FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 55834 razy ¬

ROZRYWKA | Polityka
Stracone pokolenie ? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Stracone pokolenie ?"   

Kawkaz
 Wysłana - 11 wrzesień 2011 01:25      [zgłoszenie naruszenia]

Niech to będą kiepskie pieniądze, ale niech to nie będą dawki głodowe. Trzeba się trochę opamiętać.
To że ktoś jest niewykwalifikowany, nie oznacza to, że ma żyć na skraju biedy, szczególnie, że żaden byle jaki wykwalifikowany się tej pracy nie podejmie z uwagi na to, że jest ona ciężka fizycznie.

Dlaczego niby kobieta, która siedzi 8 godzin na kasie, dźwiga cały czas cudze towary i odpowiada za grube pieniądze swojego pracodawcy ma zarabiać dawki głodowe, i czuć się gorzej niż niewolnik.

To nie jest ludzkie.

Znawca -

ziemon
LADY
 Wysłana - 11 wrzesień 2011 08:01      [zgłoszenie naruszenia]

Moment moment, bo dla mnie tu jest jakaś demagogia wprowadzana.
Co to są stawki głodowe?

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

minner
SZPIEG
 Wysłana - 11 wrzesień 2011 11:22      [zgłoszenie naruszenia]

1200 zł netto ziemon to jest stawka głodowa, i taką stawkę masz w standardzie w każdym mniejszym mieście od głównych miast wojewódzkich...

Tylko sobie wyobraź utrzymanie rodziny 2+1 za stawkę 2400 zł (przy super układzie gdzie 2 rodziców pracuje - co z moich obserwacji nie zawsze jest takie proste).

Dziękuję dobranoc, za takie stawki życie można nazwać "wegetacją" od 1 do 1. I tu właśnie chodzi o to że pracownicy niewykwalifikowani są takimi stawkami raczeni... (możliwe że musi ich wyjechać jeszcze z milion z Polski to się coś zmieni), napewno zmieni się to jak starsze osoby (które często nie mają wyjścia i pracują za te stawki) zejdą z rynku pracy. Wtedy może pracodawcy podniosą angaże.

Zmieniony przez - minner w dniu 2011-09-11 11:24:29

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -

damyrade11
 Wysłana - 11 wrzesień 2011 11:33      [zgłoszenie naruszenia]

Fakt - powinna zarabiać jak neurochirurg, a co najmniej kardiolog inwazyjny.

Chodzi tu bardziej o czas pracy 8-22, a nie o umiejetnosci. Chyba cos tu jest nie tak jesli ktos trzaska 300godzin w miesiacu, a nie starcza mu czasami na PODSTAWOWE rzeczy?

PRAWNIK < ADMISTRZ
HÓJ W DVPE TYM BOHATEROM
CHARAKTERNYM JAK CVELA DVPA POD CELĄ

Gillette
 Wysłana - 11 wrzesień 2011 11:38      [zgłoszenie naruszenia]

Ziemon widze z bogatego domu, co? I nie jest to osobisty wjazd

poprostu ludzie z niektórych sfer NIE POTRAFIĄ zrozumieć, ze za pewne płace nie da się przeżyć
tzn się da, ale jesli po pracy się wraca do domu i spać, żeby nie czuć głodu.
Wyjść gdzieś wieczorem? Zapomnij.

Dlatego nic mi się nie chce, szczęście wchłaniam z powietrzem
takiego świata ja nie chcę, więc go sobie ulepszę

Kawkaz
 Wysłana - 11 wrzesień 2011 13:26      [zgłoszenie naruszenia]

Albo wersja okrojona czyli 1200 zł + 150 dodatek dla matki samotnie wychowującej dzieci + 700 zł alimentów na dwójkę dzieci.
Daje to 2000-2100 na miesiąc na 3 osoby.
Jak za to ubrać dzieci, wysłać do szkoły, opłacić podstawowe media, wyżywić, leki, kupić bilety autobusowe itp?

W Warszawie widziałem wielokrotnie takie sytuacje. Kobieta wykształcona (magister) pracowała za 1500 netto, samotna matka z dzieckiem 15 lat. Dorabiała na zmywaku gdzie zarabiała 60-80 zł za noc około 8 razy w miesiącu po 6-8 godzin.
To jest chore.

Super praca, pozmywać po 200 osobach, jakieś 600 talerzy, 600 szkła i 600 sztućców, tylko w rękach mając do dyspozycji tylko wyparzarkę.

Zmieniony przez - Kawkaz w dniu 2011-09-11 13:37:01

Znawca -

Gillette
 Wysłana - 11 wrzesień 2011 13:39      [zgłoszenie naruszenia]

Ale dalej jednego nie rozumiem
Jest źle, co zreszta widzimy na codzień
Na inso jednak każdy pisze ze każdy moze (baa już jest!) Rockefellerem, jeździsz Cinquecento? Haha, żeś biedak tu się jeździ betami, mercami z silnikami grubo powyżej 2.0
Gdzie ta bieda do ch*ja?

Kawkaz
 Wysłana - 11 wrzesień 2011 13:42      [zgłoszenie naruszenia]

Papier wszystko przyjmie. Można jeść chleb ze smalcem a pisać, że je się teraz homara, kawior i popija szampanem.

Też widziałem takich delikwentów, co nie stać ich było na imprezowanie w studenckim klubie, ma przy sobie 20 zł, sępi na fajki, a lansuje się w oczy jaki to z niego nie kozak i gdzie on nie chodzi. Jak dzwonią do niego znajomi to mówi, że był na chwilę w lansiarskim klubie, ale tam straszna nuda i być może zaraz idzie do drugiej lansiarni

Ja też jestem rokokokofelerem i zarabiam 200-500 tys na miesiąc, mam 5 luksusowych samochodów, mieszkam w pałacu, mam kilka utrzymanek, jak jadę gdzieś to mi muszą wybudować tam rezydencję bo inaczej się na noc nie zatrzymam, a do własnych firm latam prywatnym helikopterem aby nie stać w korku z tym pospólstwem co jeździ jakimiś betami czy mercami

Zmieniony przez - Kawkaz w dniu 2011-09-11 14:03:47

Znawca -

Kukułek
 Wysłana - 11 wrzesień 2011 14:09      [zgłoszenie naruszenia]

Kobieta wykształcona (magister) pracowała za 1500 netto, samotna matka z dzieckiem 15 lat. Dorabiała na zmywaku gdzie zarabiała 60-80 zł za noc około 8 razy w miesiącu po 6-8 godzin.
To jest chore.

No raczej, że chore.
Trzeba być fenomenalną ofiarą życiową, żeby się znaleźć w takiej sytuacji.

Gillette
 Wysłana - 11 wrzesień 2011 14:14      [zgłoszenie naruszenia]

to powiedz to moim rodzicom, czy wiekszosci ludzi w PL

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 50 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Stracone pokolenie ?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50