FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 55828 razy ¬

ROZRYWKA | Polityka
Stracone pokolenie ? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Stracone pokolenie ?"   

minner
SZPIEG
 Wysłana - 10 luty 2011 13:58      [zgłoszenie naruszenia]

Wg mnie trzeba "uszczelnić" system dystrybucji pieniędzy budżetowych, przecież podczas dysponowania pieniędzmi budżetowymi w ich jednostkach podległych (ministerstwa i niżej) pieniądze "wyciekają" m.in. dzięki korupcji, układów itd.

I na koniec.. mówisz że u nas się nie da, ale w Niemczech się da, a tam socjal jest o niebo większy niż u nas.

Wiem że są bogatsi, ale popatrz oni "inwestują" w przyszłość, a my nie, i to że teraz nam "wykradną" młodych ludzi się na nas zemści za kilka-kilkanaście lat.

BTW. Teraz dzięki temu że na "walkę" z bezrobociem poszło dużo mniej kasy zobaczymy jaka jest realna skala bezrobocia w Polsce, bo te staże dofinansowywane z UP często były "na siłę" tworzonymi miejscami pracy, i często tylko na papierze z bezrobotnego robiły pracownika.

Teraz szydło wyjdzie z worka i obawiam się że liźniemy 15%, no trochę uratuje sytuację niemiecki rynek który wchłonie sporo ludzi.

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -

Fluff.y
 Wysłana - 11 luty 2011 21:29      [zgłoszenie naruszenia]

@ fortunato :
" Fluff.y wydaje mi się, że Twój pomysł ,choć rozsądny, nie przeszedłby. Z doświadczenia wiemy, że niestety standardem jest u nas wybieranie rozwiązań najgorszych z możliwych. "

Tylko to nie mój pomysł. Ja tylko przytoczyłem zdaje się to co powiedział Gwiazdowski z którejś ze swoich wypowiedzi prasowych. Mam nadzieję, że nic nie przekręciłem, jeśli jednak tak się stało to nie było to zamierzone.

@ Daer :
" Przesadzasz, dostęp do aktów prawnych masz wolny. "

To, że mam do czegoś dostęp to jeszcze nie znaczy, że dzieje się to za moim przyzwoleniem. Nie nazwałbym danego układu za uczciwy jeśli osoba(tudzież organizacja) przystawia mi pistolet do głowy grożąc mi sankcjami jeśli się z niego nie wywiążę. ZUS i US tak działają. Wciskają się pomiędzy mnie i inną osobę, z którą chciałbym się dogadać na swoich warunkach (co nazywają "szarą strefą i działalnością nielegalną...), ale nie mogę, bo te instytucje działające zgodnie z prawem stanowionym przez polityków (często uchwalających buble) psują rynek.

Także nie mów mi o "umowie", która nie jest dobrowolna i z której ponoszę same straty, bo to żadna umowa tylko przekręt.

Zmieniony przez - Fluff.y w dniu 2011-02-11 21:29:44

'Hen, tam wysoko już jest z niebem jesiennym góra Fuji'

Daer
 Wysłana - 12 luty 2011 05:22      [zgłoszenie naruszenia]

Nie nazwałbym danego układu za uczciwy jeśli osoba(tudzież organizacja) przystawia mi pistolet do głowy grożąc mi sankcjami jeśli się z niego nie wywiążę.

Kiepska metafora. ZUS ani US nie zabraniają Ci np. emigracji, ucieczki poza ich zasięg. Jak jesteś pełnoletni i wybierasz życie w kraju x to akceptujesz prawo x.

ale nie mogę, bo te instytucje działające zgodnie z prawem stanowionym przez polityków (często uchwalających buble) psują rynek.

A kto tych polityków wybiera? Z powietrza się biorą?

Także nie mów mi o "umowie", która nie jest dobrowolna

Ktoś każe Ci w żyć w Polsce? Umowa brzmi tak: żyjkesz na terenie Polski to przestrzegasz prawa polskiego. Jeżeli to prawo Ci nie odpowiada możesz działać na rzecz jego zmiany albo możesz emigrować albo możesz to prawo łamać.
Umowa prosta i dobrowolna.

i z której ponoszę same straty, bo to żadna umowa tylko przekręt.

Ponoszenie strat nie definiuje umowy jako przekręt. Poza tym jakbyś same straty ponosił to byś dawno emigrował. No chyba że to kwestia masochizmu albo czegoś w ten deseń.

Zmieniony przez - Daer w dniu 2011-02-12 05:25:42

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Specjalista -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 12 luty 2011 17:12      [zgłoszenie naruszenia]

Co do przechodzenia na system podobny do kanadyjskiego można zmniejszać emerytury wg kilku progów. Niekoniecznie tak, że stary dziad, któremu parę lat zostało miałby zamiast 2k dostawać 900zł. Mógłby dostawać np 1500

W każdym razie jest to do zrobienia myślę.

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

elizabeth5
 Wysłana - 12 luty 2011 17:57      [zgłoszenie naruszenia]

ZUS ani US nie zabraniają Ci np. emigracji, ucieczki poza ich zasięg. Jak jesteś pełnoletni i wybierasz życie w kraju x to akceptujesz prawo x.

Niby tak, ale to złudzenie, bo wszyscy nie mogą uciec. Zaporą jest brak możliwości (nieznajomość języków, kredyty, rodzina itd. itp.) Emigrują przede wszystkim ludzie młodzi, zdrowi, ponadprzeciętnie przedsiębiorczy, aktywni albo tacy, którzy mogą liczyć na pomoc rodaków w miejscu docelowego osiedlenia za granicą.

Ktoś każe Ci w żyć w Polsce?

Równie dobrze można zapytać, czy ktoś w ogóle każe żyć :) Miejsca urodzenia sobie nikt nie wybiera, a ono potrafi determinować wiele spraw w życiu człowieka.

Zmieniony przez - elizabeth5 w dniu 2011-02-12 18:06:44

Kiedy przyjdzie co do czego, uczynię, jak Bóg mi wskaże.

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 12 luty 2011 18:16      [zgłoszenie naruszenia]

Ułomność człowieka jest jego ułomnością. Jeśli nie uczył się języka, jest nieprzedsiębiorczy, podjął złe decyzje... to niech sobie żyje z problemem, któremu sam jest sobie winien. Akurat Daer ma tutaj absolutną rację.

Narzekać na taki stan rzeczy mamy prawo, ale należy się z nim pogodzić.

[www.facebook.com/olokk]

elizabeth5
 Wysłana - 12 luty 2011 18:37      [zgłoszenie naruszenia]

Ułomność człowieka jest jego ułomnością. Jeśli nie uczył się języka, jest nieprzedsiębiorczy, podjął złe decyzje... to niech sobie żyje z problemem, któremu sam jest sobie winien. Akurat Daer ma tutaj absolutną rację.

W każdym społeczeństwie jest tylko kilka procent ludzi przedsiębiorczych, reszta pracuje właśnie u tych przedsiębiorczych. Najprościej wmawiać ludziom, że są sami sobie winni, bo przecież mogli się urodzić w innym kraju, gdzie nie ma Zusu albo proponować im jako alternatywę emigrację.

A może tak rozliczyć naszych włodarzy ze stanu w jakim obecnie jest nasza ojczyzna?

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 12 luty 2011 18:56      [zgłoszenie naruszenia]

Kiedys ogladałem taki fajny dokument, który dotyczył osobowości firmy. Okazuje się, że wielka korporacja ma osobowość psychopatyczną, bo dla niej liczy się zysk a nie emocje jakie są wiązane z człowiekiem. Panstwo podobnie. Nie ma co kogo rozliczać, bo nie ma tutaj odpowiedzialnych. Tym nie steruje człowiek tylko praktycznie steruje się samo. Dla zysku lub dla czegoś innego

[www.facebook.com/olokk]

elizabeth5
 Wysłana - 12 luty 2011 19:02      [zgłoszenie naruszenia]

Politycy, wojsko, służby (także policja, sądy) oraz kilkaset tysięcy urzędników państwowych. To są ludzie z krwi i kości. Grupy posiadające realny wpływ na życie obywateli. Zwłaszcza politycy jako grupa decyzyjna.

Zmieniony przez - elizabeth5 w dniu 2011-02-12 19:12:54

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 12 luty 2011 21:23      [zgłoszenie naruszenia]

Ale to nie ma znaczenia w tym co mówię...
Grupa ludzi to nie jeden człowiek a decyzje nie są podejmowane jednorazowo. Tu nie ma winnych.

[www.facebook.com/olokk]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 50 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Stracone pokolenie ?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50