy podatek dochodowy.
Jeżeli chodzi o CHINY kolego to,za 20 lat wykupią one 3/4 rynków finansowych na świecie,przy obecnym wzroście gospodarczym.

Natomiast kolego Dear - W USA kryzys finansowy powstał 3 LATA po wprowadzeniu PODATKU DOCHODOWEGO.Wcześniej ,gdy go nie było kraj rozwijał się bez większych przeszkód.

Zuras91
 Wysłana - 22 sierpień 2011 19:58      [zgłoszenie naruszenia]

ZAZNACZĘ ŻE W USA,JAPONII,CHINACH I NIEMCZECH - NAJWIĘKSZYCH GOSPODAREK ŚWIATA NIE MA PŁACY MINIMALNEJ.

mlkv
 Wysłana - 22 sierpień 2011 21:34      [zgłoszenie naruszenia]

1. Nie jestem Twoim kolegą, gwoli precyzji, zatem Mi łaskawie nie patronizuj

2. ZAZNACZĘ ŻE W USA,JAPONII,CHINACH I NIEMCZECH - NAJWIĘKSZYCH GOSPODAREK ŚWIATA NIE MA PŁACY MINIMALNEJ.

Nie wiesz o czym gadasz. W Stanach Zjednoczonych oczywiście funkcjonuje płaca minimalna.

USA --> [http://www.dol.gov/whd/minwage/america.htm]

Czarno i na białym napisane, ze stawkami.

W skrócie, są dwa poziomy płacy minimalnej, obydwa w skali dolar za godzinę - federalny i stanowy, zastosowanie znajduje zawsze ten który jest korzystniejszy dla pracownika.

3. Natomiast kolego Dear - W USA kryzys finansowy powstał 3 LATA po wprowadzeniu PODATKU DOCHODOWEGO.Wcześniej ,gdy go nie było kraj rozwijał się bez większych przeszkód.

Ponownie - nie wiesz o czym gadasz w temacie Ameryki, o któreś się orientujesz najwyżej tyle ile w telewizji widziałeś jak transmitowali galę noworoczną z Times Square w NY.

16 poprawka do Konstytucji USA, ratyfikowana przez ostatnie stany w 1913 roku bodajże :

The Congress shall have power to lay and collect taxes on incomes, from whatever source derived, without apportionment among the several States, and without regard to any census or enumeration.

A tutaj masz właśnie stawki federalnego podatku dochodowego w USA od roku 1913 do 2011:

[http://www.taxfoundation.org/publications/show/151.html]

Czyli co, 3 lata temu wprowadzili podatek dochodowy? I to jest źródło "ich kryzysu"??

Zatem - chrzanisz, że aż uszy bolą w temacie tego jak rzekomo USA ma ukształtowany system podatkowy i płacę minimalną, zdradzając kompletny brak jakiejkolwiek wiedzy w temacie.

3. Chiny tak jak wspominałem to inna para kaloszy i naprawdę w Polsce nie byłoby problemu ze wzrostem gospodarczym jakbyś mógł ludziom zatrudnianym np. w przemyśle płacić tyle, ile w Chinach zarabia chłop oderwany od poletka ryżu i postawiony przy taśmie w fabryce.

Podatki też tam zapewne płaci ten kto musi, a ten kto nie musi - nie płaci. Dziwnym trafem co każdy bardziej bogaty młody Chińczyk na którego wpadałem w Europie Zachodniej czy USA kubek w kubek ta sama bajka od dobrych 10 lat:

Rodzic A - firma, biznes, joint venture.

Rodzic B - "in the party".

4. Reszta - znowu żadnych dowodów poza tym że ty uważasz że tak będzie, co w świetle tych kardynalnych bzdur które pisałeś o USA może co najwyżej budzić sraczkę ze śmiechu.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Znawca -

Camillus2
 Wysłana - 22 sierpień 2011 21:53      [zgłoszenie naruszenia]

zastosowanie znajduje zawsze ten który jest korzystniejszy dla pracownika.
To znaczy tą, która jest niższa:)?

Znawca -

Mywash
 Wysłana - 23 sierpień 2011 00:19      [zgłoszenie naruszenia]

Tak a propos tematu Chin. mlkv już Ci przedstawił beneficjentów chińskiego cudu gospodarczego.
Wyobraź sobie Zuras91, że kilka lat temu stopa bezrobocia w Chinach była szacowana na ok 10% w roku 2010 wymsknęło się Chińskim urzędnikom, że mają stopę bezrobocia ok 20%. Teraz pomyśl sobie jaka to jest rzesza ludzi i jak na umiejętnym wykorzystaniu takiego bezrobocia można w tym kraju ciąc koszty pracy.
Inflacja jest na poziomie ok 4,9%
Ponadto szacowanie w jakichkolwiek statystyk dotyczących Chin innych niz dotyczacych makroekonomii światowej jest lekkim nieporozumieniem. Wbrew wszystkiemu nawet ludnosci nie ma co szacowac, bo w szczególnosci na wsiach dzieci rejestruje sie np w wieku 30 lat i to nie wszystkie albo i w ogóle. Tak samo ma sie sytuacja w wypadku efektywnosci pracy oraz dochodów. Często ma się jedną oficjalną pracę, a jak ja wykonujesz i ile da się zrobic na lewiznach to już zupełnie inna sprawa.
Cały kraj środka jest bardzo specyficzny i z zewnątrz czasami trudny do zrozumienia. Tak gwoli ścisłości, moim źródłem informacji jest osoba, która w Chinach mieszkała stale przez kilka lat i miała stycznośc nie tylko z panami w białych kołnierzykach.

Zuras91 wnioskując po nicku, jesteś młodą osobą a takie często skłaniają się ku skrajnym poglądom, czy teoriom. Wnioskując po avatarze, twoje sa liberalne i masz do tego pełne prawo. Tylko czy głosząc tak poglądy nazwijmy to Krwinowskie, wiesz jak przekuc slogany w czyn ?
Sama zmiana systemu ubezpieczeń to jest niebagatelne zadanie. Ochrona praw nabytych itd.
Ponadto prywatyzację służby zdrowia można przeprowadzic w bardzo prosty sposób i wierz mi, że co kreatywniejsi dyrektorzy szpiatli ja powoli realizują, co prawda tylnimi drzwiami, ale zawsze.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 50 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Stracone pokolenie ?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50