FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 8104 razy ¬
 
ROZRYWKA | Polityka
Swetru i polski majdan 
[powiadom znajomego]    
Autor "Swetru i polski majdan"   
 
watch3r
 Wysłana - 19 grudzień 2015 11:57        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

"Grzegorz Jankowski, były redaktor naczelny "Faktu", przewiduje, że wkrótce histeryczne protesty przeciwko rządowi PiS przerodzą się w "polski Majdan". "Jest niemal pewne, że w scenariuszu działań przeciw obecnemu obozowi władzy jest założenie koczowiska w stolicy, a być może w kilku jeszcze miastach. Pod hasłami obrony demokracji. Myślę, że stanie się to w ciągu kilku najbliższych dni. Musi się stać, żeby z PR-owego punktu widzenia protesty nie wytraciły impetu" - ocenia Jankowski na "Facebooku".[SI]

Publicysta przestrzega potencjalnych "majdanowiczów", szczególnie tych młodych, że zostaną wykorzystani przez polityków obecnej opozycji. "Pilnujcie więc, by posłowie i senatorowie opozycji byli cały czas z Wami. Jest ich coś ponad 200 osób. A jeśli Wasz protest się uda, to właśnie oni wrócą do władzy" - radzi Jankowski.[SI]

Jego zdaniem, tylko jeden z liderów "majdanowiczów" zrobi później karierę - "pójdzie w posły, senatory lub prezesy". Jankowski w swej futurystycznej wizji zastanawia się też nad sensem "polskiego Majdanu", a właściwie nad brakiem sensu. "Ci na Majdanie w Kijowie walczyli o uniezależnienie Ukrainy od Rosji, walczyli z rakiem korupcji, który trawił ich kraj, walczyli z nepotyzmem władz, przepychem i butą oligarchów, walczyli o wyrwanie z zaklętego kręgu braku perspektyw dla siebie i swoich dzieci, walczyli z drożyzną i upokorzeniem, których doznawali na każdym kroku: w pracy, urzędzie. Walczyli o siebie. Czy marznąc w namiocie będziecie walczyć o siebie i swoje dzieci?" - pyta publicysta.[SI]

Nie można tego wykluczyć. Obecnie Komitet Obrony Demokracji organizuje kolejne demonstracje i pikietach przeciwko działaniom rządu PiS. Protesty zaplanowano w większości dużych miast w Polsce a także pod placówkami dyplomatycznymi RP w kilku stolicach na świecie, w tym w Londynie, Berlinie, Brukseli czy nawet Tokio. Wszystkie rozpoczną się dzisiaj o godzinie 12:00.[L]

Działacze KOD informują, że na "Facebooku" internetowi prowokatorzy założyli fałszywe profile KOD. Na jednym z nich skierowano groźby karalne pod adresem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, o co następnie posłowie PiS oskarżyli KOD. Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza", założycielami i administratorami największego fałszywego profilu KOD na "Facebooku" są działacze nacjonalistycznej partii Zmiana, której główny człon stanowi prawicowa grupa Falanga, a liderem jest znany działacz narodowy i były poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego i Samoobrony - Mateusz Piskorski. KOD twierdzi, że Na fałszywym profilu prawicowe trolle publikują informacje ośmieszające KOD, z których następnie później korzystają prawicowi publicyści i bloggerzy.[L]

Źródła: Stefczyk.info, Lewica.pl
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

KOMENTARZ ADMINISTRATORA "WOLNYCH MEDIÓW"

Na ogół staram się nie angażować w sprawy polityczne, ale jestem poważnie zaniepokojony kierunkiem, w którym zmierza Polska, dlatego przedstawiam mój komentarz. Nie jest on oficjalnym stanowiskiem portalu, ale moim osobistym poglądem.

Wszystkim zwolennikom KOD zalecam ostrożność. W mediach mainstreamowych widać wyraźnie narastającą falę psychomanipulowania opinią publiczną o charakterze histeryczno-emocjonalnym. Niepokojące jest, że obecne działania KOD są bardzo profesjonalnie zorganizowane, że twarzą KOD stał się Ryszard Petru, za którym stoi wielki międzynarodowy kapitał, że nagle poparcie dla niego i Nowoczesnej okazują wszystkie media należące do zagranicznego kapitału, że ekspresowo stał się liderem sondażowni, że odnosi się wrażenie, że KOD postępuje zgodnie z zaleceniami książki "Od dyktatury do demokracji", która jest podręcznikiem dla tzw. "kolorowych rewolucjonistów". Widząc, kto demonstrował niedawno w Warszawie w ramach KOD istnieje duże prawdopodobieństwo, że za KOD stoją siły, które w wyniku wyborów utraciły władzę. KOD może szykować podwaliny pod "kolorową rewolucję", wykorzystując nadużycia monopolistyczne PiS (podobne metody stosowała PO, ale nikt nie protestował), by przekazać władzę PO, Nowoczesnej i PSL.

Portal "Wolne Media" nie jest związany z żadną partią polityczną, dlatego proszę o poważne potraktowanie tych ostrzeżeń. Nie dajcie się zmanipulować specjalistom od politycznego marketingu, mówcie otwarcie o korzeniach KOD innym obywatelom.

Niedowiarki zachęcam, by porównały protesty KOD z protestami przeciwko ACTA (są w internecie filmy) i zastanowiły się, które wyglądają na spontaniczne i oddolne, a które na starannie wyreżyserowane. Wszystkich zachęcam do obejrzenia filmu "Jak się robi rewolucje?" oraz przeczytania instruktażu "Od dyktatury do demokracji" i porównania go z obecnymi wydarzeniami politycznymi.

Maurycy Hawranek
Administrator WolneMedia.net"

 
AntyKebab
 Wysłana - 19 grudzień 2015 12:04      [zgłoszenie naruszenia]

Mam podobne obawy o czym częściowo wspominałem w temacie obok.

Zmieniony przez - AntyKebab w dniu 2015-12-19 12:05:01

 
INSOMNIA
 Wysłana - 19 grudzień 2015 12:09      [zgłoszenie naruszenia]

Należałoby zacząć od tego, że nawet jakby ludzie nie byli manipulowani i intencje organizatorów KODu byłyby szczere to nie ma i tak mowy o żadnej obronie demokracji.
Obecna konstytucja jest zaprzeczeniem demokracji. 
watch3r
 Wysłana - 19 grudzień 2015 12:22      [zgłoszenie naruszenia]

Póki co widać następujące środki, póki co średnio skuteczne:
- sondaże
- pompowanie swetra w mediach
- kampanie internetowe i kupieni "obiektywni" komentujacy
- i teraz KOD

Z drugiej strony strony Macierewicz mówiący o odtajnieniu teczek.

Dupy im się trzesą i pytanie czy nie szykują czegoś, żeby przyiebac z grubej rury w najblizszym czasie i otworzyc droge dla "zbawiciela" swetru albo kogos pokroju

 
pelikan19
 Wysłana - 22 grudzień 2015 18:30      [zgłoszenie naruszenia]

Jankowski w swej futurystycznej wizji zastanawia się też nad sensem "polskiego Majdanu", a właściwie nad brakiem sensu

To jest ta cześć wpisu autora z którą się zgadzam "polski Majdan" nie ma sensu i dlatego go nie będzie. Ale nie można
wykluczyć że znajdzie się setka czy dwie setki osób tak zaślepionych że łóżko z żoną na chłód Ujazdowskich zamienią ale nazywanie tego Majdanem to chyba takim przez małe "m" o innym znaczeniu. Co do mediów przepraszam media mają to do siebie że manipulują informacją jak im wygodnie nie jest ważne że Lewandowski znów pieć bramek strzelił ważne żeby czyjeś słowa wyrwać z kontekstu i żeby nabrały innego znaczenia. Ważne jest też aby rządzący mówili co w jakim celu robią aby to dla zwykłego Kowalskiego było zrozumiałe. To ostatnie od 25 lat szwankuje rządzący zachowują się jakby po nich miał nastąpić koniec świata więc nic nikomu nie muszą tłumaczyć tak przegrała Platforma
tak chce przegrać PiS.

 
GB
 Wysłana - 23 grudzień 2015 20:39      [zgłoszenie naruszenia]

to jest niestety problem... o ile rozumiem sprzeciwy wobec działań PiS łamiących prawo, to gorzej że ewentualny sukces takiego "majdanu" niósłby w górę Petru (czyli odnowioną twarz odnowionej Platformy).

 
Heinek
 Wysłana - 23 grudzień 2015 20:53      [zgłoszenie naruszenia]

Obstawiam że jak POetru uda się zorganizować jakiś majdan to PiS będzie w stanie zorganizować kontrmanifestację złożoną m.in. z dobrych chłopaków którzy rozpędzą syjonistyczny motłoch .
Co do konstytucji i Herberta to faktycznie muszę się z nim zgodzić, ten dokument nie przedstawia żadnej wartości bo praktycznie wszystko co w nim zawarte może być regulowane za pomocą ustaw, przyklepywanych przez upolityczniony TK.

 
ROMANZAWOD
 Wysłana - 20 styczeń 2016 14:09      [zgłoszenie naruszenia]

Ci na Majdanie w Kijowie walczyli o uniezależnienie Ukrainy od Rosji, walczyli z rakiem korupcji, który trawił ich kraj, walczyli z nepotyzmem władz, przepychem i butą oligarchów, walczyli o wyrwanie z zaklętego kręgu braku perspektyw dla siebie i swoich dzieci, walczyli z drożyzną i upokorzeniem, których doznawali na każdym kroku: w pracy, urzędzie


buhahah może i walczyli a efektem ich wielkiej walki było uwolnienie skorumpowanej miliarderki i podział Ukrainy ot i wywalczyli.
A u nas to oczywiste że z czasem zdrajcy Polski wyprowadzą na ulice ludzi w imię obrony tej ich "złodziejskiej demokracji"
najgorsze jest to że nie widzę sposobu aby powstrzymać te szambo.
_______________________________
 
Ludzie typują RomanZawodowiec wygrywa

 
watch3r
 Wysłana - 20 styczeń 2016 19:28      [zgłoszenie naruszenia]

jak wyjda i dostana w******* to tez na tym ugraja...

 
watch3r
 Wysłana - 22 styczeń 2016 23:45      [zgłoszenie naruszenia]

jak to nie fejk to...

Zmieniony przez - watch3r w dniu 2016-01-22 23:50:29

Zmieniony przez - watch3r w dniu 2016-01-22 23:50:44

 
max-scifi
 Wysłana - 29 styczeń 2016 11:23       [zgłoszenie naruszenia]

jak na razie to wyprowadzili 60-latków sprzed telewizorów.
nie chce tu sie za bardzo opowiadać po którejś ze stron, ale obiektywnie kodziarze mają coraz bardziej pod górę.

1. sama idea KODU jest niejasna dla tzw, "członków" - (kod zdaje się nie ma jeszcze rejestracji w sądzie). mam na mysli to, że przecież nie powiedzą ludziom wprost, że są motłochem i narzędziem walki o stołki. Muszą dorobić do tego ideologię. I tu jest problem, bo ideologia nijak się nie klei do faktycznego celu. Dlatego w chwili gdy taki członek odkryje, że zapier**ala na kilku cwaniaków a nie szczytne cele, ma dysonans.

2.KOD nie ma sformułowanej myśli. Opiera się na emocjonalnym ataku, a żeby taki emocjonalny stan utrzymać, rzeczywiście muszą eskalować i podpalać dalej.

3.Coraz częściej spotykam się z opinią wyrażoną w pierwszym zdaniu. W kodzie są same starsze osoby, które z jakichś względów (finansowych?głupota?za dużo wolnego czasu?) wychodzą wesoło poskakać na świeżym powietrzu, niespecjalnie się w to angażując.

4.Cała atmosfera grozy zaczyna mijać, a raczej zmienia się w groteskę. lub jakąś forme hepeningu, równoległej rzeczywistości na którą większość ma wywalone.


Dodać trzeba, że esbecja która kod "zakładała" już planuje desant na "czystą", nieutaplaną w gównie partyjkę. Za chwile będą się dzielić i wyciszać. Idea hejtu wypaliła się za czasów PO.

Wydaje mi się, że sam petru szybko straci poparcie służb i sorosa. za chwile skończy jak pan palikot. poza równą grzywką, ewidentnie nie spełnia oczekiwań sponsorów.

Zmieniony przez - max-scifi w dniu 2016-01-29 11:28:55

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.] 
Przegląd tygodnia

Swetru i polski majdan