FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 879 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Studia Prawnicze. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Studia Prawnicze."   

smartgirl7
 Wysłana - 28 wrzesień 2008 01:29        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Hej, Mam 15 lat i od dwóch lat mieszkam w Anglii. Zawsze chciałam być prawnikiem, lecz nie mam tzw 'pleców' wiec wiem że nie będzie to takie łatwe. Jak już wspomniałam dwa lata temu przeprowadziliśmy sie do Anglii(wraz z moimi rodzicami) więc musiałam zmienić moje plany. Za rok będę pisałam tzw 'GCSE' czyli angielską maturę. Składa się ona z angielskiego,matematyki,chemii,fizyki i biologii. Nie za bardzo się tremuję ponieważ umiem już mówić po angielsku i mam świetne oceny. Po GCSE chcę iść do college i tam studiować prawo i zdobyć 'A level' Trwa to dwa lata, i dzięki dobrym wynikom możesz dostać sie na każdy Uniwersytet w Anglii, lecz nie wiem jak to jest w Polsce. Nie wyobrażam sobie studiowania i spędzenia życia w Anglii, a gdybym miała tu studiować, znalezienie pracy w Polsce jest nie możliwe iż istnieją tu inne prawa. Wiec moje pytanie brzmi czy będę musiała pisać maturę w Polsce czy będę już traktowana jako obcokrajowiec?

Pozdrawiam!
smartgirl7

mlkv
 Wysłana - 28 wrzesień 2008 09:17       [zgłoszenie naruszenia]

"Po GCSE chcę iść do college i tam studiować prawo i zdobyć 'A level' Trwa to dwa lata, i dzięki dobrym wynikom możesz dostać sie na każdy Uniwersytet w Anglii" - coś ci się pomyliło.

A levels są przed studiami.

"Nie wyobrażam sobie studiowania i spędzenia życia w Anglii" - młoda jesteś, przemyśl to jeszcze.

"a gdybym miała tu studiować, znalezienie pracy w Polsce jest nie możliwe iż istnieją tu inne prawa" - na chwilę obecną istnieją, co prawda nieliczne ale jednak, miejsca pracy dla tzw. expatów w Wawce, wymagające kwalifikacji z prawa brytyjskiego.

"Wiec moje pytanie brzmi czy będę musiała pisać maturę w Polsce czy będę już traktowana jako obcokrajowiec?" - skontaktuj się z kuratorium oświaty w.g. właściwości miejscowej tego uniwerku na który chcesz zdawać w PL. Istnieje procedura nostryfikacji obcych matur ( sam tak zrobiłem z Moją amerykańską maturą ), a co do brytyjskich a-levels są już na pewno wypracowane procedury nostryfikacyjne.

Dawniej istniała, nie wiem czy nadal istnieje, również możliwość przeniesienia się z obcego uniwerku na polski przed rozpoczęciem nauki na tym pierwszym. Omijało się w ten sposób egzaminy wstępne.

Pzdr,

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Studia Prawnicze.

Warto przeczytać: badania rodziny przez psychologów | cos mi grozi??:( | Problem z sąsiadem | Monitoring miejski - mandat? | Kradzież z pobiciem. tzw.Dziesiona | ustawa o o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej | Gdzie mogę strzelać? : ) | AUTO I UK | SPRZEDAŁEM MOTOR co dalej bo nie pamientam ;) | forma opodatkowania | rejestracja samochodu - POMOCY | Brak zapłaty za prace | intrum iustitia | zatrzymanie na 48 | Co zrobić z oszustem który ma wszystkie moje dane osobiste? | umowa zlecenie | weselne | Odeta Moro Figurska ckm | przyznali | historia pierwszego razu | erotyczne historie | mama i syn seks | wpust i wielowypust | lenovo | olbrzymi penis | kąpielówki | biała bielizna | mania | seks z mamą | sex gry | jogi | Urszula Pienkos | playboy listopad 2016 | opowiadania erotyczne mama | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.