FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2842 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Stypendium socjalne 
[powiadom znajomego]    
Autor "Stypendium socjalne"   

resetnick
 Wysłana - 27 sierpień 2009 16:36        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam,

Uprzejmie proszę o pomoc w następującej sprawie:

Jestem studentką. Chcę ubiegać się o stypendium socjalne na mojej uczelni. Aby je uzyskać potrzebne są zaświadczenia z Urzędu Skarbowego o dochodach poszczególnych członków rodziny za ubiegły rok oraz zaświadczenia za rok bieżący. Udało mi się je zdobyć. Mam problem jedynie z ojcem, który jest zarejestrowany w urzędzie pracy jako bezrobotny (w tamtym roku nim był i w tym roku także nie pracuje)lecz nie podpisuje tzw" listy" co zapewne skreśla go z rejestru osób bezrobotnych. Nie ma go teraz w domu, więc nie może jej podpisać a co za tym idzie nie moge wziąść jego zaświadczenia o bezrobociu. Termin składania wniosków do stypendium upływa niebawem. Jak inaczej moge zaświadczyć, że nie mam z Niego żadnego dochodu? Dodam, że przebywa teraz na ubezpieczeniu mamy, która pracuje.

Daer
 Wysłana - 27 sierpień 2009 16:56      [zgłoszenie naruszenia]

Nie potrzebujesz zaświadczenia, że jest bezrobotny, nie ma to nic do rzeczy. Bierzesz zaświadczenie z US o braku dochodów i starcza.Ale problem taki, że by wziąć zaświadczenie z US potrzebujesz i tak wniosku podpisanego przez ojca. Musisz więc poczekać aż będzie w domu.

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -

resetnick
 Wysłana - 27 sierpień 2009 17:08      [zgłoszenie naruszenia]

Jest pewien szkopuł. Szkoła potrzebuje zaświadczenia również za rok bieżący. US nie wystawi takiego zaświadczenia, gdyż ojciec musiałby się z nim rozliczyć (PIT)w roku nastepnym.

resetnick
 Wysłana - 27 sierpień 2009 18:03      [zgłoszenie naruszenia]

Czy jest możliwość pobrania z Urzędu Skarbowego zaświadczenia o dochodach np z ostatnich 3 miesięcy? Czy trzeba się w jakiś sposób z nim rozliczyć? Wypełnić PIT?

Jaroch
 Wysłana - 27 sierpień 2009 18:17      [zgłoszenie naruszenia]

resetnick jakbys mogl, to powiedz na szybko, jakie sa warunki otrzymania takiego stypendium?

from my rotting body Shrooms shall grow and I am in them and That is the Eternity

Daer
 Wysłana - 27 sierpień 2009 18:20      [zgłoszenie naruszenia]

Pierwsze słyszę o zaświadczeniu "za rok bieżący".
Jak źlę piszę, niech ktoś skasuje/wyedytuje, ale zaświadczenia o bieżącym dochodzi wydaje pracodawca. Jak ktoś jest bezrobotny, to powinno wystarczyć oświadczenie tej osoby, że nie ma dochodu.
Bo nie ma obowiązku rejestracji jako bezrobotny, nie mogą więc wymagać poświadczenia bezrobocia.

Znawca -

resetnick
 Wysłana - 27 sierpień 2009 18:21      [zgłoszenie naruszenia]

Dochód za ubiegły rok na jedna osobę w gospodarstwie domowym nie może przekraczać 570zł. Oczywiście trzeba przedstawić informację jak wygląda sytuacja także w roku bieżącym.

Daer
 Wysłana - 27 sierpień 2009 18:24      [zgłoszenie naruszenia]

Jaroch, zależy od uczelni (tj. szczegóły).
Co do reszty wystarczy użyć googla
I np.:
[http://www.studentnews.pl/serwis.php?s=152&pok=4288]

Resetnick, nie trzeba, niektóre uczelnie mogą tego wymagać i tyle.

Bardziej chodzi o zgłoszenie róznicy dochodów, wynikającej ze zmiany pracy, podwyżki, straty pracy, etc.

Zmieniony przez - Daer w dniu 2009-08-27 18:28:51

Znawca -

resetnick
 Wysłana - 27 sierpień 2009 18:28      [zgłoszenie naruszenia]

Daer, napisałeś, że powinnam wziąć z US zaświadczenie o braku dochodów - masz tutaj na myśli brak dochodu za ubiegły rok? Jeśli jest tak jak mówisz, to takie oświadczenie o stanie aktualnym może wypisać ojciec, podpisać się pod nim i to wystarczy?

Daer
 Wysłana - 27 sierpień 2009 18:50      [zgłoszenie naruszenia]

Aby uzyskać z US zaświadczenie o dochodach za rok ubiegły potrzebujesz złożyć wniosek. Wzór tego wniosku w każdym US, ewentualnie napisać samodzielnie wg instrukcji:
[http://www.us.lubin.pl/index.php?id=64]

Jak masz gotowy wniosek, to skąłda się on z dwóch części - jedną część wypełniają Ci, którzy dochód mieli, a drugą Ci, którzy dochodu nie mieli. Jeżeli piszesz wniosek samodzielnie, to w linku który dałem masz stosowne instrukcje.

Nie spotkałem się z potrzebą przedstawienia dochodu za rok bieżący. Sądzę, że wystarczy przedstawić na uczelni zaświadczenie od pracodawcy w przypadku osoby pracującej lub oświadczenie (wg wzoru do wniosku do US) o braku dochodu.
Ewentualnie spytać w US czy dają zaświadczenia za rok bieżący, wtedy już wszystko będzie jasne.

Znawca -

resetnick
 Wysłana - 27 sierpień 2009 19:42      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki za pomoc

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Stypendium socjalne

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Franchising - łóżka do solarium | Opodatkowanie przedsiębiorstw | bilety przedawnieni i kanary;) | spółka komandytowo-akcyjna | cło i podatek na towary z zagranicy | bardzo wazna sprawa,autobusy:) | kontrola legalności oprogramowania - pytanko... | Wolny słuchacz, a służba wojskowa | Zakupy internetowe inaczej | problem z firma | Kino | rachunkowość | kanary i prywatna firma | dlug w ZUS | Zatrudnienie | Chce otworzyc silownie... | sex w liceum | koko21 | szpital psychiatryczny | xeroboy | N95 | czytnik | chevron | 180 cm | 180 | mega pensja | poznań | koprobo | eldo | zapożyczenia jezykowe | httpwwwyoutubecomwatchv=0FOxxI5lZZ8 | mma | peter kummer | Don quixet | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.