FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 55838 razy ¬

ROZRYWKA | Polityka
Stracone pokolenie ? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Stracone pokolenie ?"   

Remi-Thor
 Wysłana - 8 luty 2011 09:22      [zgłoszenie naruszenia]

Minner "Wystarczyło by mniej rozwalać pieniędzy na durnoty i wesprzeć młode pary, a na pewno by się polepszyło"

Najlepszym wsparciem, jest brak wsparcia..
Jeśli młoda para przychodzi do banku po kredyt, a ich zarobki, a także historia zatrudnienia (w Polsce nie brana raczej pod uwagę) jest kiepska, to właściciel banku ze względów czysto ekonomicznych odmawia udzielenia kredytu - jest to sytuacja zdrowa, naturalna.
Jeśli rząd tworzy system pomocy "Rodzina na swoim" itp. - tworzy się tym samym patologię.
To wszystko zaburza naturalny stan rzeczy.
Tak samo jak chore jest, że rząd dofinansowuje rozkręcanie interesu itp.

Rozumiem Twoją frustrację, sam jestem tym pokoleniem, również byłem 1,5roku w UK... jednak swoje w.k.urvienie lokuję w innym kierunku.
Jak najmniej pomagać, jak najmniej przeszkadzać - ta zasada wyszła by wszystkim na lepsze..

Zmieniony przez - Remi-Thor w dniu 2011-02-08 09:24:47

[http://www.scenapolityczna.friko.pl/] - podział w polityce

minner
SZPIEG
 Wysłana - 10 luty 2011 09:10      [zgłoszenie naruszenia]

No to kolejne "budujące" artykuły...

------------------------------------
Drenaż talentów? Danke schoen
dzisiaj, 06:14

Nic nie wskazuje na to, by niemiecki program drenażu naszego rynku pracy z młodzieży kształcącej się zawodowo miał spotkać się z kontrofensywą strony polskiej, pisze "Nasz Dziennik".

Wiadomość o tym, że Niemcy, przy pomocy zachęt finansowych, chcą ściągnąć polską młodzież na naukę zawodu i do pracy, obiegła całą Polskę. Przedsiębiorcy i demografowie biją na alarm. Program powstał przy wsparciu środków unijnych. Czy Polska jest przygotowana do stawienia czoła drenażowi rynku pracy? Czy instytucje rządowe, samorządowe, gospodarcze mają dla młodych Polaków konkurencyjną ofertę? - Nic z tych rzeczy, wynika z informacji "ND".

Mocno zaniepokojony programem niemieckim jest Związek Rzemiosła Polskiego. Większość z ponad 117 tys. młodocianych uczących się zawodu poprzez pracę zatrudnionych jest właśnie w zakładach rzemieślniczych. Pracodawcy płacą im przez trzy lata nauki nieco ponad 100 zł miesięcznie, a kwotę tę oraz 40 zł składki na ZUS refunduje im Fundusz Pracy. Aż dziw, że nikt dotąd nie zwrócił uwagi, iż korzystanie z pracy młodocianych na takich warunkach finansowych to po prostu wyzysk.
Konkurencyjność niemieckiej oferty widać jak na dłoni. Uczniowie z Polski, którzy zdecydują się na naukę w niemieckich ośrodkach szkolenia zawodowego, otrzymają zakwaterowanie, wyżywienie, wynagrodzenie na poziomie 750-1,5 tys. euro i gwarancję dobrze płatnej pracy po ukończeniu szkolenia. - Przy takich warunkach nie ma co liczyć, że wrócą kiedyś do Polski, gdzie zarobią 1,4 tys. zł , uważa prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik. - Ci młodzi Polacy w kolejnym pokoleniu będą już Niemcami, z przetłumaczonym nazwiskiem z "Młynarski" na "Muller", ostrzega prof. Józefina Hrynkiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego, specjalistka w zakresie polityki społecznej i demograficznej.
-----------------------------------------------
Etatów nie ma i długo nie będzie
dzisiaj, 06:08

Coraz mniej Polaków ma stałą umowę o pracę. Najbardziej pokrzywdzeni są młodzi, którzy na etat mogą liczyć dopiero po trzydziestce - wynika z najnowszego raportu GUS, na który powołuje się "Metro".

Z dokumentu "Wejście ludzi młodych na rynek pracy w Polsce w 2009 r." dowiadujemy się, że najszybciej pracę otrzymują prawnicy, ekonomiści, matematycy i informatycy. Jeszcze w czasie studiów pracę na umowę czasową ma co czwarty z nich. Najtrudniej jest humanistom (filologom i artystom) - co dziesiąty nie ma pracy nawet rok po studiach, a co dwudziesty jest stale bezrobotny.

Dla 40 proc. młodych ludzi pierwsza praca zupełnie nie wiąże się z ich wykształceniem. Najmniejsze szanse na stałe zatrudnienie mają sprzedawcy (z ok. miliona osób w tej grupie, aż 600 tys. pracuje na umowach na czas określony).

Na bezterminową umowę przed trzydziestką liczyć może zaledwie co drugi pracujący młody Polak. Wśród zatrudnionych w wieku 20-24 lat umowy na czas nieokreślony ma zaledwie co trzeci z nich (280 tys. osób).

Te niekorzystne dane z rynku pracy potwierdza również raport "Polska Praca 2010" przygotowany na zlecenie NSZZ "Solidarność". Wynika z niego, że niemal jedna trzecia polskich pracowników (27 proc.) zamiast stałej umowy, pracuje na czas określony albo zlecenia i umowy o dzieło. To najgorszy wynik w Europie!

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -

tpawel
 Wysłana - 10 luty 2011 10:40      [zgłoszenie naruszenia]

,,Każdy człowiek z natury powinien sam troszczyć się o siebie" A. Smith

pensja minimalna 1386 zl brutto -> 1009 zł netto
ub. emerytalne 270 zł
rentowe 83 zł
chorobowe 34 zł
wypadkowe 12 zł
Łącznie 499 zl
+ ub. zdrowotne 105 zł

szara strefa w Polsce wg Banku Światowego wynosi 29% PKB
20-30% ludzi w Polsce pracuje na ,,czarno"

Remi-Thor
 Wysłana - 10 luty 2011 11:41      [zgłoszenie naruszenia]

Uczniowie z Polski, którzy zdecydują się na naukę w niemieckich ośrodkach szkolenia zawodowego, otrzymają zakwaterowanie, wyżywienie, wynagrodzenie na poziomie 750-1,5 tys. euro i gwarancję dobrze płatnej pracy po ukończeniu szkolenia

Oprócz tego będą Ci mówić co masz jeść, co pić, jak spędzać wolny czas itd.. Jeśli w Polsce pojawią się takie pomysły wspierania (zamiast ułatwień i nie ingerowania zbytniego) to na 100% stąd wyjadę.
Zresztą taki program to nawet i nasz kraj może wprowadzić. Jedziemy do Mongolii albo innego Kazachstanu, Gruzji, a może jakiegoś afrykańskiego kraju i sprowadzamy młodych tutaj na podobnych zasadach. Oczywiście za mniejszą kasę..

Tylko po jaką cholerę tworzyć takie coś, skoro można ułatwić maksymalnie podatki, przepisy... życie po prostu i tysiące ludzi będzie przeskakiwało granice, by żyć u nas, bez cudownych recept na rozwój, które w dłuższej perspektywie i tak pewnie okażą się niewypałem. Czas pokaże jakie nowe problemy pojawią się po takich programach za lat kilka.

Wynika z niego, że niemal jedna trzecia polskich pracowników (27 proc.) zamiast stałej umowy, pracuje na czas określony albo zlecenia i umowy o dzieło. To najgorszy wynik w Europie!

Ostatnio szwagier miał umowę stałą i perspektywy wieloletniej współpracy + inne bonusy... i po roku pojawiła się koncepcja zmiany zarządzania firmą (odgórna) po czym rozwiązali umowy z wieloma.
Do czego zmierzam: umowa na stałe jest gówno warta. To jest przede wszystkim papier dla pracodawcy . Ty musisz pracować w razie czego 2-3miesiące dłużej. Pracodawca jak będzie chciał to Ci znajdzie tysiące powodów, żeby rozwiązać ją - najczęściej za porozumieniem stron.

Mnie osobiście do niczego nigdy stałe umowy nie były potrzebne. A zaznaczam pracuję ok 10lat już i prace zmieniałem już wiele razy, a między jedną a drugą miałem przerwy max.2-3tygodnie. Fakt mam szczęście mieszkać w lepszym miejscu niż np tzw. Polska B i znaleźć pracę jest prościej. Stała umowa to takie pozorne bezpieczeństwo .

Daer
 Wysłana - 10 luty 2011 11:47      [zgłoszenie naruszenia]

Mnie osobiście do niczego nigdy stałe umowy nie były potrzebne.

Do kredytów się przydają. Poza tym żadna różnica, fakt. Poza dłuższym okresem wypowiedzenia.

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Specjalista -

Remi-Thor
 Wysłana - 10 luty 2011 11:58      [zgłoszenie naruszenia]

Miałem kiedyś umowę na dwa lata i pracowałem już kilka miesięcy w tej firmie. Bank uznał, że może być i dostałem swego czasu kredyt na mieszkanie..

Ale faktycznie, z tymi kredytami tak jest po części.

Wcześniej już wspomniałem o nie braniu pod uwagę historii zatrudnienia w naszym kraju. Mój znajomy pracuje dla pewnej regionalnej TV jako operator kamery. Zarobki coś 3-4ŧyś... tylko, że umowa o dzieło. Zatem bank odmówił mu kredytu, podczas gdy innemu który zarabia 1600 i ma umowę od pewnego czasu na ok 3lata chętnie przydzielił. Najlepsze, ze z historii tego drugiego wynika, że był nierobem, ponieważ lata pracował w kratkę, albo na zasiłku. No ale umowa jest umową - wg banku jest wiarygodny, to co, że za 2 tygodnie może już nie pracować...

minner
SZPIEG
 Wysłana - 10 luty 2011 12:04      [zgłoszenie naruszenia]

Oprócz tego będą Ci mówić co masz jeść, co pić, jak spędzać wolny czas itd..

Bzdura, po prostu młodzi tam będą mieli warunki o jakich można u nas pomarzyć. Tam nie ma nic napisane o tym jak będą spędzać wolny czas, pewnie będą mogli robić co będą chcieli.

U nas masz za to "wolność" na przyuczeniu zawodu za 100 zł miesięcznie, szał jak cholera.

INSOMNIA 2013

Ekspert -

Remi-Thor
 Wysłana - 10 luty 2011 12:12      [zgłoszenie naruszenia]

Z tym dyktowaniem co mają jeść, pić itd. to była raczej przenośnia. Taka ingerencja coraz bardziej grabi część naszej wolności. Już nawet słyszałem o koncepcjach, że jak ktoś kończy np szkołę fryzjerską to nie powinien pracować w innym zawodzie. To mi śmierdzi komuną.

100 zł... O ile mnie pamięć nie myli to bywało nieraz i tak, że młodociani musieli płacić za odbywaną praktykę. To jest inwestycja. A te stówę, albo więcej jakbyś pewnie chciał to i tak będą musieli zabrać innym, żeby ją wypłacić tym młodocianym. Więc jak młodociany podrośnie to zarobki będzie miał znów mniejsze, żeby utrzymać te programy rozwoju... Zapominasz jeszcze o ludziach 50+, niepełnosprawnych itd. itd... Nie stać na takie pomysły.

minner
SZPIEG
 Wysłana - 10 luty 2011 12:49      [zgłoszenie naruszenia]

Pewnie że nie stać, skoro ministerstwa co roku wymieniają flotę limuzyn, ministrowie lekka ręką rozpjeprzają pieniądze na lewo i prawo, związkowcy w spółkach skarbu państwa mają po kilkanaście tysięcy zł na miesiąc za opjeprzanie się (szefostwo różnorakich solidarności itp.).

Pewnie że nie stać skoro na partie polityczne idą setki milionów złotych i potem nie wiadomo na co idą te pieniądze...

Pewnie że nie stać ...

Można by tak wymieniać do bólu, dziadoski kraj bo dziadosko wydaje się pieniądze, trafiają one do wąskiej grupy cwaniaków, a nie tam gdzie potrzeba.

I jeszcze się odniosę do tego ograniczania wolności, a co w Polsce masz takie prowolnościowe prawo ? Coraz bardziej politycy włażą buciorami w nasze życie, ot chociażby ta ostatnia próba PiSu w sprawie monitorowania internetu. Liczbę podsłuchów mamy największą w całej UE ! To kto tu jest bardziej inwigilowany ? Polacy czy Niemcy ?

INSOMNIA 2013

Ekspert -

Remi-Thor
 Wysłana - 10 luty 2011 13:14      [zgłoszenie naruszenia]

Popieram Cię w ostatniej wypowiedzi w 100%.

Ale jestem również pewny w 100%, że jeśli rozszerzymy zabezpieczenia socjalne, programy wsparcia, dofinansowania itp. (nawet przy lepszym zarządzaniu)... to po jakimś czasie pojawią się inne problemy.

1tyś zł dla młodocianych = więcej podatku dla dorosłych = biedniejszy obywatel = trzeba pomóc wielu czyli dofinansować, bo są biedni = trzeba nałożyć podatek na resztę = pracownik biedak oraz pracodawca "nie opłaca się, zwijam interes" = wszyscy biedniejsi.
Teraz mnożymy przez różne stworzone "cudowne recepty" i wynik jest znajomy
= Biedni obywatele - pozorne bezpieczeństwo okupione wysokim haraczem, mniejsza wolność.

I najlepsze w tym momencie ludzie i politycy trąbiący: "Te Wasza 'wolność' doprowadziła do tej sytuacji, trzeba natychmiast uzdrowić ją i wprowadzić szybki pakiet pomocy, wsparcia, dofinansowania etc.. Państwo musi pomagać!"

I znów się "pomaga" i machina kręci się nadal...

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 50 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Stracone pokolenie ?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50